Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Ja imam ovu navigaciju. Koristim je i na motoru i u kolima. Radi odlicno. Precizna, pouzdana Igo 8,...

Koliko znam opciono moze sa bluetooth. Ja nemam, ali koristim zicane slusalice. Prosle sezone sam je drzao u tank torbi, pa nisam cesto gledao u monitor( mada je osvetljenje dobro), i uglavnom sam se oslanjao na sluh( nisam zalutao). Ove godine cu napraviti nosac.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Moze li u Xdrive GPS 43SX umesto Igo8 da ide garmin?

Igo8 mi extra radi, ali nisam zadovoljan sa POI. Mislim da je mnogo bolje kod garmina, a pogotovo kampovi.

Ili mozda postoji opcija da se POI iz garmina "ugura" u Igo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

zna li neko gde mogu otici da apdejtujem igo8 prosle godine sam kupio blubery sa tim kartama a kad god odem u prodavnicu gde su mi obecali apdejt kazu da nemaju nista novo.pozdrav

 

Pogledaj koja ti je mapa srbije pa cu ti reci da li ima nesto novije od toga. Ako treba update nesto cemo vec smisliti, nekako cu ti poslati

 

Poslednje mape za Srbiju, makar one koje ja imam, su iz jula ove godine.

 

Uhhh ja ovde retko zalazim... izvinjavam se sto nisam odgovorio ovako dugo... steta sto mi nisi pisao PP da me podsetis

 

U svakom slucaju ima svezijih mapa. E sad pitanje je samo kako ja to da ti dostavim... u pitanju je skoro 2GB materijala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da li Garmin Nuvi 660 mozda cita mape i sa SD kartice ili samo iz svoje interne memorije? 660 ima 1.87GB raspolozive memorije, a karte koje zelim da ubacim imaju 2.6GB. Prebacim ja na karticu, ali uredjaj ne vidi :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Da li Garmin Nuvi 660 mozda cita mape i sa SD kartice ili samo iz svoje interne memorije? 660 ima 1.87GB raspolozive memorije, a karte koje zelim da ubacim imaju 2.6GB. Prebacim ja na karticu, ali uredjaj ne vidi :neznam:

 

Imao sam isti problem - poslednji update CN Europe je prevelik za internu memoriju.

 

Prvo se skine i učita karta na MapSource ili BaseCamp (zavisi šta koristiš) pa se (njihovim) programom MapManager prebaci na karticu. Video sam na Garmin forumu još nekoliko načina (treba da se kopira još neki fajl na SD) ali nisam probao jer mi je ovo rešilo problem.

 

Ajd, uspeh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Staje na karticu i valjda ce da cita (prebacivanje je u toku). Problem je sto ja somina nisam otkljucao karticu nego samo uredjaj. Sad sam to odradio kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ajmo vi koji se bolje razumete u navigacije pomozite mi :)

 

Sad do Grcke i nazad sam nosio burazerovu prestigio navigaciju za auto koja ima katastrofalan backlight pa sam jedva bilo sta video.

 

Koju navigaciju da kupim za motor? Da bude bas za motor...posto pretpostavljam da ove za auto imaju sve isti problem tog svetla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Garmin Zumo je bas bas za motor. Otporan na udarce, vodu, uvecane kontrole na ekranu da moze da se koristi i sa rukavicama, itd. Samo pitanje koliko si spreman da izdvojis za navigaciju. Ja imam Zumo 660, dodje sa nosacem za motor i auto pa ga koristim i tamo i vamo i prezadovoljan sam kako radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Garmin Zumo je bas bas za motor. Otporan na udarce, vodu, uvecane kontrole na ekranu da moze da se koristi i sa rukavicama, itd. Samo pitanje koliko si spreman da izdvojis za navigaciju. Ja imam Zumo 660, dodje sa nosacem za motor i auto pa ga koristim i tamo i vamo i prezadovoljan sam kako radi.

 

Uh da...to sam zaboravio da spomenem :( Ovaj 660 je 700e...to mi je bas puno..

 

Recimo do 180-200e...max

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Garmin Zumo je bas bas za motor. Otporan na udarce, vodu, uvecane kontrole na ekranu da moze da se koristi i sa rukavicama, itd. Samo pitanje koliko si spreman da izdvojis za navigaciju. Ja imam Zumo 660, dodje sa nosacem za motor i auto pa ga koristim i tamo i vamo i prezadovoljan sam kako radi.

 

Uh da...to sam zaboravio da spomenem :( Ovaj 660 je 700e...to mi je bas puno..

 

Recimo do 180-200e...max

 

Hvala :)

 

baš, baš za motor za te pare... nema :neznam:

 

Upravo su nam stigli novi zumo 350LM. Biće u prodaji sledeće nedelje kada će se naći i na web stranici. Trenutna cena 82.600,00 RSD

 

Poređenje sa 660-kom:

https://buy.garmin.com/shop/compare.do?cID=135&compareProduct=107979&compareProduct=117259

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

da li ima neko rasklopljenu/neispravnu Tom Tom Rider navigaciju ?

 

izgorela mi je jedna dioda za napajanje i neznam koja ide da bi je zamenio, pa da neko pročita sa ploče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Vidim da se u Nemackoj Zumo 340LM prodaje za 420e. U cemu je razlika izmedju 340 i 350 modela?

 

Razlike su:

- 340LM ima centralnu Evropu (nema zemalja istočno od Poljske, Slovačke, Mađarske, Hrvatske).

- Uz 340LM ne dolazi auto nosač i punjač.

 

340LM mi najverovatnije nećemo imati u ponudi jer fale karte zemalja koje su naša neposredna okolina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Vidim da se u Nemackoj Zumo 340LM prodaje za 420e. U cemu je razlika izmedju 340 i 350 modela?

 

Razlike su:

- 340LM ima centralnu Evropu (nema zemalja istočno od Poljske, Slovačke, Mađarske, Hrvatske).

- Uz 340LM ne dolazi auto nosač i punjač.

 

340LM mi najverovatnije nećemo imati u ponudi jer fale karte zemalja koje su naša neposredna okolina.

 

Zanemarljiva razlika u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Treba mi neka pouzdana (a jeftina) navigacija. Uređaji koji su "specijalizovani" za korišćenje na motoru su za mene jednostavno preskupi. Planiram da uzmem nešto što je predviđeno za auto, a ja ću malo da ga "friziram" za rad na motoru. Dakle stavim ga u plastičnu navlaku, napravim dobar nosač sa "amortizacijom", .....!

Zapao mi za oko model Blubery GPS 2go 434B. Cena oko 8000din.

Ima li neko iskustva sa ovim (ili sličnim) uređajem?

Uređaj bih letos koristio za putovanje kroz Rumuniju, Ukrajinu, Rusiju. Kakve su mape?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mape su iGo i odlicne su. Imas samo par sitnih problema.

 

Prvi je dobar nosac koji treba da bude pouzdan i bez vibracija.

 

Drugi manji je vodonepropusnost. Ovo delimicno resavas montazom na vrh tank torbe.

 

Sledeci problem, koji je meni uvek bio najveci je napajanje uredjaja tokom voznje. USB prikljuci su kratkog daha - radice koji dan i cao. Na proslom uredjaju sam to resio busenjem kucista i izvodjenjem kabla sa pouzdanom uticnicom.

 

I konacno, da ne bi na nepoznatim putevima neprekidno buljio u uredjaj treba da imas vezu sa slusalicama u kacigi.

 

Kad ovo resis, nebitno je da li je Bluberi, Prestigio ili nesto trece, svi ce raditi lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mape su iGo i odlicne su. Imas samo par sitnih problema.

 

Prvi je dobar nosac koji treba da bude pouzdan i bez vibracija.

 

Drugi manji je vodonepropusnost. Ovo delimicno resavas montazom na vrh tank torbe.

 

Sledeci problem, koji je meni uvek bio najveci je napajanje uredjaja tokom voznje. USB prikljuci su kratkog daha - radice koji dan i cao. Na proslom uredjaju sam to resio busenjem kucista i izvodjenjem kabla sa pouzdanom uticnicom.

 

I konacno, da ne bi na nepoznatim putevima neprekidno buljio u uredjaj treba da imas vezu sa slusalicama u kacigi.

 

Kad ovo resis, nebitno je da li je Bluberi, Prestigio ili nesto trece, svi ce raditi lepo.

Hvala prijatelju.

Mislim da ove sitnice koje si naveo kao potencijalne probleme mogu da rešim.

Nisam predpostavljao da USB može da pravi probleme ali sam i ja po zanimanju nekakav elektroničar pa ... !

U kacigu već imam ugrađene slušalice i mikrofon pa je i to rešeno.

I Rajko mi već dao neke preporuke pa mislim da je odluka (skoro) donešena.

Razmišljam uglavnom između Bluberry 2g434(stariji model i 2g477 (noviji model). Ovaj stariji ima i Blytut mogućnost a ovaj novi to izgleda nema.

Odlučiću za par dana.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Da se ukljucim i ja. Neznam zasto kupujete ove uredjaje kad svaki android mobilni ima Navigaciju. Ja sam na moj Samsung stavio Igo i odlicno radi svoj posao. Jos kad prikljucis i slusalice onda mozes i da odgovoris na pozive i da imas navigaciju. Mislim da je ovo najbolje resenje.

Pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da se ukljucim i ja. Neznam zasto kupujete ove uredjaje kad svaki android mobilni ima Navigaciju. Ja sam na moj Samsung stavio Igo i odlicno radi svoj posao. Jos kad prikljucis i slusalice onda mozes i da odgovoris na pozive i da imas navigaciju. Mislim da je ovo najbolje resenje.

Pozdrav

 

1. Nemam previše poverenja u univerzalne uređaje. Po meni telefon služi za telefoniranje, foto aparat za fotografisanje, a navigacija za navođenje. Znam da može i sve zajedno, ali uz prilično kompromisa i manje pouzdanosti. (A možda i grešim)?

2. Ne znam koja je cena takvih telefona (upotrebljiva i prilično pouzdana navigacija ima i za 50 evra).

3. Bitna je i vidljivost i veličina displeja, kao i lakoća rukovanja-korišćenja tokom vožnje.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Da se ukljucim i ja. Neznam zasto kupujete ove uredjaje kad svaki android mobilni ima Navigaciju. Ja sam na moj Samsung stavio Igo i odlicno radi svoj posao. Jos kad prikljucis i slusalice onda mozes i da odgovoris na pozive i da imas navigaciju. Mislim da je ovo najbolje resenje.

Pozdrav

 

Samo napred! :takoje: Svako ima što je njemu najbolje.

 

A što si uzeo taj Samsung? Ima mnogo jeftinijih kineskih telefona koji isto to rade? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja