Jump to content

Moto Zajednica

Phoenix-speed MAX

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Podgorica

Dobro Vece (bolje reci jutro hehe) svim clanovima foruma! Ja sam od prije 10-tak minuta postao novi (ponosni) clan ovoga foruma , prije svega da bih se druzio i saznao nesto vise od ljudi iz svijeta na 2 tocka , ali i da saznam nesto vise o pomenutom modelu Phoenix Speed Max....

 

naime jako sam zainteresovan da kupim ovaj motor , cak prodajem automobil da bih presao u svijet na 2 tocka , tj. vratio se u isti jer sam kao klinac vozikao Aprliliu SR 50 ditech , i prelaskom na 4 tocka nisam okusio nista sto bi me zadovoljilo , zato sam rijesio da se vratim na 2 tocka....e sad , posto planiram da u buducnosti vozim jake sportske masine , mislim da je ovaj motor jako dobar za sticanje prakse i iskustva za ubuduce , a i veoma mi je pristupacan sto se cijene tice , a i ne mogu sakriti zadovoljstvo njegovim izgledom.... sve u svemu , moja odluka je pala na ovaj motor , i nadam se da postoje neka pozitivna iskustva sto se ovog motora tice , jer su me neki postovi o istom zabrinuli....jel moguce da je konstrukcija ovog motora tako losa pa da se problemi javljaju na samom pocetku?? isao sam cak tako daleko , u namjeri da saznam, i kontaktirao glavnog covjeka sto se tice prodaje ovih motora , i on me uvjerava da su motori ok , i da u sebi sadrze Hondine agregate...a i sam je rekao tacnu stvar , da su motori oz ove klase po 3-4 puta skuplji od doticnog , a jesu li ustvari toliko bolji??

 

uglavnom , nadam se da cu naci nekoga medju vama ko ce mi omoguciti da saznam nesto vise o doticnom modelu , i pomoci mi da definitivno odlucim da li da ga kupim ili ne.

 

Puno pozdrava , Marko iz Podgorice  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Podgorica

a ne ne , nisam bio da ih vidim , daleko je zrenjanin , pa zato pitam za iskustva sa ovim motorom  ;):)

 

a uporedjivao sam nesto velicine sa ostalima iz 125cc klase , nije bas toliko mali , malko je manji od Cagive MITO  i Aprilie 125 , i razlika je takodje u tockovima , Phoenix ima 16" ova dva pomenuta gore 17 "  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Dimitrovgrad

hmmm kad sam uporedio ovaj phoenix koji ima na nasem trzistu i taj sa sajta http://www.huatenggroup.com/ primetio sam nekoliko razlika:

ovaj speedmax ima rezervoar od 11litara i dimenzije 1800*710*1050 dok huateng ima 5litara rezervoar i dimenzije 1735*710*980. Dali to znachi da je motor isti (da su ovi nase malo nabudzili sto licno ne verujem)  ili je speedmax napravljen samo za nashe trziste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Ljudi PONAVLJAM: NE KUPUJTE OVAJ MOTOR!!!!! Procitajte stranu unazad sta se meni sve izdesavalo sa njim, ma ne vredi ni 300e!!! Sad ih tuzim i cekam da stigne neko sr@nje od suda.

 

Inace motor mi vec mesec dana stoji u grazi , nece ni da upali a kamoli nesto drugo. A verujte mi dok sam imao zivaca i visio svaki drugi dan kod njih u tako reci servisu, bilo je min. jos 2 kom koja su popravjali a da nisu presla ni 50,100,150Km.

Inace kad sam trazio od tog kao njihovog majstora da mi napise potvrdu da je motor ispravan i u voznom stanju a znate sta mi je on rekao, citiram "pa ja ovde radim samo kad me pozovu, pitaj gazdu". I cale pita gazdu a on kaze doteraj motor a ja vec jedno 15 puta pre toga im ga doterivao!!!

 

Ajde ja cu vam moj prodati za 1500e (ima predjeno sto i nesto Km, nije nigde udaren maska se malo odvojila sama od sebe, nece da upali i ima garanciju jos 10 MESECI) SALIM SE....

 

http://chinakangchao.en.alibaba.com/product/50124156/50163598/Racing_Motorcycle/KC_118_EPA_Racing_Motorcycle.html aha pa koliko ga to firmi proizvodi a imam jos linkova ako treba...

 

I jos nesto, vise ih nece narucivati (zapitajte se zasto???) mora da je zato sto su jako dobri, nego sad hoce da rasprodaju i cao drugari...

 

A nazovite i pitajte ih koliko ide, reci ce vam 120 aha ni jedan nemoze vise od 85,90. A sto se tice rezeorvara u uputsvu sto su mi oni dali na jednom mestu pise 5L a par strana posle 11L, ima tako jos nekih stvari (ako treba okacicu slike)!!!

Inace u ZR-u se svi zale na te motore, steta sto niko od vlasnika ne dolazi na forum da iznese svoje utiske...

 

Poslusajte savet :

Nemoj bacati pare na to...  Uzmi polovnu Apriliju, Cagivu, Yamahu, Hondu...  Stagod samo ne ovo, bacices pare!

 

Zakljucak: BEZITE OD OVOG MOTORA!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Dimitrovgrad

hvala ZlimanZR, osim svega toga sto si naveo ipak cujem da je motor mali cak ga svrstavaju u pocket bike. Ja sam odlucio da kupim neki polovan motor ne znam jos uvek koji, gledam nesto Hondu nsr 125.

Nadam se ZlimanZR  da ce bar sud biti na tvojoj strani, poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Dimitrovgrad

hvala na ponudi srkixt660, imam nameru da uvezem neki iz inostranstva. Cini mi se da bi trebao da sacekam sledecu sezonu postalo je hladno a ja tek treba da polazem za A. Javicu ti se ako resim da kupujem u srbiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Podrzavam mog sugradjanina zlimanZR znam o kojim se motorima radi i gde se prodaju...Cuo sam dosta losih stvari o tim motorima ....Motor jeste lep na oko ali deluje i jeste mali za malo vislje ljude..Ako ste vislji izgledate nezgrapno na njemu i verovatno vam nece ni biti udobno na njemu.. Kao sto neko vec rece koliko para toliko i muzike...sta vise reci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

E moj pradeda je imao izreku koja za kineze savrseno odgovara:

 

Oni su ti, brate moj, k'o krava koja da 30 litara mleka, pa se onda ritne nogom i sve prospe...

 

I ovo ne vazi samo za motore, nego za svu njihovu robu...

Pa nije mi jasno, kad su vec napravili ceo motor, zasto ne ulozise jos 200-300 dolara u materijale (koji su im uglavnom problem) i obrate paznju na neke sitne konstrukcione mane, i naprave nesto ljudski, sto ce moci da se vozi...nece sigurno po performansama biti k'o neki novi japanac, ali ce na kraju biti pouzdano (sto se i trazi)...

Isto im je i sa svakom drugom robom...dakle kvalitet materijala/zavrsna obrada = 0

 

Ja bih prvi kupio neki pit-bike ili onu  verziju full cros 4-t od 250cc za zajebanciju da imam, ali ovako mi ne pada na pamet...pre cu da kupim neki full cross japanac, i da ga sredim, bar znam sta vozim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

E moj pradeda je imao izreku koja za kineze savrseno odgovara:

 

Oni su ti, brate moj, k'o krava koja da 30 litara mleka, pa se onda ritne nogom i sve prospe...

 

I ovo ne vazi samo za motore, nego za svu njihovu robu...

Pa nije mi jasno, kad su vec napravili ceo motor, zasto ne ulozise jos 200-300 dolara u materijale (koji su im uglavnom problem) i obrate paznju na neke sitne konstrukcione mane, i naprave nesto ljudski, sto ce moci da se vozi...

Drugar, procitaj koji post gore ili na prosloj strani... Nasi su krivi za to a ne kinezi! To je tako bar sto se tice ozbiljnijih kineskih firmi kao sto su Keeway i Qingqi!!

Za ove ostale ne znam ali za ove dve firme tvrdim da rade bolje od ostalih a za te "sitnice" su odgovorni nasi mentoli koji sve dobiju u delovima pa taj motor sklapa i kurta i murta, i na kraju sve ispadne shugavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Nasi su krivi za to a ne kinezi! To je tako bar sto se tice ozbiljnijih kineskih firmi kao sto su Keeway i Qingqi!!

Za ove ostale ne znam ali za ove dve firme tvrdim da rade bolje od ostalih a za te "sitnice" su odgovorni nasi mentoli koji sve dobiju u delovima pa taj motor sklapa i kurta i murta, i na kraju sve ispadne shugavo.

 

Upravo tako!

 

Uglavnom su krivi slepci koji ih sklapaju,koji ne znaju kako izgleda viljuskasti kljuc (ozbiljan sam)...Ali opet i kinezi tu snose mali deo krivice,neka resenja su mogla biti bolje odradjena,ali onda ne bi bila ta cena.Zato kad kupis lepo ko ja nov motor u kutiji,pa ga sam sklopis i u startu prepravis nedostatke i mane i posle....nemas brige,sedi i vozi...Naravno da to kosta,ali isplati se...

 

Naravno da su neka resenja mogla biti bolja ali za 1000 + eura je sasvim pristojno.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kada kupujete kineza pozeljno je da pogledate vise komada i izaberete onaj najbolji, i na licu mesta videti da li nesto mrda, otpada zveci, da li nedostaju creva i srafovi, ili ima viska delova (moze i to da se desi) , ako ste ozbiljan kupac niko vam nece zameriti. Ako je sve na svom mestu verovatno da nece biti daljih problema. Takodje pozeljno je posle odredjenog vremena proveriti da li je sve na svom mestu tj. zategnuto kako valja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Nije me bilo na forumu jedno dva meseca (ne sto nisam zeleo nego sto nisam mogao, aj ajd sad...) a dok sam bio ovde prokomentarisao sam ovaj motor, cini mi se i da sam ga pohvalio...Znao sam da za te pare ne mozes da ocekujes ni prosek ali opet 100% prekopiran CBR (dizajnerski) a za 1700e...Ucinilo mi se pristojno...I onda, pre nekih mesec dana videh ga na ulici...To sto ja ne bih mogao da se spakujem na njega i nije problem, kazu ljudi strvina, ali na taj motor ne moze da sedne ni covek iole "normalnih" dimenzija.Nacisto sitan motorcic.Cim mu pridjes u oci upadaju...Ma ne, bodu oci retrovizori koji su nenormalni, nisu oni na motoru nego je motor na njima.Onaj auspuh ispod sedista lepo izgleda al greota je da topi onu plastiku okolo. :o A kako ide...Bas kad sam zavrsio razgledanje i krenuo dalje pridje decko, upali ga, prva, druga, treca, pun gas, je se okrecem i po zvuku ocekujem da proleti pored mene a u stvari ne verujem da je pregurao mnogo preko 50.A i sta ocekivati od Kineza sa 8,5 konja i 4 brzine...Oni koji su me ranije citali znaju da nisam protivnik "Made in China" proizvoda, ima tu gomila dobrih motora, ali od ovoga bezite glavom bez obzira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja