Jump to content

Moto Zajednica

honda nsr 125rw

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: HONDA NSR125rw

zdravo svima, mislim da neko ovde može da mi pomogne...:) kada na mojoj hondi NSR125 dajem naglo gas, ona guši, a kada ga dajem ravnomerno i polako ona radi normalno, pri turaži do 11000 obrtaja, dok pri vožnji nemože preko 6000... čistio mi je majstor karburator i kao štelovo, sad je samo gore :D

AKO NEKO MOŽE DA MI POMOGNE, NEKA MI ODG. UNAPRED HVALA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Proveri svecicu i ako baca varnicu zameni je preventivno (svecica je 250din)

Proveri dovod goriva da nisu mozda zapusena creva filter ili ako imas sito u rezervaru (imao sam takav problem na ATX stalno se gusio i stucao sito je bilo zaprljano)

Ocisti filter za vazduh

Neka ti neko pravilno usteluje karburator moze da bude do toga (moze dosta da utice na ponasanje motora)

Skini samo top i proveri kolike su naslage ako su velike ocisti ceo auspuh (kod mene je bilo 2mm garezi posle toga je isao mnogo bolje)

Mozda je okrenut ventil na malim obrtajima otvara na velikim zatvara (u slucaju da si od skora vlasnik)

 

Koliko dugo imas motor jel si ga skoro kupio ili ti se ovo pojavilo samo od sebe ?

 

P.S. Ako se odlucis da radis nesto radi po gore navedenom redosledu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: HONDA NSR125rw

aha, hvala, svi kažu da je RC, to ću da proverim... a motor sam kupio u decembru, nije mogao preko 5000 obrtaja tada, ali je primao gas normalno, nego ga je neki majstor sad loše naštelovao možda....0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

99% ventil

lose ustelovan karburator

zaprljan filter vazduha

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Drago mi je da sam mogao da pomognem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: HONDA NSR125rw

e rc ventil stoji ispos filtera za vazduh kod honde, i ima dve saile i kao neki poklopac, kada mu dam gas dok ga turiram, on nekad na 7000 obrtaja okrene poklopac i onda mu neda dalje, mislis da se to i u voznji desava, kada nemoze preko 5000?????? i ako znas reci sta da uradim sa tim ventilom???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a jel ima taj karburator nešto gde se podešava nivo goriva?možda ima malo goriva u čašici ba brzo potroši. mislim možda bi mog`o da te zeza i plovak.al` onda nije jasno kako radi ulayi u visoke obrtaje kad mu lagano dodaješ gas.ali to je ipak samo na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Nsr 125 r

to ti je do rc ventila... i meni se desavalo to isto. Samo sto su meni spale sajle , a moze da se desi da zariba ventil zbog loseg podmazivanja... a meni neko treba da objasni kako da nastelujem karburator moram da vucem sauh kad ga palim , kao da presisava stalno... i u voznji kad mu dam pun gas gusi nesto na 6-7000 obrtaja , i cim pustim malo gas od krene da puni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja