Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 400 vs Burgman 650

Sta pazariti?   

71 članova je glasalo

  1. 1. Kupovina 400 vs 650

    • Suzuki Burgman 400
    • Suzuki Burgman 650


Recommended Posts

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ovako drage kolege posto mi je zbog neispostovanog dogovora sa drugarima koji rade uvoz propao plan nabavke Atlantica 500 ili Burgmana 400 odlucio sam da se sam posvetim kupovini u inostranstvu. Imam nekoliko opcija i nadam se vasoj strucnoj pomoci (takodje svako misljenje mi znaci).

 

Dvoumim se sada izmedju Burgmana 400 i 650. Naravno u pitanju su polovni skuteri pa mi zato i najvise treba pomoc.

Ono sto mi je potrebno jeste jaci skuter koji moze bez ikakvih problema da prevozi dvoje ljudi. Do sada sam najvise vremena proveo u gradu ali polako me vabi da pocnem da idem i na duza putovanja pa treba da me sluzi i na duzim relacijama. :moto3:

Dajte neke savete na sta obratiti paznju i da li ima neko godiste koje treba izbegavati.

 

img_5176.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam puno o ovim modelima, ali verujem da 650cc nije dobar izbor za gradsku vožnju, u smislu da mu vožnja pri 15kmh u gužvi sigurno ne prija (zbog pregrevanja). Mislim da je poenta skutera univerzalnost i praktičnost, a 400cc je tu bolji. Možda će ti nekad zafaliti snage, ali kakve veze ima, mi maxi skuteraši inače ne idemo na trke :moto3:

 

Naravno, ukoliko kupuješ mašinu ekskluzivno za turing (ne treba ti za gradsku vožnju), kupi jači :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

pozz kolega uh neznam odakle da pocnem .. ima dosta da se pise moj ti je savet prvo da odlucis 400 ili 650 pa da mozemo da polemisemo ovako je malo suvisno porediti ova dva modela jedino sto ih vezuje to je ime burgnan a u svim ostalim pogledima su totalne suprotnosti ovo kazem iz licnog iskustva 1zdravo.gif

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

Ja imam burgmana 400 (2008) sa njim isao na more sa devojkom i stvarima bez problema 2000 km .Znaci moze i on turning bez muke... kod 650 nije nikakav problem pregrevanja po gradu ,(naprotiv kao dvocilindras je pouzdaniji...) vec potrosnja goriva i nesto teze upravljanje kroz guzvu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Hvala za odgovor :) Nole naravno da ne idemo na trke ali nesto sam vise za 650 jer gledam da kupim skuter koji ce voziti vise sezona.

@ Burgman75 - posto vidim da vozis 650-cu aj daj neke detalje. Odrzavanje, potrosnja, kako se ponasa u gradskoj voznji ma daj sve informacije koje ti padnu na pamet :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

sto se tice 650 prvo sto moram da kazem je da su delovi extra skupi uglavnom sve od preko jer kod nas slabo ko ima na stanju nekvare se cesto dosta prelaze gledo sam primerak koji je preso oko 90.000km preko i dalje drze cenu kod nas sve sareno uglavnom primerci koji su bili lupani ili velike km. a kao presli od 20.000-35.000 ko ima dobar retko ga prodaje ja sam hteo al sam odusto potrosnja od 6 pa nagore u zavisnosti od stila voznje extra udoban stabilan a i tezak sto je meni u pocetku smetalo al sad i neprimecujem servis radim na 5000km moj model je 2002 bez opreme ( mislim na abs el vizir i el retrovizore )

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

moje misljenje je da ova dva modela imaju samo isto ime i nista vise

ja kada sam kupovao isto sam se dvoumijo. Oobadva mogu na putovanje oko sveta nijednom to nije problem stim sto na 400 mora malo manje gasa a to ti je otprilike do 120km na cas

moj utisak je da 650ica malo kraca sto se tice sedista za visljeg coveka i malo veci potrosac od 400 a ostalo su sve prednosti 650 pocev od tiptronika povermoda itd Mozda za 650 su delovi malo skuplji ali zato i vazi za najbolji i najaci skute.Znam da kada na 650 ukjlucis povermod svaki R mora za dve brzine dole da bi ga pratijo

Mislim da koji god uzmes neces pogresiti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Burgman 650 je ozbiljna i vrlo sposobna masina. Uopste ne treba da se gleda kao praktican i jeftin skuter, to je napravljeno da guta kilometre uz maksimalan komfor. Cak sta vise, njemu je Srbija mala i moze da je prepisa bez da oseti :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Svakom po plusic :takoje:

 

Ima li neko godiste za oba modela koji treba izbegavati? Negde sam procitao da je neko godiste imalo neki problem i da je non stop moralo da se menja nesto, a sad nikako ne mogu da nadjem taj tekst.

 

Sve u svemu vidim ja da cu morati mnogo detaljnije da udjem u pricu i da odvojim par dana preko pa da dooobro pogledam koji cu da pazarim. I ja malu prednost dajem 650-ici ali zbog manjeg gabarita i brze okretnosti u gradu tu vise plusica ide modelu od 400cc.

Uh...

 

Glasajte ljudi i pisite, mozda mi bas vas glas/misljenje presudi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

nabiguzluk je napisao o novom modelu da ima problem sa varijatorom da mu je to mana kupi prasinu pa mora cesto da se cisti .Obavezno obrati paznju na menjac 650ice jer mislim da jedino on moze mnogo da boli po dzepu ostalo je sve relativno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

To sam tacno negde procitao i posle nisam uspeo da nadjem. Znam da je to velika mana jer mora da se cisti na svakih 2.000 km ili tako nesto.

 

Da menjac moze da bude jako problematican jer ako se nesto pokvari mislim da je cena popravke paprena. Ja se nesto ne bih igrao sa tim, meni bi stajao u normal tj automatskom rezimu i tako bi ga vozio.

 

Iscekujem jos odgovora :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

Nisam vozio ni jedan od ovih bugija ali mi se 650 vise svidja verovatno je i brzi,startniji,udobniji ali samim tim i skuplji za odrzavanje,vise trosi ,skuplja registracija....

 

moj glas ide za 650cc tj. da imam para za takav motor i ja bi ga kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

evo da dodam jos koju modeli od 2002 do 2004 imaju problem sa cvt menajcem moze da dodje do kidanja osiguraca na snopu cvt-a i time izaziva pucanje kaisa ( koji kosta 560e ima ga samo u orginalu) inace ti modeli imaju cukanja u leru koje dolazi iz cvt ( nemci ga zovu dizel )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Problem koji si pomenuo je nedavno diskutovan u ovoj temi, članovi koji voze stariji model 400cc su imali čak i po dve generalke. Tip koji mi je prodao X9 je imao isti problem, znam da mi je pominjao generalku i još po nešto, mesec dana čekanja delova i preko 600e troškova. Koliko sam razumeo, noviji model 400cc je pouzdaniji i nema ove probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ne mogu vise plusice da dajem, ne daju mi mangupi :nanana: Al kao da sam vam svima dao :takoje:

Znaci treba izbegavati starije modele. Znaci onda je najbolje gledati neko 2005 pa navise.

Da ne bi otvarao novu temu ovde cu postaviti neke izbore koje budem video pa da mi pomognete u odluci :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Hajde da se uključim u pomoć kolegi.

Oba modela su skupa za popravke i dugo se čeka na delove, tu nema zbora.

Prevashodno treba da kupiš što ispravniji skuter, znači uvoz iz inostranstva sa servisnom knjigom i da je što manje prešao ili na preporuku od prijatelja uz detaljan pregled kod ovlašćenog servisera pre kupovine (recomended).

Evo kod Taleta je dečko ostavio K8 ili K9 koji bi hteo da proda. Tale kaže da je u izuzetnom stanju, prešao je samo 10.000 što je ništa a momak od početka tera samo kod njega i to je po meni dobra kupovina.

Za zajeb sa fabričkom greškom na deklu CVT-a na modelima K7-K9 sam pisao i to stoji kao loša strana ovih serija jer zahteva vanredno servisiranje koje je u principu jeftino jer se radi samo o čišćenju zvona kvačila i varijatora na svakih 2000 km, znači dva puta za sezonu.

Modelom 650 EXE Suzuki je stavio tačku na temu u o skuteru i ne vidim šta bi i ko bi nešto bolje trebao da napravi da bi klasa bila prevaziđena.

Da imam kintu bez razmišljanja bih uzeo 650 exe jer je robusniji i jači a upravljivost mu je praktično ista kao i kod AN 400 sa tim što je razlika u odnosu na AN400 velika, baš velika. Probao sam prošle godine i ne bih se vratio na 400, nema šanse da ne moram. ;)

To da li troši više me ne interesuje ali da je mašina, mašina je.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Hvala druze :takoje:

 

Takvi saveti mi bas znace jer nisam nesto strucan pa bi voleo da znam sto vise detalja pre nego sto se odlucim za kupovinu. Naravno pregled kod ovlascenog servisa se podrazumeva i ako bi kojim slucajem kupovao motor ovde bez pregleda ovlascenog servisa nikad ne bih kupovao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja