Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Moje ime, prezime i broj telefona imaš na odgovarajućoj temi na forumu, daleko od toga da se ja krijem (niti imam razlog zašto bi se krio)... Ja sam StreetPilot upravo kupio pre par meseci, a i kao što vidim aktuelan cenovnik (http://www.garmin.co.yu/files/GARMINcenovnikAUTO.pdf) StreetPilot uređaji su još uvek u prodaji...

 

Ja sam svoje na ovu temu rekao, a onaj ko čita nek prosudi šta mu je uvažiti a šta ne...

 

Ima ga u cenovniku upravo zbog toga što moramo da ispoštujemo kupce u slučaju reklamacija. Ako si malo pažljivije pogledao videćeš da je obeležen kao "end of life". A ako uporediš cene sa nuvi serijom videćeš da praktično nisu aktuelni.

 

Ali šta bi sa mojom ponudom za otkup? Nema veze...

 

Evo i zvaničnog poziva administratorima da naprave uporedni test uređaja za navigaciju za bikere i da daju svoju ocenu o njima. Ja sa svoje strane kao zvanični Garmin diler za teritoriju Vojvodine i kao neko zadužen za promociju bikerskih uređaja nudim Garmin uređaje na test i kompletnu tehničku podršku tom testu! Predlažem da se testiraju za više namena: Offroad, u gradu, na putu. Konkretno nudim da probate zumo 500/550, Quest, eTrex, GPSMAP, Mobile 10... u stvari, koji god želite i koji god vam odgovara ili sve zajedno. To možemo odraditi za jedan vikend ili za nedelju dana u zavisnosti od testa koji zamislimo? Jako bih voleo kada bi i neki drugi uređaj bio na testu osim Garmina. Da vidimo šta se sve zvanično i pod kojim uslovima može nabaviti u Srbiji i što je još važnije: Da li i kako radi u Srbiji i šire? Kako vam to zvuči? Poziv je otvoren od sada pa nadalje... Javite mi se na PP, e-mail, telefonom... svratite do mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

OK; Okrenite se leđima jedan ka drugome, 10 koraka napred, 16 levo, 200m azimut 30 stepeni, iza trećeg drveta desno, pa 4 km na zapad. Ko se prvi vrati, pobednik  ;D  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Samo se šalim...

 

Meni je interesantnije, da se sam snadjem u okolini ili u prirodi, (sistem "kartu čitaj, seljaka pitaj"), jer mi i to čini deo putovanja. Nema veze, što zalutam, desilo se mi je več stotinu puta. Kad sam pronadjem neki kraj, sigurno ga i dobro zapamtim za buduči put, a kad me neko drugi vozi, ne polažem pažnje na to gde se vozim. Imam smisla, da se orijentišem na prostoru pa zato nisam ni pomišljao, da kupim gps.

Ali sasvim nešto drugo je, kad ti moraš da nadješ tačno odredjen hotel ili adresu u Atini ili Milanu, onda je to od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

kupite mio digiwalkere , extra stvarcica , ja uzeo jedan gps pda a701 bacio neke mapice i superiska radi , vidjecemo kad opalim malo dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

  Malo se kasno ukljucujem u temu, al nikada nije prekasno. Naime, imam malo iskustva (vrlo malo) sa StreetPilot II i sa TomTom riderom (Joman i moja malenkost smo dobili da ga testiramo kroz jednu veliku dnevnu sobu). O Garmin StreetPilot-u koji sam ja koristio zaista ne vredi razgovarati posto je uredjaj zaista zastareo i nije imao mapu za scg, ali sam nasao zadovoljavajuce mape hrvatske, bosne i slovenije ja mislim. Uredjaj ko uredjaj je zaista dobre izrade, ali sam imao velikih problema sa signalom i to me je donekle oladilo od te igracke (isti problem smo danko i ja imali kada smo se vozili po rudniku, posto smo vise vremena bili u trazenju signala nego sto smo zaista znali gde se nalazimo), i za neku offroad voznju je zaista bio neupotrebljiv. Sto se tice TomTom raidera, stekao sam utisak da ipak Zumo ne vredi kao dva tomtom-a (ispravite me ako gresim al mislim da je zumo oko 900e a Raider oko 400, pa mozda i manje). Ja sam licno bio zainteresovan da kupim eTrex, ali sam odustao od te solucije u Srbiji zato sto je cena od 14 'iljada (mozda gresim, proslo je znatno vremena odkad sam se interesovao) prevelika u odnosu na onih 115 kanadskih dolara, te trazim neku soluciju da ga iz kanade dobijem za znatno manju sumu. Iskreno bi voleo da se organizuje neko okupljanje pokaznog karaktera gde bi doticni uredjaji bili pokazani, mislim da neko testiranje nije zaista potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

  Malo se kasno ukljucujem u temu, al nikada nije prekasno. Naime, imam malo iskustva (vrlo malo) sa StreetPilot II i sa TomTom riderom (Joman i moja malenkost smo dobili da ga testiramo kroz jednu veliku dnevnu sobu). O Garmin StreetPilot-u koji sam ja koristio zaista ne vredi razgovarati posto je uredjaj zaista zastareo i nije imao mapu za scg, ali sam nasao zadovoljavajuce mape hrvatske, bosne i slovenije ja mislim. Uredjaj ko uredjaj je zaista dobre izrade, ali sam imao velikih problema sa signalom i to me je donekle oladilo od te igracke (isti problem smo danko i ja imali kada smo se vozili po rudniku, posto smo vise vremena bili u trazenju signala nego sto smo zaista znali gde se nalazimo), i za neku offroad voznju je zaista bio neupotrebljiv. Sto se tice TomTom raidera, stekao sam utisak da ipak Zumo ne vredi kao dva tomtom-a (ispravite me ako gresim al mislim da je zumo oko 900e a Raider oko 400, pa mozda i manje). Ja sam licno bio zainteresovan da kupim eTrex, ali sam odustao od te solucije u Srbiji zato sto je cena od 14 'iljada (mozda gresim, proslo je znatno vremena odkad sam se interesovao) prevelika u odnosu na onih 115 kanadskih dolara, te trazim neku soluciju da ga iz kanade dobijem za znatno manju sumu. Iskreno bi voleo da se organizuje neko okupljanje pokaznog karaktera gde bi doticni uredjaji bili pokazani, mislim da neko testiranje nije zaista potrebno.

 

Majstore, majstore ;)

 

Nije samo da si se kasno uključio već i dezavuišeš javnost :D

Ne znam koliko košta TomTom rider ali je cena zumo-a daleko od 900€. Naime, obrati pažnju na deo teksta koji sam napisao malo ranije:

 

Mislim da je padom cena za 13.877,00 RSD zumo 550 za 65.419,00 RSD postao veoma primamljiv.

Za one koji nemaju nameru da ga koriste u kolima zumo 500 sa cenom od 45.595,00 RSD (pad cene od 19.824,00 RSD!!!) je po meni best buy uređaj za bike.

Karta SCG Route je u novom cenovniku 11.894,00 RSD

 

Dakle od 900€ ostade oko 570€ za zumo 500 koji ruku na srce ne može da se poredi sa TomTom riderom... a koga interesuje zašto, neka pogleda na netu šta radi jedan a šta drugi... Između ostalog TomTom rider nije otporan na potapanje (obratite pažnju da potopiti nije isto što i pokisnuti). Znam da niko nema nameru da roni sa njim, ali meni se desilo na Fruškoj Gori ;) zumo je radosno prihvatio kupanje u blatu dok za TomTom-a sumnjam da bi preživeo to.

 

Što se Garmin eTrex-a tiče, cene im u Srbiji idu već od 9.912,00 RSD pa naviše u zavisnosti od uređja. Ali to je sasvim druga kategorija uređaja. To je kao kad čitamo o pitanjima da li debele duks gaće mogu da zamene namenske pantalone za motoraše. Mogu, al ima i nekih nedostataka koji nisu baš zanemarljivi ;)

 

A to da nije potrebno testiranje već samo pokazivanje uređaja... pa... ako nađemo neke manekenke da ga pokazuju, mislim da će najbolji biti onaj kojeg pokazuje najzgodnija? :D Naravno da treba da se testiraju! Jer, kao što si rekao, neki uređaji imaju problem sa prijemom signala. E baš tu se Garmin razlikuje od ostalih, kao i u stabilnosti softvera.

A ja sam ionako pozvao admine da me kontaktiraju radi dogovora oko testiranja Garmin uređaja. Možemo i na nekom skupu da organizujemo prezentaciju sa praktičnim delom.

Ako skupim malo vremena, napraviću temu o Garmin uređajima i napravićemo upoređenje šta koji može i ne može i koliko košta. U međuvremenu, pitajte sve što vas interesuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kad to uradite obavezno dolazim na test voznju i evo vec pocinjem da spremam kintu!!! Markone ubedi me covece sto posto!!!

 

Drago mi je zbog toga. Mada, ja nikog ništa ne ubeđujem, već ispravljam greške u koracima.

Prati temu i bićeš obavešten.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Markone, ponesi neku planinarsku GPS opremu i vici koji dan se nalazimo na vencu da gnjuramo malo po sumi,

da testiramo garmin i da vidimo sta ima taj tvoj BeMvE da kaze na temu: matori suzuki sa celavim gumama, pa

ako se zagubimo, onda gasi GPS i trazi seljaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, ponesi neku planinarsku GPS opremu i vici koji dan se nalazimo na vencu da gnjuramo malo po sumi,

da testiramo garmin i da vidimo sta ima taj tvoj BeMvE da kaze na temu: matori suzuki sa celavim gumama, pa

ako se zagubimo, onda gasi GPS i trazi seljaka...

 

Za uređaje nije frka, ali za šumske puteve ste prepušteni sebi ;) Ja u šumu idem samo peške a BEMVE teram samo uređenim putevima. Bigaje, ja sam urbano dete ;)

 

Možda se dogovorimo već za sledeći vikend... nedelju (jer u subotu radim). Ali sve zavisi od kućnog rasporeda i vremenskih uslova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma nista ti nemoj da se brines! Pogotovo, ako dodje Najzli, slobodno mu se prepusti da te vodi, siguran si kao u majcinom krilu! Ali cisto za probu, ipak ponesi 2-3 Zuma 550, UKT stanicu i hranu za tri dana. I pasos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ma nista ti nemoj da se brines! Pogotovo, ako dodje Najzli, slobodno mu se prepusti da te vodi, siguran si kao u majcinom krilu! Ali cisto za probu, ipak ponesi 2-3 Zuma 550, UKT stanicu i hranu za tri dana. I pasos.

 

;D

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ma nista ti nemoj da se brines! Pogotovo, ako dodje Najzli, slobodno mu se prepusti da te vodi, siguran si kao u majcinom krilu! Ali cisto za probu, ipak ponesi 2-3 Zuma 550, UKT stanicu i hranu za tri dana. I pasos.

 

;D

 

najzli

 

Pa eto najzli kad si već prozvan... Hoćemo li da napravimo jedno Garmin GPS druženje na Fruškoj Gori jednog od narednih vikenda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja sam za druzenje, ajd da se okupi bar 5-6 nas da bude korektan ziri. I ondak naravno super-test.

Endurasi, ajdmo, vec da krenemo prebrojavanje... ja sam tu, ajd najzlo, ceh je uvek tu, alo Jozha...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja sam za druzenje, ajd da se okupi bar 5-6 nas da bude korektan ziri. I ondak naravno super-test.

Endurasi, ajdmo, vec da krenemo prebrojavanje... ja sam tu, ajd najzlo, ceh je uvek tu, alo Jozha...

 

;D

 

Veliki Čeh Vas Posmatra  :D :D :D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ma jozha, to je pauza za rucak. Moras da privikavas ljude sa posla ako ces dogodine do Nordkapa. Ako

polako budes povecavao vreme odsustvovanja, na kraju nece ni primetiti da te nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Pozdrav CEHU..

Spremi pare i kupi novi mob.telefon( HTC-3600 Tom-Tom),pa mu skini Tom-Tom a ubaci "(I-go.com)"imas i navigaciju na Srpski

imas da biras mape i karte iz celog sveta. tako da ubacis sto zelis.

Ja sam moj probao i radi odlicno.

Imas: telefon,MP-3,radio,kompjuter a po potrebi i  GPS

Ja to ne prodajem pa da reklamiram,samo pomazem u izboru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja