Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Da li je moguce da mi napajanje za GSP ne valja, posto na zadnjem putovanju nije radio???? Mislio sam da sam zeznuo uticnicu na njemu ali kada sam ga stavio u kola radi sasvim dobro?????

 

Inace sa skinuo struju sa oborenog svetla, a kada kliknem upaljac on se usija, tako da mi nije jesno u cemu je fazon?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa dolazi Mile kazem ti da zagreje upaljac za cigarete, nije mi jasno zasto na motociklu zeza a u kolima ne???? A isti je pretvarac, nema logike ali jbg. nesto zeza....ponecu 220V punjac pa cu ga paliti po ptrebi ako ne skontam sta zeza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

@ Dzigorius  А да ли ти је икад профункционисало напајење GPS-а на два точка(типа радило, сад не ради).

Иначе, централни контакт треба да је +, а оквир -. Ако си обрнуо упаљач ће шљакати, док електронски уређаји неће...

 

 

@ lalajko  има ли каквих утисако о алигатору, овај кроку.  Јеси ли успео да покренеш трек лог, какав је са видљивости на сунцу?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Uuu ma znam to radonja, ma kakvi nisam okrenuo polaritet........a mislim da bi uredjaj crko ako bi stavio naopako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pada mi na pamet vrlo glupo resenje...

 

Prvo, moguce je da ti zice nisu dobro stegnute, pa prilikom voznje, od vibracija, izgube kontakt /manje verovatno, znajuci tebe ;)/

 

Drugo, to se meni desava u kolima... samo leziste uticnice je za nijansu vece ili mu se oni zakrivljeni limovi malo isprave pa gubi kontakt. Punjac za GPS moram da malo okrecem dok ne uhvati ili da gurnem prstice i da malo "dokrivim" limcice. Mozda kod tebe zato upaljac radi OK, ali ne i punjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Verovao ili ne, ali to može biti software-ski problem.

Moj drugar je skoro kupio novog Garmina i imao je slične probleme. Kako imam 'neke veze' u Infoteam-u (uvoznici Garmina) pobrinuo sam se da ga ozbiljno shvate. Drugar iz Infoteam-a mi je rekao da su rešili problem update-om softwarea.

Ne tvrdim da je to, ali njemu je pomoglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

mene zanim kako se LCD ekran ponašana na"Krokodilu" kad je izložen direktnom suncu, kad nije u senci. Da li je tada grafika na LCD-u vidljiv lako čitljiva, jer sam imao beckera koji mi je pravio probleme i bio slabo vidljiv na suncu. Nadam se da su to predvideli jer je navigacija namenjena motociklu koji će većinom biti pod uticajem sunčevih zraka.

 

Koliko sam ja video držeći ga u ruci, na žalost nije baš sjajan. Na nivou auto uređaja.

 

Pa sad... moj utisak je da je dosta svetliji. Ja nisam imao problem bas nigde da ga citam tokom 1600km puta. Becker na sajtu kaze da je uredjaj prilagodjen motociklistima izmedju ostalog i time sto je pojacan kontrast. Kako god, mnogo je svetliji od Cryptona kojeg sam ranije imao.

 

Jos par utisaka: svidelo mi se sto pre ulaska u tunele prebacuje ekran u nocni mod. TMC prijemnik funkcionise i bez antene koja se dobija u paketu :) Dobio sam upozorenje u Minhenu da je na mojoj ruti saobracajni kolaps sa ponudom da rekalkulise rutu.

 

Zaista je potpuno otporan na kisu - kisnuo je 1200km non stop! Bez i najmanjeg problema, zaglupljivanja ili bilo cega drugog.

 

Sto se tice track loga, po difoltu je iskljucen. Da bi se ukljucio, uredjaj treba da se poveze sa PC-jem preko USB kabla i promeni jedan red u .sys konfiguracionom fajlu. Ja to za sada nisam uspeo - mislim na povezivanje. Izgleda da negde gresim - Becker kaze da treba ugasiti uredjaj, povezati USB kabal, pa ga ukljuciti. Medjutim, to mi ne uspeva.

 

Malo sam se navikao na navigacioni softver - da ponovim, radi se o iGo 8 sa Beckerovim skinom preko. Radi kao i svaki drugi iGo, ali bas ne mogu da prebolim iskljucen track log. Pitam se sto im je to trebalo.

 

Nosac funkcionise odlicno, ako zanemarimo da se mora namestiti na sipku 22mm, sto znaci da ce mu smetati poprecna sipka na enduro upravljacima. Ja sam stvar resio sa malo gume kojom sam povecao precnik poprecne sipke. Sad stoji odlicno, ali u njega udara tank torba kad se GPS nagne ka vozacu. Resenje kosta 60e.

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10001540&lang=en

 

Cev sa dve kugle koja se privrscuje za upravljac, cak i ispod poprecne sipke. Moguce podesiti bilo koji polozaj GPS-a i kad se zavrtan zategne, moze za njega da se podigne motor :) Gledao u Louisu.

Nosac GPS-a.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Znas sta Miso, ja bi rekao da si ti potpuno u pravu, i meni ta dzeksna za upaljac prilicno zvalavo izgleda, zapravo tezak krsss....

 

Nije to glupo sto ti kazes, uglavnom videcu sutra ujutru kada krenem kako se ponasa, resavacu problem u hodu, valjda cu do Jadrana da ga resim hehhehe

 

A na kraju krajeva imam i dve lepe auto karte, mada taj put za mene nema nepoznanice...sigurno se necu izgubiti.....

 

Hvala vam jos jednom  ljudi,  pozdrav i cujemo se sto kasnije......:))))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

mene zanim kako se LCD ekran ponašana na"Krokodilu" kad je izložen direktnom suncu, kad nije u senci. Da li je tada grafika na LCD-u vidljiv lako čitljiva, jer sam imao beckera koji mi je pravio probleme i bio slabo vidljiv na suncu. Nadam se da su to predvideli jer je navigacija namenjena motociklu koji će većinom biti pod uticajem sunčevih zraka.

 

Koliko sam ja video držeći ga u ruci, na žalost nije baš sjajan. Na nivou auto uređaja.

 

Pa sad... moj utisak je da je dosta svetliji. Ja nisam imao problem bas nigde da ga citam tokom 1600km puta. Becker na sajtu kaze da je uredjaj prilagodjen motociklistima izmedju ostalog i time sto je pojacan kontrast. Kako god, mnogo je svetliji od Cryptona kojeg sam ranije imao.

 

Jos par utisaka: svidelo mi se sto pre ulaska u tunele prebacuje ekran u nocni mod. TMC prijemnik funkcionise i bez antene koja se dobija u paketu :) Dobio sam upozorenje u Minhenu da je na mojoj ruti saobracajni kolaps sa ponudom da rekalkulise rutu.

 

Zaista je potpuno otporan na kisu - kisnuo je 1200km non stop! Bez i najmanjeg problema, zaglupljivanja ili bilo cega drugog.

 

Sto se tice track loga, po difoltu je iskljucen. Da bi se ukljucio, uredjaj treba da se poveze sa PC-jem preko USB kabla i promeni jedan red u .sys konfiguracionom fajlu. Ja to za sada nisam uspeo - mislim na povezivanje. Izgleda da negde gresim - Becker kaze da treba ugasiti uredjaj, povezati USB kabal, pa ga ukljuciti. Medjutim, to mi ne uspeva.

 

Malo sam se navikao na navigacioni softver - da ponovim, radi se o iGo 8 sa Beckerovim skinom preko. Radi kao i svaki drugi iGo, ali bas ne mogu da prebolim iskljucen track log. Pitam se sto im je to trebalo.

 

Nosac funkcionise odlicno, ako zanemarimo da se mora namestiti na sipku 22mm, sto znaci da ce mu smetati poprecna sipka na enduro upravljacima. Ja sam stvar resio sa malo gume kojom sam povecao precnik poprecne sipke. Sad stoji odlicno, ali u njega udara tank torba kad se GPS nagne ka vozacu. Resenje kosta 60e.

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10001540〈=en

 

Cev sa dve kugle koja se privrscuje za upravljac, cak i ispod poprecne sipke. Moguce podesiti bilo koji polozaj GPS-a i kad se zavrtan zategne, moze za njega da se podigne motor :) Gledao u Louisu.

 

Pročitao sam putopis i iz njega vidim da je Crocodile trenutno best buy u kategoriji moto navigatora. Za te pare nema bolji sigurno. Ako je bitno da bude otporan na kišu i da ima kako-tako rešen nosač za motor onda je on pravi. Ako trebaju i dodatne stvari kao što je komunikacija sa kacigom preko bluetooth-a i/ili mobilnim telefonom onda mora da se odreši kesa.

Ekran sam gledao po jakom suncu i poredio ga sa Garmin zumom. U poređenju sa Garmin nuvi uređajima nema razlike.

 

Nosač koji si pokazao i koji košta 60 EUR, uz Garmin zumo (220 i 660) dolazi u standardnoj opremi uključen u cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

 

Sto se tice track loga, po difoltu je iskljucen. Da bi se ukljucio, uredjaj treba da se poveze sa PC-jem preko USB kabla i promeni jedan red u .sys konfiguracionom fajlu. Ja to za sada nisam uspeo - mislim na povezivanje. Izgleda da negde gresim - Becker kaze da treba ugasiti uredjaj, povezati USB kabal, pa ga ukljuciti. Medjutim, to mi ne uspeva.

 

Lalajko koji windows imas instaliran? Ako je win7 ili Vista probaj da instaliras Windows Mobile Device Centar i mislim da je problem resen. Slicna stvar bila je i kod mene kada sam kupio Vivax GPS 350. Nisam mogao da ga povezem ali kada sam instalirao pomenuti program sve je "leglo na svoje mesto" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Koliko koristite POI na navigaciji?

 

Ja se spremam za Grcku pa sam ucitao gomilu POI, kamere, servisi, TC, Banke.

 

Zanima me koliko je sve to tacno... Pitam za Grcku jer mi svi kazu da su mape Grcke jako lose. Ja koristim Garmin XT i imam mapu Greece 6in1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Po Srbiji skoro da ne koristim, u inostranstvu je jako korisno. U Nemackoj sam nedavno samo tako mogao da pronadjem benzinske pumpe ili supermarkete! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Za mobilni telefon najbolji drzac je tank torba. Razloga ima vise,kao npr. da je tu telefon dosta dobro zaklonjen od vode, pred ocima je (blize nego na nosacu) ,pa je ekran dovoljno vidljiv,a najvaznije,po meni,nece da ispadne sa nosaca kad strucne...

Meni N79 radi savrseno.

PS. Imam jednu preporuku- ko ide za Grcku neka obavezno "obnovi" mapu.Ja sam danas stigao sa puta,mapa mi je od prosle godine i naisao sam na nekoliko kruznih tokova i zabranjenih smerova koji nisu u staroj mapi.

  E nije bas,povlacim ovo sto sam rekao. Za GPS tank torba nije najbolji drzac.Jeste da je zaklonjen od vode,ne moze da ispadne,blizu je ocima,ali NIJE PRED OCIMA.Mozda je dobro ko ima jet kacigu,ali ja ne mogu da vidim od kacige vec moram da saginjem glavu da bi video.To oduzima dosta paznje i nije bas bezbedno,pa cu za sledecu godinu napraviti nosac da bude k'o svet.

  A inace N79 i dalje radi savrseno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ima li neko od vas iskustava sa nekim Mio uređajem?Konkretno zanima me Mio Moov S505.

Koliko sam ja gledao, na sve Mio uredjaje stavljaju ljudi windowsCE i igo mape.

 

I sam trazim ko to da mi uradi, cale ima Moov200 i mape iz 2008.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dobio sam info da je na Becker Crocodile uvoznik na neki nacin iskljucio mogucnost povezivanja sa PC-jem. Iz nekog razloga je iz pakovanja izvadjen i DVD sa sftverom koji ide uz uredjaj, verovatno bas iz tog razloga - da ne pokusavamo povezivanje. Uz uredjaj se ipak dobija USB kabal - zaista ne znam zasto - verovatno da bi se na taj nacin punila baterija jer se ne dobija ni ispravljac za punjenje na 220V.

 

Kakva su prava potrosaca po tom pitanju? Korisnici iz celog sveta mogu da ostavre komunikaciju PC-Crocodile, samo kupci iz Srbije koji su kupili uredjaj gde i ja nemaju tu mogucnost. Trzisna inspekcija? Neka druga ustanova??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da skrenem paznju na jednu stvar koju sam procitao na nekom forumu.. Detaljnija je mapa Srbije na Adriaroute 3.1 nego na SCG 2.3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I još jedno zapažanje:

 

Mnogi pišu kako IGo karta Grčke nije baš pouzdana, naš Daki se upravo vratio sa Krfa i oduševljen je tačnošću i preciznošću karte na tom ostrvu :D, sve pohvale za IGo.

 

Jedino je problem sa kartama Makedonije gde su ucrtani samo glavni putevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobio sam info da je na Becker Crocodile uvoznik na neki nacin iskljucio mogucnost povezivanja sa PC-jem. Iz nekog razloga je iz pakovanja izvadjen i DVD sa sftverom koji ide uz uredjaj, verovatno bas iz tog razloga - da ne pokusavamo povezivanje. Uz uredjaj se ipak dobija USB kabal - zaista ne znam zasto - verovatno da bi se na taj nacin punila baterija jer se ne dobija ni ispravljac za punjenje na 220V.

 

Kakva su prava potrosaca po tom pitanju? Korisnici iz celog sveta mogu da ostavre komunikaciju PC-Crocodile, samo kupci iz Srbije koji su kupili uredjaj gde i ja nemaju tu mogucnost. Trzisna inspekcija? Neka druga ustanova??

 

Hmmm...šta kažu uvoznici, koliko naplaćuju update softvera i nove karte? Možda je tu kvaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dobio sam info da je na Becker Crocodile uvoznik na neki nacin iskljucio mogucnost povezivanja sa PC-jem. Iz nekog razloga je iz pakovanja izvadjen i DVD sa sftverom koji ide uz uredjaj, verovatno bas iz tog razloga - da ne pokusavamo povezivanje. Uz uredjaj se ipak dobija USB kabal - zaista ne znam zasto - verovatno da bi se na taj nacin punila baterija jer se ne dobija ni ispravljac za punjenje na 220V.

 

Kakva su prava potrosaca po tom pitanju? Korisnici iz celog sveta mogu da ostavre komunikaciju PC-Crocodile, samo kupci iz Srbije koji su kupili uredjaj gde i ja nemaju tu mogucnost. Trzisna inspekcija? Neka druga ustanova??

 

Moj drugar je kupio Crocodila u Hrvatskoj...bas cu da ga pitam da li ima DVD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nije meni problem DVD - vec sam skinuo sadrzaj sa Becker sajta. Nervira me sto je iskljucena komunikacija GPS-PC da bih morao da placam 30e svaku intervenciju prodavcu.

 

Elektronicari - kako je mogla da se ukina komunikacija, hardverski ili softverski? Imate li ideju kako je omoguciti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tačno sam znao u čemu je kvaka ;D

 

Hardverski najlakše...ako je USB mini konektor ukloni se neki redni kratkospojnik na data liniji i to je obično to. Mogu da pogledam, samo da li smemo da ga otvaramo dok je u garanciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sacekacemo jos malo. Zvao sam Valtec koji je uvoznik uredjaja za Srbiju i iznenadjeni su da cuju za nesto ovako. Moracu da nosim njima GPS u Sabac na proveru. Cekam da mi jave sta dalje.

 

Jeste USB mini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja