Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki An125

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Licna Karta:

 

Marka:Suzuki

Model: an125

God: 2007(Prva reg. 2010)

CC:124

Kw:6,5

 

Dakle, kao sto vidite, rec je o Suzukiju, koji je nov placen 1150e sa novim koferom i ugradnjom. :D

 

Sta se desava ovde?

Pa ovako, motor je kupljen u MIMOTU u BGD, sasvim slucajno, poslednji model koji je ostao u Srbiji(navodno 1lol.gif), i naravno kad sam video cenu, malo probao, raspitao se, i shvatio da za te pare bolje necu naci, kupim.

 

Rec jeste o Suzukiju, ima papire, iskopao sam malo informacija na Googlu, nisam nasao mnogo, ali rec je valjda o Kinezima, pravljenim za Azijsko trzise (0staa2.gif). Naravno sve to ima neki standarad jer ipak je Label:SUZUKI, pa je sad vec. provereno bolji od svakog kineza, bar sa kojim sam se ja susreo, i za kog sam ja cuo. Presao sam 1800km sa njim za godinu i 3 meseca, sto i nije mnogo, bar za mene (Sa proslim skuterom sam prelazio 5k po sezoni, 50cc Hyosung, i dalje radi i dalje se vozi, a ima 20000 na cajgeru, i 5 godina, a samo svecice menjane, cak ni rolnice nisam dirao(mada bih mogao, ali ja ga ne vozim vise)), jer nisam imao dozvolu vise od pola godine ( Auto skole, guzva itd... -.-), i za vreme koje ga vozim, desilo se par stvari:

 

1. Pao sam sa drugarom u krivini, iz razloga sto je kreten skakao po zadnjem sedistu, plus je bilo prasnjavo, iiiii DUP, al' srecom nismo isli mnogo brzo(Citaj mozda 5km, jer je put grozan, bukvalno nije bio pod gasom), i nije vecih ostecenja bilo osim ogrebotina sa desne strane motora na koju je pao, i tom duzinom se vide sitne ogrebotine. Pitanje vezano za ovo, kako da eleminisem te ogrebotine, i kod koga bih to mogao da odnesem da mi sredi, ovako na vasu preporuku, i naravno cena? (Slike ispod.)

 

2. Pre zime nisam izvadio akumuator, vec samo skinuo kleme(Kreten.), i svestan sam da bi trebao da se napuni, ali mi el. paljenje, nefuncijonise od tad, tj. cuje se ono trrrrrrrrrrk, a svetla i zmigavci rade, dok el. paljenje ne radi. Mada cinjenica je da je akumulator zreo za punjenje, tako da moram da navatm nekoga ko ima punjac sto pre da bih znao u cemu je problem. Inace ako nije do akumulatora, do cega bi moglo biti?

 

3. Danas sam bas resio problem jedan. Skuter se prvo poceo gasiti, kad nije pod gasom, pa sam mu ja podigio ler, i tako zezao se sa time, dok nisam video da mu jedno crevo puklo skroz, i to sto vodi i gde treba da vodi, ne vodi. :D Pa sam odsekao taj deo i spojio, i sad radi super. U svom tom procesu, primetio sam da postoji jedno crevce koje ne vodi nikuda, tj nepovezano je, a ja ne mogu da nadjem gde bi trebalo da bude, ako treba da bude. :D (Opet slika dole)

 

I eto, to je to, gledacu sledece godine da prodam ovaj skuter, nadam se da ce sve biti kako je i sada, pa cu dobiti siguran sam za njega 1000e bar, jer realno nov je, i bice odradjen servis kao i svake sezone, i sve funkcionalan je u potrpunosti( tj. bice TVRDIM jer sam Hard Core perfekcionista :D), pa cu kupiti neki manji auto, da se zezam malo sa njim. :)

 

Inace, opsti utisci voznje, zaboravih da dodam, dosta udoban, i stvoren za grad, ubrzanje, odlicno, od 0 do 60 konstantno vuce ko lud, 70, 80, vec malo slabije, na otvorenom, oko 70, 80 mu je idealno, mada ga nisam terao, na neko preterano duze trase.

 

Eto, toliko od mene, evo malo slika(Malo su vece, pa otvorite u posebnom prozoru) :) :

 

 

Slike ogrebotina

 

Crevce koje ne vodi nigde

 

Slika skutera

 

Zver :D

 

Oba motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

2. Pre zime nisam izvadio akumuator, vec samo skinuo kleme(Kreten.), i svestan sam da bi trebao da se napuni, ali mi el. paljenje, nefuncijonise od tad, tj. cuje se ono trrrrrrrrrrk, a svetla i zmigavci rade, dok el. paljenje ne radi. Mada cinjenica je da je akumulator zreo za punjenje, tako da moram da navatm nekoga ko ima punjac sto pre da bih znao u cemu je problem. Inace ako nije do akumulatora, do cega bi moglo biti?

 

Akumulator je najbolje odneti u neki servis (npr. ovaj servis ti je u Cvijićevoj, nedaleko od Pančevačkog mosta). Akumulator možeš i sam da napuniš, ali tamo će ti odmah reći njegov potencijalni kapacitet - odnosno mora li da se promeni. Inače usluga punjenja nije skupa, oko 300 din. Ako nije do akumulatora, može da bude do anlasera (startera) ili solenoida, ali ipak se kladim na akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Ma imamo mi u Pancevu, "Moto Promet", 200din traze, juce sam se raspitao, pa cu verovatno tamo. :)

 

A zasto bi morao da se menja? On i dalje ima u sebi struje, imam svetla, zmigavce, stop svetlo, ali ko da nema dovoljno struje da ga startuje, nije do kraja prazan.

 

Koliko kostaju inace, menjanje alnasera, solenoida? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

U zavisnosti od toga koliko je ispražnjen (bez obzira kako deluje na oko) može da se desi da mu potencijalni kapacitet toliko opadne, da je pametnije zameniti ga (obično ispod 90%). Ako tvoj skuter nema kurblu, najbolje je imati zdrav, ispravan i napunjen akumulator - neka te jednom ostavi negde na putu, i već bi ti se isplatilo da si kupio nov. Ali, u servisu će ti reći ima li potrebe za time.

 

Ako se nekim slučajem desi da moraš da ga menjaš, pogledaj koji je najveći po AH kapacitetu koji može da stane fizički u skuter. Npr, kod mene je standard 12 amperčasova, ali može da se strpa i 14AH, što je rezerva koja može da bude korisna. Takođe, gel akumulatori jesu malo skuplji, ali su opet malo pouzdaniji i trajniji, pa vrede razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Imam kurblu, al' volim da mi sve radi, i da je funkcijonalno. :)

 

Ok, hvala Nole Zmaju! :D

 

Nadam se da necu morati da menjam, ali ako budem, seticu se ovoga. Da ne znas mozda koliko kosta npr, menjanje alnesera i toga, ovako inace, ili to vazi za svaki skut. posebno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Zavisi od modela do modela, ali na Južnom Bulevaru (verovatno i još negde) električari rade reparacije, tako da ako utvrdiš da je to toga, ima šanse da prođeš jeftino :zvizduk:

 

Svakako proveri akumulator, ali je mnogo opuštenije ako imaš kurblu, kod mene je nema pa moram da pazim šta radim :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Ja opet moram da napravim novi post. :D

 

Razmisljao sam da uradim nesto, sto moze brzo da se zavrsi, da po mogucnosti traje, bude jeftino, a da vizuelno promeni skuter, iiiiiiii ja tu naidjem na folije koje lepe taxisti na svoja kola umesto farbanja, itd... naravno oni to placaju oko 400e, tako nesto, a meni bi trebalo mozda sta znam 1 kvadratni metar, ili 2, ne bitno, to ne moze da bude mnogo, a vidim po forumima da neki ljudi su to sami lepili(po kolima), pa mozda budu dobre volje pa mi pomognu da zalepimo. :D

 

E sad me zanima, da li je neko imao iskustva sa ovim folijama na skuterima(plastika), a ne motorima gde je metal itd... i sta mislite o ovome?

 

Mislio sam nesto ovako da uradim, moja boja je skroz crvena, a vidite ovaj crveni:

 

http://www.suzukicyclesbermuda.com/show.php?id=376&p=5&page=1&srt=model_year

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja