Jump to content

Moto Zajednica

Michelin Anakee - koliko joj je jos ostalo?

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Drugari, moze li mali savet, moje iskustvo sa gumama je sada u pitanju jer mi je je ovo prvi "veliki" motor (Pegaso Cube) kog imam, nisam nigde od proletos, kada sam ga nabavio, daleko putovao, a sredinom jula planiram (sam) u Grcku put Olimp-a, Meteora-a i Zagorohoria-e.

 

Na papiru je plan od nekih cca 3000km, a ne znam da li ce mi zadnja guma izdrzati toliko (slike su prilozene), a nemam novaca da kupujem novu zadnju, zilion stvari sam vec isfinansirao. I prednja i zadnja su mi Michelin Anakeee, stim sto prednja izgleda odlicno, nema toliko plitke sare kao ova zadnja, a ni pukotine uz ivicu sara. Nisam razmisljao o offroad varijantama, naravno, skrenuce se negde malo i sa asfalta, do neke plaze ili jezera, ali uglavnom bih vozlio po asfaltu.

 

Hoce li moj Anakee II izdrzati mene, motor i dva bocna i top case pune?

 

:neznam:

 

LkR3a_20110616130825.jpg

 

0125m_20110616130800.jpg

 

UDHCC_20110616130745.jpg

 

aBIlB_20110616130726.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Moja je takva, doduse nije ispucala jer je stara godinu dana.......ali sam narucio novu jer mi treba za more....za po gradu je ovo ok.......ali kako ti je tanja sara veca je i verovatnoca da se probusi jbg. a znas da pored puta sa probusenom gumom nije bas interesantno???

 

 

 

menjaj druze 130E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ma teraj bre to do kraja sezone boli te uvo, ja imam anakee II prešao sam 7000 km sad je kao tvoja i nemam nameru do kraja godine da je menjam.

 

Po suvom asfaltu nemaš brige, kad kiša počne pripazi i teraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ja bih to menjao, ali prvenstveno zbog starosti (ispucalosti), a ta sara moze to da pretera, imas jos dosta do zice :)

 

Lakse receno, ako ikako mozes, menjaj, moze ti ustedeti i para i zivaca na putu, ako ne mozes da promenis sada, ne otkazuj put zbog nje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

BTW, mozda samo unutrasnju?!?!

 

ne znam sta si sad hteo reci sa zamenom unutrasnje???? Ali ako sa ovakvom gumom ides na dalek put obavezno nosi unutrasnju u steku, jer ako ti se probusi guma pa otkines sventil, a to se jako cesto desava...a ti si u nedojiji, nadjes nekog bednog vulkanizera..ALI nemas unutrasnju?????

 

 

Ja uvek nosim unutrasnju rezervnu kada idem na put...a icicu sa novom spoljasnjom.......

 

Bajone bi menjao za 5000.........u gradu da, ali nije za put, to je moje skromno misljenje i ja bih tako uradio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Dzigorius,

 

Htedoh reci da sam mislio da zamenim samo unutrasnju (?!?). Kontam da je samo to non-sense. A dobro si me podsetio da kao rezervu imam unutrasnju! E sad, moram se dooobro razmisliti sta cu?!

 

U svakom slucaju, dobro bi mi dosao i neki predlog koju gumu da pazarim. Hidenow, Continental, Michelin? Ne znam ni gde, a ni cene. Ustvari, ovde u NS znam da mogu naci Continental...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

jeste da je bolje da je guma što novija itd. ali mislim da ova može da izdrži 3000 km, posebno što do grčke verovatno ideš autoputem koji je kao pista, a taman kad počneš da se vozikaš po grčkoj, malo da srežeš taj višak sa strane :aha: jeste džigi u pravu kad kaže da za put uvek treba imati sve što bolje, drugo je grad..ali ne može sve biti idealno uvek a ova guma nije još uvek u crvenoj zoni :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Uhh, uhh... To je sasvim tacno. To je ono sto sam i ja podrazumevao pod "svojim iskustvom", ali ne znam kako se to ponasa na tolikom putu, po letnjem vremenu, na takvom motoru, da li smem mali i po "zemlji" i "kamenu" van asfalta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mislim da sa njom možeš do Soluna a tamo da kupiš set novih. Pitaj Zextreme, on je isto krenuo sa polovičnim gumama u Grčku i do Soluna ih je ogulio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Moje na Transalpu su mnogo gore od ovih,ali i posle 1000km se nisu znacajno promenile.Ja bi licno isao sa ovim gumama bez razmisljanja na taj put,sa dve rezervne unutrasnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Sreca u nesreci je, da kad se dovoljno osuse, izgore i ispucaju, gotovo da se i ne trose posle :D

 

Sto rece Popsy, zamena u Grckoj uopste nije losa ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Pazarim sigurno unutrasnje rezervne. Sada ostaje da se skontam da li da progutam ovu matoru do posle Grcke, zamenim je u Grckoj (mogu misliti koje cene su tamo), ili ako ostane novaca - pre puta. A Zextreme... sa kakvim je on to gumama palio do Soluna kada ih je do tamo izgulio, valda moja Anakee moze izdrazati vise.

 

Usput, secam se da sam nedavno video na gumi da je proizvodnja valda mart 2007!!! Kad je menjana i koliko je presla, pojma nemam, motor mi je doteran iz Trsta pre par meseci, sredjena je struja, frajlauf, karbovi, lanac (DID, zlatan) i lancanici, filteri... samo mi ova guma jede zivce.

Promenio član zokkac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma moze taj tvoj Anakiee da izdrzi do Grcke, naravno, ali nosi unutrasnju obavezno....nikad se ne zna??? Jbg. mi sa zbicanim tockovima imamo taj problem :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Usput, secam se da sam nedavno video na gumi da je proizvodnja valda mart 1997!!!

 

Ja se iskreno nadam da nisi dobro video, a ako ipak jesi, guma stara 14 godina se vec odavno pretvorila u plastiku, i nece se potrositi sigurno do Grcke i nazad, samo ne bih voleo da isprobavam kako lezi u krivini, ili kako koci :)

 

Ako nisi siguran za DOT oznaku, tj. starost, daj napisi ovde, pa ako je stvarno 1997, MENJAJ bez ikakvog dvoumljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mislim da je imao neke Bridgestone a tamo je kupio friške Anakee II ... pošalji mu PP pa ga pitaj, ali kaže da taj asfalt dole jede gume kada je motor ljudski natovaren (suvozačica plus stvari)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ima sare, al mnogo bre matoro!! teraj do dole, a dole ces vec uzeti nesto. verovatno mozes lako naci neki komplet za 120-130 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Primljeno k'znanju, sve!

Usput, prepravio sam u postu da je guma 2007, ali ni to nije izgleda tacno.

 

Upravo sam pogledao gumu, pise M/C 65S - DOT HB9R - 488T - 0505

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Koliko ja vidim oznaku guma ti je iz 5 nedelje 2005. a ne 2007.

 

Sto se tice kupovine novog Continentala ja bih ga preskocio. Vozim Conti Escape vec skoro 4.000 km i uopste nisam zadovoljan. Ne smem ljudski da oborim motor u krivini i to jos po suvom. Klize kao blesava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Koliko ja vidim oznaku guma ti je iz 5 nedelje 2005. a ne 2007.

 

Sto se tice kupovine novog Continentala ja bih ga preskocio. Vozim Conti Escape vec skoro 4.000 km i uopste nisam zadovoljan. Ne smem ljudski da oborim motor u krivini i to jos po suvom. Klize kao blesava.

Ja takodje vozim Conti Esape trenutno i drze pristojno, pogotovo ako pricamo o suvom asfaltu. Mozda klasa kvaliteta ili zemlja porijekla nisu iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja