Jump to content

Moto Zajednica

Michelin Anakee - koliko joj je jos ostalo?

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Hah. Sada su stvari jos jasnije, zahvaljujuci svima vama sjajnim ljudima na forumu. Za Anakee ovde mi je - previse para, ajde da je motor od 5000€, a ne od <2000€ kao sto jeste. Znam da se to tako ne gleda, ali... Zextreme mi je u PM objasnio da je papreno platio nove gume i njihovu zamenu u Grckoj, mnogo vise nego same Anakee ovde u Srbiji. A kaze da se iste mogu naci povoljno u Sloveniji, u koju idem - u nedelju uvece! U Ljubljanu. A vracam se u ponedeljak. Eh, da znam ljude ovde, pa bar da nekom nesto donosem po ceni odatle, da "zaradim" samo na popustu ili VAT-u, pa bih nekako jos i skrpio za gume. Ovako, moracu razmisjlati za gore pomenute one jeftinije,

 

Znam ja da su Anakee - zakon za enduro. Kao i Metzeler Tourance, npr. Za Conti Escape nisam nista znao, samo mi je lik sa sajma u BG (novosadjanin) nudio da ih ima.

 

Odoh na tracanje 12-tak km, vracam se oko 1h, pa citam da li ste mi nesto novo napisali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Evo ti konkretan primer ..

 

Proslo leto sam krenuo na Krit sa ovakvim gumama

 

 

SLwEd_001um.jpg

 

Dakle cini mi se da je bila u slicnom stanju kao ta tvoja, presla nekih 20k do tada ..

 

Posle 4000 km koliko smo presli, vozio sam je do nove godine ..

 

Sa nekih 27 hiljada, kada sam je konacno skinuo izgledala je ovako ..

 

 

9aLq6_16749014562043788911646.jpg

 

... tako da ako mene pitash, vozi 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Hah. Sada su stvari jos jasnije, zahvaljujuci svima vama sjajnim ljudima na forumu. Za Anakee ovde mi je - previse para, ajde da je motor od 5000€, a ne od <2000€ kao sto jeste. Znam da se to tako ne gleda, ali... Zextreme mi je u PM objasnio da je papreno platio nove gume i njihovu zamenu u Grckoj, mnogo vise nego same Anakee ovde u Srbiji. A kaze da se iste mogu naci povoljno u Sloveniji, u koju idem - u nedelju uvece! U Ljubljanu. A vracam se u ponedeljak. Eh, da znam ljude ovde, pa bar da nekom nesto donosem po ceni odatle, da "zaradim" samo na popustu ili VAT-u, pa bih nekako jos i skrpio za gume. Ovako, moracu razmisjlati za gore pomenute one jeftinije,

 

Znam ja da su Anakee - zakon za enduro. Kao i Metzeler Tourance, npr. Za Conti Escape nisam nista znao, samo mi je lik sa sajma u BG (novosadjanin) nudio da ih ima.

 

Odoh na tracanje 12-tak km, vracam se oko 1h, pa citam da li ste mi nesto novo napisali :)

 

Da ovo sa trcanjem ti je super nema boljeg vremena nego sad :takoje::zdravo: ja sam nesto malo usporio, ali dobro je cuti da drugi guraju, odmah se i u meni javila zelja...a imam cak u sobi i poluprofi traku...hmmm moracu pored motocikla malo i nju.....

 

 

 

Nego da se vretimo na gume????? Cuj kakve to ima veze sto ti vozis motocikl od 2000E :neznam: :neznam:

 

Ta ja za moju skelu sa koferima ni 1500 ne bi dobio, ali imam 100% ispravan motocikl kome verujem!!!!!!! Kakve veze ima njegova ekonomska cena na trzistu, ako ja uvek zelim da izvucem maximum iz njega........

 

Kako ces to uraditi?? pa kupis novog tog anakieea koji jeste skuplji ali to je guma za jahaca koji zeli vise!!!!!! ja bih je tako opisao.....

 

Onda ja dodjem sa mojom skelom na Miseluk i tako poderem te sve fensere na tim trkalicama da im se usi zarvene

 

Oni naprosto ne mogu da veruju kada vide sta radi moj zadnji tocak kada ih oderem......neki od toboze srama pobegnu i parkiraju se, a neki pametni momci voze iza mene i gledaju putanje i uce.........decko srane na semaforu vozi iza mene i vristi...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA kakve su ovo gume ti si lud??hahhahaah :care: :care:

 

Naravno ima i jahaca koji i mene odnesu sa druma normalno :care: :care:

 

Sta je poenta???? da se ja na mojoj skeli sa malo para, vozim za sve novce i mnogooo vise od toga!!!!!!! A da ne spominjem Jadranska bespuca koje ti motori od 10K nece nikad videti.......

 

Tako da ako zelis vise od prosecnog vozaca, a ja je vozim nekad na 99% imam jedan snimak na miseluku kroz krivinu nateracu curu da ga okaci na YT.........da vidis sta je anakiee na delu......

 

Nema bolje nego kada stavis nove dobre gume na motocikl, jos najbolje!!!! time si kupio neprocenjivu bezbednost.........i time dizes uzitak voznje na maximum.....

 

Tako da nema veze koliko ti masina vredi, nego vredi onoliko koliko si sa njim bio, video i bezbedno se vratio!!!!!!!!

 

Tako da ako imas semu sacekaj pa ga uzmi to je pametan potez!!!!!!!

 

 

 

Nego ja od ovog decka iz mladenovca cimnuo on jos nista???????????? hmmmmmmmmmm stvarno ovde u srbiji kada je michelin u pitanju?????????????????????? >:( >:(>:( >:(

 

 

uffff al sam ispostovao....bas me krenulo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Halo Drzigorius,

 

Bravo na tako lepom postu, prikane, znas, mislim da je svakom normalnom coveku dobra stvar da cuje neko misljenje pride, a i iskustvo,

kontam sta si sve rekao, malo sam sklopio neke kockice na koje, zbog nedostatka iskustva bas nisam obracao paznju.

 

Za sada se sve svodi na to da: ako zelim dobru gumu, da "ne razmisljamo o njoj", onda da se iskesim za Anakee, u protivnom, postoje jeftiniji rivali, radice posao, necu crci ni ja a ni te gume, ali... verovatno se zna koja ce najbolje "raditi" posao.

 

Druga stvar, bar sto se ove moje stare tice, jeste da ili progutam knedlu i pazim na nju do Grcke i nazad, uz obavezno nosenje rezervne prednje i zadnje (ponavljam, prednja je u odlicnom stanju, kao nova, takodje Anakee, nema potrebe da postujem slike), ili da nabavljam novu, zbog koje bih po ko zna koji put probio budzet za put, od planiranih soma za put ostalo mi je skoro samo pola, za benzin, kampovanje, najjeftiniju klopu i vodu bice valda dovoljno (posto pola vremena trebalo bi da provedem na planinama, hiking / trekking, nema tamo na sta da se trose pare)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Nego ja od ovog decka iz mladenovca cimnuo on jos nista???????????? hmmmmmmmmmm stvarno ovde u srbiji kada je michelin u pitanju?????????????????????? >:( >:(>:( >:(

 

Koliko sam video, za moj motor je zadnja napolju 130, kod nas 180 jevreja. Preterana razlika. Zato planiram Metzeler (to mogu naći po cenama od napolje bez da ikog cimam da mi dovlači).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Slaninar,

 

Znaci, pazar Metzeler-a ovde je OK varijanta sto se tice cena? Mozes li mi reci gde bi to moglo da se kupi, cisto da znam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Zextreme, Bobane,

 

Mislim da je link koji je postovao Zextreme sa gumama u Sloveniji top-naj price koju sam ikada video ovde,

ne treba razmisljati vise o bilo cemu drugom, samo treba skontati shemu kako da put do tamo, makar samo zbog guma, bude najpovoljniji i najisplatljiviji, a kupovina istih po tim cenama tamo je smejurija, a ovde - za plakanje. No, kako kome, i za koga, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Slaninar,

 

Znaci, pazar Metzeler-a ovde je OK varijanta sto se tice cena? Mozes li mi reci gde bi to moglo da se kupi, cisto da znam?

 

Zovi Mišiku i vidi šta ima (bivši rejser Mihalj Nemet). Mobilni njegov ima na forumu već, samo uradi pretragu. Verujem da on zaradi od povraćaja poreza (između ostalog), ali mi je ponudio po cenama u Švabiji, a ne po "našim".

 

Verujem da su mišelinke najbolje, ali je posao nabaviti ih po iole normalnoj ceni. Za moj motor kažu da nije neka preterana razlika između metz i odgovarajućeg mišelin modela. Kako ja vozim i kakve su stare, svakako ću biti u plusu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Prijatelju, hvala i tebi za info, cu verovatno das e raspitam kod coveka sta moze uciniti. Naravno, samo da se skontam hocu li skoro ili kasnije menjati gume, nesto mi se cini da cu ipak jos malo pricekati.

 

Jos nesto, sve me vec sramota da pitam,

a tice se unutrasnje gume,

da li njen brend nije toliko polemican, tj. preporuka ja za kao spoljsnju Anakee, Metzeler,

a unutrasnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Bobane, ako mozes i na ovo da mi odgovoris, onda sam saznao sve sto mi treba: spoljasnju gumu trazim pominjuci koje su mi dimenzije spoljasnjih, tako, one nemaju neku svoju dimeznionalnu oznaku,?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Bobane, ako mozes i na ovo da mi odgovoris, onda sam saznao sve sto mi treba: spoljasnju gumu trazim pominjuci koje su mi dimenzije spoljasnjih, tako, one nemaju neku svoju dimeznionalnu oznaku,?

Tu je stvar malo opustenija. Dovoljno je pomenuti unutrasnji precnik, tj za 17-ku trazis unutrasnju 17-ku i to je to. Moguce je "upasovati" i 18-ku, mozda i 16-ku ali ako ima odgovarajuca dimenzija to je naravno najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Sve jasno kao dan, hvala ti puno na vremenu i odgovorima,

hvala puno i svima ostalima,

cuo sam skoro sve sto me je zanimalo, dosta toga novog sam saznao i naucio moram priznati,

haos.

 

Prijatan vikend, drugari, cujemo se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Drugari,

 

Samo da se javim da sam dosao iz Grcke pre nedelju dana, presao sam 2500km sa pomenutom gumom,

jedino sam kao novu stavio unutrasnju, samo na zadnji tocak,

i evo, vratio sam se u NS presavsi oko 2500km, iskljucivo po asfaltu, maaaaalo offroad,

temperature vazduha su bile velike, ja 95kg, krcati bocni koferi E41 i top-case E55,

pritisak u gumama je bio za 0.1 bar manji kada sam se vratio (12 dana voznje, 2500km),

te su gume sve to odlicno izdrzale, tj. ne vidim skoro nikakvu promenu na njima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

@bigbad86, pravo kazes, ja sam se licno uverio u to, e sad svakome preostaje da se uzda u svoje ili tudje iskustvo ili misljenje, da prihvati moguci rizik ili da ga eliminise kupovinom novog, sve to zavisi ponajvise od - novca

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja