Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DL650 V-Strom 2012

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Stromovci, da li stvarno ima modifikacija na agregatu ili je ovo na video isto kao i na starom? ABS je super stvar za ovakvu vrstu motora :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Što bih ja ovo voleo da vidim uživo...

 

Ovako...prilično sam razočaran.

 

Po meni jedini napredak je ta instrument tabla.

 

Sve ostalo,šminka...

 

Smanjili su zapreminu rezervoara...bezveze...ako ga propagiraju i marketinški guraju kao putni motor,trbali su da je povećaju...

Smanjili su visinu sedenja...glupost,bar za nas preko 185cm...

 

Ja shvatam,svetska kriza,nema para,razvijanje novih agregata...

 

Po meni,da su povećali rezervoar i namestili da se visina sedenja podešava...siguran sam da bi bio među prvima u SRB kao vlasnik novog modela.

 

Ma ne znam...kako je krenulo,ima da se sledeće godine lepo isčlanim iz sekte i da pazarim neki drugi sektaški motor...

 

:'(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Dobro je sto su sklonili hladnjak ulja, bio je na nezgodnom mestu za makadam.

 

DOdali su par sitnica koje ipak znace (npr. mala, ali znacajna glupost - indikator stepena prenosa).

 

Dosta su i poskupeli;))

 

Smanjenje autonimoje je pucanj u sopstvenu nogu;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

00a.jpg

 

2011-Suzuki-V-Strom-650-ABS-8.jpg

 

Čini se kao da su samo promenili plastike :staa: Ram, agregat i vešanje deluju potpuno isto.

 

Više informacija u sstrujinom članku.

i oblik rezervoara... Tu se gubi 2 litra.... Ali instrument tabla je super.... Vredi jedno 6700 eu. Sve preko toga je njesra... Mada i sadašnja cena stroma je glupost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Misliš da je velika ili mala? :neznam:

Ma prenapucana!!! Ja sam kupio novi V Strom k8 i platio ga 6180 eu u Markosu. A sada taj bajk košta 7800 eu. :staa2: :staa2: :staa2:

Da sada kupujem tu klasu motora kupio bih Kawasaki Versys jer je daleko jeftiniji...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da ali Je Strom bar naizgled veći i više odgovara krupnijim vozačima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da ali Je Strom bar naizgled veći i više odgovara krupnijim vozačima?

Ovaj novi strom je vizuelno uži pa meni ne odgovara vizuelno ;)

A Verys ima kraće odstojanje točkova(zato je ciklistika bolja za nagla obaranja) ali se vizuelno to nadoknađuje koferom sa izbačenim nosačima ( kod njega idu one viljuške sa nosačem kofera).Tako da dobijaš na dužini vozila... Da sada biram, uzeo bih Versys zbog cene, agilnijeg agregata i meni je lepši od ove kopije Tajgera.

A i brate cena je nenormalna.... Počeli su kao Honda da preteruju... Oproban model, popularan, pa daj da krknemo cenu...

Neka hvala... Srećom, moj K8 Strom gazi tek 16 000 km.... Tek ima to da se vozi.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Da ali je zato V Strom jedan od najprodavanijih motora u celom svetu a tek njih nekoliko kupi versys-a koji je ni putni, a bogami ni enduro motor :takoje: A to da li Strom vredi 7800e ili ne, ja mislim da realno vredi! :zdravo: Realno je da npr F800 ne vredi 12000e sa ful opremom :lud:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Kome se nešto sviđa (plus ima para) on to i kupi, to nema veze sa cenom.

Komentari onih koji su probali motor su više pozitivna, nego negativna. Treba probati u svakom slučaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni se ovaj novi Strom svidja puno vise od starog, bar ono sto sam o njemu prociato. Rekose da je menjac mnogo bolji od prethodnika, kao i kocnice koje su sad prilicno jake plus ABS. Masina je u celom opsegu obrtaja nesto jaca i ugladjenije radi. Ima mnogo sitnih izmena koje mnogo znace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ovako, u Podgorici, kod ovlastenog prodavca za Suzuki, novi V Strom 650 ABS kosta 8750 eura (info od prije petnaestak dana, licno pitao), sto je po mom misljenju vise nego preskupo. Misljenja sam da je stari model ljepsi, robusniji, i imam osjecaj da se na starom modeli vise sjedi "u motoru" a ne na njemu, sto je po mom misljenju bolje. Masina sa starog modela se dokazala kao pouzdana, za ovu novu tek treba da se vidi. Manji rezervoar...glupost, dvije konjske snage vise...radije bih ona dva litra goriva uzeo. Jedino sto je po mom skromnom miljenju na svom mjestu nova instrument tabla i kako rekose pojedni, bolje kocnice, koje su po prici mnogih vlasnika starijih modela bile ispod nivoa kvaliteta ostatka motora. I tako, kad bih moga da biram, radije bih kupio stari model sa 0 km, koji se jos uvjke mogu naci po EU, nego ovaj novi, bez obzira sto bi me mozda isto kostalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ovako, u Podgorici, kod ovlastenog prodavca za Suzuki, novi V Strom 650 ABS kosta 8750 eura (info od prije petnaestak dana, licno pitao), sto je po mom misljenju vise nego preskupo. Misljenja sam da je stari model ljepsi, robusniji, i imam osjecaj da se na starom modeli vise sjedi "u motoru" a ne na njemu, sto je po mom misljenju bolje. Masina sa starog modela se dokazala kao pouzdana, za ovu novu tek treba da se vidi. Manji rezervoar...glupost, dvije konjske snage vise...radije bih ona dva litra goriva uzeo. Jedino sto je po mom skromnom miljenju na svom mjestu nova instrument tabla i kako rekose pojedni, bolje kocnice, koje su po prici mnogih vlasnika starijih modela bile ispod nivoa kvaliteta ostatka motora. I tako, kad bih moga da biram, radije bih kupio stari model sa 0 km, koji se jos uvjke mogu naci po EU, nego ovaj novi, bez obzira sto bi me mozda isto kostalo.

Slažem se... Samo mi se sviđa instrument tabla i ABS... Ali ABS ima i na starom pa ko voli... Meni su kočnice dobre na dl650 i nisu me prodale do sada a imam oko 130 kg- sada ima oko 18 000 km i dosada nema problema..... Menjač je odličan za tu klasu i tip motora... Kupio sam novog za 6180 eu 2008 godine... Prezadovoljan...

Ovaj novi....Pa nije ni on loš ali tolika cena... I kada bih birao izabrao bih starog...

U svakom slučaju, posle Stroma, u zavisnosti od $$$, nešto kao Varadero ili Yamaha super tenere 1200

 

Samo ona instrument tabla je odlična! :moto3:

Ostalo je Triumph tiger look, uzanije, manje robusno, ružnijih farova (stvar ukusa), manji rezervoar- :ljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja