Jump to content

Moto Zajednica

Putarine

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ovu prvu verziju je obradio Branko Kockica :D

 

Deci je objasnjavao jedinstvo SFRJ u stapovima :jee:

 

Svaki stap, jedna republika :(

 

doduse bilo je to davno.. ali.. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

...Upravo necinjenjem nicega ce nam samo biti gore, jer vide da mogu i da se niko ne buni i ne opire. Dok ne pokazes zube jashe te ko god stigne.

 

Hajde molim te, malo da pojasnis ovo.

 

Kako ce nam biti bolje, ako se IZBORIMO, da umesto da ne placamo putarinu uopste, budemo morali da placamo(nije vazno koliko)?

 

Koliko je ovo sumanuto?

 

Znaci ti koji krsis zakon, ne placas putarine si pametan, a ja koji bi da smanji putarine na normalan nivo sam sumanut? I nije samo putarina u pitanju, nego i registracije, razni propisi kao sto su voznja zutom trakom, provlacenje izmedju kolona i slicno. Ti onda kad si pametan mozes da vozis i neregistrovan motor pa ce ti i to biti besplatno.

A moj komentar koji si citirao se ne odnosi samo na ovu ovde raspravu, nego uopste stanje u drzavi. U ostalim zemljama se pametan narod lako pobuni i organizuje, a mi vec godinama jedemo govna i cutimo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Danas mi je definitivno crkao akumulator na autu posle x dubokih praznjenja zbog zaboravljenog svetla koje zarad nase bezbednosti mora da radi u podne na 40C. Mislim da su ti protesti za kojesta jedenje govana, ovde toliko toga ne sljaka da bi zbog bezbednosti trebalo ekipu sto kraducka povesati duz autoputa. Dugo vremena sam tabanao i gutao suzavac da bi sad opet gledao iste njuske kako rade iste stvari ubuduce ne dizem dupe za bilo sta manje od onog iz prethodne recenice.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...Upravo necinjenjem nicega ce nam samo biti gore, jer vide da mogu i da se niko ne buni i ne opire. Dok ne pokazes zube jashe te ko god stigne.

Hajde molim te, malo da pojasnis ovo.

Kako ce nam biti bolje, ako se IZBORIMO, da umesto da ne placamo putarinu uopste, budemo morali da placamo(nije vazno koliko)?

Koliko je ovo sumanuto?

Znaci ti koji krsis zakon, ne placas putarine si pametan, a ja koji bi da smanji putarine na normalan nivo sam sumanut? I nije samo putarina u pitanju, nego i registracije, razni propisi kao sto su voznja zutom trakom, provlacenje izmedju kolona i slicno. Ti onda kad si pametan mozes da vozis i neregistrovan motor pa ce ti i to biti besplatno.

A moj komentar koji si citirao se ne odnosi samo na ovu ovde raspravu, nego uopste stanje u drzavi. U ostalim zemljama se pametan narod lako pobuni i organizuje, a mi vec godinama jedemo govna i cutimo.

 

Bez zelje da ulazim u licnu raspravu, tipa, ko je pametan, ko je sumanut.

 

Pitanje je glasilo: "Kako ce nam biti bolje, ako se IZBORIMO, da umesto da ne placamo putarinu uopste, budemo morali da placamo(nije vazno koliko)?"

 

@Tomerc

Hajde da izaberemo nesto drugo da vezbamo jedinstvo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ove su do 00, daj jos neku :zvizduk:

Hej tomerc, i meni se sviđaju ove tvoje etnografije i basne. Ako ih imaš još, podeli sa drugarima! Pliz! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Kao sto vec rekoh, to sto je ti i drugi sad ne placaju, je krsenje zakona. Ako postave patrolu kod naplatne, kao sto nekad znaju, neces proci bez placanja. Ja sam da se izborimo za sve sto moze i treba, da ne nabrajam opet. Kao sto rekoh, ako ti je registracija visoka, tvojom logikom ces voziti neregistrovan pa ce ti biti "besplatna" i zasto onda da se boris za smanjenje. Kad ti zafali para, ti nemoj da radis vise ili trazis povisicu vec ukradi iz banke, mislim, tako je lakse.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Kao sto vec rekoh, to sto je ti i drugi sad ne placaju, je krsenje zakona. Ako postave patrolu kod naplatne, kao sto nekad znaju, neces proci bez placanja. Ja sam da se izborimo za sve sto moze i treba, da ne nabrajam opet. Kao sto rekoh, ako ti je registracija visoka, tvojom logikom ces voziti neregistrovan pa ce ti biti "besplatna" i zasto onda da se boris za smanjenje. Kad ti zafali para, ti nemoj da radis vise ili trazis povisicu vec ukradi iz banke, mislim, tako je lakse.

 

I opet mi nisi odgovorio...

Da odgovorim ja tebi, pored patrole prodjem uvek kada prodjem kroz naplatnu rampu, ne samo ja veci mnogi drugi. Ako si pazio na casu, mogao si da procitas da NIKO NIJE IMAO PROBLEMA, do sada. To sto je tebi verovatno frka da prodjes ili vozis nesto cime ne mozes da prodjes PORED rampe, a da ne platis ne znaci da treba da nam prodajes pricu kako bi bilo u redu da svi placamo! Ako si u fazonu da placas, pa ti placaj covece, ko ti brani.

 

Sto se tice registracije. Ne pada mi na pamet da vozim neregistrovan motor. Registracija mi jeste visoka, ali se jedno drustvo, poput tebe vec pobrinulo, da nam registracije budu jos vise! Tako da, razumeces, imam "odredjene rezerve", prema ovakvim strucnjacima dobre volje, koji bi "da nam srede".

 

Ja razumem da bi ti hteo neki red u ovom "neredu", ali pocni od malih stvari. Malo vezbaj na sebi, prvo sredi svoju okolinu, pa onda predji na sledece i tako redom...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

O boze dragi. Dzizs Krajst Superstar. Nije problem u razumevanju nego stavu. I opet ponavljam, to sto ti i drugi praktikujete je nepropisno i kaznjivo. To sto vam se gleda kroz prste je samo trenutno stanje, negom glavesini moze sutra da dune u glavu i da pocnu da vas deru i kaznjavaju za prolaske.

Ja ne prodajem pricu da treba da se placa, vec da ti, i ostali nameti treba da se svedu na normalan nivo, prilagodjen ekonomskoj situaciji u ovoj drzavi, a i u skladu sa svim normalnim i zdravorazumskim rezonovanjima. Ja autoput retko vozim, ne zbog putarina, nego zato sto mi je naporan i dosadan, a sa par prolazaka pored rampe, gde se moglo, sam imao par neprijatnosti.

Na protestima koje pominjes nisam ucestvovao, ali meni licno jeste smanjena registracija, i to na pola. Jeste da je uvedena na male motore (<50cc), ali da se ne lazemo, nije ni normalno da motor registrujes i tehnicki pregled obavis jednom i da ga vozis 50 godina. Ako nije uspeo prvi protest, moze opet, i opet, i opet, dok se nesto ne uradi. Nije putarina velika samo za motore, vec za sva vozila. U Madjarskoj platis 3-4 evra za 4 dana, i mozes da se vozas uzduz i popreko do mile volje, a meni na potezu NS-SU, u jednom pravcu treba toliko.

I sad na kraju, ti sa tom pricom govoris meni da ja pocnem od sebe? Ja sam taj koji treba da radi na sebi? Pa ajde, junace, da te vidim da odes u neku drugu zemlju i da ne platis putarinu, ako vec mislis da je tvoj pristup ispravan. Naravno da ti ne pada na pamet da vozis neregistrovan motor, jer su kazne drakonske. Cim tako nesto urade i sa putarinom, podjednako ti nece padati na pamet da prodjes pored rampe, nego ces ili platiti ili ici zaobilaznim putevima.

Ja apsolutno nemam nameru da vise pratim ovu ili bilo koju slicnu temu. Imam i pametnija posla nego da citam ova (tudja ili svoja) lupetanja. Ako rukovodstvo foruma sta konrektno organizuje, bice valjda sticky tema pa cu pogledati gde i kada je skup. Uzdravlje svima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Samo tako,kad zavrsite posao u Srbiji dodjite ovde da ovim nasim majmunima pokazemo svoje, Placam porez NA LUXUS kad reg. motor i to do 750 kubika 150 Evra !!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Radim na formulaciji zahteva sa jednom advokatskom kancelarijom, a sledece nedelje razgovaram sa par asistenata sa saobracajnog faksa koji su zainteresovani da se pomognu. Objavicu radnu verziju zahteva kada bude formulisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

pablo daj do tad zakljucaj temu da ne trosim vreme na citanje palamudjenja.....

 

Veoma, ali VEOMA dobra ideja :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Lepa vest. Bar nešto da u ovoj državi pojeftini!

 

Ti rece da samo ukidanje putarine ima smisla, a smanjenje nema. Znas li da je bitno drugacija procedura podnosenja zahteva i uopste sansa da se dobije tako nesto izmedju zahteva za ukidanjem putarine (promena zakona) i smanjenje iznosa putarine (promena pravilnika)?

 

Nego, ovo je ocigledno jos jedna prica u kojoj jedni dizu larmu, a drugi moraju da rade.

 

U narednih 10tak dana cemo doneti finalnu odluku o zahtevu koji cemo podneti, na osnovu situacije u kojoj smo. Ako hocemo promenu zakona, treba nam ili poslanik ili 30.000 potpisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Naravno da ZA MOTOCIKLE ima smisla samo ukidanje putarina. Potpuno je druga situacija kod kombi vozila gde je sumanuto bilo i očekivati da se putarine ukinu, zar ne? Zato smatram lepom vešću smanjenje putarine za kombi vozila.

 

Zašto misliš da neki dižu larmu, a neki rade? Nisam najbolje razumeo šta si time hteo da kažeš.

 

30.000 potpisa i nije tako nedostižna cifra. Ukoliko postoji potreba i ako expetrski tim koji sastavlja zahtev smatra da ne može na drugi način, verujem da ni jedan član foruma ne bi odbio da da svoj potpis. A ima nas.... pa, više od "nekoliko" :D Takođe, ima još mnogo bajkera koji nisu na forumu. Skupilo bi se toliko potpisa, budi ubeđen. Samo recite da treba da ih skupljamo i objavite neki formular za potpisivanje.

 

A ako mislite da sastavljate zahtev u kome ćete tražiti samo smanjenje, nemojte ništa ni raditi i uzalud trošiti energiju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

e ovo če postati interesantno....:Mina: ....samo da se zapljunem u temu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kombi vozila su samo razvrstana u već postojeću nižu kategoriju vozila, što nije nikakav problem.

A da bi smanjili cenu putarine samo za motocikle, morali bi da uvedu novu kategoriju u sistem naplate, a to je već problem. Naročito ako se učešće te kategorije vozila u ukupnom prometu meri u promilima. Zato mislim da od te rabote nema ništa.

 

 

A ako mislite da sastavljate zahtev u kome ćete tražiti samo smanjenje, nemojte ništa ni raditi i uzalud trošiti energiju.

 

+1 :takoje:

 

Ili tražiti ukidanje ... ili ne dirati ništa ... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ili tražiti ukidanje ... ili ne dirati ništa ... ;)

 

kako imate srca da ne placate putarine, a drug Mrka se ubi od truda?! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja