Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

korisno resenje je i NOKIA N95 i gps modul,radi kao zmaj!

 

I o tome sam pisao negde na onih 18 prethodnih strana. Vidi poslednje 5-6 ;)

 

Zaključak je da je to interesantna igračka i ništa više. Loš GPS prijemnik (sporo fiksira, lako gubi signal u naseljenim mestima), a kartografija (prava a ne ono što za džaba može da se skine sa neta) košta samo malo manje od recimo Garmin nuvi 200 uređaja koji je jednostavno neuporedivo bolji.

 

Al kad N95 dobijes od firme onda je najeftinija varijanta ;D ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Izašla je i nova verzija SCG Route 1.6...

 

Korisnici starijih verzija mogu downloadovati update ovde: http://www.garmin.co.yu/files/SCGRv16.exe (57MB).

Detaljnu listu ispravki u verziji 1.6 možete pogledati ovde: http://www.garmin.co.yu/vesti.php?id=24

Detaljnije o SCG Route karti za Garmin GPS uređaje možete pročitati ovde: http://www.garmin.co.yu/proizvodi.php?id=129

 

Ujedno vas pozivam da nas posetite na sajmu automobila u BG... Tamo sam u nedelju. I psssst! (nemojte nikom da kažete) najverovatnije ću se najduže muvati na štandu BMW motocikala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

 

Ja sam ti rekao da ćeš se načekati da zumo pojeftini.

 

Ako vas zanimaju Garmin Moto GPS systemi a niste puno izberljivi ima ih na E-bayu koliko hocete sa i bez garancije. 

Modeli 2720, 2730, 2610 se krecu od $130-$190 dolara pa izvolte a ko nezna o kojim se modelima radi to su isti oni koje BMW Motorrad stavlja na svoje motore.

 

http://electronics.search.ebay.com/Garmin-2720_GPS-Devices_W0QQ_trksidZm37QQcatrefZC12QQfromZR40QQsacatZ34288

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Ja sam ti rekao da ćeš se načekati da zumo pojeftini.

 

Ako vas zanimaju Garmin Moto GPS systemi a niste puno izberljivi ima ih na E-bayu koliko hocete sa i bez garancije. 

Modeli 2720, 2730, 2610 se krecu od $130-$190 dolara pa izvolte a ko nezna o kojim se modelima radi to su isti oni koje BMW Motorrad stavlja na svoje motore.

 

http://electronics.search.ebay.com/Garmin-2720_GPS-Devices_W0QQ_trksidZm37QQcatrefZC12QQfromZR40QQsacatZ34288

 

Još kad bi mi iz Srbije mogli da kupujemo na ebay-u gde bi nam bio kraj. Ovako kod nas ili nema ili je skuplje nego bilo gde.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Ja sam ti rekao da ćeš se načekati da zumo pojeftini.

 

Ako vas zanimaju Garmin Moto GPS systemi a niste puno izberljivi ima ih na E-bayu koliko hocete sa i bez garancije. 

Modeli 2720, 2730, 2610 se krecu od $130-$190 dolara pa izvolte a ko nezna o kojim se modelima radi to su isti oni koje BMW Motorrad stavlja na svoje motore.

 

http://electronics.search.ebay.com/Garmin-2720_GPS-Devices_W0QQ_trksidZm37QQcatrefZC12QQfromZR40QQsacatZ34288

 

To su odlični uređaji starije generacije (imaju skoro sve funkcije kao i novi modeli), ali pogledajte kakve su im mogućnosti i da li vam odgovaraju. Više se ne proizvode (end of life). Proverite i sa kakvim kartama se prodaju, da ne kupite uređaj sa Američkim kartama, a treba vam za Srbiju ili Evropu!

Za sve detalje oko tih uređaja pregledajte www.garmin.com i www.garmin.co.yu. Ako nešto nije jasno, ja sam uvek spreman da dam sve informacije koje imam.

 

@ B@ne:

Možemo i mi iz Srbije da kupujemo preko e-bay! Proveri to!

I nemoj opet da objašnjavamo da je sve u Americi mnogo jeftinije nego u Evropi, a da je u Srbiji skuplje nego u Evropi zbog carine koju EU zemlje ne plaćaju.

Kada cenu u Srbiji podeliš sa kursom, skineš carinu razlika je oko 5-10% od maloprodajnih cena. Tu ne možemo da računamo akcije u velikim supermarketima jer oni nekada svesno idu u minus iz marketinških razloga da bi prodavali druge stvari...

I nije uopšte problem da onaj ko naleti na povoljne Garmin uređaje napolju da kupi, imaće što se tiče dodatne kartografije potpuno isti tretman kao i kupac koji je uređaj kupio kod nas. Razlika je ako se ne daj bože nešto desi sa uređajem da će morati da ga reklamira gde ga je i kupio jer Garmin nema world wide garanciju! Ako se to desi sa uređajem koji je kupljen kod nas, on se jednostavno zameni i to odmah ako ga imamo na stanju a ako ne, za par dana čim stigne!

I još jedna bitna stvar: kod nas je na Garmin uređaje garancija od 01.01.2008. 24 meseci! Ono: "kod nas" čitaj kao: "u Srbiji".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Markone, moj komentar nije bio vezan samo za Garmin uređaje već generalno.

 

Ja za sad sigurno neću kupiti Garmin ni kod nas ni preko ebay-a, trenutno mi je to preskupo. Ja sam u onoj grupi koja čeka i nada se pojeftinjenju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, moj komentar nije bio vezan samo za Garmin uređaje već generalno.

 

Ja za sad sigurno neću kupiti Garmin ni kod nas ni preko ebay-a, trenutno mi je to preskupo. Ja sam u onoj grupi koja čeka i nada se pojeftinjenju.

 

Ma ok, skonao sam to. Ja sam samo dao viđenje iz ugla koji poznajem! Nema ljutiš naravno! Pa svi smo tu da se ispomognemo!

Ako šta treba... ovde ili PP meni je svejedno ;) Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ajde, markone, jedno pitanje vezano za Zumo, a generalno i ostale Garmin-ove uređaje. Pitanje je relativno jednostavno, ali znam da znaš da takvo pitanje, iako kratko, sažeto i jasno koliko to može biti, samo po sebi predstavlja problem, jer odgovor mora biti opširan. Unapred izvini na mučenju, ali cijenim da će nam svima biti korisno - kako onima koji su zainteresovani (pa će da kupe Garmin Zumo), tako i oni koji nosi zainteresovani za Garmin (pa će da kupe nešto drugo).

 

Jedini koji se nalaze u istoj klasi (moto GPS) su Garmin Zumo i TomTom Rider. Svaki uređaj je specifičan na svoj način, kao što je to i uobičajeno, jer uređaji od različitih proizvođača nikako ne mogu biti isti. Ono što mene zanima jeste slijedeće:

 

Koliko se kvare?

Za Zumo pretpostavljam da možeš da dođeš barem do nekih podataka, a za TomTom ako nekim slučajem znaš/imaš/možeš da dođeš do podataka.

 

Siguran sam da si shvatio zašto ovo pitam čim si pročitao. Ali i da objasnim za druge. Kao što je gore kolega RSV rekao, dosta uređaja (generalno) može da se uzme preko eBay sistema. Neko je spomenuo da mu je gordanmg nabavljao nešto preko eBay-a, tako da očigledno put za nabavku postoji. Međutim, ono što je interesantnije jeste nova oprema kupljena u Americi, regularno, u trgovini. Po meni je to bolja opcija od eBay-a, jer se prosto dobija nov uređaj. Međutim, ono što vrijedi u 90% slučajeva za kompjutere (zbog posla, nažalost ili na sreću znam samo za ovaj primjer), a to je garancija u cijelom svijetu - ovdje izgleda ne važi.

 

Odgovor na gore postavljeno pitanje može da predstavlja prelomnu činjenicu u nabavci ovog komada opreme, jer ako je postotak kvarova ovih (prvenstveno mislim na Zumo, ali na cijelu Zumo porodicu, kao i na Rider) ispod 5%, a možda je i 10% prihvatljiva cifra, onda se za ogromnu razliku u cijeni može dobiti fenomenalan uređaj, pri čemu garancija ne mora biti najbitnija stavka.

 

E sad, poznata mi je priča oko valjanja imanja garancije za svaki slučaj/ne-daj-Bože/ostale-kombinacije-i-kovanice, ali je razlika u cijeni, baš pristojna.

 

Ipak, ostaje pitanje i nedoumica vezana za samu tu garanciju i sam uređaj. Hipotetički gledano (a što je "vrlo lako" ostvarivo i u realnom životu), šta se dešava ako meni (odnosno nekom vlasniku Zumo/Rider uređaja) crkne uređaj na putu u inostranstvu? Pod pojmom inostranstva smatram bilo koju tačku na planeti pored koje (na manjem ili većem rastojanju) postoji ovlašteni trgovac, serviser ili čak i predstavništvo? Kako se onda riješava petljanija? Jer, ruku na srce, ko god ga kupi, sigurno ga nije kupio da bi se vozao po Srbiji od Beograd ili Novog Sada do Belanovice ili neke "zabiti" (bez uvrede, znate na šta mislim) u Srbiji kad se to sve manje ili više može naći i na autokarti koja dolazi uz novine (evo npr. uz Blic će sutra ili prekosutra da bude izdata i autokarta Srbije) ili metodom "stani i pitaj seljaka"...

 

Kontam ja da su to high tech uređaji koji su pravljeni prema predispozicijama profila ljudi kome se nude, kao i njihovim specifičnim potrebama, zahtjevima i prohtjevima. Slažem se ja da je Garmin vrh piramide (ovo ne uzimati previše k srcu, samo lični pogled i stav), ali je perfidno i na određeni način bezobrazno, a može da se posmatra i kao krajnje proračunato i svjesno urađeno, prodavati uređaj po paprenoj cijeni (ne ulazimo u detalje, opcije ponude i ostalo), kome je jedina svrha i namjena putovanje (takođe zanemariti ostale karakteristike, već pažnju koncentrisati na ono čemu uređaj služi, jer mi je kao ram za slike veoma veoma preskup), a davati lokalnu garanciju. Sam čin davanja te lokalne garancije je već na određeni način trn u oku za (potencijalnog) kupca, jer zamisli da kreneš sa društvom do npr. Ural-a, i vozite se vas 10 sa jednim Zumo-m koji crkne u zabiti nekoj 150 km od najbližeg grada. Nalazite se na 2500 kilometara od kuće bez navigacije, sa oskudnim poznavanjem lokalnog jezika. Ne kažem da se nećete snaći, ali peh tog tipa je ogroman... A ovo je još odličan scenario, jer uključuje pitome predjele i "poznatu" zemlju u kojoj se lakše snaći nego npr. u Kongu.

 

Jasno ti je i samom da iz prvog pitanja drugo proizilazi sasvim logično, a ostala neću otvarati, nadajući se da si ih prepoznao iako ih nisam postavio. Lično, Zumo mi je primamljiva opcija zbog dvojne mogućnosti upotrebe što mu podiže odnos cijena : karakteristike i vjerovatno ga uzimam čim skupim dovoljan broj šuškavih novčanica.

 

Hvala ti prvenstvno na čitanju ovog podužeg seta pitanja, a onda i na razumijevanju onoga što je pisac htio da kaže, strpljenju u pisanju odgovora i muci na koju sam te "bacio" sa pribavljanjem podataka.

 

A za kraj još i nešto interesantno. Skoro sam vršljajući po netu naletio na nešto veoma interesantno. Elem, o čemu se radi. Između ostalih proizvođača GPS uređaja, postoji i Navigon sa svojim uređajima. Uređaji možda nisu ništa posebno, ali imaju jednu karakteristiku koja ih umnogome izdvaja od ostalih (po meni barem). Ta karakteristika je nešto što do sad nisam vidio da neko ima u ponudi, a to je 3D prikaz mape, odnosno kako to oni nazivaju "Reality View", kao i nešto što nazivaju "Scenic Route". O čemu se radi, mislim da će slike pokazati najbolje...

 

Reality View

00052152.jpg?lm=1195196384000

 

Scenic Route

00052187.jpg?lm=1195196422000

 

Ponuda njihovih uređaja je klik daleko: navigon_logo.png?5.173.

 

Ima li ko kakvih informacija ili iskustava sa ovim proizvođačem, tj. uređajima?

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Koliko se kvare?

Za Zumo pretpostavljam da možeš da dođeš barem do nekih podataka, a za TomTom ako nekim slučajem znaš/imaš/možeš da dođeš do podataka.

 

Iz neposrednog iskustva na sreću nemam relevantne podatke jer se veoma retko kvare, tako da nisam imao ni jedan na reklamaciji. Međutim na stranim bajkerskim sajtovima sam nailazio na korisnike koji su prijavljivali probleme koji su se u 90% slučajeva odnosili na stariju verziju softvera (ne karte već operativni softver). Onih 10% su bili kvarovi koji su zahtevali zamenu uređaja jer kod Garmina nema popravke.

Recimo da je procenat stvarnih (hardverskih) kvarova nekih 1-3%.

 

Siguran sam da si shvatio zašto ovo pitam čim si pročitao. Ali i da objasnim za druge. Kao što je gore kolega RSV rekao, dosta uređaja (generalno) može da se uzme preko eBay sistema. Neko je spomenuo da mu je gordanmg nabavljao nešto preko eBay-a, tako da očigledno put za nabavku postoji. Međutim, ono što je interesantnije jeste nova oprema kupljena u Americi, regularno, u trgovini. Po meni je to bolja opcija od eBay-a, jer se prosto dobija nov uređaj. Međutim, ono što vrijedi u 90% slučajeva za kompjutere (zbog posla, nažalost ili na sreću znam samo za ovaj primjer), a to je garancija u cijelom svijetu - ovdje izgleda ne važi.

 

Kada poručujete uređaje iz Amerike proverite koju kartografiju dobijate sa njim. Ako se isporučuje sa kartom Amerike a ne planirate da ga koristite tamo računajte da na sve troškove dodate još oko 24.000,00 Dinara za kartu Evrope i Srbije u vidu Mobile XT Europe + SCG Bundle.

Na žalost Garmin nema garanciju po sistemu kupiš u Americi a servisiraš u Srbiji. TomTom čak nema (još uvek) zvaničnog uvoznika, a samim tim ni servisera u Srbiji.

 

Odgovor na gore postavljeno pitanje može da predstavlja prelomnu činjenicu u nabavci ovog komada opreme, jer ako je postotak kvarova ovih (prvenstveno mislim na Zumo, ali na cijelu Zumo porodicu, kao i na Rider) ispod 5%, a možda je i 10% prihvatljiva cifra, onda se za ogromnu razliku u cijeni može dobiti fenomenalan uređaj, pri čemu garancija ne mora biti najbitnija stavka.

 

Što se kvarova tiče tu nema nekih većih problema. Samo naglašavam proverite koja se karta dobija uz uređaj jer u praksi imam dosta slučajeva da ljudi napolju kupuju uređaje koji dolaze sa lokalnim ili američkim kartama a kada treba da dokupe SCG Route ili Evropu shvate da su mogli jeftinije da prođu kod nas jer im karte iz uređaja koji sui kupili ili dobili u stvari ne trebaju (pogotovu Amerika - čast izuzecima). To je uglavnom slučaj sa onima koji kupuju ili im neko pošalje iz Amerike ili iz Nemačke, Češke, Slovačke, Poljske...

 

E sad, poznata mi je priča oko valjanja imanja garancije za svaki slučaj/ne-daj-Bože/ostale-kombinacije-i-kovanice, ali je razlika u cijeni, baš pristojna.

 

To već moraš sam da proceniš...

 

 

Ipak, ostaje pitanje i nedoumica vezana za samu tu garanciju i sam uređaj. Hipotetički gledano (a što je "vrlo lako" ostvarivo i u realnom životu), šta se dešava ako meni (odnosno nekom vlasniku Zumo/Rider uređaja) crkne uređaj na putu u inostranstvu? Pod pojmom inostranstva smatram bilo koju tačku na planeti pored koje (na manjem ili većem rastojanju) postoji ovlašteni trgovac, serviser ili čak i predstavništvo? Kako se onda riješava petljanija? Jer, ruku na srce, ko god ga kupi, sigurno ga nije kupio da bi se vozao po Srbiji od Beograd ili Novog Sada do Belanovice ili neke "zabiti" (bez uvrede, znate na šta mislim) u Srbiji kad se to sve manje ili više može naći i na autokarti koja dolazi uz novine (evo npr. uz Blic će sutra ili prekosutra da bude izdata i autokarta Srbije) ili metodom "stani i pitaj seljaka"...

 

Kontam ja da su to high tech uređaji koji su pravljeni prema predispozicijama profila ljudi kome se nude, kao i njihovim specifičnim potrebama, zahtjevima i prohtjevima. Slažem se ja da je Garmin vrh piramide (ovo ne uzimati previše k srcu, samo lični pogled i stav), ali je perfidno i na određeni način bezobrazno, a može da se posmatra i kao krajnje proračunato i svjesno urađeno, prodavati uređaj po paprenoj cijeni (ne ulazimo u detalje, opcije ponude i ostalo), kome je jedina svrha i namjena putovanje (takođe zanemariti ostale karakteristike, već pažnju koncentrisati na ono čemu uređaj služi, jer mi je kao ram za slike veoma veoma preskup), a davati lokalnu garanciju. Sam čin davanja te lokalne garancije je već na određeni način trn u oku za (potencijalnog) kupca, jer zamisli da kreneš sa društvom do npr. Ural-a, i vozite se vas 10 sa jednim Zumo-m koji crkne u zabiti nekoj 150 km od najbližeg grada. Nalazite se na 2500 kilometara od kuće bez navigacije, sa oskudnim poznavanjem lokalnog jezika. Ne kažem da se nećete snaći, ali peh tog tipa je ogroman... A ovo je još odličan scenario, jer uključuje pitome predjele i "poznatu" zemlju u kojoj se lakše snaći nego npr. u Kongu.

 

:) Ovde moram da se našalim... zamisli koliko bi koštao uređaj kada bi ti kada crkne poslali helikopterom drugi u roku od dva sata? Ja na taj put (Ural ili Kongo - svejedno) ne bih kretao sam sa samo jednim uređajem, a kamoli da nas ide 10-oro. Ali šalu na stranu, potpuno si u pravu i to ni meni nije baš najjasnije. Mislim da će to morati da se sredi zbog konkurencije koja će iskoristiti tu rupu u organizaciji servisa koja je po meni poprilično velika. Malo je to komplikovanije kada se gleda sa druge strane. Ta strategija je jako pipava.

Sa jedne strane imate Ameriku i cene uređaja tamo. Američki kupci ne plaćaju taksu na korišćenje GPS satelita (ostatak sveta je plaća uračunatu u cenu uređaja), a inače su cene tehnike tamo zbog specifičnosti tržišta mnogo niže. Kada se doda i slabljenje dolara u odnosu na evro dobije se stvarno niska cena u odnosu na Evropu. Možda je lokalna garancija (nemojte zaboraviti da je EU praktično jedna zemlja i da se evropske zemlje van EU maltene zanemaruju kao tržište) način da se zaštite evropski prodavci od poplave uređaja iz Amerike. U tom slučaju bi Evropa imala obavezu da servisira uređaje na kojima su američki prodavci profitirali. Ta podrška bi nestala u sekundi jer evropski prodavci ne bi imali koristi od toga.

 

Što se našeg tržišta tiče, zbog toga što se ovde prodaje zanemarljiv procenat uređaja u odnosu na Evropu, naš uvoznik nema baš konkurentnu nabavnu cenu. Kada se na to doda i carina (Mađarski ili Slovenački dileri je ne plaćaju!), razlike u ceni postaju primetne. Kada vi (mi) kao kupci uporedite cene u Americi i Srbiji mislite da vas uvoznik dere, a u stvari on ima manju zaradu od dilera u Americi. Naravno da vi gledate svoj interes i toga je i uvoznik svestan pa nastoji da taj jaz smanji što je više moguće a da i dalje ima interes da radi... A onda neki još porede cene uređaja koji su kupili u recimo Nemačkoj pa na cenu koja nije opterećena carinom na granici povrate porez... ne možete optuživati uvoznika da je skup jer ne može da izbegne plaćanje carine i poreza.

 

Jasno ti je i samom da iz prvog pitanja drugo proizilazi sasvim logično, a ostala neću otvarati, nadajući se da si ih prepoznao iako ih nisam postavio. Lično, Zumo mi je primamljiva opcija zbog dvojne mogućnosti upotrebe što mu podiže odnos cijena : karakteristike i vjerovatno ga uzimam čim skupim dovoljan broj šuškavih novčanica.

 

Hvala ti prvenstvno na čitanju ovog podužeg seta pitanja, a onda i na razumijevanju onoga što je pisac htio da kaže, strpljenju u pisanju odgovora i muci na koju sam te "bacio" sa pribavljanjem podataka.

 

Nadam se da sam (ponovo) razjasnio neke stvari a zaključke izvlačite kako kome prija :)

 

A za kraj još i nešto interesantno. Skoro sam vršljajući po netu naletio na nešto veoma interesantno. Elem, o čemu se radi. Između ostalih proizvođača GPS uređaja, postoji i Navigon sa svojim uređajima. Uređaji možda nisu ništa posebno, ali imaju jednu karakteristiku koja ih umnogome izdvaja od ostalih (po meni barem). Ta karakteristika je nešto što do sad nisam vidio da neko ima u ponudi, a to je 3D prikaz mape, odnosno kako to oni nazivaju "Reality View", kao i nešto što nazivaju "Scenic Route". O čemu se radi, mislim da će slike pokazati najbolje...

Ima li ko kakvih informacija ili iskustava sa ovim proizvođačem, tj. uređajima?

Pozdrav.

 

Ima uređaja koji su po tom pitanju otišli i dalje. Cela priča se nikada neće završiti i trka će zauvek da se vodi. Garmin jednostavno radi na tome da uređaji što brže, jedostavnije i preciznije rade svoj posao. Narodski rečeno: sve u svoje vreme. Pre par godina su ekrani u boji bili novost, pa touch screen i glasovno navođenje.

Mrzi me sada da tražim ali ima uređaja (koriste se u Japanu) koji imaju 3D prikaz koji ima ucrtane objekte u 3D (zgrade, mostove i sl.). Garmin u nautičkoj navigaciji koristi 3D prikaz dna, satelitske snimke obale (zalivi, ostrva, luke...), pa čak i snimke nekih luka iz vazduha da bi recimo kapetani brodova imali jasnu sliku šta treba da rade...

 

lf-lg.jpgcf-lg.jpg

 

cf-lg.jpgsc-03-lg.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ima jos jedna firma, Lowrance,  cije sam GPS-a vidjao na motorima.  Njihovi ekrani su od 5 incha i stvarno su super vidljivi i imaju fenomenalne mape i ostale djavole a cena im je blago rceno smesna.  Inace njihovi modeli su opremljeni normalnim mapama, topografskim mapama i nautickim mapama i naravno vodootporni su.  Model o kome pricam je iWAY 600c.  http://www.lowrance.com/Products/Automotive/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Kupljen Garmin Zumo550. Cena 78139.60 dinara sa kompletom karti. Prvi utsak za Bg, traljavo. Prva voznja, odrednica Pariske komune br.9 i ulazak u jednosmernu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, jel moze da se kupi uredjaj npr. nuvi 200-250 bez ucitane karte?

pozz

 

Na žalost ne!

nuvi 200 je sa SCG Route a nuvi 250 sa Full Europe + SCG Route.

Cene u Srbiji su trenutno 19.281,00 Din za nuvi 200, a 28.414,00 Din za nuvi 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kupljen Garmin Zumo550. Cena 78139.60 dinara sa kompletom karti. Prvi utsak za Bg, traljavo. Prva voznja, odrednica Pariske komune br.9 i ulazak u jednosmernu.

 

Koje karte su u uređaju? U BG bi trebalo jako puno da je ispravljeno u verziji 1.6 koja je najnovija. Ako imaš 1.6 i primetio si greške pošalji njihov opis na gps@garmin.co.yu i biće sređeno u sledećoj verziji.

Iako imaš GPS otvori oči i gledaj smerove i zabrane skretanja jer ni najsvršenija karta ne može da bude bez grešaka!

 

PS mogao si i jeftinije da prođeš... kao što sam obavestio sve koji su me konsultovali oko nabavke Garmin uređaja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

okreni, obrni, najbolji je (po meni) zumo 500/550.

ako ne znas sta je dobro, gledaj sta je skupo.

opasno sam blizo odluke o kupovini, kad ono, joksino iskustvo, pa jos, prvo!

pokoleba me covece!

ocigledno od perfekcije nema nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

okreni, obrni, najbolji je (po meni) zumo 500/550.

ako ne znas sta je dobro, gledaj sta je skupo.

opasno sam blizo odluke o kupovini, kad ono, joksino iskustvo, pa jos, prvo!

pokoleba me covece!

ocigledno od perfekcije nema nista.

 

Ne postoji nepogrešiva navigacija. Poenta je da se Garmin karta Srbije stalno ažurira, ako je joksa poslao konkretnu zamerku već u sledećoj verziji će biti popravljeno. To i jeste najveća razlika u odnosu na "besplatne" karte.

Iako se oko toga pravi drama, tačno se zna zašto je Garmin i od čega toliko bolji. Da li je i toliko bolji kolika je razlika u ceni, neka svako sabere i oduzme pa proceni...

Ja sam tu ako treba neko objašnjenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

e, Markone koliki ti je procenat !?!  ;D hihihi !!!

 

Pa dilerski!  ;)

;D ;D ;D

A spreman sam i da ga podelim sa drugarima  8)

Al ti mi nisi drug pa si kupio u BG. Ko te šiša!  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

e, Markone koliki ti je procenat !?!  ;D hihihi !!!

 

Pa dilerski!  ;)

;D ;D ;D

A spreman sam i da ga podelim sa drugarima  8)

Al ti mi nisi drug pa si kupio u BG. Ko te šiša!  :P

 

hihihi ! pa, bilo mi za nijansu blize !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

e, Markone koliki ti je procenat !?!  ;D hihihi !!!

 

Pa dilerski!  ;)

;D ;D ;D

A spreman sam i da ga podelim sa drugarima  8)

Al ti mi nisi drug pa si kupio u BG. Ko te šiša!  :P

 

hihihi ! pa, bilo mi za nijansu blize !  ;D

 

Sledeći put će ti ostati i da častiš drugare  ;D

Ako ih imaš u ovoj dalekoj zabiti jel?  ;D ;D ;D

 

Da ne bude da ofujemo... izašla je nova verzija softvera 4.00 za sam uređaj za Garmin zumo 500/550 koja može da se skine ovde:

 

http://www8.garmin.com/software/zumo550_400.exe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

ako ce i meni da ostane za turu pica, dolazim za ns! (ali tek za moto expo, oko 20.apr)

markoni, koja je cena zumo 500, i moze li se kupiti kod tebe?

ups! izvinjavam se adminima sto je ova trgovina van pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

momci,

posto je nokia 95n i posto je modul? saberite to, za tu lovu mozete kupiti navigaciju sa kojom nijedan mobilni telefon ne moze da se meri.

mobilini telefon samo ioma opciju da radi kao navigacija, ali to nije to. danas vise u stvari nije ni bitno od kog proizvodjaca dolazi navigacija, sve rade skoro savrseno. za nase potrebe i vise nego savrseno. godisnje kolima prelazim izmedju 150.000 i 200.000 km, koristio sam par navigacija i ostao na

tom-tomu, pokazao se kao najjednostavniji za upotrebu, najprecizniji i prilicno povoljan. garmin dere sa cenama karata, sto nije fer u nasim uslovima.

kompletna karta istocne evrope na sd kartici kosta 49.95 eur, a kompletna karta zapadne evrope na sd krtici kosta 79.95 eura. to su cene koje su

primerene. ovo su cene sa zvanicnog tom-tom sajta. moram napomenuti da su nasa i nase bivse drzave uradjene u beta verziji, sto znaci da nisu izuzetno precizne. ali u svakom slucaju dovedu u svaku ulicu koju trazis. naravno svako ima svoje misljenje o nekom proizvodu i to ne treba uzeti za zlo.

 

Pominjes da koristis Tom_tom i da si prezadovoljan. Zanima me koje mape koristis na njemu obzirom da su Tom Tom mape u nekoj beta verziji i manje vise su ocajne. Obrziro da Garmin koristi InfoTim mape koje su (za sada) najbolje, sta te je motivisalo da koristis BAS Tom Tom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pošto na PP dobijam dosta poruka sa sličnim pitanjem, bolje je da postavim temu za sve...

Najčešće pitanje je:

Koji Garmin zumo da kupim? 400, 500 Deluxe ili 550?

 

Odgovor je sledeći:

 

Garmin zumo uređaji 400/500 Deluxe/550 su uređaji pravljeni za bajkere, a mogu se koristiti i u ostalim vozilima pa i peške.

 

Ukratko, zumo je navigacija otporna na udarce, potapanje (ne samo kvašenje), prosuto ulje, benzin... Zatim sadrži sve što je potrebno za bajkere - touch screen prilagođen za upotrebu u rukavicama, velike touch screen tastere, ima meni na Srpskom, glasovnu navigaciju na Srpskom, nosač za bajk se podrazumeva kao i jednostavna montaža i skidanje sa motora kada je potrebno.

 

Ono što se razlikuje kod ova tri modela je:

- zumo 400 ima samo kartu Srbije u sebi ali je moguće dokupiti i ostale karte. Cena mu je 43.636,00 Din. Cena SD kartice sa kartom Evrope je 18.266,00 Din. Ostale cene karata imate na www.garmin.co.yu. Jeftinije je međutim uzeti u startu zumo 500 Deluxe ako je potrebna i Evropa.

- zumo 500 Deluxe je sve isto što i zumo 400, ali ima umesto karte Srbije kartu Evrope i bluetooth konekciju sa mobilnim telefonom i bluetooth slušalicom. Cena mu je 46.681,00 Din. Karta SCG Route se naravno može dodatno dokupiti za 11.163,00 Din. Kao i vakuum auto nosač sa adapterom na 12V koji košta 10.960,00 Din.

- zumo 550 je sve kao i prethodni model ali ima gore pomenuti vakuum nosač za auto sa adapterom na 12V i dovoljno memorije da kompletna Evropa bude na njoj. Cena mu je 66.977,00 Din. Sve ostale karte se mogu dodatno učitati.

 

Moja preporuka je zumo 500 ako vam trebaju i karte Evrope jer uz doplatu za auto nosač i SD karticu od 2GB dobijate isti uređaj kao što je zumo 550, a jeftiniji nekih 7.231,00 Din. Cena sa nosačem i 2GB karticom je 59.746,00 Din.

 

Sve cene su na dan kada sam pisao ovaj post. Za sve dodatne informacije i popuste za članove BJB foruma stojim vam na raspolaganju na PP, e-mail ili na telefone iz mog profila. Ako vas ne mrzi, više detalja imate na www.garmin.co.yu.

 

Pozdrav

Marko

 

PS Jedina konkurencija Garmin zumo uređajima što se tiče korišćenja prilagođenog na motociklu je TomTom Rider. Informacije o TomTom Rider uređaju će morati neko drugi da napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja