Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

1922491_10151965491601517_1057781321_n.jpg

 

ovako je osvanuo trideseti decembar prošle godine.... od tada mi stoji kao cover photo ... svaki dan gledam ovu fotku i svaki dan se iznova iznenadim i začudim da su ovo sada moja jutra. ovako izgledaju moja buđenja. ovo je moja stvarnost... moja svakodnevica.

 

danas sam bila u beogradu. išla sam u policijsku instituciju po ličnu kartu. čim sam se vratila u moje dvorište došlo mi da zagrlim svako drvo i da poljubim svaku fotku ovih izlazaka sunca kojih imam.... zgrozim se i prestravim svaki put kad uđem u grad. pomislim - kako bi ja preživela da moram ponovo da živim ovde. da me stigne ona jevrejska... uh! brrrr!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Nije danasnja, malo starija ali meni fotografija dana malo ceprkao po mom photobucketu pa naletoh i na nju...

 

 

Sopotnica

IMG_9170_2.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Podseća na viljušku...zar ne? Ko zna..možda čeka nekog nezgodnog džina da siđe i pojede nas..onako..sa stilom :)

 

bLok 7o..12948685353_35d5e27c2a_b.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prvi put da sam nosio "veliki" aparat u svatove. Tako dobro bese da je ovo najbolja fotka (ne, nije mladozenja u pitanju) :)

 

J1tXKL1.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

i-8WpHJJf-M.jpg

Spomenik “ženama za komfor”

Centralni park

Glendejl, Kalifornija

 

“Žene za komfor” – tako je Japanska vojska u Drugom svetskom ratu zvala žene, devojke i devojčice sa okupiranih teritorija koje su otimane od svojih porodica i odvožene na front. Njihovim porodicama je bilo rečeno da će služiti Japanskoj vojsci. Nije im bilo rečeno kako.

 

Oko 200.000 žena, devojaka i devojčica Koreje, Kine, Filipina i drugih okupiranih zemalja završilo je u javnim kućama Japanske vojske u okviru kasarni. Bile su prisiljene da seksualno opslužuju i po dvadeset vojnika dnevno. Zdravstvena preventiva i lekarska nega im nisu pružane, na slobodu nisu puštane. Mnoge su silovane do smrti. One koje su preživele godine seksualnog ropstva videle su slobodu tek kada su ih savezničke trupe oslobodile.

 

Japanska vlada nikada nije priznala zločin, niti se izvinila.

 

2011-e, u Seulu, glavnom gradu Koreje, podignut je spomenik “ženama za komfor,” direktno ispred Japanske ambasade.

 

Prošle godine grupa Koreanskih imigrantkinja iz naselja Glendejl pokraj Los Anđelesa je sakupila novac i naručila repliku tog spomenika za gradski park u Glendejlu. Ovo je izazvalo žestoku reakciju japanskog lobija u Americi koji ovaj spomenik smatra uvredom za Japan. Vlada Japana je poslala delegaciju na čelu sa gradonačelnicom Tokija da traži uklanjanje spomenika; poslata je peticija Beloj kući, umešali su se i Američki kongres i Ministarstvo inostranih poslova.

 

I pored svih pritisaka, gradska uprava Glendejla je odbila da ukloni spomenik koji su podigle njene stanovnice.

 

Bronzana devojka u Koreanskoj narodnoj nošnji i dalje sedi pokraj prazne stolice, i nemo svedoči u ime 200.000 duša čiji glas se više ne čuje.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja