Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pravu cenu ces dobiti kada klines na "stores" u desnom uglu.

Mene su negativni komentari odvratili od ideje da uzmem TomTom, iako je cena zanimljiva... na kraju dodao jos i uzeo Zumo 395

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

U vezi ovog Tom Tom-a...

 

Piše da je CE, što je verovatno karta Centrale Europe. Ako je tako, lifetime update će se odnositi samo na taj region. Velika je verovatnoća da mapa ne uključuje ovaj naš region pa ćeš morati da budžiš dodatne mape (ručno rađene :-) ). Ponekad "divlje mape" mogu da naprave problem kod lifetime update-a.  

 

Proveri šta pokriva mapa jer poznajem dosta ljudi koji su kupili uređaje sa mapama zemalja koji im ne trebaju pa je Lifetime update bio besmislen. 

 

Ne kažem da je tako ali... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 2 sati, Furious Panda je napisao:

U vezi ovog Tom Tom-a...

 

Piše da je CE, što je verovatno karta Centrale Europe. Ako je tako, lifetime update će se odnositi samo na taj region. Velika je verovatnoća da mapa ne uključuje ovaj naš region pa ćeš morati da budžiš dodatne mape (ručno rađene :-) ). Ponekad "divlje mape" mogu da naprave problem kod lifetime update-a.  

 

Proveri šta pokriva mapa jer poznajem dosta ljudi koji su kupili uređaje sa mapama zemalja koji im ne trebaju pa je Lifetime update bio besmislen. 

 

Ne kažem da je tako ali... 

Zar nije CE ovo?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/CE_marking

 

BTW, do skoro za Tom tom nisu postojale mape Srbije i kao navigacija je bio koristan koliko i frizider. Onda je pre par godina doslo do neke muljacine, kupovine, prodaje, Boga pitaj... ali su mape za nase podrucje izdate. Znam da je prilicno komplikovana procedura instalacije mapa i da je internet NEOPHODAN za proces. Ja bih Tomtom i pored kvalitetnog hardvera siroko zaobisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350
pre 48 minuta, lalajko je napisao:

Zar nije CE ovo?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/CE_marking

 

BTW, do skoro za Tom tom nisu postojale mape Srbije i kao navigacija je bio koristan koliko i frizider. Onda je pre par godina doslo do neke muljacine, kupovine, prodaje, Boga pitaj... ali su mape za nase podrucje izdate. Znam da je prilicno komplikovana procedura instalacije mapa i da je internet NEOPHODAN za proces. Ja bih Tomtom i pored kvalitetnog hardvera siroko zaobisao.

Moguće je i da to znači ali na drugim mestima (npr. www.amazon.de, ) u imenu piše Central Europe umesto CE. U svakom slučaju originalne mape sa lifetime update-om na tom uređeju NE pokrivaju naš region. 

 

Countries covered:
Germany, Austria, Switzerland, Liechtenstein, Belgium, the Netherlands, Luxembourg, Italy, San Marino, Vatican City, Denmark, Hungary, Poland, Slovakia, Czech Republic, France, Monaco, Slovenia and Malta

 

Garmin 395 je bolja opcija osim za one koji vole da se igraju sa fajlovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Pozdrav svima 

vidim da je čovek rešio da pribavi navigaciju pa da napomenem par stvari sakupljenih 10-ak godina iz ličnog iskustva 

-TomTom postoji u varijanti sa life time update gde može da se bira :

1 Central Europe 

2 East Europe

3 Full Europe 

Srbija je pod 2 i 3,

Iz iskustva karte su unazad 2 godine odlične slažem se ranije je bilo problema moje probe u toku jeseni i zime 2017-2018 ( ugrađen u kolima GO 50 life time update ) daju odličan rezultat.

--Pogled iz drugog ugla na ovu priču :

Nije sama kupovina rešenje problema ni kod jedne navigacije i marke .Treba se dobro obučiti u rukovanju ( izbor načina rutiranja fast easu green ......) jer su razlike u rutama VELIKE.

--Garmin 395 Ima ekran od 4,3 cm meni lično je to previse mali ekran i kod iole sunčanog dana se ne vidi skoro ništa . Ostaje naravno glasovno navođenje ali ako pogledamo iz tog ugla može da se kupi standardna navigacija za okvirno 100e i da stoji u torbi jakni ili u .....

Svaka čast za Navigator 6 (oko 1000e sa opremom) (za mišljenje zamoliti člana vroc kapo jedini koga znam da ima )

--Obratiti VELIKU pažnju na ugradnju i vrstu napajanja za navigaciju jer kod mnogo vožnje po kiši biće kažnjen i najmanji propust .

--Obavezno imati alternativu u mobilnom telefonu za slučaj iz prethodnog (jer će drug Marfi da se pobrine da se lekcija nauči (obično kasno noću po kiši u nekoj nedođiji ).

Sto se Garmina tiče ima po forumu postova gde ljudi pišu realna iskustva pa pažlivo pročitati.

Sve gore spomenuto služi da putovanje motorom bude zadovoljstvo a ne frustracija.

 

još jednom pozdrav svima  Tesha Mladenovac

 

5a8b2e2daffe8_TomTomEurope.jpg.015114242d317ad863cc8781803fbaf3.jpg5a8b2e0c156b1_TomTomWestEurope.jpg.51b91006bcbcbd699c48f642eb4bc2de.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

koliko informacija na jednom mestu,zbog ovoga sam se i prikljucio forumu :)
elem,naravno i prateca oprema je mnogo bitnija od samog uredjaja
kontam da je Garmin,Tomtom vodootporan,kao i kvalitetni punjaci

e sad vidim da si izbacio mape ovde,npr ubacim Evropu (sa Srbijom italijom itd),ali ce mi mozda nedostajajati Spanija i Portugal (planiram put do Portugala)...naknadno se ubacuju te zemlje bez problema?

pitam za Garmin 395 ili Tomtom (u tom rangu)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Poz druze

Da pojasnim za TomTom. Sa zvanicnog site-a se skidaju "paketi" (u prilogu dva) (sve pod uslovom da je placena opcija ,tj  mora se dobro informisati kod kupovine uredjaja sta omogucuje). Ako ides u portugal do granice Portugala vozis sa Europe mapom ,a onda izaberes u uredjaju paket west Europe i vozis dalje, tj. Ne moze da izrutira Beograd Porto u komadu (realno nije uopste problem ). 

Za garmin nemam ovako konkretne informacije (nisa ga nikada koristio ,a sa ovakvim cenama ...? )

Siroka je tema pa mozes i u privatne poruke ili tel. 

Moze i uz kafu u Mladenovcu konsultacija i prakticna demonstracija. 

Poz  Tesha Mladenovac

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod Garmina 395 (i stariji 390) ova opcija je OK, ima citavu Evropu i naravno rutira (U Garminovom stilu).

Da li kod Tom Tom-a, ako se kupi u opciji citava Evropa, moze da rutira npr. Beograd-Portugal?

Koliko je kompleksna procedura update-a kod Tom Tom-a? Kod Garmina je uz pomoć programčića Garmin Express ta procedura pojednostavljena do maksimuma...sam te obavesti kada ima update, priključiš uredjaj i kada ga registruje klikneš update i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ovo sa rutiranjem i granicama - to može da te snađe i na ostalim uređajima. Sećam se da je Garmin imao tih problema nekad, ne znam da li su se izlečili u međuvremenu. Što se iGO navigacije tiče, može i tamo da se desi ako mape nisu iz iste "serije", tj. od istog izdavača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni je rutirao bez problema SRB - CG - SRB, SRB - GR - SRB.

 

Samo izaberem "GO HOME" i gas :D Mnogo mi se svidja ta opcija, radujem se uvek.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT

ddd1a44af79fbe9aca3c4445bb6c4c66.jpg
6776fa996e8cba894762eda77a3a35ed.jpg
9e65a98d2f169afa9d9b75bfb629fd1e.jpg
Ima li neko iskistva sa ovom navigacijom? Isplati li se za 110e. Planiram da kupim nesto na KTM1290 SD GT. Unapred hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion

Imam ovakvu navigaciju samo kupljenu preko Aliexpress sa boljim karakteristikama. Brži procesor, veća memorija, jači kontrast ekrana.
Zadovoljan sam. U kompletu sam dobio posebno i nosač za auto staklo. Kabal za napajanje je dovoljno dug. Ima gumeni poklopac da ne ulazi voda kada se ne koristi. Lako je ubaciti nove IGO mape. Ima bluetooth i FM transmiter.

https://www.aliexpress.com/item/IPX7-Waterproof-Motorcycle-GPS-Navigation-Water-resistant-Navigator-for-Moto-with-4GB-Flash-Memory-Free-maps/32254967666.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7bdFDn
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Јахач змајева, 1537 postova

@AcimZvornik... ne bacaj pare... 

Smeće od uređaja i smeće od odnosa sa kupcima, servisa, svega... 

 

Ja sam užasno loše prošao, pomirio se sa time da sam bacio pare i na kraju kupio garmin a taj Blueberry stoji u kesi pod krevetom ima već godina...

 

Ne moraš i ti da učiš na svojim greškama... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
2 hours ago, M a R k o said:

Neko je ranije kacio garmin mape,da li ima neko iz 2018 da skinem?

hvala

Koliko znam, niko nije kačio Garmin mape na ovom forumu jer je to nelegalno.

 

Ako ne želiš da platiš originalne karte za Garmin uređaj, možeš ovde da nađeš open source karte:

http://garmin.openstreetmap.nl/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Neki dan udate na Zumo 350, nakon toga ne mogu birati Švicarsku, daje samo Škotsku i švedsku..
Wtf is wrong???




Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
21 hours ago, el classico said:

Neki dan udate na Zumo 350, nakon toga ne mogu birati Švicarsku, daje samo Škotsku i švedsku..
Wtf is wrong???




Vozim motor a nisam bajker.....

Ako si koristio Garmin Express verovatno si odabrao samo regiju.

Probaj da uradiš ponovo, ali obrati pažnju šta je odabrano da se ažurira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Radio u Expressu i odabrao kompletnu kartu a dobio samo komadić iste...
Jebemliga ko je ovde lud a ko zbunjen, normalnih nema već odavno.....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja