Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 400 vs Burgman 650

Sta pazariti?   

71 članova je glasalo

  1. 1. Kupovina 400 vs 650

    • Suzuki Burgman 400
    • Suzuki Burgman 650


Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

bio sam ne bas ponosan vlasnik primerka od 400 cm3 ,06 god i razocarao sam se u taj motor.probao sam 650 i mogu reci da motor ide kao zmaj ali sam cuo da je menjac na njima slaba tacka pa sam zato uzeo silwer wing 600 koji je ne prevazidjen u toj klasi motora :-))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ne znam nista o Sliver Wingu osim sto naslucujem da je dobar obzirom na to da ce Honda teako da se zajebe kada napravi nesto.

Ali realno gledano, Honda Yamaha i Suzuki su sam vrh i iskustva su autenticna za svakog od nas u zavisnosti koje smo bili srece jer su retki oninkoji su kupili novo.

Bilo bi lepo da das neko iskustvo sa tom masinom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

bio sam ne bas ponosan vlasnik primerka od 400 cm3 ,06 god i razocarao sam se u taj motor.probao sam 650 i mogu reci da motor ide kao zmaj ali sam cuo da je menjac na njima slaba tacka pa sam zato uzeo silwer wing 600 koji je ne prevazidjen u toj klasi motora :-))))

A sto si se razocarao, u kom smislu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

ako finasije dozvoljavaju kupuj 650 bitno je da bude dobro ocuvan primerak moj sad ima 44000km i 2002g nemam nikakvih problema samo sipaj vozi 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Vidim da 650-ica ubedljivo vodi sa glasovima :takoje:

Izgleda da ce pasti jedan Bugi od 650cc :zvizduk:

 

Brdo komada od 2002 godista i svi imaju kao 15.000km. :stabre:

Trazim trazim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

bio sam ne bas ponosan vlasnik primerka od 400 cm3 ,06 god i razocarao sam se u taj motor.probao sam 650 i mogu reci da motor ide kao zmaj ali sam cuo da je menjac na njima slaba tacka pa sam zato uzeo silwer wing 600 koji je ne prevazidjen u toj klasi motora :-))))

A sto si se razocarao, u kom smislu?

 

pa ovako ,kupio sam u italiji primerak sa 11kkm .spolja u idealnom stanju i platio sam ga sto bi rekao narod pun kantar :-)))) kada sam ga dovezao u srbiju motor je poceo da trosi ulje i vremenom je poceo sve vise i vise pa sam radio generalnu .majstor nije lepo uradio pa je motor opet prolupao pa sam ponovo radio generalnu i cela ta igranka mene kosta bliz 1000e ali je najgora stvar sto kao imas motor a nemas jer je celo leto proveo u radionici i nisam presao sa njim sve ukupno 7,8 kkm .eto moje tuzno i ruzno iskustvo.sto se tice spoljasnjeg izgleda burgman 400 je jedan od najjlepsih maxi skutera trenutno na trzistu bar za mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

Vidim da 650-ica ubedljivo vodi sa glasovima :takoje:

Izgleda da ce pasti jedan Bugi od 650cc :zvizduk:

 

Brdo komada od 2002 godista i svi imaju kao 15.000km. :stabre:

Trazim trazim....

 

kolega kilometraze se krecu od 40.000 do 70.000 km kod nas su svi zamaskirani zbog loma ili velikih kilometara ja sam svoj sam uvezo iz nemacke od 1 vlasnika jer je to bilo jedino sigurno resenje preko i dalje 2002-2003 u dobrom stanju ima cenu a to sto se kod nas prodaje kao 3000-3200e vecinom jako losi DOBRO GLEDAJ pozz i srecno sa kupovinom ako ti nesto zapne posalji pp 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

@Cobe,

Mozda nisi imao dobro uradjenu generalnu, mozda ti je neko samo promenio karike.

Kod mene je radjena full, znaci cilindar na honovanje i original klip za tu dimenziju, svi delovi u originalu. Od tada sam presao ve skoro 12.000 i nista se ne desava.

@ Majore,

Covek iznad ti je dobro rekao. Ti sa kilometrazama u Srbiji je cista prevara, pa pazi kada sam ja za nepune dve sezone vec presao skoro 12 soma koliko li su presli modeli stari desetak godina? Makar 50 hiljada. I onda nije cudno sto trose uje, lupkaju kaisevi, motori pred smrt.

Znaci pamet u glavu i samo kupuj od prvog vkasnika sa servisnom knjizicom motornkoji je kupljen ovde ili u inostranstvo sa istim parametrima.

Obicno je prica prodavca da hoce da kupi jacu masinu pa ga zato prodaje a istina je da mu je dusu izvadio i hoce da ga se resi dok jos pokazuje znake zivota. A ti ne mozes znati sta ne valja dok ga ne pregleda strucnjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Reč - dve o fami "pređena kilometraža"...

U maju 2008. sam kupio SYM GTS 250 do avgusta 2009. sam prešao 19 000 km. Tada sam kupio Atlantica. Imao je na satu 22 800 km. SYM sam prodao pre 2 meseca sa 20 000 km a Atlantic na satu ima 41 500 km. Da rezimiram: Za 3 godine, dva motora i nepunih 40 000 km.

 

A vi sad verujte u priče o 15 - 20 000 km za maxije stare 7, 8 ili 9 godina. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Znam i ja da nema sanse da imaju toliko malo kilometrazu, zato sam i vise skoncentrisan da odem preko i pazarim nego da se ovde opecem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pogledaj malo izbor u Bugarskoj, ima svašta a cene su dosta niske. Jedan član drugo foruma mi je slao neke linkove za X9-ke, cene su duplo niže nego kod nas. Gledaj npr. ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Lep izbor nema sta. Mada ne znam koliko njima mogu da verujem, taj region je poznat po kradjama. Kako da znam da nije kraden motor? Jedina varijanta bi bila preko neke preporuke. Any idea?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Mogu da te povežem sa tim momkom sa drugog foruma, on će ići u potragu za X9-kom, a živeo je u Sofiji godinama pa govori bugarski i možda ima neku preporuku. Što se provere vozila tiče, AMSS ima tu opciju, ali nije jeftino, pogledaj ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Nole poslao sam ti pp :zdravo:

 

Sto se tice provere vozila mislim da nije skupa investicija jer bolje da dam i tih 100eur vise nego da posle bude motor kraden morate da ga predate i onda nikom nista <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

ja sam mom drugaru koji je vozio bugija (a putujemo stalno po Srbiji a i shire) rekao da sme da prica i da pravi neko poredjenje tek kad kupi burgera, kupio ga je i bugi je odma zaboravljen...kosta ce te 250-300 jura godisnje vise voznja ali ladja je ladja, i mislim da se tu zavrsava svaka pricha :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

i dve mane koje se meni ne svidjaju kod burgera su te sto nema zvuk motora (ko da vozis auto stalno) i grozna digitalna instument tabla, ali to sto se meni ne svidja ne znaci da je lose :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Zvuk se uvek da korigovati mada ne verujem da bi nesto tu modifikovao.

Digitalna instrument tabla jeste malo ruznjikava ali je pregledna sto je meni sasvim dovoljno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Druze samo honda silver wing 600ccm3.ne zelim da omlovazavam ni jedan motor ali honda pa 10 mesta prazna pa onda suzuki burgman 650..burgmana od 400ccm necu da komentarisem..kada sam seo da ga provozan kao mala biciklica u odnosu na silvera.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Malo si zakasnio sa odgovorom ovaj post je od 2011 godine :)


Ali ovako ajde da sada odgovorim posle iskustva sa 650-om.

Jedina mana Burgmana jeste sto ima male tockove i sto se svaki put kad upadnete u neku vecu rupu imate osecaj da cete sigurno zavrsiti na podu. Malo veci tockovi bi resili taj problem.

 

Sto se tice ostalih stvari motor je stvarno dobar i nisam imao nikakvih zamerki.

Inace vozio sam i Silver Wing i ima istu manu kao i Burgman.

Ali nisam nesto doziveo taj osecaj 10 praznih mesta ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobro, to u Vranje ima uvek malo laganje :P  (mislim na 10 praznih mesta)

Oba modela su jako dobra, dele ih nijanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja