Jump to content

Moto Zajednica

Replika ili kič

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Cagiva
Kul spravica. :takoje:

Da li je u voznom stanju? Kako se dodaje gas? Mislim, da li se gas vraca sam?

 

Da u voznom je stanju, mada sam ja ovo pravio više za ukras nego za vožnju. Gas se dodaje preko ručice koja je pričrvšćena na rezervar.

 

Sjajna replika, prednja kocnica direktno na gumu, gas rucicom...bas kao kod starih :takoje:

Nadji samo neke cepove za rucice na guvernali cisto da se ne vide ove navrtke, ostalo je cista desetka.

Cini mi se da nema zadnju kocnicu?

 

Da dobro si primetio nema zadnju kočinicu ima samo prednju. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Sviđa mi se. Svaka čast na ideji i realizaciji.

Zanima me koje je marke bio dedin bicikl, jesu li blatobrani od tog bicikla, ako nisu od čega su, odakle ti šema ukrasa i kako si izvlačio ukrasne linije i natpis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Cagiva
Sviđa mi se. Svaka čast na ideji i realizaciji.

Zanima me koje je marke bio dedin bicikl, jesu li blatobrani od tog bicikla, ako nisu od čega su, odakle ti šema ukrasa i kako si izvlačio ukrasne linije i natpis?

 

Nisam siguran koje je bio marke čini mi se UNIS Sarajevo, blatobrani su sa tog bicikla samo sam ih morao malo prepraviti da bi odgovarali na ove točkove. Šeme ukrasa sam našao na internetu, natpis i ukrase sam prvo odštampao na papir posle sam utisnuo na predmet i preko toga sam prešao tankom četkicom (trebalo mi je dosta vremena i živaca za to) :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Da mu je pokoje moderno tehničko rešenje, ja bi ga vozio svaki dan :moto3:

Prednja kočnica je od bicikla? Jel to "papuča"? Staje li to kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

wooooooooooow,jbn dobro uradjeno! svaka cast majstore,kapa dole,respect!! :care::care:

od cega je ram,koja je geometrija kao na bicikli sa uglom od 30 stepeni! pazi kada sam radio u ex fabrici bicikla partizan(BP cycle),svojevremeno konstruisao dve bicikle jednu da se skine lanac bez rastavljanja(kasnije svaba doneo to isto) i jednu sa dve cevi u osvi rama sa pojacanjem u truglu kod sedista! uhhhhhhh,kako si ga dobro uradio! dakle ja se raspricao,ram je uzet od necega ili je sve od nule? od cega su glavcine i felne,uzeo si ih originalne od toga T12? imam negde jedan u rashodu!! sada sam se napalio za nesto preko zime!! u originalu zar nije bio auspuh ispod bloka? koliko bi bio jedan slican ovome,jer je samo jedan original?! jos jednom,duboki naklon!!

majstorisem i ja,ali za zivot!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

A što se tiče sledećih projekata voleo bi da ih bude još koji.

Sta mislis da to bude replika Forda T :takoje::lol:

 

 

Svaka cast, ekstra uradjeno, volim vredne i kreativne ljude! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Vrlo lijepo urađen motor po uzoru na motore sa početka XX stoljeća.

Svaka čast, vjerovatno su ti inspiracija bili board track replike čija je izrada sada u trendu.

Odlično!!!

 

Evo i konkurencije

post-1067-0-51392400-1308645001_thumb.jpg

post-1067-0-76718700-1308645040_thumb.jpg

post-1067-0-43405100-1308645063_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Cagiva

Hvala svima na komentarima baš mi je drago da vam se svidja :zdravo:

 

Da mu je pokoje moderno tehničko rešenje, ja bi ga vozio svaki dan :moto3:

Prednja kočnica je od bicikla? Jel to "papuča"? Staje li to kako?

Prednju kočinicu sam ja pravio po uzoru na stare kočinice. Kad se stisne poluga "papuča" struže gumu. Naravno do za današnje uslove to nije dovoljno ali ovo ipak nije za svakodnevnu vožnju.

 

wooooooooooow,jbn dobro uradjeno! svaka cast majstore,kapa dole,respect!! :care: :care:

od cega je ram,koja je geometrija kao na bicikli sa uglom od 30 stepeni! pazi kada sam radio u ex fabrici bicikla partizan(BP cycle),svojevremeno konstruisao dve bicikle jednu da se skine lanac bez rastavljanja(kasnije svaba doneo to isto) i jednu sa dve cevi u osvi rama sa pojacanjem u truglu kod sedista! uhhhhhhh,kako si ga dobro uradio! dakle ja se raspricao,ram je uzet od necega ili je sve od nule? od cega su glavcine i felne,uzeo si ih originalne od toga T12? imam negde jedan u rashodu!! sada sam se napalio za nesto preko zime!! u originalu zar nije bio auspuh ispod bloka? koliko bi bio jedan slican ovome,jer je samo jedan original?! jos jednom,duboki naklon!!

majstorisem i ja,ali za zivot!

http://www.facebook....71&l=d5c78ba0d1

Ram je od bicikle ali sam ga ja totalno prekrojio, pravo da ti kažem neznam pod kojim je uglom jer sam i prednju i zadnju viljušku prepravljao. Felne su od T12 a glavčine od bicikla. Što se tiče alspuha i on je prepravljan da bi lepo "legao".

 

Sta mislis da to bude replika Forda T :takoje::lol:

Pa nije loša ideja ali za to su potrebna malo veća finansiska sredstva kojih na žalost nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Mnogo rada i truda, svaka cast, ovo je za svaku pohvalu. :takoje:

I razumem sto ce ti koristiti kao ukras.I meni bi bilo zao da ga vozim ovako lepog sredjenog :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Odličan rad! Bjb zajednica je već rekla svoje i nemam šta da dodam, osim da se pridružim čestitkama na rezultatu truda i rada. Možeš da budeš ponosan na ideji i realizaciji. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Прелепо!!! Интересује ме да ли си ти раставлјао и састављао фелне? Како иде монтажа жица назад на фелну? Има ли нека мајсторска цака?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Cagiva

Прелепо!!! Интересује ме да ли си ти раставлјао и састављао фелне? Како иде монтажа жица назад на фелну? Има ли нека мајсторска цака?

Hvala. Da ja sam rastavljao i sastavljao tockove, rastavljanje ide relativno lako samo se odviju sve "matice" na žbicama kljucem ili "šrafcigerom" i povade se žbice is obruča i "glave". A kad sam sastavlao imao sam jedan točak koji nije bio rastavljen i na nemu sam obeležio na obruču od 1 do 36 rupe isto sam obeležo i onaj koji sam sastavljao i polako jednu po jednu vraćao na svoje mesto. Kad su sve bile na svom mestu stezao sam ravnomerno da se ne bi obruč iskrivijo na jednu stranu. Inače ja se nebavim ovim profesionalno (po zanimanju sam auto limar auto lakirer) tako da su me točkovi zadržali više dana. Čak sam i na YouTube gledao neke snimke rastavljanja i sastavljanja tockova jer i meni u pocetku nije bilo baš sve jasno.

Kod ovog motora je interesantno to da su obruči točkova od starog Tomosa T12 a glave od bicikla, to je moguće uklopiti jer i na motoru i biciklu su tockovi sa 36 žbica, samo treba naći žbice odgovarajuće dužine. Nadam se da sam bar malo pomogao. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja