Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

@GuMi5

Nisam znao da se i tamo vozi levom stranom...nasledje..

 

Da da, kada sam krenuo osigurao sam se odgovornosti lupanja tuđeg auta jer sam znao da se tamo vozi naopako a od prijatelja kod kojih smo išli smo imali auto na raspolaganju pa reko za svaki slučaj dodao još jednu sitnicu u osiguranje imovine...

 

Za mene je Južna Afrika:

 

Zemlja odličnih puteva (apsurdno ali je tako)

Zemlja lošeg ili nepostojećeg interneta

Zemlja gdje u mnogim gradovima imaš na ulici vode za piće (uprkos narodnom mišljenju)

Zemlja nasmijanih i prijatnih ljudi (ne dijelim ljude na crne i blijele, sa svima sam se ophodio isto)

Zemlja gdje aparthead još nije završio (slično ratu na Balkanu) na žalost

Zemlja gdje je podjela između bogatih i siromašnih lagana za ostvariti (sa 2 metra zida, i još pola metra ili više bodljikave žice ili električne ograde)

Zemlja prelijepe prirode

Zemlja gdje žive divne životinje

Zemlja gdje se banane mogu ubrati sa drveta (rijetko gdje ali može da se nađe)

Zemlja Toyota, Subarua, Suzukija, Kie i raznih ostalih istočnih automobilskih marki (90% bogatih voze dzipove)

Zemlja automatskih mjenjača (zbog sigurnosti ako bi te neko napao na semaforu svi voze automatike)

Zemlja gdje je dozvoljeno proći kroz crveno na semaforu ako ne smetaš nikome ili naveče posle 21:00

Zemlja JAKO SKUPIH saobraćajnih kazni (autoput, 23 preko, 80€)

Zemlja gdje sam se (iako prvi put tamo) osjećao kao da sam kod svoje kuće

I najvažnije, zemlja u koju želim da se vratim, što prije, dok još ima divljeg života da sve to zapišem u svoje srce...

 

 

Dok kakim, evo još jedna fotka...

 

 

 

 

DSC_0918.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

 

@GuMi5

Nisam znao da se i tamo vozi levom stranom...nasledje..

 

Da da, kada sam krenuo osigurao sam se odgovornosti lupanja tuđeg auta jer sam znao da se tamo vozi naopako a od prijatelja kod kojih smo išli smo imali auto na raspolaganju pa reko za svaki slučaj dodao još jednu sitnicu u osiguranje imovine...

 

Za mene je Južna Afrika:

 

 

Zemlja Toyota, Subarua, Suzukija, Kie i raznih ostalih istočnih automobilskih marki (90% bogatih voze dzipove)

Zemlja automatskih mjenjača (zbog sigurnosti ako bi te neko napao na semaforu svi voze automatike)

Zemlja gdje je dozvoljeno proći kroz crveno na semaforu ako ne smetaš nikome ili naveče posle 21:00

Zemlja JAKO SKUPIH saobraćajnih kazni (autoput, 23 preko, 80€)

 

 

dajmondZ are džapans best frendZ .....

 

"Japan began actively trading with South Africa for natural resources since the 1960s, despite international sanctions in response to South Africa's apartheid. As a result, Japanese in South Africa were granted the honorary white status, much to the complaint of South African opposition party politicians and the press which questioned why the Japanese were granted special privileges. [5] In addition, Japan's support and passive posture toward the white minority rule bought criticism from nations of Black Africa. In 1983, Tanzanian Ambassador to Japan, Ahmed Hassan Diria, pointed out that profits generated from Japanese tourists visitng South Africa helped strengthen apartheid."

 

i u japanu se vozi naopako i samo automatika ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ovaj deo ovde će da bude proširenje dvorišta. da paščići mogu da puste korak :) .... i random voćkice za familiju. badem, višnje, kruške, trešnje ...

 

14257703_1685789885080443_53404710014407

 

moja prva njiva  :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pre neki dan na Krčedinskoj Adi. Kružio je oko nas 20-tak minuta tamo - amo. Valjda je 'teo da ćapi neku mangulicu ;)

 

AD6217C7-0AB7-B446-A8C0-3CFEAC74A552_thu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Deo uvodnog posta teme:

 

Da ne bi preterivali, neka se svako ograniči na maksimalno jednu fotografiju dnevno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja