Jump to content

Moto Zajednica

Drakonske kazne za saobracajne prekrsaje

Recommended Posts

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Samo bih jednu stvar da pojasnim.

Ogranicenje od 50 u naseljima nije zbog losih puteva ili vozila nego iskljucivo zbog toga sto pesak koji je udaren sa vise od 50 na sat ima mnogostruko vece sanse za povrede sa smrtnim ishodom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Верујем да је тако, и зато и треба возити паметно - где је прегледно и широко - гас (не 200, наравно), а где је гузаво, и уско, са паркираним колима (са једне, друге, обе стране), иако је ограниченње 50 - возим 40, 30, 20...

Поред 2 аутобуса у стајалишту - скоро да станем (а баје иза мене по правилу легну на сирену...)

Ај' стави то у закон...

Али лакше је овако - пред крај месеца када пандурима зафали казни да би попунили квоту изађу на Јурија Гагарина или друге широке прегледне правце, паркирају се у 'ладовини и пецају... Милина - нема жене и деце да се деру...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

ja mislim da je pogresan naziv teme,da treba da glasi

Drakonske kazne za punjenje budzeta :aha:

To sto je gore pomenuto da u CH nisu uzeli dozvolu,vec samo pare,je normalno,nije njima do budzeta,ali jeste do toga da kazna natera prekrsioca da sledeci put ne napravi prekrsaj!

Samom procenom situacije se dolazi do adekvatne kazne,jer zamisli sad ovu nasu glupost,gde bilo sta da napravis,oduzimaju ti dozvolu-ne kategiriju!?E sad,sta recimo ja da radim,vozim motor,i slucajno uhvatim zuto,oni okarakterisu kao crveno,i ja ostanem bez dozvole,a vozim autobus,i to mi je posao kojim izdrzavam sebe,zenu,decu...

Ostajem bez posla,unistavam sebi zivot i drugima....

Te kazne u Srbiji su iskljucivo za budzet,jer neko kaze,ajmo do te mere napraviti glupe zakone(40 gde moze 80)i slicno,i nece moci to niko da postuje,jer jednostavno ne moguce je voziti po zakonima(nasim)pa ce uvek 30% vozaca biti uhvaceno i naplacene kazne...

A da moze da se resi bolje,moze,samo to niko ili NE ZNA ili NECE..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Meni zaista nije jasno o čemu pišete. U svim zemljama kazne pune budžet, to je normalno. Da li je neko kažnjen bez razloga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Meni zaista nije jasno o čemu pišete. U svim zemljama kazne pune budžet, to je normalno. Da li je neko kažnjen bez razloga?

Delimicno tacno,u evropi kazne pune budzet,ali nisu sastavni deo budzeta,to rade porezi,kazna je samo 1 visak u budzetu,bez koga se moze,a sluzi da podigne svest gradjana i spreci ih u cinjenju prekrsaja.

U Srbiji,kazna pokriva manjak u budzetu,iz koga se kasnije finansira sve,policija,vojska,prosveta,pravosudje,zdravstvo,drzavna uprava....bla bla bla...

U tome je velika razlika,a da li je neko kaznjen bez razloga? Evo ja,i to vise puta,ali sta sad,ja ni jednu kaznu ne platim,i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

A šta to menja situaciju u tvom džepu? Moraš da platiš, pa moraš. A država polako popravlja svoje zastarele mehanizme, pa će valjda i to popraviti. Eto, radari sa kamerama i kamere su sada označene, svi znamo gde su, neće još dugo biti iskakanja iz žbunja, znači ima promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Menja menja,do sad sam imao preko 70.000din ne placenih kazni,i nisam ih paltio,i nikada necu....Sve su zastarele,i to je to :D

Za ovo sad po novome ne znam,bice poena,ali opet ne placas,jer opet zastareva,zatvori su puni,ceka se po 3god na red,tako da do tada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Meni zaista nije jasno o čemu pišete. U svim zemljama kazne pune budžet, to je normalno. Da li je neko kažnjen bez razloga?

Delimicno tacno,u evropi kazne pune budzet,ali nisu sastavni deo budzeta,to rade porezi,kazna je samo 1 visak u budzetu,bez koga se moze,a sluzi da podigne svest gradjana i spreci ih u cinjenju prekrsaja.

U Srbiji,kazna pokriva manjak u budzetu,iz koga se kasnije finansira sve,policija,vojska,prosveta,pravosudje,zdravstvo,drzavna uprava....bla bla bla...

U tome je velika razlika,a da li je neko kaznjen bez razloga? Evo ja,i to vise puta,ali sta sad,ja ni jednu kaznu ne platim,i to je to.

 

Kazne za saobracajne prekrsaje su svuda vazna stavka u budzetu, a evo ti i slucaj u SAD drzavi Ilinoj da su digli kazne za saobracane prekrsaje zbog manjka u budzetu :

 

Facing a more than $13 billion budget deficit Illinois is now grasping at straws in apparent desperation to find additional funds. The latest solution from the state's leaders is to raise the fees for all speeding tickets in the state.

Izvor: http://www.associatedcontent.com/article/5765956/illinois_raises_speeding_ticket_fees.html

 

U Evropi mozes da platis enormne kazne koje su zasnovane na tvom licnom bogatstvu sto moze da iznosi npr. cak 16 milion u Njemackoj

 

GENEVA – European countries are increasingly pegging speeding fines to income as a way to punish wealthy scofflaws who would otherwise ignore tickets.

Advocates say a $290,000 speeding ticket slapped on a millionaire Ferrari driver in Switzerland was a fair and well-deserved example of the trend.

Germany, France, Austria and the Nordic countries also issue punishments based on a person's wealth. In Germany the maximum fine can be as much as $16 million compared to only $1 million in Switzerland. Only Finland regularly hands out similarly hefty fine to speeding drivers, with the current record believed to be a $190,000 ticket in 2004.

 

Read more: http://www.foxnews.com/world/2010/01/10/europe-slapping-rich-massive-traffic-fines#ixzz1Om3b9qNe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Tako je,ja napisah u EVROPI ne USA

Ali on u evropi,kaznjava bogatog sa 290.000eur sto je isto kao i kad mene kazni sa 100eur

Pa sta sad,u Srbiji si bogat,imas para,i bole te,oni pisu,ti platis i teraj,e pa ne moze to tako...na zapadu neko razmisljai o tome :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pre neki dan napisah nešto o radarskoj sačekuši na autokomandi i mislim da je to tipičan primer primene novog zakona o bezbednosti u saobraćaju. U tehničkom smislu tu policija radi svoj posao kako treba ali to je za mene sačekuša radi otimanja para i nema sile koja će me ubediti u suprotno. Svi koji voze znaju na desetine mesta gde se naguze i gde je laka para pa koja ovca se uhvati i to je to. A obaška stoji što su na mnogim mestima ograničenja besmislena jer imaš čisti pravac, nenaseljeno područje a stoji 40 ili neki znak za radove na putu a od radova ni traga. Tu se naguze i udaraju po džepu.

A sad, smisao kazne: novčana kazna treba da ima za posledicu da prekršilac preispita svoje postupke i bude svestan da je napravio prekršaj a ne da bude besan na policiju koja ga je ( kao mene prošle godine ) zaustavila pred kućnim pragom i napisala kaznu za nevezivanje pojasa, a taj neko (my self) je praktično seo u automobil da ga preparkira od bakalnice do kuće nekih 200 metara niz ulicu. Znači radili su po zakonu ali pre svega pederski.

Još jedna stvar o kojoj svaka razvijena država ( USA npr. )vodi računa jeste socijalni status,odnosno visina kazne u skladu sa primanjima nekog kome se piše kazna.

Zašto? Zato što je mandatna kazna od 50 eur pi*kin dim za nekog debeloguzana koji zarađuje na stotine hiljada godišnje i na njega neće imati apsolutno nikakav efekat, dok će nekom nesrećniku na ivici egzistencije isterati poslednju paru iz džepa i počeće da mrzi ovu državu i režim koji je pre deset godina on (himself) doveo na vlast, zaokružio glasački listić sa nadom u bolje sutra.

A to "bolje sutra" je došlo malo sutra jer se sve svelo na muženje novca kroz takse, poreze, nadoknade, kazne i zabrane a prosečna plata ako se izuzme Beograd u Srbiji iznosi bednih 150- 200 eur dok je u razvijenim državama desetostruko veća uz niže cene namirnica, daleko povoljniji socijalni položaj, zdravstvanu zaštitu, dobre puteve, kvalitet života uopšte. U takvim državama ne možeš da zakitiš policajca novčanicom jer će izgubiti posao a ti ćeš biti osuđen za krivično delo mita. Za razliku od njih, ovde policiju možeš u velikom broju slučajeva da podmitiš ali po novom zakonu su tarife veće jer su i kazne veće. Ovde sve zaudara na korupciju pa što bi neki policajac bio ovca ako i njegove kolege zakače za noć po 200- 300 evrića.

Znači sledeće: putevi u rasulu, podmitljiva policija, krševi na putu i "proevropski" zakon o bezbednosti saobraćaja koji je pisala policija. Zemlja trećeg sveta.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Tako je,ja napisah u EVROPI ne USA

Ali on u evropi,kaznjava bogatog sa 290.000eur sto je isto kao i kad mene kazni sa 100eur

Pa sta sad,u Srbiji si bogat,imas para,i bole te,oni pisu,ti platis i teraj,e pa ne moze to tako...na zapadu neko razmisljai o tome :takoje:

 

Sve drzave koriste saobracajne kazne kao vazno sredstvo za popunu budzeta. Ne samo nasa. Nisu to nasi izmislili vec samo prepisali.

 

Dao sam ti primjer SAD, a evo ti i Spanija koja u drzavnom budzetu planira da naplati preko 400 miliona EUR-a:

 

Traffic fines are usually other issues to which clings very recurrent. The Home Office estimated in the budget of 2011 would enter 409 million thanks to the penalties for drivers, a factor that predicted a reduction in revenue of 5%.

http://economicsnewspaper.com/policy/spain/finance-fires-a-25-income-tax-fines-5794.html

 

Kazne koje sam naveo u prethodnom postu su za prekoracenje brzine, ali postoje mnoge druge kazne.

U Italiji je to mnogo vaznija stavka, a na lokalnom nivou jedan od glavnih izvora finansiranja lokalnih samouprava.

Grad Firenca samo od kazni naplati 52 miliona EUR-a! Milano 81 milion EUR-a!

Podaci za Firencu:

Of the 859,959 traffic violations that issued by traffic police in 2008, 457,613 were issued to motorists who entered the limited traffic zones without the required permit; 250,415 were given to drivers who parked in no-parking zones; 22,904 were issued for speeding; and 7,700 were given for having run a red light.

 

The number of drivers found drunk has increased slightly as well. In 2008, police issued 303 drunk-driving violations, compared to 289 the previous year.

 

http://www.bella-toscana.com/traffic_violations_italy.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Još jedna stvar o kojoj svaka razvijena država ( USA npr. )vodi računa jeste socijalni status,odnosno visina kazne u skladu sa primanjima nekog kome se piše kazna.

Zašto? Zato što je mandatna kazna od 50 eur pi*kin dim za nekog debeloguzana koji zarađuje na stotine hiljada godišnje i na njega neće imati apsolutno nikakav efekat, dok će nekom nesrećniku na ivici egzistencije isterati poslednju paru iz džepa i počeće da mrzi ovu državu i režim koji je pre deset godina on (himself) doveo na vlast, zaokružio glasački listić sa nadom u bolje sutra.

 

 

Pa nisam bas siguran da je to postavljeno na taj nacin. Koliko ja znam u nekim zemljama Evrope se placa kaznu u zavisnosti od vlastitog bogatstva (kao sto sam naveo u gornjem postu), ali to ne znaci da ako si nezaposlen da ne placas nista. Naprotiv.

Kazna je 100 EUR, ili npr(samo radi primjera!) 1% od godisnjeg prihoda. Pa ako zaradjujes 1.000.000 EUR-a godisnje kazna ti je 10.000 EUR za ono sto nezaposlen placa 100 EUR-a.

Ali i jedan i drugi placaju kaznu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

@Tomerc,

to su zemlje u kojima je standard desetostruko veći nego u ovoj ubogoj državi.

Ovde me naplaćivanje kazni podseća na Supehika, kontraverznog superheroja iz Alana Forda koji otima od siromašnih i to daje bogatima.

Čovek ima platu od 300 eura, vozi auto star deset i više godina, izdržava porodicu i onda mu neko rkne kaznu od 150 eura uz priču da je to normalno i po zakonu u svim evropskim državama.

A da li je normalno što taj čovek živi kao pas, glava mu puca od briga i ne sastavlja početak sa krajem meseca pa se, eto, usudio da ne veže pojas ili nema kompletan pribor sa sve sajlom za vuču i lancima za sneg, sram ga bilo. Treba još da se zahvali policajcu na prevaspitavanju i obeća mu da se nikada više neće usuditi na tako nešto. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

 

Još jedna stvar o kojoj svaka razvijena država ( USA npr. )vodi računa jeste socijalni status,odnosno visina kazne u skladu sa primanjima nekog kome se piše kazna.

Zašto? Zato što je mandatna kazna od 50 eur pi*kin dim za nekog debeloguzana koji zarađuje na stotine hiljada godišnje i na njega neće imati apsolutno nikakav efekat, dok će nekom nesrećniku na ivici egzistencije isterati poslednju paru iz džepa i počeće da mrzi ovu državu i režim koji je pre deset godina on (himself) doveo na vlast, zaokružio glasački listić sa nadom u bolje sutra.

 

 

Pa nisam bas siguran da je to postavljeno na taj nacin. Koliko ja znam u nekim zemljama Evrope se placa kaznu u zavisnosti od vlastitog bogatstva (kao sto sam naveo u gornjem postu), ali to ne znaci da ako si nezaposlen da ne placas nista. Naprotiv.

Kazna je 100 EUR, ili npr(samo radi primjera!) 1% od godisnjeg prihoda. Pa ako zaradjujes 1.000.000 EUR-a godisnje kazna ti je 10.000 EUR za ono sto nezaposlen placa 100 EUR-a.

Ali i jedan i drugi placaju kaznu

Pa naravno da plaćaju.

U Arizoni će te policajac ( na kolima mu piše "to serve and to protect" ) zaustaviti i za lakši prekršan napisati opomenu i to ukucati u mrežu preko računara u kolima.

Kada sledeći put napraviš prekršaj, ukucaće tvoje podatke i tip prekršaja i iz mreže odmah stiže visina novčane kazne jer automatski znaju kolika su ti primanja.

Dakle za mene jebivetra je kazna 100 usd ali za Bila Gejtsa je 100.000 dolara.

I to je za mene ok.

Ali kako ćeš ti nekom nesretniku sa 150 eur mesečnom platom da rokneš kaznu od 100 eur dok mu deca kući gladuju? To samo izaziva bes i nema nikakvog efekta, složićeš se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Menja menja,do sad sam imao preko 70.000din ne placenih kazni,i nisam ih paltio,i nikada necu....Sve su zastarele,i to je to :D

Za ovo sad po novome ne znam,bice poena,ali opet ne placas,jer opet zastareva,zatvori su puni,ceka se po 3god na red,tako da do tada...

 

Nećeš moći da registruješ vozilo na svoje ime dok ne budeš platio kazne, znači menja se :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

tomerc,mozda koriste,zemlje koje su pred krahom,kao spoanija,grcka,portugal...ali prvobitno to nije bio cilj.

Pa cilj je da nemas ni 1 prekrsaj,i sta sad,mi svi postujemo zakon,budemo najbezbednija drzava u svetu,i zato propadnes,jer ostane budzet prazan?

Spanija ima 45 miliona stanovnika,kad podelis sa tim kaznama dobijas da je prosecna godisnja kazna po glavi stanovnika 10eur,mislim,ipak oni vise zaradjuju,itd...

Daleko od toga ne dodje dobro ta kolicina para,ali moramo shvatit da je to zanemarljiva kolicina para za toliku drzavu(5 milijardi mesecno kostaju plate drzavne uprave,to je godisnje 60 milijardi eur)nece se usreciti sa tih 400 miloina :D o ostalim troskovima je suvisno govoriti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Još jedna stvar o kojoj svaka razvijena država ( USA npr. )vodi računa jeste socijalni status,odnosno visina kazne u skladu sa primanjima nekog kome se piše kazna.

Zašto? Zato što je mandatna kazna od 50 eur pi*kin dim za nekog debeloguzana koji zarađuje na stotine hiljada godišnje i na njega neće imati apsolutno nikakav efekat, dok će nekom nesrećniku na ivici egzistencije isterati poslednju paru iz džepa i počeće da mrzi ovu državu i režim koji je pre deset godina on (himself) doveo na vlast, zaokružio glasački listić sa nadom u bolje sutra.

 

 

Pa nisam bas siguran da je to postavljeno na taj nacin. Koliko ja znam u nekim zemljama Evrope se placa kaznu u zavisnosti od vlastitog bogatstva (kao sto sam naveo u gornjem postu), ali to ne znaci da ako si nezaposlen da ne placas nista. Naprotiv.

Kazna je 100 EUR, ili npr(samo radi primjera!) 1% od godisnjeg prihoda. Pa ako zaradjujes 1.000.000 EUR-a godisnje kazna ti je 10.000 EUR za ono sto nezaposlen placa 100 EUR-a.

Ali i jedan i drugi placaju kaznu

Pa naravno da plaćaju.

U Arizoni će te policajac ( na kolima mu piše "to serve and to protect" ) zaustaviti i za lakši prekršan napisati opomenu i to ukucati u mrežu preko računara u kolima.

Kada sledeći put napraviš prekršaj, ukucaće tvoje podatke i tip prekršaja i iz mreže odmah stiže visina novčane kazne jer automatski znaju kolika su ti primanja.

Dakle za mene jebivetra je kazna 100 usd ali za Bila Gejtsa je 100.000 dolara.

I to je za mene ok.

Ali kako ćeš ti nekom nesretniku sa 150 eur mesečnom platom da rokneš kaznu od 100 eur dok mu deca kući gladuju? To samo izaziva bes i nema nikakvog efekta, složićeš se.

 

Da me nebi pogresno razumjeli: ne branim ovaj sistem niti policiju.

Samo smatram da su u raspravi trebaju koristiti prave informacije, a ne stereotipi koji su neistiniti. Zato sam u svakom postu citirao informaciju i naveo izvor.

 

Koliko ja znam u SAD svi placaju iste kazne bez obzira koliko su bogati. Ako je drugacije molim nekoga tko zivi u SAD da navede pravi podatak. Koliko ja znam tamo se cesto za saobracajne prekrsaje ovog tipa odmah zaglavi zatvor, dok kod nas jos nisam cuo da je neko samo zbog prekoracenja brzine (bez nesrece!) zavrsio odmah u zatvoru. Ako neko ima primjer neka navede.

 

U Evropi su u nekim zemljama (mislim da su Skandinavci poceli prvi prije nekih desetak godina) uveli sistem da se za pojedine saobracajne kazne (ne sve! uglavnom za prekoracenje brzine) naplacuje u postotku od prihoda koji prekrsioc zaradjuje, ali ne ispod minimalne kazne. Kod nas je prosjecna plata oko 39.000 dinara, oko 390 EUR-a po trenutnom kursu. Za Austriju mi je neki austrijanac skoro rekao da je oko 1.100 EUR-a, a za ostale EU zemlje nije nesto mnogo veca. Da li netko ima pare da plati, da li su mu djeca gladna ih apsolutno ne zanima, a koliko znam kazne su im vise nego kod nas. Kako mi je on rekao: Ako nemas para da platis nemoj da pravis prekrsaje. Jednostavno.

 

E sad, ono sto mene nervira su kretenska ogranicenja na nepotrebnim mjestima.

Prihvatam da je ogranicenje oko skole 30 km/h (ili manje ako je potrebno), ali me nervira zasto to ogranicenje vrijedi i recimo nocu.

U 2 h nocu nema djece oko skole i ogranicenje bi trebalo da bude bar 50!

ili naprimjer

Na ulazu u Beograd iz pravca NS je Motorni put (nekadasnji Put rezervisan za motorna vozila) sa dve trake u svakom smjeru, bez kuca okolo, a neki je idiot stavio znak 60!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

tomerc,mozda koriste,zemlje koje su pred krahom,kao spoanija,grcka,portugal...ali prvobitno to nije bio cilj.

Pa cilj je da nemas ni 1 prekrsaj,i sta sad,mi svi postujemo zakon,budemo najbezbednija drzava u svetu,i zato propadnes,jer ostane budzet prazan?

Spanija ima 45 miliona stanovnika,kad podelis sa tim kaznama dobijas da je prosecna godisnja kazna po glavi stanovnika 10eur,mislim,ipak oni vise zaradjuju,itd...

Daleko od toga ne dodje dobro ta kolicina para,ali moramo shvatit da je to zanemarljiva kolicina para za toliku drzavu(5 milijardi mesecno kostaju plate drzavne uprave,to je godisnje 60 milijardi eur)nece se usreciti sa tih 400 miloina :D o ostalim troskovima je suvisno govoriti...

 

Nije samo kod zemalja pred krahom. Nijedna zemlja se odrice nekoliko stotina miliona

Evo kazni u Njemackoj

 

Violation Fine (€) Points License Suspension

Exceeding Within/outside Within/outside city limits Within/outside city limits

Speed Limit city limits

Up to 10 km/h 15/10

11-15 km/h 25/20

16-21 km/h 35/30

21-25 km/h 80/70 1

26-30 km/h 100/80 3

31-40 km/h 160/120 3 1 month (within city limits)

41-50 km/h 200/160 4/3 1 month

51-60 km/h 280/240 4 2 months/1 month

61-70 km/h 480/440 4 3 months/2 months

over 70 km/h 680/600 4 3 months

http://www.howtogermany.com/pages/traffic-violations.html

 

A evo i za kompletnu Evropu

 

http://www.logitravel.com/blog/english/2008/06/04/complete-guide-to-speed-limits-and-speeding-fines-for-europe.aspx

 

Tu je i onaj podatak o kazni od 116.000 EUR-a iz Finske:

 

Be careful in these countries: fines are extremely severe like in France where, if you go over the limit by more than 50 km/h, the fine will amount to 1500 euros while 6 points will be withdrawn from your licence, you will be disqualified for up to 3 years… and might even be put to jail for up to three months!

 

Still, the most severe country when it comes to traffic offences and particularly, to speeding, is Finland where there is no upper limit to the amount of the fines. As a matter of fact, they not only depend on the severity of the offence but also on the driver’s net income! Remember the Nokia Multimedia Director, Anssi Vanjokki who, in 2002, had to pay the highest fine in history: 116,000 euros for going over the speed limit by 25 km/h on his Harley Davidson!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

E sad, ono sto mene nervira su kretenska ogranicenja na nepotrebnim mjestima.

Prihvatam da je ogranicenje oko skole 30 km/h (ili manje ako je potrebno), ali me nervira zasto to ogranicenje vrijedi i recimo nocu.

U 2 h nocu nema djece oko skole i ogranicenje bi trebalo da bude bar 50!

ili naprimjer

Na ulazu u Beograd iz pravca NS je Motorni put (nekadasnji Put rezervisan za motorna vozila) sa dve trake u svakom smjeru, bez kuca okolo, a neki je idiot stavio znak 60!

I još dupla bankina između kolovoznih traka, nigde kuća, pešačkih prelaza i pešaka ali tu je radar, štiti zečeve i po neku mačku koja nepropisno pretrčava preko autoputa. ;)

A na Novosadskom auto putu 400- 500 metara pre nego što se pređe nadvožnjak ispod koga prolazi stari Novosadski put ti je ograničenje 40, za tvoju informaciju. I tu kod odvajanja za Batajnicu često stoji " komercijalna radarska patrola" i namerno je tu neko stavio 40. Zamisli, voziš 120 i onda smanjiš na 40 a neko se zabije sa 120- 130 u tebe jer nije poštovao propise. Ili voziš 100- 120 i kada ih vidiš ti naglo počneš da kočiš pa te neko naguzi sa 120.

I o čemu diskutujemo?

Je li ovo normalna država?

Nije.

Za visinu kazni u USA u skladu sa materijalnim statusom znam pouzdano ali se ne primenjuje u svim državama i sistem je po meni na mestu.

Plati kaznu ako si zaslužio, ali u Srbiji ili ćeš da voziš kao tetka jer su ograničenja imbecilna ili ćeš da budeš ulovljen u nekoj sačekuši iza grmlja. Po pravilu su tamo gde su ograničenja najbesmislenija i to je suština, elaborirana i naučno dokazana. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

E sad, ono sto mene nervira su kretenska ogranicenja na nepotrebnim mjestima.

Prihvatam da je ogranicenje oko skole 30 km/h (ili manje ako je potrebno), ali me nervira zasto to ogranicenje vrijedi i recimo nocu.

U 2 h nocu nema djece oko skole i ogranicenje bi trebalo da bude bar 50!

ili naprimjer

Na ulazu u Beograd iz pravca NS je Motorni put (nekadasnji Put rezervisan za motorna vozila) sa dve trake u svakom smjeru, bez kuca okolo, a neki je idiot stavio znak 60!

I još dupla bankina između kolovoznih traka, nigde kuća, pešačkih prelaza i pešaka ali tu je radar, štiti zečeve i po neku mačku koja nepropisno pretrčava preko autoputa. ;)

A na Novosadskom auto putu 400- 500 metara pre nego što se pređe nadvožnjak ispod koga prolazi stari Novosadski put ti je ograničenje 40, za tvoju informaciju. I tu kod odvajanja za Batajnicu često stoji " komercijalna radarska patrola" i namerno je tu neko stavio 40. Zamisli, voziš 120 i onda smanjiš na 40 a neko se zabije sa 120- 130 u tebe jer nije poštovao propise. Ili voziš 100- 120 i kada ih vidiš ti naglo počneš da kočiš pa te neko naguzi sa 120.

I o čemu diskutujemo?

Je li ovo normalna država?

Nije.

Za visinu kazni u USA u skladu sa materijalnim statusom znam pouzdano ali se ne primenjuje u svim državama i sistem je po meni na mestu.

Plati kaznu ako si zaslužio, ali u Srbiji ili ćeš da voziš kao tetka jer su ograničenja imbecilna ili ćeš da budeš ulovljen u nekoj sačekuši iza grmlja. Po pravilu su tamo gde su ograničenja najbesmislenija i to je suština, elaborirana i naučno dokazana. ;)

 

Ma sve njihove trikove znam :takoje:

 

Bas nesto razmisljam kako bi bilo steta kad bi policajcima netko skinuo te znakove sa kretenskim ogranicenjima ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Kada ideš prema Beogradu uvek stoje posle Braće Crnomarković iza grmlja ili kod sledećeg odvajanja, po difoltu. ;)

Auto put ali nije jer ima zvaničan naziv kao ulica i prolazi kroz naseljeno područje. Doduše dosta daleko i desi se da po par pešaka dnevno tuda pređe nepropisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

A, da se ne bi zalili da su kazne previsoke, evo i jedne koja ne kosta nista (novaca) <_<:staa::staa2:

 

* prolazak preko pešačkog prelaza na kojem se nalaze pešaci - zatvor u trajanju od najmanje 15 dana, 14 kaznenih poena i zabrana upravljanja najmanje osam meseci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

A, da se ne bi zalili da su kazne previsoke, evo i jedne koja ne kosta nista (novaca) <_<:staa::staa2:

 

* prolazak preko pešačkog prelaza na kojem se nalaze pešaci - zatvor u trajanju od najmanje 15 dana, 14 kaznenih poena i zabrana upravljanja najmanje osam meseci

:D

A koja kazna je propisana za pešaka koji te posmatra kako se približavaš i zaleće se pod točkove da pređe ulicu jer "moraš da staneš" njemu koji se oseća zaštićenim na toj zebri kao beli medved u zoološkom vrtu?

Da li većina pešaka uopšte zna kako se propisno prelazi ulica?

Najpre mora da stane i pogleda levo, onda desno. Kada se uveri da može bezbedno da pređe kolovoz na propisnom mestu, mora ga preći najkraćim putem, odnosno pod pravim uglom u odnosu na pravac kretanja vozila ulicom.

A gledam mandova koji me vidi i namerno srlja na pešački da bi me naterao da se potpišem po ulici a ne razmišlja o posledicama. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja