Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Vas dva....

Hahaahahahahaaha...

Ja se pokrivih od smeha zbog ove dve fotke i samih prica!! :lol: :lol: :lol:

 

Elem, vrabac 1- rip... :D

Vrabac 2- enjoy your meal!!! :Mina:

 

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Jedan od slabo zastupljenih zanata u Srbiji...potkivac

O tome govori ova fotografija gde u Svilajnac dolaze potkivaci iz Ivanjickog kraja kako bi potkivali konje.

Dok sam radio ovu pricu, razgovarao sam sa vlasnikom konja koji mi je rekao da ima nekih koji "kao" umeju da potkivaju i u Pomoravlju i Poresavlju, ali medju njima nema pravih majstora kao sto je ekipa sa fotografije!

 

9Fno3_26920133239654464710730.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Toliko buke oko..... "grafita"?

Kod nas bi to po kratkom postupku - debeo sloj boje i cao!

 

 

jeste pa da im Bata Stojkovic sipa vodu u krech , pa opet da se pojavi freska kad se osushi :D

 

razvaljuj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Detalj mozaika i mali apdejt:

 

i-k6729qH-M.jpg

 

Pošto su ovi političari odlučni u nameri da mozaik skinu po svaku cenu, umetnik koje ga je napravio se javio. Čovek se zove Mark Paterson, i nije profesionalni umetnik nego – softverski inžinjer koji je radio za Mikrosoft. Kada je dobio inspiraciju da napravi ovo umetničko delo, otišao je u jednu od najpriznatijih škola mozaika, u Raveni u Italiji, na kurs pravljenja mozaika. Zatim je dao otkaz (!) u firmi da bi se u potpnosti posvetio realizaciji svoje namere. Trebalo mu je devet meseci, i nešto više od $1.000 materijala.

 

Čovek je zaljubljenik u okean, i kako kaže, želeo je da pošalje "važnu poruku da okean treba sačuvati". (Grad Ensinitas je na obali Pacifika, i ima dosta surfera.) Gospu od Gvadalupe je odabrao jer je veoma važan duhovni simbol kako Meksika tako i južne Kalifornije. Kaže da nije očekivao da će se dići velika buka, i da nije znao da je potrebna dozvola da se umetničko delo okači na javnoj površini, pogotovo jer je odabrao stub ispod mosta na koji, mislio je, niko ne obraća pažnju. Svoje umetničko delo namerio je da bude – poklon svom gradu u kojem živi 30 godina.

 

Mark je ponudio da pomogne pri skidanju i da plati troškove, ali lokalna preduzeća su već prihvatila da plate sve što treba da se mozaik ne ošteti. A pošto su gradske vlasti počele i da prete da će da ga kazne i teraju na sud, nekoliko većih preduzeća su se dobrovoljno prihvatili da plate sve kazne i sve troškove advokata i suda.

 

Eto, ljudi baš vole ovaj mozaik. Još samo kad bi se gradske glavešine opametile...

 

TV intervju sa umetnikom:

 

http://www.fox5sandiego.com/kswb-encinitas-mosaic-surfing-madonna-mosaic-artist-speaks-out-20110608,0,6454490.story

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Detalj mozaika i mali apdejt:

 

i-k6729qH-M.jpg

 

Pošto su ovi političari odlučni u nameri da mozaik skinu po svaku cenu, umetnik koje ga je napravio se javio. Čovek se zove Mark Paterson, i nije profesionalni umetnik nego – softverski inžinjer koji je radio za Mikrosoft. Kada je dobio inspiraciju da napravi ovo umetničko delo, otišao je u jednu od najpriznatijih škola mozaika, u Raveni u Italiji, na kurs pravljenja mozaika. Zatim je dao otkaz (!) u firmi da bi se u potpnosti posvetio realizaciji svoje namere. Trebalo mu je devet meseci, i nešto više od $1.000 materijala.

 

Čovek je zaljubljenik u okean, i kako kaže, želeo je da pošalje "važnu poruku da okean treba sačuvati". (Grad Ensinitas je na obali Pacifika, i ima dosta surfera.) Gospu od Gvadalupe je odabrao jer je veoma važan duhovni simbol kako Meksika tako i južne Kalifornije. Kaže da nije očekivao da će se dići velika buka, i da nije znao da je potrebna dozvola da se umetničko delo okači na javnoj površini, pogotovo jer je odabrao stub ispod mosta na koji, mislio je, niko ne obraća pažnju. Svoje umetničko delo namerio je da bude – poklon svom gradu u kojem živi 30 godina.

 

Mark je ponudio da pomogne pri skidanju i da plati troškove, ali lokalna preduzeća su već prihvatila da plate sve što treba da se mozaik ne ošteti. A pošto su gradske vlasti počele i da prete da će da ga kazne i teraju na sud, nekoliko većih preduzeća su se dobrovoljno prihvatili da plate sve kazne i sve troškove advokata i suda.

 

Eto, ljudi baš vole ovaj mozaik. Još samo kad bi se gradske glavešine opametile...

 

TV intervju sa umetnikom:

 

http://www.fox5sandiego.com/kswb-encinitas-mosaic-surfing-madonna-mosaic-artist-speaks-out-20110608,0,6454490.story

rješiti ce to James Bond samo da se dogovori sa predstavnicima vjerske vlasti. mozaik nije na mostu vec na stjeni ispod mosta da bi bila zašticena od utjecaja soli,kiše, suncai ostalih loših utjecaja. i napravljen je od kamencica i hrpe lomljenog stakla. po meni vecu vrjednost ima bakrten kip djecaka na dasci u istom gradicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...dolaze potkivaci iz Ivanjickog kraja kako bi potkivali konje...

Iz moje Ivanjice?

 

...ne bas iz Ivanjice, ali neko selo iz tog kraja, zaboravio sam ime :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

pošto je junski rok, jelte, ovih dana sam spavao po 3-4 sata dnevno, maksimum,

i danas lepo konačno "dremnem"

do negde 7 ili tako (popodne), kada su me probudili trubači :stabre:

 

reko škk, odakle trubači u centru, šta je, neka svadba u SKCu :neznam:

 

izađem da vidim šta se dešava, promocija neke knjige, brdo nekih selebrtija, foto reportera, novinara i kamera.

naravno, poneo sam svoje čedo od aparata, koje služi kao press card svuda, i fotkam ja sve to, ali je bilo jako dosadno.

dok jedan od trubača nije uzeo trubu, i gurnuo je u fontanu :lol:

 

:care:

 

IMG_6271.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Prošle godine sam prvi put u životu posetio Diznilend. Iako je to za decu, moram da priznam da je bilo zabavno.

 

Ne znam iz kog razloga, ali meni su prva asocijacija na Diznilend uvek bile one šoljice za čaj što "plešu". Tako da mi je to bila glavna stvar koju sam hteo da vidim...

 

i-GK8p8sh-M.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja bi obavezno is'o da se pozdravim sa Siljom!

E pa onda, ova je za tebe:

 

i-5qsDS7n-M.jpg

 

Ova levo bi trebala da predstavlja Super Mario-a?1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prvo okupljanje maxiskuteraša u Srba. Kad god pogledam ovu fotku prođu me žmarci...

 

Nedelja, 19. jun, 2011. ispred dvorca Fantast

 

F2734A0A-FED7-0943-935F-F37A03FDA17A_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Stari zanat u novom vremenu. :)

 

i-WxpKVxN-L.jpg

 

Od čega je premaz na jabukama?Uvek sam se to pitao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Topljeni secer,siguran sam da ima poseban naziv za to al' sad nemerem da se setim.

Kad sam is'o u osnovnu dolazio neki cikica svaki dan da prodaje ovake jabuke i slicne dzidzu-midze,al nisam skoro video neko negde da prodaje.

Doduse nisam ni is'o skoro u osnovnu. :neznam:

 

Edit:Spilovan secer,kao onaj DJ Spiller. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja