Jump to content

Moto Zajednica

treba mi savet za kupovinu motora,dvoumim se

dilema  

12 članova je glasalo

  1. 1. koji motor kupiti?

    • Kawasaki KLE '91-'93 godiste, predjenih 50.000km (oko 1500e)
      5
    • Yamaha tenere xtz660 '92 godiste,uradjena generalna pre 5.000km (oko 1400e)
      7


Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

vec duze vreme pratim enduro motore i hteo bih da kupim neki...s obzirom na budzet,bice to neki stariji motor do 1500e :/ u uzi izbor su usli Kawasaki KLE,Yamaha tenere xtz 660 i Honda Transalp (koja mi je na zadnjem mestu posto ne mogu da nadjem do nekih 1500e,a da nije ispod 1990og godista),

ali najvise mi se dopada Kawasaki KLE i njih nalaznim npr 1991-2 godiste,presao 50-60.000 km,za oko 1500e,a nasao sam i yamahu tenere xtz660 koja je '92go godiste i kojoj je uradjena generalna prosleg leta....sta je po vasem misljenju bolje da se uzme? bio bih zahvalan za bilo kakav savet...

 

p.s.izvinjavan se ako sam pogresio mesto gde sam otvorio temu,ali nigde nisam video neku slicnu temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Imas na forumu Yamahu Super Tenere 750, mislim da je 1600 e. ali se ipak cuj sa vlasnikom oko cene. Dobar motor jedino je registracija istekla.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Dobra su oba motora i ne slusaj sta ti mi kazemo. Verovatno vec imas favorita ali ti treba nasa potvrda. Kupi sta ti se svidja i uzivaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Tenera ti zdere benzin i to ti se nece svideti, a i jako je teska.....

 

Da se ja pitam uzeo bih XTX660 ako je dobar????

 

 

Ove kljusine sa po dva cilindra imaju previse delova za moj ukus, gde je previse delova tu su i otkazi cesci......

 

 

Vidi, sam, oces voziti jos nekog, i jos milion opcija..........ako si solo XTX je pracka koja te nikad nece izdadti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Tenera ti zdere benzin i to ti se nece svideti, a i jako je teska.....

 

Da se ja pitam uzeo bih XTX660 ako je dobar????

 

 

Ove kljusine sa po dva cilindra imaju previse delova za moj ukus, gde je previse delova tu su i otkazi cesci......

 

 

Vidi, sam, oces voziti jos nekog, i jos milion opcija..........ako si solo XTX je pracka koja te nikad nece izdadti....

 

 

Slažem se s tim da je XTX bolji,ali za 1500 eura ne može da nađe tako nešto...

Moj glas ide KLE-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

@bopk,ja se dvoumim izmedju tih motora,dvoumim se zato sto ne znam dal vredi uzimati motor posle generalke,ili neki motor koji je presao toliko mnogo...ne znam koji je "izdrzljiviji"..inace,znam da ih u samom startu "ubija" godiste...ali sta da se radi...

 

@dzigorius,motor bih uzeo za neke relacije tipa do 300km,ponekad solo,ponekad ne... xtx mi se svidja,ali je skuplji od onog koliko planiram da dam za motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Složio bih se da je tvoj glas ovde najvažniji. Važno je kako se osećaš na motoru. Sedi provozaj se pa vidi.

 

Moj ortak je imao starog KLE-a, do pre neku godinu i stalno se patio da nađe delove. Ne znam kako je za stare Yamahe...

 

Što se generalke tiče, nema pravila. Pitanje je da li su delovi originalni ili ne, ko je i kako je uradio posao. Sa druge strane, ako kupiš motor koji je prešao 60.000 (navodno, jer ko zna da li je cajger vraćan ili ne) i pride nije redovno održavan, može ti se smešiti generalka vrlo brzo. Moj savet ti je da kupiš motor od nekog ko je proveren ili da povedeš sa sobom nekog ko se razume u mašine, pa da i on sedne provoza i kaže ti svoje mišljenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

@ lawyer,vidim da vozis Pegaso,kakvi su oni po tvom misljenju?vidim da se mnogo prodaju i da su jeftini...a cuo sam i da cesto ljudi imaju problema sa njima...kakvo je tvoje iskustvo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja