Jump to content

Moto Zajednica

Ogromna potrosnja Aprilia SR 50 97-mo

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

U pitanju je SR 50 97-mo karburator....uzeo sam ga pre 4 dana.... Naravno posto sam bio pod utiscima nisam ni obracao paznju...samo sipaj i vozi....ahahha

E posle kad asm izracunao kilometrazu i potrosnju zamalo me nije slog strefio.... na od prilike 100-110 km je potrosio 7-7.5 litara benzina sto je nenormalno...cak i ona najveca turpija ne trosi 7 litara...... iskreno skuter leti.... moze preko 100 ali mu treba vremena,a do 95 ko iz sale...i sa 1 i sa 2 ide isto...ne bitna je kilaza... ali kako god on ne bi smeo vise od 4-4.5 aj najvise 5l da trosi......sve preko toga je zabrinjavajuce..... Sad nznm da li je u pitanju karburator...... sta da kazem ,ljudi POMAGAJ TEEEE !!!!!!

post-15906-0-54401500-1308567705_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ako imas elektronski sauh,proveri da li radi kako treba...moguce da je on non stop otvoren i da zbog toga guta gorivo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

Moj je fabricki nije tuniran..... navodno sportska verzija 120 graviran..... @Zuna89 imam rucni sauh na rucici i ja msm da radi 100%......kad spustim skroz dole on smanji ler znaci to je to.... ali i sa njm da radi ne moze da poveca potrosnju za 3 litre.....na kolima mi ne podigne toliko....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Moj je fabricki nije tuniran..... navodno sportska verzija 120 graviran..... @Zuna89 imam rucni sauh na rucici i ja msm da radi 100%......kad spustim skroz dole on smanji ler znaci to je to.... ali i sa njm da radi ne moze da poveca potrosnju za 3 litre.....na kolima mi ne podigne toliko....

 

Da te samo upozorim da je na satu 110km/h pravih 80km/h. Proveri karb...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

ja imao problem kada sam uzeo motor sa sauhom...izgubio na dzekovima negde struju...trosio oko 10 litara :zbunjen: ...kada sam to sredio,od tada potrosnja nije nikada presla preko 5l ...ocisti filter vazduha,teraj kod nekoga da vidi jel sve ok sa karburatorom...verovatno je do njega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Moj je fabricki nije tuniran..... navodno sportska verzija 120 graviran..... @Zuna89 imam rucni sauh na rucici i ja msm da radi 100%......kad spustim skroz dole on smanji ler znaci to je to.... ali i sa njm da radi ne moze da poveca potrosnju za 3 litre.....na kolima mi ne podigne toliko....

 

Da te samo upozorim da je na satu 110km/h pravih 80km/h. Proveri karb...

 

mislis u globalu, ili samo skuteri? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

Da te samo upozorim da je na satu 110km/h pravih 80km/h. Proveri karb...

 

e da u pravu si ali nije bas toliko.....laze za 8-9 km/h merio sam juce... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

ja imao problem kada sam uzeo motor sa sauhom...izgubio na dzekovima negde struju...trosio oko 10 litara :zbunjen: ...kada sam to sredio,od tada potrosnja nije nikada presla preko 5l ...ocisti filter vazduha,teraj kod nekoga da vidi jel sve ok sa karburatorom...verovatno je do njega ;)

 

ok filter cu vec danas da ocistim.....a oko sauha nikad nisam petljao.... :/ a dok ne skupim pare kod majstora ne mogu da odem ...... brate 7l me ubilo ovih dana... Al ne znam sta karburatoru moze da se desi pa da salje bar 3l vise nego sto treba :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

Moj je fabricki nije tuniran..... navodno sportska verzija 120 graviran..... @Zuna89 imam rucni sauh na rucici i ja msm da radi 100%......kad spustim skroz dole on smanji ler znaci to je to.... ali i sa njm da radi ne moze da poveca potrosnju za 3 litre.....na kolima mi ne podigne toliko....

 

Da te samo upozorim da je na satu 110km/h pravih 80km/h. Proveri karb...

 

e da brate za to si u pravu...ali nije bas toliko pretera ga :))) laze za nekih 9-10 km/h merio sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Moj je fabricki nije tuniran..... navodno sportska verzija 120 graviran..... @Zuna89 imam rucni sauh na rucici i ja msm da radi 100%......kad spustim skroz dole on smanji ler znaci to je to.... ali i sa njm da radi ne moze da poveca potrosnju za 3 litre.....na kolima mi ne podigne toliko....

 

Da te samo upozorim da je na satu 110km/h pravih 80km/h. Proveri karb...

 

e da brate za to si u pravu...ali nije bas toliko pretera ga :))) laze za nekih 9-10 km/h merio sam :D

 

Kazem ovo jer sam vozio 2 godine sr50 1998 god. Serijala sa sport prenosom je isao pravih 82km/h...a na satu je pokazivao 110..u svakom slucaju proveri lepo kompresiju, karb, svecicu itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

E posto me ovo mnogo nerviralo i nisam mogo da izdrzim....danas sam raskopio ceo skuter i sve do sad sam se zezao sa njim....da bi dosao do karburatora morao sam brda stvari da poskidam....znaci skinuo sam sve plastike i krenuo redom

1. vakum pumpa -radi odlicno

2.filter vazduha ocistio

3. karburator - spustio iglicu na poslednji nivo tj podigao da sto vise zatvara..... i odvrnuo vazduh

posto je bacao benzin na filter vazduha i na auspuh..... od kako sam odvrnuo vazduh nije bacao.....pre svega toga je sipano 2l i sad nznm koliko sam mogao da potrosim dok sam sve podesavao....ali vise od pola L sigurno nisam......tako da cu da vidim ima li napredka u smanjivanju potrosnje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

Eeeeeeeeee ima napredka.... :D msm ne da ima nego se ogroman napredak :D Karb jos nije 100% sredjen......ali ok je za sad uz kombinovanu voznju ,sa gradskim jurcanjem (sa jednom i dve osobe) potrosio je 4.5l ..... a pri brzini od 70 km/h ne trosi vise od 3l.....nema teorije..... znaci prosek 4l na 100 km.... jos malo vazduh da se podesi i to je to :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Imam problem sa Aprilijom RS 125

Preliva mi karburator

Prekida izmedju 4.5k-5.0k kad to probije ide kao mecava! Ali cim stanem,a ostavim pusteno gorivo ona preliva!

Taj problem se javio posle zamene sajle za gas!

I na kom nivou treba da bude plovak? A na kom iglica meni je iglica na 3 od gore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ne zatvara plovak,proveri onu (raketicu koja zatvara)u svakom slucaju raasturi karb ocisti i vidi da li ima neke nepravilnosti,ako ti nesto nije jasno obrati se u pm imam i delove za karburatore te!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
On 20.6.2011. at 14:11, simkeSR je napisao:

 

ok filter cu vec danas da ocistim.....a oko sauha nikad nisam petljao.... :/ a dok ne skupim pare kod majstora ne mogu da odem ...... brate 7l me ubilo ovih dana... Al ne znam sta karburatoru moze da se desi pa da salje bar 3l vise nego sto treba :/

Pozzzz...... Ja sam sad na moj proverio ista prica umalo slog znaci presao sam 140km pun rezervoar ovo nije normalno koliko trosi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

:) imao sam davno apriliju amico sport ona je jela rezervoar na 60 km. Ovo me je podsetilo i lepo nasmejalo. Pumpadzija je uvek govorio da ni bmw ne dolazi toliko cesto kao ja ponekada sam dva puta dnevno punio a imao i rezervu uvek ispod sedista.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Jbg Aprilija navijena za klince,ide ko metak,isto tako srce.Kome je to mnogo neka uzme Hondu 125ccm Ide isto,a trosi smesno.

Imao sam Piaggio Free 50 2t ,isao super potrosnja 3,5l,Danas vozim Bev 300ie potrosnja 3,2-3,3l.A benzin samo skace.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja