Jump to content

Moto Zajednica

koje ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova

vozim hondu vfr 800 vise neznam sta da sipam od ulja neko kaze ipon neko kaze bardal ima lik u beogradu sto samo menja ulje i filter neko holandsko sta predlazete pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Sipao sam Bardal 20-50, pre bio motul i sa oba sam zadovoljan, nije bas da mogu da primetim razliku. Tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Ja sam sipao gusce zato sto manual tako kaze, pri eksploataciji na visim temeraturama ide gusce ulje, a da je toplo jeste a bice jos toplije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pa pazi najbolje za nasu klimu je da se sipa 10w-40 jer je ono za temperature ispod -10C, i kao sto je cest slucaj da su nam garaze zimi ledene.

 

15w-40 i 15w-50 su do -5C, a 20w-40- i 20w-50 nije za temperature ispod 0C

 

U Viraga ti ide 20w-40 po prospektu, a ta glava mogla samo da se sjebe ako je vozen na temperaturama ispod 0 ili je sipano nekvalitetno ulje.

 

U VFRa ide 10w-40 po katalogu, probaj sipaj Castrol GP ima ga u luisu na popust za 40e. Moj motor radi ko doxa od kako sam ga sipao, cak i lepse od Motula koji je bio u njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

Pa pazi najbolje za nasu klimu je da se sipa 10w-40 jer je ono za temperature ispod -10C, i kao sto je cest slucaj da su nam garaze zimi ledene.

 

15w-40 i 15w-50 su do -5C, a 20w-40- i 20w-50 nije za temperature ispod 0C

 

U Viraga ti ide 20w-40 po prospektu, a ta glava mogla samo da se sjebe ako je vozen na temperaturama ispod 0 ili je sipano nekvalitetno ulje.

 

U VFRa ide 10w-40 po katalogu, probaj sipaj Castrol GP ima ga u luisu na popust za 40e. Moj motor radi ko doxa od kako sam ga sipao, cak i lepse od Motula koji je bio u njemu.

 

 

ma mozes ti pricati sta oces mi smo na internetu nasli nebitno kako i gde ali po prospektu fabrike kazu da ide 10 40 .ispada onda da ti bolje znas od majstora sto radi yamahe :lud::lol: ako je tako svaka cast :lol::care: motor nije vozen po temperaturama ispod 0 i sipano je kvalitetno ulje u njega i najskuplje! a taj covek ima iskustva ko ja i ti godina .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

 

ma mozes ti pricati sta oces mi smo na internetu nasli nebitno kako i gde ali po prospektu fabrike kazu da ide 10 40 .ispada onda da ti bolje znas od majstora sto radi yamahe :lud::lol: ako je tako svaka cast :lol::care: motor nije vozen po temperaturama ispod 0 i sipano je kvalitetno ulje u njega i najskuplje! a taj covek ima iskustva ko ja i ti godina .

 

Neznam u pravu si, izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Filozofija o ulju poenta je da nikad neces naci pravu istinu

Zato ja koristim sledeci nacin: otvorim lepo korisnicko uputstvo za motor kome treba zamena ulja, vidim gradaciju koja je preporucena i standard koji je fabrika propisala i kupim to ulje i miran sam sledecih par hiljada kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

ma mozes ti pricati sta oces mi smo na internetu nasli nebitno kako i gde ali po prospektu fabrike kazu da ide 10 40 .ispada onda da ti bolje znas od majstora sto radi yamahe :lud::lol: ako je tako svaka cast :lol::care: motor nije vozen po temperaturama ispod 0 i sipano je kvalitetno ulje u njega i najskuplje! a taj covek ima iskustva ko ja i ti godina .

 

 

Da li si ti sam ikada zamenio ulje u nekom motoru?

Na koliko km?

Sta si sipao?

Kako ti se pokazalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Da li ima neko iskustva sa Repsol uljima? Od nedavno sam primetio da su pocela da se uvoze (taman kad sam presao na hondu :moto3: ), a prati ih etiketa "preporuceno od strane honde", jel' ima nesto u tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Vidim po Metrou skupljaju peasinu, sad sta znam, svi su malo sujevjerni oko tog Repsola.

 

Kod mene u manualu za Hondu piše: Recommande Castrol :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

pozdrav

 

Jel Frka ako naspem u AT rd 03 REPSOL 15w50 Full Synthetic ulje, original made in France?

Neko rece da u matore masine ide sto losije mineralno ulje, volio bi da cujem misljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

ma mozes ti pricati sta oces mi smo na internetu nasli nebitno kako i gde ali po prospektu fabrike kazu da ide 10 40 .ispada onda da ti bolje znas od majstora sto radi yamahe :lud::lol: ako je tako svaka cast :lol::care: motor nije vozen po temperaturama ispod 0 i sipano je kvalitetno ulje u njega i najskuplje! a taj covek ima iskustva ko ja i ti godina .

 

 

Da li si ti sam ikada zamenio ulje u nekom motoru?

Na koliko km?

Sta si sipao?

Kako ti se pokazalo?

Ma pusti to.Vidis da decko ima 18 god.Ali nema veze, ako zeli da pita i saslusa, naucice sam da menja ulje.

 

@mali mocart

Viskozitet ulja nema aspolutno nikakve veze sa tim sto je tvom caletu na Viragu otisla glava.

Moze biti mnogo toga, ali ili je glava vec bila "naceta" ili je ulje sipano daleko iznad propisane kolicine, pa je velik pritisak napravio krsh i lom.

Inace sipao sam razna ulja u svoj Virago i nikad nije bilo problema.A posto je Virago "vazdushara" njemu prijaju ulja tipa 10w-50 ili 20w-50 zbog visokih temperatura prilikom rada, narocito preko leta.

Osim toga u Virago servisnom uputstvu ti kazu da sipas ulje koje je u skladu sa temperaturama u tvom regionu., sa sve tabelom.Prema tome ne spominju univerzalnu gradaciju nego to moras sam da odaberes u skladu sa potrebama i klimom.

A ulje koje preporucuju u Viraga je Yamalube ako me secanje sluzi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

Da li ima neko iskustva sa Repsol uljima? Od nedavno sam primetio da su pocela da se uvoze (taman kad sam presao na hondu :moto3: ), a prati ih etiketa "preporuceno od strane honde", jel' ima nesto u tome?

 

Sipao sam ga pre nedelju dana 10-40 Sint.

i ne znam sta da ti kazem osim da je izuzetno povoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Rekla mama-reko tata, sipaj ovo ono....

 

 

 

 

Druze koje je god taj VFR i koliko ima predjenih km?

Ulje ide kao sto i par vas kazu, a i fabrika pise u prospektu, u zavisnosti od temperature. Sto je masina starija, ishabana prelazi se na gusce ulje i nema potrebe za sintetikom jer zna da ga trosi, bar kod masina 20 i kusur godina.

 

Dok god ima ulja nema da brines...batali turiranje na hladno i to je to, naravno gledaj da ulje na pakovanju ima deklaraciju.

 

 

 

 

Taj virago koji je zvekno zbog ulja, je verovatno malo zaklan po gasu na hladno :zvizduk:

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

Ja bih vam preporuchio da Repsol kod nas zaobilazite u shirokom luku!! Ne pitajte zashto samo slushajte ako ste pametni ;)

 

jel fals?! :zbunjen:

 

kako da te sad ne pitam zasto, kad si me sad istripovao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja