Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki gsxf 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zeoke
  • Motocikl: Suzuki GSXF600

Ovako,napokon sam uspeo da skockam sve detalje na mojoj uljari,lepo pali,radi mirno u voznji nakikvih problema...ali dok radi na leru iz masine se cuje neki tup zvuk,cini mi se da dolazi iz predela menjaca,cim malo dodam gas taj zvuk nestaje. Dakle,nervira me taj zuvk ali i zabrinjava. Zna li ko o cemu pisem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zeoke
  • Motocikl: Suzuki GSXF600

Ako smanji i promeni zvuk kad stisnes kvacilo onda je NAJverovatnije korpa.....

Posto sam Autolimar i imam dodira sa mehanikom znam sta je korpa kvacila

sutra cu da uradim taj test sa pritisnutim i pustenim kvaiclom.... a ako jeste sta mi je ciniti 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Ako smanji i promeni zvuk kad stisnes kvacilo onda je NAJverovatnije korpa.....

Posto sam Autolimar i imam dodira sa mehanikom znam sta je korpa kvacila

sutra cu da uradim taj test sa pritisnutim i pustenim kvaiclom.... a ako jeste sta mi je ciniti 0zbunjen.gif

zamena i to je to ;)resen problem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mozda druk lezaj/lager, kako ga ko zove... :neznam:

 

On se cuje u obrnutom slucaju, tj kad je stisnuto ili polustisnuto kvacilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Mozda druk lezaj/lager, kako ga ko zove... :neznam:

 

On se cuje u obrnutom slucaju, tj kad je stisnuto ili polustisnuto kvacilo...

 

Kod mene se cuje kad ne drzim kvacilo, a kad stisnem, prestane, tj utisa... Kod mene su korpa i lamele nove... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zeoke
  • Motocikl: Suzuki GSXF600

Mozda druk lezaj/lager, kako ga ko zove... :neznam:

 

On se cuje u obrnutom slucaju, tj kad je stisnuto ili polustisnuto kvacilo...

 

Kod mene se cuje kad ne drzim kvacilo, a kad stisnem, prestane, tj utisa... Kod mene su korpa i lamele nove... :stabre:

 

Probao sam to sa kvaiclom,zvuk se ne menja,kada podignem ler gas na 2000 obrtaja to lupanje se ne cuje

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako je lanac treba prvo proveriti španer da nije zaglavio posle one duže vožnje.Ako je do španera verovatno je i ulje loše to se sve možda ispravi zamenom ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

cuje ti se tamo u alternatoru,ublazivac udara verovatno,,,,nista opasno...skini altenator na 3 srafa,pa vidi tamo de se kopca kolko ima lufta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zeoke
  • Motocikl: Suzuki GSXF600

Ako je lanac treba prvo proveriti španer da nije zaglavio posle one duže vožnje.Ako je do španera verovatno je i ulje loše to se sve možda ispravi zamenom ulja.

Vidi,skidao sam tj odvijao na spaneru lanca onaj veliki sraf kljuc 19 ga odivja,ispod je opruga koja bas ima otpor kada se vraca ta opruga verovatno potiskuje sapner i tu mi je sve kao ok...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zeoke
  • Motocikl: Suzuki GSXF600

cuje ti se tamo u alternatoru,ublazivac udara verovatno,,,,nista opasno...skini altenator na 3 srafa,pa vidi tamo de se kopca kolko ima lufta...

 

Sad sam probao,definitivno zvuk lupanja dolazi iz tog dela gde je altenator 0takoje.gif0takoje.gif

sta je tu ciniti...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: gsx750f 2001

Postovanje svima

vozim suzuki katanu 750f 2001 presla 16 oookm kao casa zamenio sam ulje sipao sam 10-40 motorex ,sve kako treba...radi kao sat ali problem je kada se zagreje pa na leru cuje se lupanje kao da neki kontra teg se cuje...vozio sam ga kod majstora i on kaze da nema sanse da je nesto na masini...kaze da sipam 15-50 polu sin. pa da ce to biti ok .. stiskao sam kvacilo nije korpa nije jbg...neznam staje ali me nervira smori me na semaforu a motor ide nema problema nikakvih..pratim temu i sad me zanima kad skinem altenator po sto mi je jos on ostao verovatno je on...pretpostavljam gde su ti luftovi i kako da ih namestim:)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Cesto zna da se desi da je lanac koji pokrece bregaste ok, i da je spaner ok, ali se znaju cuti vodjice ili klizaci lanca, jer dobiju lufta na mestima gde se "kace" na "zid" agregata. Klizaci nisu nesto skupi, ali ih je malo gadno zameniti. I, da, daju bas takav zvuk klepetanja, stvaraju utisak da se cuje nesto mnogo masivnije od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

.Vozim vec vise od godinu dana sa ti lupanjem i jos se nije nista dogodilo. Tacno se ovako ponasa i moj motor kao i Aleksin. Bio sam u par servisa ali niko nista nije radio na motoru vec su mi u svakom servisu rekli:" Ma samo ti vozi nece ti stati nigde, to je sigurno". Medjutim vise mi je dosta tog lupanja i hocu vise da ga se resim. Vreme mi je da menjam lanac na bregastoj, tako da planiram odmah i to lupanje da resim. Tako da ukoliko saznam sta je postavicu na forum, posto vidim da dosta ljudi ima ovaj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja