Jump to content

Moto Zajednica

Keeway supershadow 250 - kvacilo

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pozdrav,

 

Pre oko 400-500km pukla mi je sajla kvacila i stavio sam drugu napravljenu u Boban sajlama. Lepo sam je nastelovao i radilo je ok. Prosli vikenda sam isao do Bubanj potoka i malo kroz grad i primetim da malo teze saltam i da ne mogu da ubodel ler kada motor stoji. Kada pokusam iz prve uler moram da zapnem i kada prokine i on upadne u drugu i obrnuto. U voznji kada prebacujem u nizu kao da lupi , ocigledano ne razdvaja dobro. Reko malo se istegla sajla nisam je ni pritegao ostavio sam Malo praznog hoda. Krenem ja da zatezem, zategnem malo probam rucicu nema lufta ja je stisnem, pustim ona ima lufta :stabre:. Ja sta cu opet je dotegnem i sada nema lufta ili sam je prilicno dotegao ( skoro do kraja sam odvio onaj sraf za stelovanje na kucistu motora ). Motor i dalje ne menja brzine glatko i sada sam u frci da se nije ona poluga ili viljska ako je ima unutra nije isprivila pa sada nemam dovoljan hod. nema smisla vise dotezati jer odvaja odmah cim malo stisnem kvacilo.

 

Juce krenem da ga probam, motor u brzini, stisnem kvacilo i pokusam da ga gurne ali nece, znaci nije razdvojio lamele.

 

Ulje je zamenjeno pre odo 700km, Elf 10w40 ( rekao bih da je to polusintetika ). Da li su uopste moguci ovakvi simtomi zbog ulja ?

 

U petak cu da mu promenim ulje i da naspem Elf 20w50 pa da probam. U subotu planiram u K: Mitrovicu pa taman i bez kvacila, ako me izda ima u Ibar da ga gurnem

 

Ovo je slika kako taj sklop izgleda, isti je kao na Yamaha Virago 250

 

J5nfL_kvacilokeeway.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Pozdrav imao sam tu muku na bajku garantovano isti fazon , pogledaj stavku ( imaš pravo jednom da pogadjaš ) 13 to je rak rana ili jedna od njih na ovom motoru . Savet moj je da nevoziš i nepipaš kvačilo dok neizvučeš tu polugu koja gura stavku 12 , taj donji deo poluge koja je vezan za sajlu je oslabljen i puca tako da donji deo puca i nakraju odvaljen ostaje u menjaču mene neiskusnog je ostavio na uzbrdici . To je inače deo koji stalno trebaš da imaš kod sebe pogotovu na dužim putovanjima , čitava intervencija je dva minuta ali neiskustvo je čudo .Inače taj deo nije više od 500 dindži . Obavezno izvadi i pogledaj stavku 13 garantovano je započet proces kidanja pa sve slabije odvaja kvačilo dok nedostigne svoj maksimum i pukne . Pozdrav i želim ti sretan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kuku meni, toga sam se i plasio. Kako se to sranje vadi. Jel ima neka fora , nije valjda da mora masina da se rastavlja. Idem sad da pogledam ali mi se ne svidja. Mozda moze samo da se uscupa, ali mi to deluje suvise lako.

 

Gde ima da se kupi a da ne mora da se ide u Peking. Vec me hvata panika, prekosutra sam planirao za Kosovsku Mitrovicu.

 

Nema pojma koliko jos moze da se vozi ovako. Ako ne moze dugo Dunav mi je blizu, moze i bez kvacila do tamo, pa neka bude hrana ribama >:(

 

Hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

E do k..ca. Sidjem do motora da pogledam situaciju stisnem kvacilo par puta i sranje puce.

 

Sta sam, ostao mi deo u menjacu ?

 

Gde da nabavim deo , i kako se ovo vadi. Koliko vidim sleduje otvaranje masine. Jed dovoljno skinuti onaj dekl od menjaca, pa da se odatle pristupi, ili moram u servis na kompletno rasturanje.

 

Nista od KM i ove godine, izdade me kinez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ispusti ulje, skini deklu i samo će ti se kasti :) Deo traži u Keeway-u (Mass company), Massetehnicu (traži za Sprint Chalenger pošto je isti agregat) ili u krajnjem slučaju za Yamahu Virago 250. Imaš sutra ceo dan da to rešiš, ne odustaj od puta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ok hvala. Dobro si se setio Chalengera, mada nema vajde oni su u NS a sutra radim ( trebao sam da imam slobodan dan ali sef me danas obradovao :( ).

 

Mada kako su napravili ovaj deo , koliko je tanak u tom delu dobro je i izdrzao 2500km. Ovde se mora razmisljati o nekom dugorocnijem resenje, ili od Yamahe ili da se pravi.

 

Pokusacu da iskombinujem ali mrka kapa.

 

Hvala u svakom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ja sam pokušao da ti objasnim da nevoziš jer se meni to desilo na putu nemogu da sada postavim slike kako to izgleda . Nemoj ! da ispuštaš ulje bespotrebno poslušaj me i skratićeš muke i nerviranje ako sam ja to preživeo i ti ćeš veruj mi , postupak je vrlo prost već sam rekao da je intervencija dva minuta ! Skini dekl koji pokriva deo menjača ima tri šrafa to je maska za lančanik , skineš sajlu kvačila sa poluge 13 koja je pukla , kad skineš dekl jedan jedini šrafčić drži tu polugu da nemože da ispadne na gore (na slici koju si priložio nalazi se sa desne strane od poluge br.13 time si je oslobodio da možeš da je izvadiš na gore .Deo koji se odvalio ostao je u menjaču uzmeš najeftiniji magnet olovku na pijaci radnji košta nekih 150 dindži , spustiš u rupu gde je bila poluga br.13 i izvadiš magnetom deo koji se odvalio , tada imaš dve varijante ili da odeš kod nekog majstora koji lepo vari i zavariš taj deo ili ga kupiš već sam napisao da je njegova cena okvirno 500 din. Dakle nema nerviraviranja ali taj deo bi trebalo da imaš kao rezervni nezauzima mesto a bitan je za krvni pritisak . Pozdrav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Razmisljao sam o toj olovci sa magnetom, ali mi je sumljivo da li ce uzaci posto mora da prodje kroz lezaj, ali bolje da probam pa ako uspe uspe.

 

Nasao sam deo u glavnom servisu u Mirijevu ( ako nije protiv pravila ovo je broj telefona posto se tesko dolazi do njega 011/297-99-75 ) ali im je magacin u Požarevcu pa ne mogu da mi ga obezbede danas, ves će sutra biti u mirijevu do 10h. Cena mu je 650 din.

 

Plan mi je da izvadim ovo sto je ostalo u menjacu, na bilo koji nacin, i da vec u 9 budem gore i da im sedim na glavi dok ne dodje. Ako dodje na vreme da se vratim na NBGD i da ga ugradim i gas.

 

Kako ide ugradnja predpostavljam da ga treba samo ubaciti u rupu, zavrnuti onaj sraf sto neda da ispadne polugica i to je to ?

 

Mada kako je ovaj deo napravljen ne deluje mi kao dugorocno resenje, suvise je oslabljen. Mada sa druge strane isti je i na Yamahi pa ne puca posle dve voznje.

 

Verovatno je fora u materijalu, tako da cu verovatno da napravim jos jednu polugu po uzorku od nekog boljeg materijala.

 

Hvala puno na odgovorima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Naravno da je vraćanje boza , možeš samo da obratiš pažnju da taj šraf koji drži polugu vratiš u isti žljeb mora ići lagano jer je poluga perforirana baš za njega i zaglaviće u nekom drugom .Što se tiče magneta videćeš i sam veličinu koja može da prođe kroz ležaj a garantovano je isprobana metoda sem ako nisi napravio karambol i smrvio materijal.Kad već ideš na Mirijevo priupitaj ih za gumicu ajnsprica ja je nemogu pronaći već sam ih pitao ( predpostavljam kad nas je više zainteresovanih ) možda i bude neka nabavka istih .Poz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kupio sam danas na buvljaku tu olovku ali nisam siguran da će da udje. Uzeo sam najmanju, magnet u precniku 13mm ( izgleda bas kao ohemijska olovka, i teleskop je ).

 

Za to rebrasto crevce cu da pogledam. Nije mi bas jasno koje je . jeli to ono malo sto pokriva polugicu koja gura klip na pumpi za naglo ubrzavanje ( akcelerator pumpica ). Duzine je oko 10-15mm i rebrasto je. Koliko sam ranije gledao to nije guma za dihtovanje vec samo zbog prasine. ne verujem da ti zbog toga curi gorivo.

 

Slicna takva gumica se koristi za izradu sajli, pokriva onaj deo sajle koji nije u buziru da ga sacuva od vlage i prasine. cisto sumljam da ćeš naći to kao originalni deo za karburator.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Upravo ta gumica . Nemožeš svaku da staviš jer je benzin progrize a stavili su neku drugu misleći da neće da propusti . Što se tiče magneta možeš i malo da budeš kreativan ili ga polomi na pola ili pronađi od vrata starog frižidera onu traku magnetnu pa prilepi na neku žičku ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Izvadio sam iz prve, magnet taman da prodje. Ja sam mislio da je ostao neki veci deo, da ce ga magnet tesko izvuci jer je tezak i zapece. Kada sam ga izvlacio mislio sam da sam promasio. Ono je u stvari ostao mali deo oko 3 cm tanak, taman onakvog preseka kao mesto gde je pukao.

 

Nije on neko resenje, mnogo je tanko. Stavicu novo ali ves razmisljam da pravim kod strugara od nekog jaceg materijala.

 

Hvala puno na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Deo sam pokupio i namontirao u subotu ujutru i sa zakasnjenjem od 45 min krenuo na Kosovo. Stigao i vratio se od tamo. Izdržao kinez 900 km zestoke voznje za dva dana, ali nije to sada tema.

 

Ova poluga koja je meni pukla i ova na tvojoj slici su iste. Gde je problem. Na mestu na kome puca je velika koncentracija napona jer se poprecni presek naglo menja. Da su pitali bilo koga ko je suo za mašinstvo rrekao bi im da se to tako ne radi. Ja sam vec razmisljao da pravim taj deo kod metalostrugara gde cu imati postepen prelaz ( tkz tečni prelaz ) i smanjiti koncentraciju napona.

 

Međutim kada sam kupio novu polugu , video sam da su se i kinezi dosetili ( verovatno kada su videli kolika je potražnja za ovim delom, skontali da da nesto nije u redu ) i tako napravili deo. Sada ima postepeni prelaz i dosta je deblja poluga u delu gde puca, tak oda mislim da sada nece biti problema.

 

Mada kinezi nebi bili kinezi kada nebi pravili probleme. U sred Čačka sam izgubio kvacilo ( mislio sam pukla sajla ). Nisam smeo da stajem i šaltao sam bez kvacila kroz Čačak , Požegu, Kosjerić, uz Bukove i sve vreme psovao sve kineske dinastije, careve itd ( mada sajla nije kioneska nego radjena pre mesec dana kod Boban sajli ). Kada sam se uspeo uz Bukove i krenuo nizbrdo stao sam na peosirenje jer smo i ja i devojka već skroz utrnuli i smrzli se. Tad sam imao sta i da vidim, sajla se otkasila na ovoj pulugi nekako ispala nema pojma kako. Namontirao sam je ponovo, nastelovao i pici nazad.

 

BTW Ono crevce nemaju, moj ti je savet da nešto improvizujes.

 

Napravio sam i skicu nove verzije ove poluge

 

x3MnM_polugaskica.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

tek sada vidim ovu temu.

 

i ja sam na Supershadow-u imao identican problem, pukla mi je ta polugica u voznji negde kod Despotovca. Izgleda je to jedna od slabih tacki Supershadow-a.

 

Vozio sam bez nje na silu menjajuci brzine do Osijeka, gde mi je kod Škare to popravljeno, momcima svaka čast, zavarili su novu otprilike isto kao na skici u prethodnom postu.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Opet puče e e e poluga :( sad na 16.300 km ( prva na 7.500 km ) kao da ima nekog smisla sa pređenom kilometražom :stabre: . Ima li neko od vas ideju gde bih mogao da je kupim , naručim .....:staa: servis na Mirijevu je prestao sa radom a momčina iz Paraćina nema :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Mislim da ti ostaje onda samo Massetehnic u Novom Sadu... Traži deo za Sprint Chalenger. Mada bih ja to pre zavario ili čak odneo kod nekog strugara da napravi to kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Prestao sa radom servis u Mirijevu ? To ne valja.

 

Probaj u Massetehnic , sprint shalanger ima potpuno isti agregat. Mada i Yamaha Virago ima isti agregat mozda pase. Mada mislim da je najbolje da se to zavari, ali kada se obradi da se napravi postepen prelaz kako bi se smanjila koncentracija napona jer zbog toga i puca ova poluga. Rekoh u postu iznad ja sam kupio neki novi model koji ima postepen prelaz. Za sada je ok, mada sam presao samo oko 2000 km, ali prva mi je pukla na 1500km, mada je motor uglavnom vozen pogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Назваћу их у сваком случају хвала вам , варење бих урадио ако баш загусти са куповином нове . Напрезање је вероватно велико мада сам ја убеђења да је термичка обрада материјала очајна јер ми је малте не као нов пукла опруга која би требала да помогне у враћању полуге квачила . Сам поглед на сломљени део указује да је напрслина већ постојала у самом материјалу , убеђења сам да они то ( прекале ) те је сам по себи материјал крт и неподноси замор ( поготово вожња у граду где сваког момента је крени стани ) :hej: поздрављам вас и надам се да ћемо наћи неко боље решење за убудуће ( макар код стругара ) :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kad fabrički deo pukne sam od sebe kad mu vreme nije ni ne pokušavam da ga zamenim identičnim. Motori su prepuni fabričkih grešaka i dizajnerskih propusta čak i mnogo skuplji od ovih kineza. Kvarovi obično i počinju tako, zamor ili habanje materijala na slabim tačkama, to prouzrokuje štetu i na drugim delovima a potom ga dokusure neuki majstori, očas posla se solidna sprava pretvori u krš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Keeway supershadow

Veliki pozdrav svima,vlasnik sam pomenutog motora,poluga je ok ,motor se lijepo salta ali na samom kraju poluge koja izlazi iz mjenjaca curi mi ulje,primjetna fleka.Kako da rijesim taj problem,da li je semering neki ili sl.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Поздрав , постоји семеринг . Код мене се појављивало при дужим путовањима и вишим обртајима , нисам му придавао пажњу јер ту може доћи уље само од бућкања нема бојазни да ти изгуби неку количину јер нема притисак . Вози то без бриге , једино ако те нервира флека од уља ? онда баци поглед број семеринга верујем да постоји и код нас да се купи неки заменски у крајњем случају Алиекспрес је увек ту ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Keeway supershadow

Bas sam danas otvarao,vidio sam semering,uglavnom je ona polugica zdrava,nije strasno ali curi po malo .Nervira me bas,skinucu semering pa cu traziti,hvala na odgovoru .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja