Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Iz dosadašnjeg iskustva mogu reći da je:

1. Garmin

2.Garmin

3.Garmin

4. Sve ostalo, što će da stane kad se najmanje nadaš i kad ti je najpotrebnije da bude operativno.

 

Ko ima još više love e on kupi Garmin koji se zove BMW Navigator... isti softver ali bolji displej.

Tužno je da su smartfoni došli sa displejima u vrhunac a da na Zumo 595 ne vidiš ništa na suncu. 

Na BMW Navigatoru isto to ali vidiš.

Jbg. 

BMW računa da smemo i u sunčane krajeve, a Garmin stavlja displej za zemlje koje nisu mnogo suncem okupane :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

znao sam kakav ce biti odgovor :)

gde je najbolje kupiti Garmin?negde van Srbije,ili sacekati sajam motocikla pa uhvatiti koji popust :)

 

posto mi treba i kamera verovatno preporucujete i GoPro 6 black :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
znao sam kakav ce biti odgovor
gde je najbolje kupiti Garmin?negde van Srbije,ili sacekati sajam motocikla pa uhvatiti koji popust
 
posto mi treba i kamera verovatno preporucujete i GoPro 6 black :takoje:

Garmin preko nemackog ebay-a. Kupices ga mnooogooo jeftinije nego u Srb.
A one price al kao ovde imas garanciju u Srb.
To okaci macku o rep. Prvo to nece da rikne, a i ako rikne posaljes u Dojcland oni ti rese i vrate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Uskoro stize
znao sam kakav ce biti odgovor
gde je najbolje kupiti Garmin?negde van Srbije,ili sacekati sajam motocikla pa uhvatiti koji popust
 
posto mi treba i kamera verovatno preporucujete i GoPro 6 black :takoje:
Za kamericu pogledaj Xiaomi Yi. Odlicna kamera za male pare. Vidjao sam po netu da se svi zale na Go Pro dok hvale jeftinije zamene (ali nisam ih koristio tako da ne znam koliko sam merodavan).
Xiaomo Yi ima za 50 evra na Amazonu ako imas nekoga u EU da donese, to bi bila najbolja varijanta po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Za kamericu pogledaj Xiaomi Yi. Odlicna kamera za male pare. Vidjao sam po netu da se svi zale na Go Pro dok hvale jeftinije zamene (ali nisam ih koristio tako da ne znam koliko sam merodavan).
Xiaomo Yi ima za 50 evra na Amazonu ako imas nekoga u EU da donese, to bi bila najbolja varijanta po meni.

Ako hoces los snimak cisto ono kao da imas... uzmi bilo sta. Ako hoces ozbiljne snimke koje ces posle jos montirati, onda svaka prica pocinje i zavrsava se sa gopro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Xiaomi nije tako los sa snimkom, ali u poredjenju sa gopro sve je to smesno. Ostali kinezi bogu plakati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ispade da su Garmin i GoPro jedini proizvođači kvalitetne robe :D:D:D I samo xxx je motor, i samo yyy je auto, i samo zzz je telefon.

 

Recimo, ja se naputovah i na-navigirah uz pomoć navigacije sa mobilnog telefona. Pa ti vidi :D

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sto se kamere tice jednom je farbach rekao "Na MX takmicenjima od 10 vozaca 9 nosi GoPro. Onaj deseti ne nosi kameru."

 

Sto se navigacija tice sticajem nekih okolnosti znam puno ljudi koji moraju da je koriste. Voze ljudi neke ne umem ni da procitam kako se zovu i kazu da su prezadovoljni, "vodi tacno na adresu." Za zahtevnije korisnike to vec nije to. Recimo mene je moj leonardo vozio po raznim brdima, ali lakse mi je posle bilo sa freewindom. Zavisi ko sta hoce. Kad covek vec hoce da da do 500e, zasto da ne kupi nesto sto je realno kvalitetnije

Rizikujem raspravu, ali kod Garmina u Srbiji najvise nervira podrska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

@nik_sa015 kinez? :) ako jeste mogu da ga kupim,pa ako mi se ne svidja prodacu ga,tj ako uradi nesto sto ne treba :)

ljudi realno gledano,gopro kosta oko 450e-mora da vredi svaki dinar,sjajan softver dizajn,prakticnost.NIsam je koristio nikad ali me neki ljudi ubedjuju da je tako.

A sto se tice GPSa,ni to nisam koristio,ali verujem da je ista prica kao za GoPro, 

ali posto sam krenuo da obilazim planinske prevoje trebace mi svakako da odredim mapu,ubacim i to je to(na primer planiram put do Spanije ali u potpunosti da izbegnem autoput ,preko Bosne,Hrvatske,Italije pa dalje...)

zato mi treba GPS koji nije komplikovan,da mogu da se ubace mape na jednostavan nacin kao i da ne baguje :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 7 sati, nik_sa015 je napisao:

Evo ti link, pogledaj ovo do kraja... a ja ti onda kazem s cim je to radjeno... ;-)

 

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Obzirom na ovu senku kamere dole levo, ne bih rekao da je Gopro niti neka kineska kopija...

 

 

Screenshot_20180211_181031.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 minute ago, lalajko said:

I Nokia je pred propadanje pokusala da snimak napravljen Canonom 6D proturi kao snimak sa njeog telefona :)

:jee: iznad zadnje šoferke na džipu je montirana go pro...a na krovu na galeriji sedim za A77 i snimam :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

da da na Sony sam potpuno zaboravio,par drugara ga imaju kazu da je isto dobar,ali je cena tu slicna...mislim da Sony bolje snima nocu

ja mislim da treba da se otvori nova tema da bi diskutovali o ovome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Just now, Stefan Lone Wolf said:

da da na Sony sam potpuno zaboravio,par drugara ga imaju kazu da je isto dobar,ali je cena tu slicna...mislim da Sony bolje snima nocu

ja mislim da treba da se otvori nova tema da bi diskutovali o ovome :)

ne pricam o sony adv kamerici...

Sony tu malu adv kupio i poneo za rusiju, pustila vodu na prvoj kisi i upokojila se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Mozes i da uparis Zumo 395 ili 595 sa Virb-om pa preko displeja navigacije upravljas kamerom...

Inace imao sam slicnu dilemu ( nov kinez ill polovan Zumo ). Na karaju uzmem nov Zumo jer su za polovne uredjaje stare pitaj Boga koliko trazili nekih 100e manje od cene novog.Zumo ti je 3x bolji i 4x skuplji od kineza.

Ako uzimas nov Zumo, gledaj 395 ili 595, ostali nemaju kompletnu mapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
4 minutes ago, Borhez said:

Mozes i da uparis Zumo 395 ili 595 sa Virb-om pa preko displeja navigacije upravljas kamerom...

Inace imao sam slicnu dilemu ( nov kinez ill polovan Zumo ). Na karaju uzmem nov Zumo jer su za polovne uredjaje stare pitaj Boga koliko trazili nekih 100e manje od cene novog.Zumo ti je 3x bolji i 4x skuplji od kineza.

Ako uzimas nov Zumo, gledaj 395 ili 595, ostali nemaju kompletnu mapu.

drugar mapa je mapa a navi je navi. Kod Garmina je ista mapa na zumo 340, 590, 595...ili cak i stara 660. Isto.

A 590 moze da se naflesuje lako na 595. Malo vise opcija i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

treba mi savet za GPS,prvi koji ce biti stavljen na motoru od ove godine...znam da je Garmin Garmin,ali...Na "Toma" sam naleteo,ima dozivotni update,vredi li? 1e1db27b7104ed606b5c31feb3669f4d.jpg

 

upravo citam feedback,zanimljivo...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

96d7cf37afd1ec953cad3f7117d79f30.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja