Jump to content

Moto Zajednica

Vazdusni kompresor - samogradnja

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Na jedno možeš zašrafiti spojku da kačiš crevo u principu su isto samo jedna ima ventil ali verovatno na onoj cevi bio manometar.Koliko vidim rasteretni ventil nemaš jer bi trebalo jedna cevka (na izlasku vazduha iz glave) da bude spojena u sklopku da otpusti pritisak iz cevi iz glave u bure kada se kompresor ugasi.

 

Sad sam ponovo gledao manometar imaš tako da možeš spojke na oba da zašrafiš ili jeda čepuješ.

Promenio član Interceptor BP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Hvala na odgovoru, slucajno naleteh u selu na motor sa slika. Nisam elektricar ali povezao sam par trofaznih motora u spoj zvezda ili trougao, medjutim ovaj me buni, imao je sedmozilni kabal, sa 6 crnih i jednom zutom za uzemljenje. I snaga piše na njemu od 0.75kw do 2.2kw,kao i broj obrtaja sto se moze videti na plocici. Predpostavljam da se to drugacije povezuje da bi dobili punih 2.2kw, jel zna neko? 

I jos jedno pitanje za sam kompresor, koliko lako treba da se vrti ova velika remenica? racunam treba kompresiju da ima, i da bude malo teze kad se okreće, deluje mi lagano. 

IMG-20211113-172421.jpg

Promenio član Djole Rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Za povezivanje najbolje angažuj nekog stručnog,ja sam sebi sve sam povezivao ali nebi delio savete preko interneta.Što se kompresora tiče nije to baš neka kompresija pa da se teže vrti jedino treba da se čuje neki zvuk i malo opterećenje kad klip preskoči gornju tačku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'
Pre 4 sati, Interceptor BP je napisao:

Za povezivanje najbolje angažuj nekog stručnog,ja sam sebi sve sam povezivao ali nebi delio savete preko interneta.Što se kompresora tiče nije to baš neka kompresija pa da se teže vrti jedino treba da se čuje neki zvuk i malo opterećenje kad klip preskoči gornju tačku.

Cuje se da ima kompresiju,ali recimo kao na tomosu kad se ne zavije svecica do kraja. Trazio sam majstora ali niko nece da dodje, valjda ne mogu da zarade koliko zele.

Istrazivao sam i dosao do toga da je ovo Asinhroni trofazni motor. I da je najveca snaga, brzina itd kad je povezan u zvezdu. E sad mene zanima posto nisu one plocice za spajanje bile unutra gde ima da se kupe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Više ni ja ne znam, od ovoliko istraživanja, šeme mi se motaju po glavi. Koliko sam skapirao to je Dahlander spoj, i da je to komplikovano i za neke majstore, a kamoli laika poput mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ništa nije komplikovano ako imaš šemu i znaš šta da radiš. Ako se ne odradi kako treba stvari mogu postati i opasne pa zato saveti preko neta baš i nisu najzgodniji.Znam da je teško da majstor nadje vremena da dodje povezati to ali verovatno bi bilo brže da odneseš kod njega.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Nasao majstora i rekao je da sam bio na dobrom putu, vezuje se u spoj zvezda. E sad ako se spajaju gornje 3 U V W a sa donjih 3 faze u vazdusni prekidac je spora brzina, suprotno je veća brzina. Postavicu slike kasnije ako neko bude imao sličan problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

IMG-20211114-155234.jpg IMG-20211114-163028.jpg IMG-20211114-163535.jpg IMG-20211114-163538.jpg IMG-20211114-163541.jpg IMG-20211114-164734.jpg IMG-20211114-165023.jpg IMG-20211114-171135.jpg

 

Povezao sve motor samo prede, skoro da se i ne čuje, i ne greje se. 

Medjutim kad je nabio pritisak culo se da pusta kod ovog dela od glave sto ide do boce, navoj se sjebao i dihtung propao. Ne budem lenj skinem glavu sve lepo ocistim i imam 3 dihtunga/zaptivke da napravim od klingerita debljine 0.8mm. Osim ako nemate neku drugu ideju, ne verujem da se mogu naci dihtunzi za ovaj motor. Kasnije imam u planu da ga malo osvezim estetski, i da napravim onaj stitnik preko kaisa i remenica. 

Promenio član Djole Rs
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Drugari napravio dihtunge, malo diht paste i sad cekam da se to lepo osusi pre nego sto upalim da radi. E sad, racunao sam brzinu okretanja motora kompresora, i po onom sajtu koji je neki kolega izbacio dobijam oko 500obrtaja,sto je malo za ovaj kompresor, potrebno je oko 1200. Jel to tacno izracunato? Posto trebam ovom racunicom da stavim duplo vecu remenicu na motoru ili duplo manju na kompresoru. Ili da nadjem motor sa 2800obrtaja.

Tu je slika dihtunga i skrinsot racunice. 

IMG-20211115-134957.jpg Screenshot-20211115-134948-com-android-c IMG-20211115-121126.jpg

Promenio član Djole Rs
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'
pre 3 minuta, misa-pei je napisao:

Samo da skrenem pažnju... Diametar, znači prečnik, ne poluprečnik. Da nije u tom zecu grm? :)

Prečnike sam i racunao 

Na kompresoru piše 950 obrtaja. Sa remenicom na motoru prečnika 250mm dobijam brzinu od 966 ob/min,a sa 240mm 928obr/min. Mislim da cu napraviti remenicu fi240, ipak ne znam koliko je radio kompresor i koliko je "potrošen". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Mali OFF.
Gde mogu u bgd da odnesem da mu se iservisira kompresor, sporije mi nabija pritisak

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Probaj ovde.....

WWW.GOOGLE.RS

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sam u NS probao da nadjem da neko servisira i svi me ladno skinuli s ku...Pa na kraju kupio novu glavu i nisam se pokajao a staru prodao za koju kintu čisto da ne ode sakupljačima sekundarnih sirovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 14.11.2021. at 20:27, Djole Rs je napisao:

Znači da rešim kačenje nekim gumenim podloškama. 

Ako bas moras da imas tu zastitu.Ja sam je imao na starom i kasno skinuo,na novom skinuo odmah po raspakivanju kompresora.Problem je sto ploca na kojoj lezi motor samo na par mesta zavarena na bure a mreza vibrira i bukvalno na krajevima ploce se cepa bure.

Promenio član ivica744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja