Jump to content

Moto Zajednica

R1100RT 1996-2001

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

BMW R1100RT 1996-2001

 

R1100RT%20Sinus%20Blue%20701.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1998.godište (proizvodio se od 1996-2001), 1085ccm, 90KS, dva cilindra, boxer, 4 takta, ubrizgavanje, kardan, ABS, dva diska napred, jedan pozadi, maksimalna brzina 200km/h, ubrzanje od 0-100km/h 4 sejunde, težina 275+kg

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

U dva navrata, sve skupa 1000km

 

3. Šta mi se dopada:

 

Impresivnost na prvi pogled! Bedevija! Debela Berta. Skok adrenalina prilikom startovanja mašine. Sedište, ili bolje reći fotelja, se podešava na visunu od 780-820mm. Nevidjeno dobra upravljivost koja te tera da uživaš u njemu podjednako u gradskoj vožnji kao i na otvorenom drumu, mada te sam po sebi tera da izadješ na otvoreno... Fenomenalna zaštita od vetra. Vetrobran se diže i spušta elktropodizačem, tako da isključuje mušice na viziru kacige. Bočni oklopi štite noge (kolena) u potpunosti od vetra. Instrument tabla koja ima sve funkcije uključujući i digitalni pokazivač stepena prenosa. Neverovatno ubrzanje za svoju težinu. Dobro kočenje pri velikim brzinama na ravnom putu. Prelep osećaj obaranja u dugačkim kirvinama, mada mami i na kratkim... Nakon završene vožnje, imaš osećaj da ti je neko ukrao igračku, jer nema umora. Podizanje motora na štender savršeno je rešeno sa polugom na ramu koja se otvara i op! Popneš ga kao pahuljicu.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Kritična prva tri metra dok ne krene, pogotovo na lošem asfaltu ili krivini uzbrdo/nizbrdo. Nikad nisam vozio boxer, tako da mi pomalo smeta "bacanje u stranu" prilikom menjanja u veće stepene prenosa. Retrovizori! Lepo izgledaju u oklopu, ali nekako stoje nisko, stalno ti pogled ide na dole. Pored toga manuelno se šteluju (za razliku od vizira). Biću smeo da napišem da mi je izgled prednjeg blatobrana izuzetno ružan, maska i far mogu da prodju, a zadnji štop sa migavcima mi takodje kvari vizuelnu koncepciju. Lako je biti pametan posle 15 godina, svi ovi detalji su impresivni na nasledniku, R1200RT... U gomili oklopa, mogao se možda naći još po neki kutak za odlaganje stvari, jer je prednja leva kaseta kod rezervoara dovoljna samo za rukavice i dokumenta...

5. Moj utisak:

 

Šta da napišem a da ne izgleda pretenciozno ili glupo, budući da 1000km stvarno nije dovoljno za objektivni prikaz motocikla. Ovaj motor je stvoren za put! Uvek me odbijao zbog naše Policije koja ga vozi, pa me je poistovećivanje sa njima upućivalo na drugu stranu. Sad kad su krenuli u izlet sa Apriliom, žao mi je što su odustali od RT-a. Voleo bih da ga ima neko od mojih, pa da ga probam na duge staze. U svim uslovima vožnje, na 430 predjenih km, u rezervoar ja stalo 21lit benzina. Impresivno malo za užitak koji je dobijen. Rado ću ga se sećati a još radje mu se vraćati, kad god mi se pruži prilika.

 

Da parafraziram Šojića: " Ko je vozio RT-a taj je bio kapetan na ladju!"

:zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Htedoh da pisem ovde, ali....oopsss. Ovo nije tema za 1150 RT. :) 

Za R 1150 RT ne postoji tema  :zbunjen:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pozdrav svima 

pa i ja da objavim moje utiske :)

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1999

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

3 godine  18000 km

 

3. Šta mi se dopada:

Kocnice su vrh , udobnost , zastita od vetra , potrosnja 5l , upravljivost, izdrzljivost motora i ostale sitnice koje voznju znace !

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Ima par mana prilagodljivih uz izdatke i mastu : volan i opcije originala nisu dovoljne za svakog vozaca, niska copava, od zamora materijala i opterecenja lomi se desni srednji drzac rama na kucistu menjaca koji je od aluminijuma, originalni zadnji kofer je za jednu kacigu a bilo koji drugi se ne moze montirati zbog paktregera. sediste godinama gubi svojstva i postaje nepodnosljivo za duze relacije.

Ima i mana koje se ne mogu ispraviti vec moras ziveti s njima . Plasticni oklop da skines i vratis a nista ne polomis trazi vremena i zivaca. Retrovizori jesu nisko iako su pregledni ali kad spustis pogled ne vidis ni perifernim vidom napred. Za neke redovne zamene potrosnih delova mora se rastaviti skoro ceo motor, lamela , senzori brzine i posebno nulte sto im je osetljiva tacka. Oseca se jako bocni vetar .

 

5. Moj utisak:

Da ima novi 1100 ili 1150 pre bih ga kupio nego 1200 iako je dizajn zastareo jer je pravi turing motor za moju visinu od 195 cm. Ne nadjem mu kod drugih marki adekvatnog suparnika, dakle meni motor za citav zivot !

 

Komentar na prethodni rew.

Ne baca boxer motor u stranu vec jednostrano vesanje zadnjeg tocka ! Kaseta napred i nije za odlaganje vec je za kasetofon koji je imao kao nov 

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Pozdrav evo utisci posle 500-600 km:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

    1999

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

     500-600 km za sada 

 

3. Šta mi se dopada:

     odsustvo buke i vibracija,sumova pri brzini od 100-120 km\h izuzetno prijatna voznja pri toj brzini.Odlicna zastita od vetra.Utisak                   sigurnosti.Stekao sam utisak da bi se sa njim moglo na kraj sveta.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

     Menjac.Prebacivanje uz dosta veliku buku.Dosta tvrda rucica kvacila.

 

5. Moj utisak:

    Mislim da ce ovo biti motor sa kojim cu napraviti najvise kilometara ali pre toda cu definitivno morati da prepravim sediste.Dota me gura prema napred pa pocne da zulja posle stotinak kilometara.Sve u svemu ocena 9 za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: karaburma,bgd
  • Motocikl: hjusong cruze II125,bmw r 1100rt
[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

1996

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]
Vozim ga od prosle godine,predjeno sa njim oko 5000 km
.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.Zastita od vetra je perfektna,a sto ga brze vozis motor mirnije radi.
Kocnice su odlicne,potrosnja je ok malo jace od 5 litara.Muzika na motoru koja se sasvim solidno cuje
 i pri brzinama od preko 140km

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]
Menjac grubo prebacuje,kretanje sa istim i skretanje pri malim brzinama zbog njegove tezine
 trazi opreznost


[b]5. Moj utisak:[/b]
Aerodinamika uradjena perfektno,agregat ima snage da sa dva putnika,punim 
koferima moze da vuce i manje vozilo/npr ficka/ a pri tom neprelazi sa potrosnjom
 od 5,5l.Pri voznji je lako upravljiv,ima lep zvuk agregata i po mom ukusu izgleda
 perfektno.PS Jos jednom ponavljam,mana ogromna tezina ali je stvoren za ugodnu
 i opustenu voznju 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6467 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 30.3.2018. at 21:56, vazlan je napisao:

Menjac.Prebacivanje uz dosta veliku buku.Dosta tvrda rucica kvacila.

 

Pre sat vremena, joker316 je napisao:

Menjac grubo prebacuje,kretanje sa istim i skretanje pri malim brzinama zbog njegove tezine trazi opreznost

 

Menjač traži predpritisak i odlučno šaltanje i uz adekvatno ulje se lako i gotovo bešumno šalta. Kvačilo nije tvrdo, ako jeste, postoji neki uzrok.

 

A što se tiče vožnje pri malim brzinama, krug je prečnika cca 4m a motori teži nekoliko desetina kila više nego serijski :

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Menjac.Potrebno je nauciti se na menjanje brzina i onda nema problema.Kvacilo,mislim rucica,dao sam komentar u jednom od predhodnih postova,i to je stvar navike posle prehodnih motora nekih sa hidraulicnim pa onda nekih motora sa manjom kubikazom.Sve u svemu velik(ali ne prevelik i tezak kao Paneuropa koju sam vozio)ali kada se naviknes posle par stotoina kilometera sledi samo uzivancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW R1100RT

1. Godište 1999

2. vreme provedeno na motoru 3 godine i 35000km 

3. Kad sam ga kupio trebalo mi je oko 1500 km da ga savladam i naučim kako se vozi. Kupio sam ga krajem septembra i sa onako lošim  gumama se privikavao na njega. Ali kad sam s proleća stavio komplet guma michelin pilot road 3.... tad je krenula zabava.Motor povlači kao lud, leži u krivinama samo tako.Čini mi se još bolje kad je neko na zadnjem sedištu(pod uslovom da zna da prati) 

4. Ne znam šta bi moglo biti bolje... motor je takav kakav je , obožavaš njegove vrline,a ignorišeš mane.

5. Fantastičan motor za tu godinu proizvodnje, imponuje mi to što vredi kao i auto mladjih godina ...recimo bmw E46

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav eto i mene kod vas posle 14 japanaca dosao na red i ovaj lepotan motor trenutno na servisu ..pisem kad stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 459 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt
[b]3. Šta mi se dopada:[/b] sve
[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b] ja tu nebi nista diro
[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b] mesec ipo dana,preso oko3500 km,
1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]  1998
[b]5. Moj utisak:[/b]bombona od motora,ko voli ovake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kod svih BMW R1100 ulje umašini se menja na 10.000 km, a u menjaču i finalnom prenosu na 20.000 km. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1419 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nameravam fda se motorizujem ovim Bavarcem. Imate li preporuku za neki dobar primerak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW R1100RT

Jeste tezak motor to stoji, ja sam se brzo naviko na njega sadide kao bicikla eto za mesec ipo dana sam preso 3000km snjim nisam stigo vise da vozim jbg. ali je za duzi put po meni ekstra a i za po gradu nije komplikovan samo navika nista vise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moj R1100GS (ista mašina kao i kod RT), potroši oko 0,4 litara od zamene do zamene (10.000km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1100 RT

1. Godište motocikla koji ste vozili:[

 

. 1998.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

. 3 meseca

 

3. Šta mi se dopada:

 

.  udobnost , upravljivost , kočnice

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.  zadnje svetlo ili pozicija 

 

5. Moj utisak:

-  odličan putni motor pogotovo ako je dobro održavan ima da traje. Nema puno elektronike i raznih senzora kao novi modeli , tako da ko se imalo razume u mehaniku mnogo toga može sam da uradi, naravno uz pravi alat .

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja