Jump to content

Moto Zajednica

Vazdusni kompresor - samogradnja

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da bi video gde je usis i potis jednostavno stavis prst na jednu pa na drugi cev i zavrtis remenicu,gde pravi pritisak tu je izduv,a gde pravi vakum je usis...Ima nekoliko sistema podmazivanja na kompresorsikm glavama,neke na buckanje sa njenim posebnim uljem,a neke sa dotokom ulja iz motora,a neke sa dotokom ulja iz motora i imaju uljnu magistralu kao motor...

 

Posto ova tvoja ima cep za sipanje ulja rekao bi da je to obicna buckalica....samo sipaj ulja rokaj...ja imam isto pravljeni kompresor,skinut sa nakog starog kamiona,i kad sam ga uzeo bio je malo prolupao,mrzelo me da otvaram sredujem i krknem ga samo tako,evo ga vec 3 godine cuka ali radi,cak mu nisam namontirao ni propeler za hladjenje pocne da ogoreva koliko se zagreje al radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

drugari taj je za rashladne uredaje-za zodinija,za djokica ono sto si stavio kasnije je kijavac tu imas i nepovratni i sigurnosni ventil,to je kad se pravi obavezno,boca ne treba da te brine to je ok,govorim iz iskustva kao vulkanizer ,pravio sam jedno desetak kompresora do sada,mada te od kamiona izbegavam crkavaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: prodat, trazi se drugi :D

Skoro sam uzeo kompresor od 80l sa petoletkinom glavom (oznaka 50-12E1), falio je el. motor koji sam kupio i kada sam sklopio sve pojavio se problem.

Problem je da mi na kucistu od glave kompresora konstantno izlazi vazduh kroz rupicu (zaokruzena crvenom bojom) sa slike : rupa.jpg

 

Cini mi se da je to fabricki ostavljena rupa ali nisam siguran.

Da li neko zna do cega bi moglo da bude i kako to da resim jer kad ostavim napunjenu bocu preko noci se isprazni skroz, sav vazduh izadje na tu rupicu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Možda je tu sigurnosni ventil, ili sklopka rasterečenja pa je zablokiralo.

Provaj rastavit i očistit.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Шоне треба ти неповратни вентил између боце и компресора. А та рупица (или рупице) су одушка картера, и потребне су :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pozdrav u temi. Imam pravljeni kompresor sa dve boce ukupno oko 70 litara. Elektromotor je trofazni 0,75kw/1400 obrtaja. Odnos na remenicama je takav da glava vrti na oko 850 obrtaja. Imam dve Petoletkine, ja jednim klipom i sa dva. Koju god da stavim on nadruka do oko 4-5 bara a posle se muci, glave budu vrele a motor jedva vrti pa moram da ga iskljucim da se malo odmori. Nisam neki zahtevni korisnik ali bi voleo da to radi kako treba.

Sta mislite da li je motor preslab ili su glave produvale pa ne mogu da nadrukaju dobar pritisak. Ima li neki majstor u BG koji bi mogao to da pogleda i eventualno popravi.

Imam i nekih slika pa cu postaviti kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Imam isti kompresor ko na tvojoj trecoj slici (dvoklipni) kod mene je odnos oko 700-800 obrtaja i pokusavao sam sa motorom od 1.1kw, ne moze ni da ga pokrene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovaj moj od 0,75kw ga vrti ali kilavo. Bice da je kod mene i slab motor i produvala glava. Mozda je i bolje da odustanem od popravke i prodam sve ovako kako je i doplatim za neki Vilager 50-ak litara. Ne znam videcu jos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Pozdrav u temi. Imam pravljeni kompresor sa dve boce ukupno oko 70 litara. Elektromotor je trofazni 0,75kw/1400 obrtaja. Odnos na remenicama je takav da glava vrti na oko 850 obrtaja. Imam dve Petoletkine, ja jednim klipom i sa dva. Koju god da stavim on nadruka do oko 4-5 bara a posle se muci, glave budu vrele a motor jedva vrti pa moram da ga iskljucim da se malo odmori. Nisam neki zahtevni korisnik ali bi voleo da to radi kako treba.

Sta mislite da li je motor preslab ili su glave produvale pa ne mogu da nadrukaju dobar pritisak. Ima li neki majstor u BG koji bi mogao to da pogleda i eventualno popravi.

Imam i nekih slika pa cu postaviti kasnije.

Компресор не може да надува више од 4-5 бара без овог вентила:

 

WP_20150314_20_27_21_Pro.jpg

 

WP_20150314_20_27_44_Pro.jpg

 

 

image upload no compression

 

 

Тај вентил пушта само у једном смеру, кад њега нема притисак из боце кочи компресор, и неможе даље :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pretpostavljam da je to nepovratni ventil koji i ja imam samo drugacijeg oblika na donjoj boci. I ja mislim da je neka sitnica u pitanju ali jednostavno ja ne znam da ga popravaim a i ne znam nekog ko zna. Dao sam ga u oglas pa cu videti kako ide prodaja a ako ne ode uskoro moracu ipak da ga popravim kako god. Inace motor je 1.5 kw, danas sam ocitao na plocici pa mi je jos cudnije sto se toliko muci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kao sto sam i pretpostavljao prodaja slabo ide pa sam resio sam da ga popravim. Rasturio sam danas celu glavu i video da je precnik klipa 75mm, na celu je oznaka 74.92. Skinuo karike i stavio ih u cilindar da vidim zazor kad ono na jednoj oko 2mm, na drugoj 1,5mm,previse zar ne. Onu mazajucu nisam ni merio. Detaljnijim gledanjem shvatam da imam glavu koja ima podmazivanje pod pritiskom sa sve rupom u radilici i kliznim lezajevima. Tu sam pao u bedak jer sam mislio da nema sanse to podmazivanje da se sredi pa sam sve sklopio nazad, rekoh da ne bacam pare dzabe. Prethodno sam ocistio plocu sa ventilima a tu je bilo bas djubreta i skorene boje jer je komp radio bez filtera. Nalio jedno 2 deci ulja i reko ajde da probam. Poce da radi lepo, dize pritisak lagano i onda poce da izbacuje ulje na rupu gde dolazi ulje za mazanje radilice. Tu je nasao odusku i ujedno mi podmazuje taj lezaj. Onaj sa druge strane je valjkasti. Samo da resim neku posudu koju cu tu da prikacim da ne prska okolo i bice super.

Pitanje gde da nadjem karike kad vec moze nesto da bude od ovoga. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zamenio karike danas, bije kompresiju odlicno. Malo je sporiji prenos/oko 800 obrtaja pa mu i treba oko 4 minuta da nadruka. Eksplodiralo mi crevo ka pistolju sto ide. Kako i ne bi kad je neko trulo od boca za varenje. Mozgam oko ovog podmazivanja. Dosta izbacuje ulje ne rupi sto dovodi ulje na radilicu tako da cu taj vod i jednu odusku koju cu izbusiti sa strane spojiti sa jednim loncetom. Zamisao je da se lonce tokom rada puni uljem koje ce dolaziti kroz odusku a i taj lezaj radilice bi trebao biti podmazzan i da se po prestanku rada ulje koje se tu nakupilo slije nazad u karter. Nije ovo nista novo i sve je vec vidjeno u raznim varijacijama te se i nadam da ce raditi. Kacim slike po nadam se uspesno obavljenom poslu. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

IMG_20190622_174138.thumb.jpg.86226a5875e47cfb0723644816b1f45d.jpgTrebala bi mi pomoć oko jedne kompresorske glave,dobio sam neki kompresor kome dosta delova fali,sad treba mi konkretna pomoc oko podmazivanja nije mi jasno kako da rešim sistem podmazivanja u ovome slučaju.

IMG_20190622_174146.jpg

IMG_20190622_161637.jpg

IMG_20190622_174050.jpg

IMG_20190622_174054.jpg

IMG_20190622_174129.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

stara tema,nova dilema. koji nivo ulja je u ovoj glavi,gde se meri. mozda neko zna i koje ulje? mozda i koliko litara gura? izguglao sam da je od nekih vojnih kamiona nemackih .

119196592_970181680146948_7042042916059633401_n.jpg

119168014_538173960307931_8007591657611670282_n.jpg

119177467_689889121619374_5812307713220847212_n.jpg

119193853_1239254506441193_3393612971671543778_n.jpg

119194672_925632934591835_1486373155935326717_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pojma nemam,do sada nije tj bio je 10 god u turizmu. pozajmio sam nekome i nasao ga kod nekoga. bitno da nosi diznu 2,5 za antik boju,za rad na terenu. kod kuce je prva petoletka sa dva klipa,ventilator za ozbiljan rad. ovaj mali nikada nije imao ventilator nekada je radio radnju,nadam se da ce i dalje sluziti,ovih dana cu ga testirati bit ce farbanje neke kapije!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Drugari naleteh na ovu temu prilikom pretrage na google-u. Pitanje je koji motor trebam da kupim za ovaj kompresor? Ne razumem se ič, ne znam ni gde crevo ide ni da li sve ima,stako sam ga uzeo u svajcarskoj. 

IMG-20211112-101251.jpg IMG-20211112-101250.jpg IMG-20211112-101242.jpg IMG-20211112-101234.jpg IMG-20211112-101230.jpg IMG-20211112-101225.jpg

Promenio član Djole Rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Hvala na brzom odgovoru, slucajno sam načeteo na jeftin motor u svajcarskoj, 4kw 2800 obrtaja. Ali kapiram da moze remenicama da se sredi brzina. Inace 50franaka motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja