Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Proizvodi puig ceo set, visoki vizir (15cm siri od originalnog), deflektor i stitnike za ruke. 

 

Mislim da sve puig moze preko Maxmomenta da se naruci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Ciao drugari, pazario sam danas kymca downtown i imam nekoliko pitanja. Bocni vetar je uzasan, sta treba da kupim da to ublazim?  Kako se sediste moze napraviti udobnijim, meni je iskreno pretvrdo?

Gde da teram motor na servis? hvala vam, Pele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 256 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Prelistaj temu, pričalo se o sedištu, a javio se i majstor Dare Satelis, koji je pedanterija živa samo moraš da sačekaš red malo duže. A za bočni vetar ili menjaj klimatsko područje ili prevozno sredstvo :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Vucko, hvala na odgovoru, nasao sam majstora za sediste, zna za problem, stavicemo memorijsku penu i novo platno.

Elem, imam jos par pitanja da vas ne gnjavim puno. Pozicija u izvedbi led tehnologije, dva led-a ne rade. Zvao sam kymco traze 310 eur za far.... vidim da ima nekih inbusa ali ne znam da li postoji mogucnost da se skinu i da se poprave?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Bocni vetar je uzasan zbog velike siluete skutera,tu kumuje i vizir.Kad kosava i ja na Beverlyju imam velike probleme.Dok sam vozio Liberty mnogo manje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Protiv vetra se ne moze sem da se smanji brzina.

AA500 recimo ima izrazeniji problem kad su bočni vetrovi u pitanju ili kad se stignu turbolencije iza kamiona...zna biti vrlo neprijatno.

SW takodje zbog povrsinski gabaritnih plastika.

Opusteno pri izlasku iz tunela moze te vetar baciti u drugu traku ili pribiti uz bankinu.

 

Kod sedista zna pući plastika sedalnog dela sa donje strane i ondak upada guzzca kad se sedne. Videti stanje pre prerade.

 

Led sijalicke mogu se zameniti, imbusi su tu samo kao ukras.

Centralna maska dole, vadjenje i otvaranje fara, rasturanje, zamena smd ledioda, proba, sklapanje, zatvaranje, montaza, proba jos jednom i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@SatelisJel znas koji lezaji (ili lezajevi) idu za korman ovog downtowna, gde ima da se kupi, ili bar da me uputis gde da nadjem taj podatak? Ili neko drugi ako zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, petarst je napisao:

ok, verovatno treba da se naviknem... kakav li je onda bocni vetar na vecim motorima

Proveri i da nije motorin negde kriv (vile, ram nedajbože...), od padova, udaraca. Često se desi i da je ležaj kormana propao, što reče kolega. Retko koji polovnjak kod nas je da baš valja... Probaj da sa još nekim odidigneš prednji točak i mrdaš ga levo desno. Mora da ide glatko. Ako glavi na sredini, ne valja. Onda imaš utisak da se boriš sa kormanom pri vožnji, a po vetru je to još izraženije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 6 sati, ske je napisao:

el znas koji lezaji (ili lezajevi) idu za korman ovog downtowna

Original OEM nosi šifru 53250-LBA2-E00. Potraži kod Kymco zastupnika, a šaljem ti broj od Dejana na pp. Kod njega mogu delovi da se nabave povoljnije, ako uspeš da ga nahvataš, pa probaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

 

Opusteno pri izlasku iz tunela moze te vetar baciti u drugu traku ili pribiti uz bankinu.

- Obraticu paznju, hvala na informaciji.

 

Kod sedista zna pući plastika sedalnog dela sa donje strane i ondak upada guzzca kad se sedne. Videti stanje pre prerade.

- Celovito je sediste.

 

Led sijalicke mogu se zameniti, imbusi su tu samo kao ukras.

Centralna maska dole, vadjenje i otvaranje fara, rasturanje, zamena smd ledioda, proba, sklapanje, zatvaranje, montaza, proba jos jednom i to je to. 

- Da li znate ko to moze da mi odradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Na čuvenoj dizalici u MM Lugu

Zamrnjeno ulje i filter posle 3.200km, ali.proslo je godinu dana. Skuter je vožen i po hladnijem vremenu, i nije zgoreg zameniti ulje jednom godisnje.

Iz drugog.puta zamenjene i prednje plocice, jer sam zaboravio da ih ponesem prvi.put

Hvala kolegi @Satelis na svemu!7c59274918083b06b2cd1d6997042fe1.jpg0695d488f81edcc63d9674c54d4ef97d.jpg

:mobilizator:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Jel imao neko "problem" da treba da iskopira onaj bocni dio kljuca koji otvara zastitu brave za paljenje?

 

Kako to da se rijesi, ko moze da to napravi?

 

Ključari to ne mogu a u ovlasceni servis kazu da se kljuc ne moze naruciti po broju sasije nego mijenjati bravu, ili iskopirati samo taj metalni dio.

 

Je li taj plasticni dio za otvaranje te zastite brave, isti (identican) na svakom kljucu, ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Mani ta zastita deluje samo kao zastita od nekog mehanickog ostecenja brave, da ne upada kisa previse, da klinci ne uguraju kojekakve gluposti unutra, pa mislim da je vrv ista kod svakog. Glupo je da kupujes drugu bravu zbog toga. Ne znam koj majstor bi to mogao da napravi. Nije to nesto komplikovano ali ne znam ko bi se toga uhvatio. Ja bih probao sam. Neki komad plastike pa lagano turpijicom dok ne upadne u bravu. A mozes da probas nekako da otvoris bravu nekim srafcigerom i da je vise ne zatvaras. A i gde je tebi taj dodatak kad je on sastavni deo kljuca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Na kljucu mi je. Ali nemam drugi rezervni originalni sa tim istim dodatkom.

A ovaj koji imam je malo pohaban ali nista strasni za sad.

 

Pa trazim resenje. Koliko god izgledalo jednostavno, u danasnjem vremenu i tehnologiji, ljudi jednostavno kazu "ne moze."

Sokirao me odgovor ovlascenog servisa.

 

Na kraju, ako ne nadjem resenje, probusicu i nekako cu otkinuti tu zastitu, i nema vise problema. 

A i sto se tice zastite od kise  sto si pomenuo, brava je skroz mehanicka pa joj ne moze voda nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Mozes da probas kod ovih sto rade 3D printing, oni vrv mogu to da rese. Ali najjednostavnije nemoj to da zatvaras dok ne nabavis rezervni kljuc

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Da, na 3D print sam pomislio. Probacu. Trebalo bi da ima nekog resenja. Kazu momci da bi trebalo da moze.

 

Inace, kupio sam motor danas. Pa gledam te sitnice da ispeglam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Brava je postavljena vodoravno pa voda itekako moze da napravi picvajz ako se ne zatvara ta klapna.

Meni je prosle sezone bio vrlo neprijatan momenat kad sam trebao da krenem s posla i nisam mogao da upalim motor. Nisam mogao da dam kontakt. Par dana ranije je duze vreme padala kisa a ja sam zaboravio da zatvorim klapnu.

Srecom, kolega je imao silikonski sprej pa sam morao da potrosim pola boce da bih mogao da okrenem bravu.

Iskreno, nemam pojma da li je isto na svakom kljucu. Meni je logicno da nije.

 

edit: moguce ipak da jeste…

slikao sam moj kljuc, svi zarezi su iste dubine, jedino ovaj na gore je nesto dublji:

image.thumb.jpg.2e97d778e85177556457f773fc02bf0d.jpg

Promenio član francuz69

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Sta je uradila kisa? Stvorila koroziju?

 

Iskreno, mislim da su bespotrebno stavili te zavrzlame. Vise muke ako klapnu zatvoris greskom a nemas je cime otvoriti, nego ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva
pre 1 minut, ske je napisao:

Mozda si u pravu, nemam pojma. Ako me sretnes negde u gradu ti reci, daj da probam moj kljuc kod tebe i eto, saznacemo:lol2:

Hahahaha, to jedino ako budes dolazio motorom do Budve ili ja do Beograda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
pre 1 minut, DusanMne je napisao:

Sta je uradila kisa? Stvorila koroziju?

 

Iskreno, mislim da su bespotrebno stavili te zavrzlame. Vise muke ako klapnu zatvoris greskom a nemas je cime otvoriti, nego ista.

Da, zapekla bravu iznutra.

Jbg, za ovo drugo, zato su i stavili kao sastavni deo kljuca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja