Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Vozio pre neki dan drugara do klinickog centra. Na ulazu nemam gde da parkiram pa zavucem motor gde sam uspeo. Sretnem onog lika sto naplacuje kazne i vodi evidenciju oko parkiranja i pitam ga da li naplacije kazne motorima. On mi kaze da motori u BGu NE PLACAJU PARKING :staa: Kaze, cak i da stanem na parking mesto, ne moram da platim. Jel me on lozi ili su to neke novosti u zakonu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Koliko se sećam, valjda im motori nisu u sistemu, pa i kad ukuca registraciju, izbaci im grešku. Inače nije samo za Beograd tako, već u svim gradovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Kolege, ne pominjite to previse po temama jer ce neki dripac iz JKP Parking Servisa doci na ideju da nas drpaju. Kako su krejuli sa institucionalizovanom pljackom naplacivace parking i registraciju za bicikle ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Aham... mali "update". Postoje češljevi na kojima piše Parking za motocikle. Parkiranje dvotočkaša van obeleženog mesta je prekršaj i kažnjava ga komunalna policija. To što niko još nije platio za parkiranje ispred svog ulaza ne znači da je to dozvoljeno. Prosto niko ne obraća pažnju ako motor ne smeta pešacima i ne ometa saobraćaj. Tek da znate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Jeste Scuba u pravu si potpuno. Zato je napravljena komunalna policija ali verovatno nemaju instrukcije da kaznjavaju sto ne znaci da nece, zavisi kako stoje sa parama u hudzetu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Aham... mali "update". Postoje češljevi na kojima piše Parking za motocikle. Parkiranje dvotočkaša van obeleženog mesta je prekršaj i kažnjava ga komunalna policija. To što niko još nije platio za parkiranje ispred svog ulaza ne znači da je to dozvoljeno. Prosto niko ne obraća pažnju ako motor ne smeta pešacima i ne ometa saobraćaj. Tek da znate.

 

Жива истина! Мене прошле године пријављивале добре комшије и долазио ми комунални инспектор (не комунални полицајац, већ инспектор из општине Чукарица) и рекао ми да имам луду комшиницу и да померим мотор испред улаза јер по скужбеној дужности мора да дође и наплати ми казну. Одмах сам мотором и буразеровим скутером заузео два паркинг места на ионако премалом паркингу, па је дошло до пометње! Све у свему, наставио сам да паркирам мотор исред улаза, на месу где буквално ником не смета. Инспектор се више није појављивао...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ma spave je huligan i ološ, maltretira fine bakice iz komšiluka. Znam ga ja lično, takvih se treba čuvati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Aham... mali "update". Postoje češljevi na kojima piše Parking za motocikle. Parkiranje dvotočkaša van obeleženog mesta je prekršaj i kažnjava ga komunalna policija. To što niko još nije platio za parkiranje ispred svog ulaza ne znači da je to dozvoljeno. Prosto niko ne obraća pažnju ako motor ne smeta pešacima i ne ometa saobraćaj. Tek da znate.

Dakle ako sam dobro razumeo, mogu da parkiram ili na obelezenom parking mestu (da ne platim parking i da ne platim kaznu)ili na onim smesnim mestima za parkiranje motocikala (kojih ima premalo i napravljena su kao za bicikle)Na ostalim mestima moze da me kazni komunalna policija (teoretski). Hvala za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

ma spave je huligan i ološ, maltretira fine bakice iz komšiluka. Znam ga ja lično, takvih se treba čuvati.

 

Нон-стоп хулиган! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

ma spave je huligan i ološ, maltretira fine bakice iz komšiluka. Znam ga ja lično, takvih se treba čuvati.

 

Нон-стоп хулиган! :D

 

SpaVe ne parkira motor ispred zgrade, on primiče zgradu motoru :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

Kad smo kod parkiranja ispred zgrade ja juce dobih opomenu.

 

Izgleda da i ja smetam nekoj bakici.

 

Ispred zgrade se nalazi natkriven prostor od nekih 20-30 kvadrata. E sad covek kad vidi ovo pomislio bi da parkiram ispred ulaza pa ne mogu da udju u zgradu ili tako nesto.

opomena.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

Apsolutno nicemu. Pored je prodavnica namestaja. Radnici iz lokala tu piju kafu i duvane, klinci iz obliznje srednje skole za vreme odmora tu bleje i to je to.

 

Tu parkiram kad dodjem na posao i to do trotoara, znaci ne smetam ali bas nikome, Ni prolaznicima na trotoaru ni onima koji hoce da udju u zgradu. U 30 kvadrata vljada moze da stane jedan bajs sa motorom da nikome ne smeta. Izgleda ne moze.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Napisi zalbu, probaj da premestis motor, uradi istrazivanje u komsiluku, vidi kome smetas, probaj da ispeglas to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nešto se razmišljam, komunalci mogu tako nešto da napišu samo za neregistrovano, napušteno vozilo. U ovom slučaju, tebi saobraćajac treba da napiše kaznu za pogršno parkiranje. Ovo sa komunalcima nema veze. Ti sada promeni mesto parkiranja, nemoj uz ivicu nego dijagonalno na drugu stranu. Što se tebe tiče, vozilo je uklonjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

kao sto se vidi u opomeni dali su mi rok sat vremena da pomerim motor. Samo igrom slucaja sam ja dosao na vreme da to i uradim.

 

Sta ako mi sutra komsinica ispred zgrade pozove komunalce a ja nisam tu da pomerim motor?

 

Kao sto je mi neko zvao za auto koji je bio parkiran ispred zgrade na trotoaru i ja naravno nisam bio tu da pomerim auto.:gaa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ovo prvi put vidim. UZAS JEDAN!

Preparkiraj ga bolje nego da se zameras nekom. Mozda ti sledeci put izbuse gume ili slicno.. bolje pomeri na drugo mesto i miran si.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

kako se razvijaju stvari i formiraju novi "zakoni" itd ja ochekujem porast ubistava iz nehata i prebijanja...

 

izhivljavanje... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja