Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pa pravo da ti kazem, vec nekoliko meseci koristim androjid telefon sa iGO navigacijom

nisam imao nikakvih problema, mape azurne, mogu da isplaniram put lepo, program stabilan, ne puca, ne stuca itd. eto bas sam zadovoljan.

 

uzeo sam neki jeftin telefon Huawei g300

kod telenora uz pretplatu od 1.000 rsd mesecno sam jos doplatio 7.000 rsd

 

ali mislim da ce program isto bez problema da radi na onoj Telenorovoj "smart" seriji telefona, sto daju za 1dinar uz najmanje pretplate.

 

mislim da vredi razmisliti o ovakvom resenju, jer nemam bas poverenja u te jeftine navigacije (imao sam u kolima takvu jednu, pa znam).

 

ako ti zatreba pomoc oko ovoga, slobodno zvrcni. imam jednu mapu viska, sto mi teca dao onomad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

A mozes i za 3-4-max 5000din da kupis Nokiu 5800XM i pored garmina XT mobile da koristis i OVI (nokijine mape koje se skidaju sa sajta i veoma su precizne) i resis problem. Bez pretplate. Ja sam sa tom kombinacijom, koju koristim vec 3god, isao motorom u Rumuniju, Bugarsku, Tursku, Grcku (vise puta) i okolina (neke bivse SFRJ). Punjac za nokiu mozes da nadjes bilo gde, bateriju ako rikne takodje. Tach skrin radi sa rukavicama (ili cime god da pritisnes) i kad se nalazi u torbi (ispod providnog sloja), ima wi-fi pa mozes da se cujes sa svojima preko skype-a, bluetooth, 3,5mm prikljucak za zicane sluske...

 

Mana-malo manji ekran (3,2")

 

 

Jedini razlog sto sam odlucio da je promenim je taj sto nema USB OTG.

 

 

P.S. Ne vidim razloga za dodatni uredjaj jer navigaciju koristim samo kad sam u nekom gradu, radi lakseg i brzeg snalazenja, posebno ako trazim odredjeno mesto/adresu. Van grada i dalje se drzim karte (papirne) i saobracajnih znakova. Nekako su mi pouzdaniji. A nekad jednostavno i volim da "zalutam"!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

@lalajko

ok mozda sad ove nove stvarno na istom softveru rade

 

ja sam se rukovodio sopstvenim iskustvom od pre 4 godine, kada sam uz auto dobo novu neku Mio navigaciju. to je tada kostalo 6-7k rsd ako se ne varam. i bas nisam bio zadovoljan uopste. softver je bagovao, rezistivni ekran koji je veoma lose reagovao na dodir itd. uredjaj je postao neupotrebljiv posle manje od godinu dana.

 

eto kazem moje iskustvo, moguce da je to sada dosta drugacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

I u autu i na motoru koristim android telefon umesto navigacije. Prednost je što je telefon uvek tu nadohvat ruke, a ovako bih morao da šetam i prebacujem navigaciju.

Ne svidja mi se Nokia kao GPS. Imao sam dosta problema sa Garminom na N-95 - bagovanje i pucanje aplikacije. Ali mi je i ovakva završila posao.

 

Na LG L9 androidu preciznost i autonomija je ista kao na novijim Bluebery/Prestigio i sličnim uredjajima.

Na motoru telefon držim u tank torbi koja amortizuje 90% vibracija i nisam imao nikakvih problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Istina, hoce Nokia da zakuca ponekad sa Garminom, retko al' se desava. Medjutim, OVI Mape ( Nokijine mape i navigacija) rade skoro besprekorno i veoma su precizne. Mape im radi NavTeq (cini mi se) i svake godine ih update-uju. Mislim da su ove godine izbacili i kompletnu mapu Srbije, besplatne su i instalacija je prosta, od jezika imaju i Hrvatski (mozda su sad dodali i Srpski). Takodje moze da se koriste i Google mape, ali preporucujem iskljucivo uz wi-fi, jer gprs preko ume da bude papren.

 

 

Ali da ne bude da hvalim samo Nokiu, mislim da svaki telefon sa navigacijom zavrsava posao i da je kupovina posebnog uredjaja bezpotrebno trosenje para. Pored toga on povlaci i dodatne kablove/punjac, moram da ga skinem svaki put kad stanem, ako ga nosim sa sobom vucem i njega po dzepovima/torbicama...

 

 

"djiha" je potpuno u pravu da je telefon uvek kod mene, pa kad obilazim grad pesaka mogu da koristim navigaciju. Takodje, posle iskustva mog druga sa navigacijom na nosacu i vibracijama (riknula posle 300km), slazem se da je tank-torba najbolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam na HTC instalirao igo i prezadovoljan, jednom po NS koristio i doveo me bez problema na adresu, koristio i par puta po BGD i sve radilo bez greške. Stavio ga u torbicu slušku u uvo navukao kacigu i milina, nije bilo potrebe da gledam u ekran kad te glas lepo navodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kako napajate te androide dok ih koristite kao GPS? Meni experia traje malo vise od 1 dan uobicajeno, tako da verujem da baterija ne bi izdrzala od jutra do veceri kada bi ekran bio toliko dugo upaljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Nokiji baterija traje 3-4 sata aktivnog koriscenja GPS-a. Pozeljno je da bude u offline/flight rezimu radi vece ustede. Sa povremenim koriscenjem GPS-a bez problema izdrzi dan-dva.

 

Za Android ne znam, ali brzo trosenje batt je jedan od razloga sto ga jos uvek ne koristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Da li neko ima iskustva sa blueberry navigacijama? Video sam u radnji, ima ogroman dislplej,radi sa iGO mapama i možeš da u memoriju snimiš filmove, muziku... i da ga koristiš kao media plejer. Cena je sasavim ok. Duplo je jefitiniji od npr. garmina, a ima duplo veću displej.

 

 

 

Vredi li to, i kakve su iGO mape?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da li neko ima iskustva sa blueberry navigacijama? Video sam u radnji, ima ogroman dislplej,radi sa iGO mapama i možeš da u memoriju snimiš filmove, muziku... i da ga koristiš kao media plejer. Cena je sasavim ok. Duplo je jefitiniji od npr. garmina, a ima duplo veću displej.

 

 

 

Vredi li to, i kakve su iGO mape?

 

iGO platforma i mape su odlicne. Odlicna pokrivenost, intuitivan softver,... sve u svemu vise nego dobar. Ono sto preporucujem je da se (vazi za za bilo koji Blueberry GPS) stavi iGO8 a ne Primo. Primo poprilicno mnogo memorije trosi pa se desava da zabaguje sve. iGO8 ce raditi odlicno.

 

E sad, koji model GPS-a si gledao? Posto firma u kojoj radim je uvoznik i distributer a takodje i ovlasceni servis mogu ti reci da li ti je OK da uzimas taj model ili ne. Inace serviser Blueberry GPS-ova je nas kolega bajker JosephB. pa ima mnoooogo iskustva u vezi ovih uredjaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Jbg. nisam zapamtio naziv modela. Otićiću ovih dana do prodavnice pa ću videti, pa javim. Meni se svideo zbog velikog displeja i zato što može da služi kao multimedija. Ovo mi je bitno zbog dece da mogu da gledaju crtaće kad se vozimo kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

ugradite dzek 12v napajanje

sto bi uopste razmisljali o tome da vam se mozda u nekoj vukojeb.. potrosi baterija?

 

 

Dzek za napajanje se, valjda, podrazumeva. Koja bi navigacija mogla da se duze koristi bez njega. Rec o autonomiji je bila iz razloga sto nisi uvek na motoru. Tad do izrazaja dolazi autonomija baterija, kada pesaka obilazis neko mesto.

 

A i sta ce mi GPS u vukojebini (pod uslovom da mislimo na isto) kad tamo ionako nema puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

A i sta ce mi GPS u vukojebini (pod uslovom da mislimo na isto) kad tamo ionako nema puteva.

 

 

Izvini, nisam izdržao... :lol::D:moto3:

 

Nemoj se ljutiti molim te! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

A i sta ce mi GPS u vukojebini (pod uslovom da mislimo na isto) kad tamo ionako nema puteva.

 

 

Izvini, nisam izdržao... :lol::D:moto3:

 

Nemoj se ljutiti molim te! :takoje:

 

Ne vidim zasto bih!?!

 

Kao sto sam vec rekao, GPS koristim samo i iskljucivo u naseljenim mestima radi lakseg snalazenja i pronalazenja odredjenog mesta/adrese. To je moj nacin. Volim sam da pronalazim i otkrivam puteve/staze, pa i da zalutam nekad.

 

Neki ne idu ni do WC-a bez njega :neznam: .

 

Za voznje/setnje po vukojebinama (citaj suma, planina i sve ono gde retko ima tragova moderne civilizacije) koristim topografske karte, ko voli moze da instalira te iste i na androidu, ja vise volim papir. A pored toga Garmin mobile XT ima mogucnost belezenja rute (track log) pa ako je nekome potrebna navigacija da se vrati iz sume :zbunjen: moze i za to da posluzi.

 

A to sto se ti meni smejes me ne pogadja, i ja se smejem putopisima koji pocinju sa:

 

"...ukucali smo adresu/cilj u GPS i krenuli smo na put...".

 

Svako od nas ima svoj nacin voznje,putovanja,snalazenja i shvatanja motociklizma.

 

Vazno je samo da se vozi.

 

Ali, da ne idem dalje u off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

A to sto se ti meni smejes me ne pogadja, i ja se smejem putopisima koji pocinju sa:

 

"...ukucali smo adresu/cilj u GPS i krenuli smo na put...".

 

Svako od nas ima svoj nacin voznje,putovanja,snalazenja i shvatanja motociklizma.

 

Vazno je samo da se vozi.

 

Ali, da ne idem dalje u off...

 

Na žalost, ipak si pogrešno razumeo moj komentar. :takoje: Postoji čitava industrija, gomila službi i armija ljudi koji koriste GPS baš u "vukojebinama". Slažem se da treba nositi i papirnu kartu.

Tvoj komentar je isti kao kad bi neko napisao da ne razume zašto neku ide u "vukojebinu" motorom kada može peške ili biciklom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A to sto se ti meni smejes me ne pogadja, i ja se smejem putopisima koji pocinju sa:

 

"...ukucali smo adresu/cilj u GPS i krenuli smo na put...".

 

Svako od nas ima svoj nacin voznje,putovanja,snalazenja i shvatanja motociklizma.

 

Vazno je samo da se vozi.

 

Ali, da ne idem dalje u off...

 

Na žalost, ipak si pogrešno razumeo moj komentar. :takoje: Postoji čitava industrija, gomila službi i armija ljudi koji koriste GPS baš u "vukojebinama". Slažem se da treba nositi i papirnu kartu.

Tvoj komentar je isti kao kad bi neko napisao da ne razume zašto neku ide u "vukojebinu" motorom kada može peške ili biciklom.

Markone, s obzirom da poznajem Shuky-ija i znam gde ide i čime se sve bavi, apsolutno sam siguran da ipak ti nisi dobro razumeo njegov komentar. Nije poenta uvek u tome kakva ti sve tehnička pomagala stoje na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

A to sto se ti meni smejes me ne pogadja, i ja se smejem putopisima koji pocinju sa:

 

"...ukucali smo adresu/cilj u GPS i krenuli smo na put...".

 

Svako od nas ima svoj nacin voznje,putovanja,snalazenja i shvatanja motociklizma.

 

Vazno je samo da se vozi.

 

Ali, da ne idem dalje u off...

 

Na žalost, ipak si pogrešno razumeo moj komentar. :takoje: Postoji čitava industrija, gomila službi i armija ljudi koji koriste GPS baš u "vukojebinama". Slažem se da treba nositi i papirnu kartu.

Tvoj komentar je isti kao kad bi neko napisao da ne razume zašto neku ide u "vukojebinu" motorom kada može peške ili biciklom.

Markone, s obzirom da poznajem Shuky-ija i znam gde ide i čime se sve bavi, apsolutno sam siguran da ipak ti nisi dobro razumeo njegov komentar. Nije poenta uvek u tome kakva ti sve tehnička pomagala stoje na raspolaganju.

 

Uh bre... :neznam: Ma znam. Nego neću da ispadne da sam mu se podsmevao jer mi nije bila namera. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

A to sto se ti meni smejes me ne pogadja, i ja se smejem putopisima koji pocinju sa:

 

"...ukucali smo adresu/cilj u GPS i krenuli smo na put...".

 

Svako od nas ima svoj nacin voznje,putovanja,snalazenja i shvatanja motociklizma.

 

Vazno je samo da se vozi.

 

Ali, da ne idem dalje u off...

 

Na žalost, ipak si pogrešno razumeo moj komentar. :takoje: Postoji čitava industrija, gomila službi i armija ljudi koji koriste GPS baš u "vukojebinama". Slažem se da treba nositi i papirnu kartu.

Tvoj komentar je isti kao kad bi neko napisao da ne razume zašto neku ide u "vukojebinu" motorom kada može peške ili biciklom.

 

Mislim da nisam. Tj, uopste ga negativno ne shvatam. Ovde smo radi razmene misljenja i iskustava.

 

Moj komentar se odnosio na licne afinitete. U ovom slucaju moje.

 

Kao sto rekoh: znam ljude koji ne idu ni do WC-a bez GPS-a.

 

Bas te sluzbe i armije koje spominjes, toliko su postale zavisne od elektronike i tehnologije, da bez iste ne mogu da se snadju nigde.

 

Osim toga, "vukojebina" nije za svakog ista stvar.

 

U pustinji i na moru (daleko na pucini) ne bih se usudio da podjem bez GPS-a, ali bih opet poneo i sekstant.

 

 

P.S. Nokia jos uvek nije izbacila detaljnu kart Srbije. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Samo da javim moje iskustvo, instalirao sam igo primo, na samsung s2, i kada sam otisao u inostranstvo, trebalo je preko 30 minuta da nadje satelite. Odnosno nasao je satelite tek kada sam se zakacio na neku wi fi mrezu.

 

Posle je normalno nalazio satelite. Ali prvi put uzas, a bas mi trebalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo na sta sam naleteo: http://www.aliexpres...g_id=3202660513

Mozda nekome bude od koristi...

 

Ovo veoma liči na Bear navigaciju ali, koliko vidim, za ovu navigaciju nema besplatne isporuke do Srbije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja