Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

najlepši :takoje:

 

Jedan dio rijeke je u brzacima, predivno žuborenje, a drugi 50m uzvodno, voda miruje, ništa se ne čuje, samo crkvut ptica, mir, tišina, spokoj... 1aha.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Scena koja me je dočekala ispred prodavnice sira na planini Vlašić :lol:. "Gazda" koji je očigledno dovoljno zaradio taj dan, odlučio je da zatvori radnju prije vremena i ode u "ladovinu. Kakav šamar kapitalizmu !:D (fotkao sam telefonom)

post-26616-0-80618500-1393836087_thumb.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

“Ni sneg, ni kiša, ni vrućina, ni mrak neće sprečiti naše kurire da hitro isporuče pošiljke koje su im poverene.” – Moto konjičke poštanske službe Persijske Carevine, peti vek pre naše ere (zabeležio Herodot).

 

Ovaj moto mi se svideo još od prvog puta kada sam ga pročitao, pa se i ja trudim da ga se pridržavam u mom poslu.

 

Poslednjih par dana u južnoj Kaliforniji vlada nevreme, i deo naselja gde stanujem je evakuisan zbog lavine blata koja se obrušila sa obližnjih brda. To su ista brda koja sam pre nekoliko meseci slikavao kako gore u požaru.

 

Sve moto škole su, naravno, otkazale sve kurseve. Ja sam po rasporedu imao zakazan večernji čas na poligonu od 18h do 23h, i otiš’o sam na radno mesto jer nisam bio siguran da li je škola javila učenicima da časa neće biti.

 

Izgurao sam motore na poligon, upalio ih da se zagreju, postavio čunjeve, i uključio reflektore. Bez obzira na nenormalan pljusak, u zakazano vreme pojavilo se šest učenika, i sa sobom uredno donelo kacige i potrebnu opremu. U duhu demokratije, ostavio sam im da odluče da li žele da uče da voze motor tada po mraku i kiši, ili žele da otkažemo čas i dođu kada bude lepše vreme. Upozorio sam ih da iako jesam voljan da im održim čas ako to žele, nema popuštanja zbog nevremena: moraju da odvoze svih pet sati i polože test po istim standardima kao i kad je sunčano i suvo. Svih šest su glasali za održavanje časa.

 

Ostatak noći kiša je naizmenično padala i prestajala. Iako mokri do gole kože, sva šestorica su junački odvezli sve vežbe, i u 23:00 i poslednji učenik je položio test vožnje.

 

Užitak je raditi sa ovakvim učenicima. Inspirativno, čak. To sam im i rekao na kraju, i rekao im da bi bili idealni jahači Persijske poštanske službe. Taj deo me nisu razumeli.

 

1. mart 2014

Moto Škola Arojo

Volnat, Kalifornija

 

i-pLn3c7k-M.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

... Užitak je raditi sa ovakvim učenicima. Inspirativno, čak. To sam im i rekao na kraju, i rekao im da bi bili idealni jahači Persijske poštanske službe. Taj deo me nisu razumeli.

 

Izuzetno kolega :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Bio sam prošli tjedan na skijanju u Italiji ( Kronplatz ) i kod recimo negde - 6 °C i stvarno prekrasnom vremenu naletih na ovog "vručeg" Norvežanina. Skijao je za sve pare i to bez gača. Da ste samo žene videli kako su gledale :lol:

1836640_10201581583643550_345996056_o.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja