Jump to content

Moto Zajednica

Koliko je tesko slomiti/otkljucati zakljucan volan?

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj motor ima 120kg sto znaci da je jedan od laksih za ukrasti ako se koristi texnika "veliki kombi"

E sad to znaci da bi treba da ga osiguram nekom lancugom-sto je problem jer na motoru ne postoji kofer a nisam zainteresovan da lanac nosim oko struka kad krenem negde.

Znaci mogu da ga osiguram lancem kod kuce ali mislim da su tu najmanje sanse da mi ga neko ukrade-(nikako se ne bi dobro proveo ako to pokusa)a nemogu da ga ne vidim jer imam kameru pored motora.

Znaci pitanje je kako ga osigurati kad odes negde i parkiras ga na nepoznatom terenu.

Disk lock je odlicna stvar ali ne znaci nista ako ce vec da ga utovaruju u kombi.

Otisao sam previse daleko mene interesuje da li je motor u voznom stanju ako slome ili nekako otkljucaju zakljucan volan i koliko se to lako i brzo radi? da li je dovoljno samo ga snazno cimnuti? (ne bih to sam da pokusavam pa zato pitam) jer ako nije lako i ako nije u voznom stanju posle toga koji ce mi Q disc lock???  (mislim na onaj bez alarma)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Lom brave volana.. Klasična poluga, bez mnogo muke. Sečice i jedna igla kojom probodeš žice, 5 minuta, paljenje na gurku i doviđenja. Disk lock, e tu nastaju problemi za lopove... Lanci katanci, još više problema... Rezime, samo brava se lako lomi i nije baš neka zaštita. Sve to znam jer je meni pukla brava na Africi kada je motor pao a bio vezan prednjim točkom za banderu...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Ja problem resio tako sto sam pazario spool torbicu za rezervoar i stavio na suvozacevo sediste. Tu sam smestio lance i katance ;). Doduse ukoliko se neko nameracio na motor nece ga spasiti ni da iznajmis pandura da sedi na njemu 24h :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

A i ne mora da lomi kad na nekim motorima bravu drze samo dva srafa. Treba ti minut da ih odvijes i eto. posle ti cak i ne trebaju secice, zice... :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Cuo sam da su pre mesec-dva u sred Gospodar Jovanove ukrali jednog BEVERLY-ja bas tako sto su mu polomili bravu i samo ga odgurali u ulicu ispod,a onda mu se gubi svaki trag..Dakle, onaj koji zna kako, pretpostavljam da mu nije veliki problem da za par sekundi polomi volan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Moj motor ima 120kg sto znaci da je jedan od laksih za ukrasti ako se koristi texnika "veliki kombi"

E sad to znaci da bi treba da ga osiguram nekom lancugom-sto je problem jer na motoru ne postoji kofer a nisam zainteresovan da lanac nosim oko struka kad krenem negde.

Znaci mogu da ga osiguram lancem kod kuce ali mislim da su tu najmanje sanse da mi ga neko ukrade-(nikako se ne bi dobro proveo ako to pokusa)a nemogu da ga ne vidim jer imam kameru pored motora.

Znaci pitanje je kako ga osigurati kad odes negde i parkiras ga na nepoznatom terenu.

Disk lock je odlicna stvar ali ne znaci nista ako ce vec da ga utovaruju u kombi.

Otisao sam previse daleko mene interesuje da li je motor u voznom stanju ako slome ili nekako otkljucaju zakljucan volan i koliko se to lako i brzo radi? da li je dovoljno samo ga snazno cimnuti? (ne bih to sam da pokusavam pa zato pitam) jer ako nije lako i ako nije u voznom stanju posle toga koji ce mi Q disc lock???  (mislim na onaj bez alarma)

 

Kome treba XT125R to je retko i jeftino plaši se kad budeš kupio R-a ne starijeg od 2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Kome treba XT125R to je retko i jeftino plaši se kad budeš kupio R-a ne starijeg od 2 godine.

 

Auto koji se najvise krade u Srbiji je Yugo. Ne Golf ili Passat ili BMW ili Mecka ili...

 

Neko ko bi ukrao, recimo, tvog CBRa, morao bi da ima semu sta da radi sa njim dalje, prodaja negde preko, cepanje u delove, pakovanje...

 

Onaj ko bi digao XT125Ra, mogao bi da ga otera kod dede na selo recimo, gde bi ga drao po livadama dok ne crkne...

 

on topic: verovatno ne vozis suvozaca na 125ccm, pogledaj one torbe koje se kace na zadnje sediste, ima ih da izgledaju bas lepo. Pa lanac u torbi i uz banderu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Samo nek se pomoli da nekom ne treba takav za delove,inače brave su napravljene za normalne ljude,da ne dođu u iskušenje,a ne za lopove,njih ne zaustavljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene je to za bravu interesovalo uopste a ne samo za moj motor.

I milsim da treba da se razmislja da li zelis da ga zastitis ili ne,pa onda kako a ne da li ce ti neko ukrasti i zasto bi ga ukrao.

Niti imam gde da stavim lancugu od 20 kila niti zelim da to vucem sa sobom jer idem i off pa necu da mi skakuce i lupa po koferu (koji nemam) tako da cu verovatno uzeti xenu i neku cvrscu plastificiranu sajlu-mislim da je to dovoljno.u svakom slucaju bolje nego nista :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Lanci,katanci,disk lokovi .. definitiwno mnoooogo bezbednija opcija, mada ja sam imao isqstwo da je u Nowom Sadu neko probao da ukrade bajk,i razwalio je komplet kontakt brawu,dao kontakt,izwukao swe zice,ali nije uspeo da ga slomi ??  .. ko zna .. mozda lopov nije bio isqsan .. a mozda su i neka deca samo htela da ukradu malo sladoleda .. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko je tesko slomiti/otkljucati zakljucan volan?

 

Da odgovorim sam na svoje pitanje:

Pa lako je

 

Bar tako izgleda jer mi je neko skoro slomio onaj pin (koji ulazi u ram i zakljucava korman) dok sam bio u gradu ali ga nije oterao jer je imao disc lock (neverovatno mi je da pokusas da ukrades i loms volan pre nego sto pogledas da li je necim vezan/zasticen)

 

Kuci to sigurno nisu pokusali jer je parkiran ispod kamere i lancugom je kroz ram vezan za beton.Plus tu je i moj dobar drugar Pietro Beretta za communication fail slucajeve  ;D

 

E sad da li je koristio tehniku vuci i cimaj ili je postavio pajser na pin pa krno cekicem nemam pojma video sam samo da je ostecen kad sam pokusao da zankljucam korman pa sam rasturio bravu i kod strugara napravio drugi jos duzi i cvrsci,

 

Ko zna mozda i nije bio pokusaj kradje ali mi nije jasno kako je onda mogao da se tako osteti sam od sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

mozda i nije bio pokusaj kradje ali mi nije jasno kako je onda mogao da se tako osteti sam od sebe...

 

Toliko si misliio na njega da se istopio od pažnje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

vec neko vrijeme hocu da uzmem alarm, dobio sam par ponuda, kineski alarm, ima fazon daljinsko palenje, 125 db... .pa me interesuje da li on uopste predstavlja neki problem lopovu? motor mi cesto bude ispred zgrade, ili na parkingu... pa moram pod hitno da ga osiguram nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Zr

Da ovo je stvarno interesantna tema i za mene jer uskoro kupujem sinu motor i razmisljam dali i kako ga treba zastititi...pa nadam se nekom konkrretnom odgovoru , ali kako stvari stoje neka sajla i vezivanje za znak , banderu ili bilo sta slicno meni deluje kao najjace resenje ( mada glupo izgleda )...ajmo ljudi dajte dobar savet inace njbsmo  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

vec neko vrijeme hocu da uzmem alarm, dobio sam par ponuda, kineski alarm, ima fazon daljinsko palenje, 125 db... .pa me interesuje da li on uopste predstavlja neki problem lopovu? motor mi cesto bude ispred zgrade, ili na parkingu... pa moram pod hitno da ga osiguram nekako.

 

Ja sam jos pre 2 godine stavio kineski spy alarm na Madisona. Radio je bez greske. Mada ima ljudi koji kazu da im je prekidao struju dok su vozili, mada pitanje je ko je uopste to i ugradjivao.

 

Treba pogledati i alarme sa dojavom ( pejdzerom ). To je i sto ok stvar, ja ga imam na kolima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

ono sto sam ja nauchio u vojsci je da se sve da obiti i odvesti ...

elem... od mecheke do motora... nebitno skroz sta je uz pitanju

secam se i tad se ‚‚klasić‚‚ smejao kad naidjemo na quiptarski motor

vezan lancem na siliindričnom bravom ... znachi imao je prepravljenju

hemisku olovku plasticnu kojom je to otvarao :) kako nije imao svoj

kućni ‚‚alat‚‚ vrlo brzo je napravljen priručni tako da je otvarao/lomio brave

na bilo čemu kako hoćeš ... tata i deda su mu bravari :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

na ovaj nacin moze mozda da slomi bravu na krosu ili enduru

 

na r motoru malo teze

 

 

takodje, bravica zna da bude zasrafljena nestandardnim srafovima

kad sam radio viljuske nisam mogao da skinem bravu od gornjeg trougla

 

 

mislim da je najbolje da mi svi krenemo po gradu i probamo da izlomimo par brava da vidimo jel to deluje kao na ovom snimku. jeftinije je probati na tudjem motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

 

na r motoru malo teze

 

 

Ali se zato R lakse pakuje u kombi od endura ;D

Nista nije sigurno od kradje nazalost.Neki se kunu u katance za diskove a ja sam video kako covek poprska taj katanac i lupi cekicom po njemu.Za minut ode u 100 parcica.

Nema bolje zastite od svoje garaze u svom dvoristu.Lak plen je meta svih lopova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Nista nije sigurno od kradje nazalost.Neki se kunu u katance za diskove a ja sam video kako covek poprska taj katanac i lupi cekicom po njemu.Za minut ode u 100 parcica.

Jel ga ovim prskao?  ;D

Raid-spray.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Manite se lovackih prica : znam coveka koji zna coveka kome je njegov drug rekao da je video.....

Evo nadjite tecni azot u spreju da vas vidim :-X ::) ??? ::)

Tecni azot ne postoji u spreju/konzervi !

Ne moze se skladistiti niti ocuvati u konzervi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

To nije tecni azot.....nego tecni CO2 koji se postavlja u vatrogasne aparate.

Da to cudo moze da zaledii....zar mislis da bi se nanosio na udove i povrede ? :) :) :)

On hladi.....ali je daleko od toga da moze metal napraviti lomljivim i krhkim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja