Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ma ne sporim ja za memoriju druze, nego je velika verovatnoca da coveka vise nema na forumu. Zadnji put je posetio forum pre godinu dana. No nebitno, nije mi bila ideja da mracim.

Sto se mene tice, ne mogu jos uvek da dajem ocenu kvaliteta jer sam moj primerak uzeo u Decembru i dosad sam ga uglavnom sredjivao. Potrosne stvari... Vozio sam ga malo, presao sam 300-400 km po gradu. Deluje bas kvalitetno i robusno, sve na njemu je kako treba. Plastike dobre, konstrukcija odlicna. Cini mi se da je kvalitetniji od Piaggio-a. Ono na sta mogu da ti skrenem paznju je da je do delova teze doci nego kod Piaggio-a, odnosno slabo ko lageruje original delove za Kymco pa uglavnom treba da se narucuju. Samim tim su i skupi. Recimo kais racunaj da ces platiti 140-160 evra, OEM ili Mitsuboshi. Sve ostalo za njega je bacanje para.

E bas zbog toga se ljudi krpe sa delovima pa stavljaju razno smece. Kod mene je recimo bio stavljen neodgovarajuci kais, par mm duzi i mm uzi sto ovako ne deluje strasno ali pravi probleme. Takodje mi nije bio original regler vec ne neko "kuvao" nesto pa je i taj "skarabudzeni" regler pravio probleme.

Posto sam uzeo masinu u sred zime a i racunao sam na dodatne troskove narucio sam delove od preko ko covek, sacekao da stignu pa polako radio stavku po stavku.

Dosad sam zamenio ulja, filtere, gume, kais, rolnice i regler. Sve novo i sve bas za taj skuter.

Sto se tice potrosnje, ona je oko 3.5-4 po Beogradu sa solidnim zavrtanjem. Skuter je solidno velik, bas bas dobar za voznju, agregat najjaci u klasi do 300cc. Mesta ispod sedista za 2 flip up kacige i jos ponesto.

Ono sto je downside je da je makina malo tvrdja, bar u poredjenju sa Vespom GT i da malo visi vozaci imaju problem da se spakuju u konfiguraciji kada se noge dizu napred na skije. Kada se noge spuste dole, nema problema. Ja sam visok 180 i imam preko 100 kg, meni nije problem nikakav. 

Pitaj ako te jos sta zanima. 

Max brzina je meni 140 ali zato sto sam stavio 14.1 gr rolnice. Zato mu je start bolestan. Krajnja moze nesto gore ako se stave 15 ili 15.5 gr rolne ali je start nesto malo tromiji. Krstareca brzina od 120 bez problema.

Promenio član francuz69
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

O kvalitetu bolje da ti odgovori neko od sjajnih majstora sa foruma koji su imali prilike da odrzavaju oba modela. Ja kao korisnik, ja sam zadovoljan kvalitetom kymca. Ali i kvalitetom Piaggia. 

 

Max brzina kojom sam vozio na autoputu je 140km/h, sa suvozacem uz Bubanj potok 120km/h, ali meni te brzine ne prijaju jos uvek. Za duze putovanje po autoputu mislim da bi mi 110-120 km/h prijalo. 

 

Potrosnja je mizerna. Ne merim je, ne vodim racuna, ali ne verujem da trosi vise od 3-4 litre. Juce Beograd-Kosmaj-Beograd, 120km, nije pomerio ni jednu crticu. Prezadovoljan sam. 

 

Zastita od vetra (kao inod vode) je za noge i trup odlicna. Samo bocni vetar mozes da osetis. Ali za moju visinu 183cm vizir pravi turbulencije tacno oko usiju, i bucno je vec na 60km/h. Verujem da deflektor to resava. 

 

Malo sam pesao da bi se skuter sa 13000km pokvario ozbiljnije. Na 12500 je morao da bude zamenjen kais, bio je pred pucanjem, ali to je tipicno za DT300i i kawasaki (mislim) j300.

 

Trudim se da ga odrzavam najbolje sto mogu. Valjda nece biti neocekivanih vecih kvarova. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Apsolutno se slažem sa kolegom @francuz69. Samo original CVT delovi i sve će biti OK. Što se cena tiče, mora da se istražuje, može da se nađe i dosta povoljnije.

Evo recimor za moj skuter (sličan DT-u iznutra) - kit koji sadrži kaiš, rolnice, slajdere, filtere za vazduh i ulje, svećicu i 2l ulja -170 € TUTTO ORIGINALE KYMCO!!!

To i sa carinom, PDV i poštarinom ne izađe na strašno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, Savamalac je napisao:

Ali za moju visinu 183cm vizir pravi turbulencije tacno oko usiju, i bucno je vec na 60km/h. Verujem da deflektor to resava. 

Meni baš smeta buka od vetra, a viši vizir tu spasava. Ne znam koliko je ovaj viši od originala za DT. Istraži, nije skup, možda bude rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nađoh dimenzije na Amazonu:

Windscreen Kymco down-town 125/200/300 ART.23101 Brand FACO TALL windbreak 740 mm 590 mm wide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Evo malog update oko potrosnje... Beograd-Avala-Ralja-Sopot-Kosmaj-Mladenovac-Topola-Rudnik-Lazarevac-Beograd, 246km, vozac i suvozac 135kg, na momente i do 130km/h, preticanja bez ustezanja, potrosnja 3.3 lit na 100km. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Inace, bodyguard nam je bio mocni GS 1200 Adventure, takodje sa dvoje. Kako je bio u pratnji skuteru, on je potrosio tek nesto manje od 5 litara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Danas divan dan za vožnju, našao sam vremena i baš uživao u lepom vremenu... I onda me u povratku kući, u gradskoj stani kreni vožnji, opiči devojčica od 18 god autom od pozadi :(

Koliko sam mogao da vidim, stradao vizir i zadnji blatobran, videću ujutru po danu dal ima još štete.

 

Jel znate možda neki izvor gde može da se nabavi blatobran za GTi? Ne bih ga krpio, ima dosta povoljno polovni na eBay, al mi se ne čeka dok ne stigne.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Naručio sam nov blatobran od Dejana, čuvenog ovdešnjeg dobavljača Kymco delova. Ispade nešto jako jeftino, nadam se da nije nešto pogrešno, kakve sam qurate sreće ;)  Vizir naručio iz Motolenda, imaju na stanju. Devojkin tata plaća troškove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ništa mi ne fali, nekako sam uspeo da odskočim u desnu stranu, a skuter se skljokao na levo. Nisam čak ni pao. Mada, zamišljam ovu situaciju kad si nekom teškom motoru, pa on padne preko tebe... Uopšte ne bi bilo romantično.

 

Za tog Dejana sam saznao na ovom forumu, još pre neku godinu. Ima neki dobar dil sa Kymco, pa nabavlja OEM delove povoljnije i brže nego što je to online. Pošalješ mu šifru dela, on ti javi cenu i rok kada stiže. Skroz je profi. Poslaću ti broj tel na pp. Zatrebaće ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dejan je nekada drzao servis koji je bio ovlasceni za Kymco, cuveni KDM.

Covek je promenio pravac iz nekog razloga, dogovor sa njim uzmite sa dobrom rezervom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni se danas javio i dogovorili smo se, naručivao sam od njega i ranije, al što kažeš, ako mu to nije više primarna delatnost, onda po dogovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Evo jos info o modelu iz naslova... Utisci nakon voznje. 

 

Beograd-Smederevo-Kovin-Deliblato-Pancevo-Beograd. Vozac i suvozac cca 135kg.

 

Do Smedereva pravo uzivanje! Od Smedereva sve ravnica. Brzine na dugackim pravcima oko 110-120km/h. Motor stabilan, krstari.

 

Vetar konstantno jak, na momente izuzetno jaki bocni udari. Bas neprijatno. Vozacu jos i nekako, suvozac "da spadne sa motora". Buka od vetra ogromna iako su full face kacige. Deflektor neophodan. 

 

Ako je ovo bila simulacija voznje po auto putu, na primer do Ljubljane ili Budimpeste ili... Bice to ozbiljan napor zbog buke. A ne moze da se "da gas" i skrati vreme putovanja. 

 

Udobnost je odlicna, motor na podesavanju amortizera 3 (od 1 do 5) je jako udoban, a opet lepo se vozi po krivinama (Topola, Rudnik, Ralja itd). 

 

Udobnost sedista za oboje je odlicna. Takva da voznja od 90min odjednom, ili 5 sati za ceo dan ukupno ni u jednom trenutku ne zasmeta. Kao fotelja. 

 

I na kraju, reklama kaze 2 full face kacige ispod sedista. Lazu! Ne moze ni jedna. Niti Caberg niti Shark, a obe S velicina, znaci manja skoljka. Problem je u "visini" kacige. Ne moze da se zatvori sediste. Oko kaciga ostane mnooogo prostora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja bih samo dodao na gore napisano, ispod sedista staju Shark Nano (velika jet) XL i Roof Desmo (flip up) XXL. Takodje, ne bih se slozio za sediste. Dobro je ali daleko od toga da je udobno za duze voznje. Veliko jeste ali u poredjenju sa nekim drugim maxi-ima ipak tvrdje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Slazem se, jet staju bez problema, a kada vidim da staje flip up XXL zapitam se gde gresim. Mozda u nacinu stavljanja kacige? :neznam:

Tu flip up stavljas u prostor blize koferu ili blize rezervoaru? A bradu okreces ka koferu ili ka rezervoaru? 

 

Udobnost sedista je svakako subjektivna skroz. Zaista je nas osecaj da mozemo da sedimo bez problema koliko god treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa nije sve u sedištu, ima i nešto i do guzce :) Dowtown je nekako taman za mlađe, lakše, ne mnogo krupne vozače, i bez šlaufa oko stomaka :)

Ja na njemu sedim ko žaba na lokvanju zbog nogu, nije za mene, a evo kako izgleda kod buckastih, veliki je pritisak na trtici:

 

 

Downtown300Seat.jpg.b759bda042c6fa02cc08fc9d66e0df71.jpg

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Flip stavljam obicno dalje od rezervoara ali moze da stane i blize. Samo jedna napomena, Roof Desmo je flip over, slicno kao Shark Evoline, stavljam je sa bradom izvrnutom na potiljak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s

Da se i ja malo ukljucim u pricu o ovom skuteru, uzimam ga za nedelju dana-vlasnik je u inostranstvu pa dok stigne...bice uskoro i lsike.

Da li bih mogao negde da nadjem da kupim stitnik za ruke/rucice-pretragom u Srbiji nisam nasao nijednu firmu koja ih prodaje ili pak nisam znao da pretrazujem...

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja