Jump to content

Moto Zajednica

Grcka-Pefkohori

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nisam bio, ali sam čuo da je dobra i Parga, a rekao bih i Lefkada. Lefkas je verovatno jedino grčko ostrvo spojeno mostom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Nisam bio, ali sam čuo da je dobra i Parga, a rekao bih i Lefkada. Lefkas je verovatno jedino grčko ostrvo spojeno mostom.

Parga mi je malo podalje posto mislim da ostanem jedno 4 nocenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Da, za tako kratko vreme ne isplati se da ideš negde dalje. Moja preporuka je Jerisos ili Nea Roda na trećem prstu. Stižeš brzo autoputem do Stavrosa, pa lepim predelima južno do Jerisosa. Odatle možeš, lepim putevima za vožnju bajka, preko Arnee i Poligirosa na prvi i drugi prst i u sva ona mala mestašca koja su ti spomenuli. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ja bio pre nedelju dana motorom do Lefkade, tacno 1000 km od Bgd. More je predivno a cene sasvim pristojne cak niske.

post-4428-0-08187600-1307993959_thumb.jpg

post-4428-0-96666000-1307993972_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Mislim da je odluka pala zahvaljujuci vama drugari, Beograd-Sarti ( Sitonija ) 780km, jos samo direkcije da ukucam da se ne zagubim u Solunu :moto3:. E sad dajte neke dobre plaze ili da obilazim svaki dan po jednu... :BMW2::BJB1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

kad se vratis, obavezno reportazu dobro da odradis da znam dal da planiram nesto za iduce leto ;)

:takoje: Pripreme su u toku... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Mislim da je odluka pala zahvaljujuci vama drugari, Beograd-Sarti ( Sitonija ) 780km, jos samo direkcije da ukucam da se ne zagubim u Solunu :moto3:. E sad dajte neke dobre plaze ili da obilazim svaki dan po jednu... :BMW2::BJB1:

 

Sigurno je da ćeš obilaziti svaki dan po jednu....prosto mame lepotom.....Orange Beach nezaobilazna i jedna od najlpeših ako ne i najlepša!!! Srećan vam put i dobar provod uživajte za sve nas pa da nam pišete i postavite slikice kad se vratite!!! :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Kamikaza, imaš sajt "Sitonija na dlanu", obavezno ga prostudiraj. Entuzijasti su od BG pa do Sitonije opisali detaljno ceo put, pa su obišli celu Sitoniju, i na sajtu postavili slike i opise malte ne svih mesta i plaža, čak su za sve dali i GPS koordinate. I ja ću u Sarti u julu pa sam ovo štivo dobro proučio. Lep provod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Kamikaza, imaš sajt "Sitonija na dlanu", obavezno ga prostudiraj. Entuzijasti su od BG pa do Sitonije opisali detaljno ceo put, pa su obišli celu Sitoniju, i na sajtu postavili slike i opise malte ne svih mesta i plaža, čak su za sve dali i GPS koordinate. I ja ću u Sarti u julu pa sam ovo štivo dobro proučio. Lep provod.

Video sam taj sajt, mislim da se necu zeznuti sto se tice izbora mesta, cena za 4 nocenja je 130e za dve osobe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Zaobidji Pefkohori u širokom luku... veću ludnicu i cirkus nisam video. Prilagodili su se našim turistima kod kojih sve prolazi(a možda i vole).

Više flipera nećeš naći ni na vašaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Ako si odlucio za Sarti onda je Sarti sasvim ok, mada u prncipu motorom toliko dana cak i Pefkohori nije losh kao polazna tacka, jedan dan Xsenia beach, jedan cela suprotna strana prsta, pa drugi prst i Neos Marmaras.. Ali svakako Sarti je u startu zanimljiviji pa srecno, samo da imas na umu nekom se nesto svidja a o ukusima se ne raspravlja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Interesantnije je ići preko Ohrida i Bitolja.

 

U nedelju krećem za Krf. Idem kolima, nas četvoro (dvoje dece). Prespavaćemo u Kičevu, 60km pre Ohrida. Mislio sam da se vratim nazad do Skoplja pa da nastavim autoputem. Rekli su mi da je put loš preko Ohrida i Bitolja, mada sam gledao kartu, ima i put koji zaobilazi Ohrid , već ide pravo ka Bitolju. Šta mi je činiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Savet, Nemoj da se vraćaš na Skoplje! Tim putem kojim ideš od Kičeva za Ohrid, ide i većina ljudi koja iz Srbije letuje na Ohridu. Idi na Bitolj, kad udješ u Grčku, ostavljaš sa desne strane mesto Florina, i pravac Kozani, gde se uključuješ na autoput (novi) i štrikaš pravo do Igumenice na trajekt...

 

Evo ti ruta sa Michelina pa se odluči:

  1. Ako ideš na Bitolj - 431 km
  2. Ako se vraćaš na Skoplje 640km

1GRkO_kicevoigumenitsa.jpg

 

wbDtk_kicigum1text.jpg

VSEEp_kicigum2text.jpg

 

Srećan ti put i lepo se provedite! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Evo ja se pre 2 dana vratih iz Neos Marmarasa...obishla sam ceo taj 2 prst (a i 3 prst dokle je moglo, a i kompletan 1 prst)...Sarti me i nije odushevio moram ti priznati...Ali oko Neos Marmarasa (dakle pre i posle) imash goooomilu plaza, sve su sjajne, razlika je shto na nekim imash dosta ljudi, a neke su skoro pa puste...More je extra, chisto i nije hladno. Gorivo ti je od 1,55 eur (najjeftinije) do 1,70 eur... U kaficima je generalno sve preskupo (pivo 5eur)...Ne znam kakav smeshtaj imate, ja sam placala u centru Neos Marmarisa sobu s pogledom na more 15 eur dan...

 

Inache taj put tamo i krivine...ko stvoreno za motor :D uzivacesh !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Pre par godina sam letovao u Kalamiciju , mestasce malo izmedju NMarmaris i Sartija .. Lepo i opushteno ..

Znaci josh jedan + za drugi prst ali posle Neos Marmarisa ..

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Pre nekoliko dana sam stigao iz Sartija, tamo sam spavao a motorom po okolnim plazama isao. Kalamici plaza je dobra, ma sve su dobre kao sto neko rece, neke pune kupaca a neke skoro prazne. Moja prednost je sto sam sa GS-om stigao svuda. Cim budem slike smanjio u dobroj velicini postavicu ih ovde da vidite lepote drugog prstena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Paralija je najgora.....do duse ima lepu plazu.....ali je to srpsko selo...skoro sve hotele drze Srbi, prva ulica su kvalitetniji kinezi,druga losiji, treca su najgori(kineske plasticne majice za 2e)...ima nesto losijeg krzna i koznih stvari...more vecinim mutno....ali toplo,...i najveca mana je to sto sunce relativno rano zalazi, jer zalazi bas iza Olimpa, a posto je visok, prvo tu u grckoj zadje sunce...put je dosadan.....restorani losi...giros 2e......i nema radnje da kupis nesto vise od hrane....dakle, zaobilazenje...klasicno mesto za srpske turiste sa malom decom ili tinejdzere.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Kuda je najbolje ići do Parge? Idem kolima

 

 

Beograd - Solun. Nastaviš ka Atini. Vrlo brzo skrećeš desno, ka mestu koje se zove Veria. Dalje sledi Kozani - Janjina, pa stižeš (sve vreme autoputem) do Igumenice, gde je inače i trejekt za Krf. Odatle se južno, uz obalu spustiš 48 km do Parge. Ukupno oko 950km, zavisi odakle krećeš...

Ako nemaš navigaciju, kupi zadnju reviju SAT plus, imaš tamo Alvirovićevu autopatrolu do Krfa, Parge, Lefkade, Kefalonije i Paralije (i na kraju Džej) - 120din. Sve lepo objašnjeno u kilometar, i za plin i za dizel i za piš-piš...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Zanima me ovaj put preko Bitolja , da li je neko išao baš tim putem? Idem sa pretovarenim Puntom, nas četvoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ovako. Ako nekoga zanima ovaj put: beograd-skoplje-tetovo-kicevo-bitolj-florina-kozani-igumenica. Put kroz srbiju, vec dobro poznat, putarina oko 1000din. Posle granice nesto losiji put ali ok. pre skoplja se skrece ka tetovu obilaznicom. Put do tetova odlican. od tetova do kiceva veoma zajebano, krivine, u sred leta magla, paljenje grejanja u kolima, rizla. Na tom delu se placa putarina na svakih 10 minuta po pola evra evro. Posle kiceva 3km, postoji skretanje na mali put ka Bitolju. Skracuje put preko ohrida za vise od sat vremena. Ide se solidnim putem kroz hladovinu, lagano. Od Bitolja se ide na granicni prelaz Kravari. Na prelazima nema nigde nikoga. Odatle se ide ka florini, malo nedostaju putokazi da se usmeri ka Kozanima. Put od florine preko kozana do igumenie, uzivancija. nema ni jedne putarine.

Gorivo u Makedoniji znatno jeftinije, dizel koji sam ja sipao 1,07 evra, i nisam potrosio trecinu do krfa, izuzetan kvalitet.

 

Ako nekog jos nesto zanima neka pita, ja sada odoh na jedan veliki giros.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja