Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Prvi pokusaj slikanja munje....nit` znanja,nit` dobrog mesta za hvatanje,stoga je ovo uvelican deo slike...

post-3416-0-27852300-1307565493_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ah, Skols :) Munje su meni jedan od najlepshih motiva za fotkanje .. Vidish ih na trenutak, ali zahvaljujuci fotki, mozesh da ih zamrznesh i posmatrash u nedogled :)

Ranije sam se strashno lozio i jurio munje godinama .. Dugo, dugo nisam "jurio" munje .. veceras sam slucajno imao stativ pored sebe .. :)

 

 

RDWfw_003jla.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Ah, Skols :) Munje su meni jedan od najlepshih motiva za fotkanje .. Vidish ih na trenutak, ali zahvaljujuci fotki, mozesh da ih zamrznesh i posmatrash u nedogled :)

Ranije sam se strashno lozio i jurio munje godinama .. Dugo, dugo nisam "jurio" munje .. veceras sam slucajno imao stativ pored sebe .. :)

 

 

fda89_003jla.jpg

odlicno!koji je recept za ovo?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 993 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

povežeš na komp i staviš da fotka dva sata dok odgledaš film :takoje:

i ubodeš par munja sigurno.

ali je zanimljivije recimo odeš sa lapom i stativom negde u tri lepe i loviš ih. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Pogled sa letnjeg vidikovca na Avalskom tornju, Fotografija je posvećena svima onima koje je ovaj simbol Beograda ispraćao i dočekivao sa putovanja kao i generacijama rodjenim 1999+, koji su 10 godina bili uskraćeni ovim osećajem...

 

y7Y8o_20110607163115img0011a.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Malo o gerilskoj umetnosti...

 

Na Veliki Petak ove godine u obalskom gradiću Ensinitas (Encinitas) u južnoj Kaliforniji osvanuo je ovaj mozaik:

 

i-ZDxX3PK-L.jpg

 

U pitanju je Gospa od Gvadalupe (Deva Marija koja se pojavila u viziji jednom Meksičkom Indijancu u šesnaestom veku)... Ali ovaj put na surfing dasci, na velikom talasu. Pored je isto u mozaiku napisano "Spasite Okean" (ne vidi se na mojoj fotografiji).

 

Međutim, niko nije naručio ovo umetničko delo, gradske vlasti ga nisu odobrile, niko nije ni tražio dozvolu.

 

Nekoliko svedoka je primetilo da je grupa ljudi, obučena u radničke kombinezone i sa radničkim šlemovima, došla u sred bela dana, i instalirala ovaj mozaik veličine 3,5 m x 3,5 ispod železničkog mosta na jednoj od glavnih ulica ovog grada.

 

Nepoznati umetnik nije ostavio nikakve tragove o svom identitetu.

 

Po gradskim zakonima, ovo se tretira kao grafit. Zbog toga gradske vlasti žele da ga uklone. Međutim, mozaik je privukao ogromnu pažnju građana, kao i lokalnih medija, pa čak i nacionalnih. Svi žele da se mozaik ostavi tu gde je.

 

U ponedeljak je zasedala gradska skupština, koju sačinjava pet ljudi, i jednoglasno su glasali da mozaik mora da se ukloni. Kao razlog su naveli da ako sada naprave izuzetak da će to stvoriti presedan i da će onda i ubuduće morati da ostavljaju grafite na zidovima. Kao dodatni razlog su naveli da je po Američkom Ustavu zabranjeno mešanje države i religije, a da je ovaj religiozni mozaik na javnoj površini.

 

Doduše, na istom zasedanju su izglasali i to da se iz gradskog budžeta izdvoji $2.000 da se plati preduzeće za umetničku konzervaciju da napravi studiju kako da se mozaik skine a da se ne ošteti.

 

Unajmljeni stručnjaci (iz Los Anđelesa) su obišli mozaik u utorak, i napravili nekoliko testova. Došli su do zaključka da je čovek koji je mozaik instalirao – znao šta radi. Nije zalepljen lepkom za most, kako su mislili, već je napravljen specijalni sistem kačenja baš za taj most u tačno potrebnoj veličini; da je mozaik ušrafljen u zid i – izgleda zabetoniran. Dakle stavljen je tako da će biti jako teško da se ukloni.

 

Nekoliko lokalnih preduzeća su se dobrovoljno javili da plate troškove skidanja mozaika i ponudili da se mozaik postavi na njihovim zgradama gde bi i dalje bio dostupan javnosti.

 

Ostaje da se vidi šta će se desiti... Ja sam otišao danas da vidim mozaik i da ga uslikam specijalno za BJB Foto sekciju, i mogu vam reći da je prelep. Ako ti političari i dalje budu insistirali da se skine, stvarno su moroni i treba ih na sledećim izborima izbaciti iz fotelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Evo jedna "zanimljiva".Vrabcu bas i nije zanimljiva ali prica kako se desilo jeste.

Mozda sam vec pisao o ovome al'se ne secam.

 

nqprQ_img6257medium.jpg

 

Daklem,prosle godine kad sam kupio Kawu u BG raspalio ga po auto-putu da vidim kol'ko ide... :zvizduk:

Primetio sam u jednom momentu nekoliko vrabaca i ucinilo mi se da sam zakacio jednog ali nastavio sam dalje.

Padala je i kisa pa sam posle dan-dva resio da operem motor,negde ispod grana sam video pero,izvucem ga(jedva) a ono vrabac al' bez glave!!?? :zbunjen:

Setim se incidenta sa vrabcem na putu!

 

Opet posle nekoliko dana odem do Jancoola i tu padne detaljno zagledanje motorina,opet ja vidim pero i iscackam ga grancicom kad ono ispane "ovo" sa slike.

Glava se vozila nekoliko dana,a bila je zaglavljena izmedju grane i motora pa je malo i opecena!

 

Meni je ovde posebno zanimljiva sila koja se izdesavala pa je vrabcu iscupana glava sa kicmom,u delicu sekunde!

Rip pilence!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja