Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Iskoristio danas malo ovo hladno vreme da se provozam do Golije. 

B1DC9314-A409-4C0D-8A89-3D557CE2CC28.jpeg

Promenio član muljaz
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 38 minuta, Alexandra995 je napisao:

Pala prva vožnja juče, uzela sam dozvolu u subotu. :jee1:

 

0-02-0a-b5c88ef245b667ab82618b4f46afb739a049786f8eeb370180e94fc63943a3b8_e06d371c2c7c772c.thumb.jpg.fd8b591c720caa52dbdabfab638df8d2.jpg

I? Utisci, kakvi su? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, BokyBoy je napisao:

I? Utisci, kakvi su? 

Super, malo mi je čudno što ne pratim instruktora, idem kuda hoću, ne gledam gde je policija (vozila sam ga po naselju par puta pre nego da položim). :ups:

Malo mi kliza rukavica sa gasa, mora čvršće da se drži, nešto tvrđe kvačilo u odnosu na školski motor pa počne da boli ruka posle nekog vremena, skraćeno vidno polje zbog full face kacige, opet navika, jer do sada sam samo šlem nosila i otvorenu u auto školi. :)

Kaciga mi ne stvara glavobolje, učim od samog početka da koristim potkapu. :)

 

0-02-05-d8acdff743d4c8058fed1e8fe5c4bf45cc28e1ecf3122e366c0e84daeef56c5b_2f647342f3237b2f.thumb.jpg.17c58c757ddc19cd0c9b2f4a9900cb9d.jpg

 

I ne bih otišla kući ranije da mi leva ruka nije otkazala... :lol2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Stavi silikonske gripove, isti sam problem imao sa gumenim I klizanjem, jer vozim isključivo sa rukavicama, i neka ti neko podmaže malo sajlu, moguće da je do toga, ako je stajao motor... A uskoro nećeš ni koristiti kvačilo, samo prilikom kretanja, kao ja... Srećno i puno bezbednih km želim. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 33 minuta, BokyBoy je napisao:

Stavi silikonske gripove, isti sam problem imao sa gumenim I klizanjem, jer vozim isključivo sa rukavicama, i neka ti neko podmaže malo sajlu, moguće da je do toga, ako je stajao motor... A uskoro nećeš ni koristiti kvačilo, samo prilikom kretanja, kao ja... Srećno i puno bezbednih km želim. :takoje:

I meni je drug rekao da u toku vožnje ne koristi kvačilo, meni se sve čini da ću tako samo da oštetim menjač (ne znam).. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Polako, doći će sve na svoje...

 

1. Kvačilo vidi stvarno dal je sajla malo zaribala, dal je treba podmazati, svakako ne škodi.

2. Vidi i ugao ručice u odnosu na položaj ruke, to ume da bude jako umarajaće.

adjust09.jpg.7fa6714ec6ab1833b50eaa6fc628a085.jpg

 

3. pretpostavljam da je školski motor imao korman, na F4 su heble i to je drastična razlika u odnosu na položaj i ugao ruke.

4. (Jet kacigu u auto školi neću komentarisati, kad su nam ŠKOLE takve šta dalje da pričamo).

 

5.  tehnika menjanja brzina...

Kvačilo se "do kraja" pritiska kad stojiš, i hoćeš da kreneš, da bi bila sigurna da je odvojilo i da upadne u prvu.

Između brzina kad se već krećeš dovoljno je da samo malo popustiš gas i bukvalno "lizneš" kvačilo - tek toliko da rastereti menjač, i simultano nogom šaltaš u veću. Menjanje brzina mora da bude relativno brzo, precizno i glatko.

Ali opet, kažem, polako, ne možeš to odjednom.. za to treba vremena, i valjalo bi da ti to neko pokaže. Ja se sećam kad je pre puno godina meni to drugar pokazao tako što smo se vozili zajedno na motoru.. danas o tome ni ne razmišljam.

 

Vožnja motora je "motorički" dosta zahtevna operacija kad razmisliš. Jako je teško početnicima da odvoje te operacije, desna ruka okretanje gasa (strah!) i doziranje prednje kočnice, leva ruka kvačilo (tačka hvatanja, opet strah), desna noga doziranje zadnje kočnice, leva noga gore dole brzine... Kao sviranja bubnjeva! Treba vremena da to postane podsvesna radnja. Paradox je da što više razmišljaš to će ti biti teže (tako nastaje "visky throtlle" kad se početnik skoncentriše samo na kvačilo). Kad u to sve umešaš strah koji je prisutan kod početnika, držanje balansa nečeg što ima 200kg i kretanje kroz prostor.... Idiiiii bre...

 

Polako i lagano. Učenje vožnje motora nikad ne prestaje. Budala je ko misli da sve zna.

;):takoje:

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 6 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Polako, doći će sve na svoje...

 

1. Kvačilo vidi stvarno dal je sajla malo zaribala, dal je treba podmazati, svakako ne škodi.

2. Vidi i ugao ručice u odnosu na položaj ruke, to ume da bude jako umarajaće.

adjust09.jpg.7fa6714ec6ab1833b50eaa6fc628a085.jpg

 

3. pretpostavljam da je školski motor imao korman, na F4 su heble i to je drastična razlika u odnosu na položaj i ugao ruke.

4. (Jet kacigu u auto školi neću komentarisati, kad su nam ŠKOLE takve šta dalje da pričamo).

 

5.  tehnika menjanja brzina...

Kvačilo se "do kraja" pritiska kad stojiš, i hoćeš da kreneš, da bi bila sigurna da je odvojilo i da upadne u prvu.

Između brzina kad se već krećeš dovoljno je da samo malo popustiš gas i bukvalno "lizneš" kvačilo - tek toliko da rastereti menjač, i simultano nogom šaltaš u veću. Menjanje brzina mora da bude relativno brzo, precizno i glatko.

Ali opet, kažem, polako, ne možeš to odjednom.. za to treba vremena, i valjalo bi da ti to neko pokaže. Ja se sećam kad je pre puno godina meni to drugar pokazao tako što smo se vozili zajedno na motoru.. danas o tome ni ne razmišljam.

 

Vožnja motora je "motorički" dosta zahtevna operacija kad razmisliš. Jako je teško početnicima da odvoje te operacije, desna ruka okretanje gasa (strah!) i doziranje prednje kočnice, leva ruka kvačilo (tačka hvatanja, opet strah), desna noga doziranje zadnje kočnice, leva noga gore dole brzine... Kao sviranja bubnjeva! Treba vremena da to postane podsvesna radnja. Paradox je da što više razmišljaš to će ti biti teže (tako nastaje "visky throtlle" kad se početnik skoncentriše samo na kvačilo). Kad u to sve umešaš strah koji je prisutan kod početnika, držanje balansa nečeg što ima 200kg i kretanje kroz prostor.... Idiiiii bre...

 

Polako i lagano. Učenje vožnje motora nikad ne prestaje. Budala je ko misli da sve zna.

;):takoje:

Hvala puno na opširnom objašnjenju.

Jeste, Kawasaki ER6N sa kormanom, vozila sam ga kao bajs. :moto3: Pohvatala sam komande i ne mislim o njima toliko, najviše mi smeta rukavica koja mi kliza sa gasa, ne mogu precizno da doziram, i to kvačilo koje stalno stiskam jer se po gradu vozim najviše, ne udaljavam se dok ne počnem da mu verujem da mogu malo dalje od grada da odem. A pozitivan strah je uvek prisutan i tako mora ostati uvek. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit
15 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Polako i lagano. Učenje vožnje motora nikad ne prestaje. Budala je ko misli da sve zna.

;):takoje:

Oh koliko je ovo samo tacno :jee1: Ovu recenicu svi treba da ponavljamo svaki put pre nego sto zajasimo svog ljubimca.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja