Jump to content

Moto Zajednica

saobracajne kamere u Beogradu

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Pomenuh negde - procitao sam da kamere koje snimaju od napred mogu da snime broj Vase tablice sa registracione nalepnice, koja mora ( :zvizduk: ) da se zalepi napred na pleksi. Zato, OPREZ!

 

a gde ja da je zalepim? ja napred imam samo far :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Pomenuh negde - procitao sam da kamere koje snimaju od napred mogu da snime broj Vase tablice sa registracione nalepnice, koja mora ( :zvizduk: ) da se zalepi napred na pleksi. Zato, OPREZ!

 

a gde ja da je zalepim? ja napred imam samo far :stabre:

Sa unutrasnje strane,rasklopi ga pa na spoljnu stranu sociva.Tu je najbolje :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Pomenuh negde - procitao sam da kamere koje snimaju od napred mogu da snime broj Vase tablice sa registracione nalepnice, koja mora ( :zvizduk: ) da se zalepi napred na pleksi. Zato, OPREZ!

 

a gde ja da je zalepim? ja napred imam samo far :stabre:

Sa unutrasnje strane,rasklopi ga pa na spoljnu stranu sociva.Tu je najbolje :lol:

to kad pogleda da mu pishe na chelu? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

A ko ce da sakcionise pandure, odbornike i njihovu klapu. Treba vremena da se svi vezisti strpaju u sistem. <_<

Trebalo bi JM prvo ovima iz puteva koji nisu nastelovali sve semafore po propisu. Trepcuce zeleno, pa trepcuce zuto pa tek crveno.

Nebezbedno je nekada zaustavljati se na zuto, nikad ne znas kada ce krs sa losim kocnicama,gumama ili nesto tog tipa da ti naidje. Ko ce da ti nadoknadi zivot. Mene je lik kolima ukucao dok sam stojao na semaforu kod usca. Najvece prekrsaje upravo prave policija i pijani skupstinski odbornici.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Dobro, ajde redom...

 

@ Čeh

 

Druze, ja sam postavio samo jedno pitanje na koje nisi dao odgovor. Naravno da nije bilo strelice, lepo pise da sam prosao na crveno, da ima uslovno zeleno onda bi tako i napisao a ne bi stavio smajli... Ja postujem sve sto si rekao, sve si u pravu ali kao sto sam i rekao ja ne trazim nikakvo razumevanje, simpatije ili poistovecivanje sa ostalima, pogresio jesam, interesovala me je samo jedna stvar: dal se pokrivaju sporedne ulice koje se ukljucuju u raskrsnice ili samo glavne? I koliko sam saznao samo glavne ulice su pokrivene, ako je drugacije, ja cu prvi saznati pa cu vas obavestiti :neznam:

 

@ Pablo87, Nabiguzluk i ostali

 

Tacno je sto se tice RFID tehnologije, nije potrebno nikakvo skeniranje, pa samim tim, nije ni bitno koje su velicine slova, koliko je udaljena optika, o kojoj brzini prolaska se radi i s koje strane je okrenuta nalepnica vec se samo ocitava KOD, a svaki kod bi se odnosio na jedinstvenu registraciju...

RFID je krajnje jednostavna i jeftina tehnologija ali ima 100 problema oko bezbednosti, osetljivosti cipa na promene (temperaturne, vlagu, fizicke prirode...), malverzacija, laznog predstavljanja i da ne bi duzio, koga nesto dodatno interesuje moze da me pita preko PM ili da googla :D

 

Dovljno je da samo prodjes pored citaca i eto veselja.

Nema vise drugovi, Orvelovo vreme se lagano priblizava a kada budu ugradili GPS merac sa umrezenim wi fi u svako vozilo tek onda ces moci da ae slikas jer cim stisnes gas odmah ce da ti skidaju sa racuna dok kazes keks.

 

Mozda na Marsu... Ne znam dal si svestan koje su to povrede osnovnih ljudskih prava (pravo privatnosti i bezbednosti)... U kojoj zemlji je primenjena, implementirana ta tehnologija? Da neko u svakom trenutku zna gde si, gde si bio, koliko si vremena provodio, gde si stajao, sta si radio... Mislim da onda ne bi bilo mnogo posla za policiju, bezbedonosne sluzbe i ostalo... Kriminal bi procvetao 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Drugari poslednja informacija 100% tacna

KAMERE SNIMAJU ZUTU TRAKU I CRVENO SVETLO ne snimaju BRZINU

 

Sigurno? (koliko to može biti sigurno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel ova tema vec bila ili mi se cini?? :D :D :D

 

Gledajte ljudi kamere, one kockaste sa senzorima ispod i dodatnom kamerom iznad snimaju i crveno svetlo i verovatno i brzinu, one druge valjkastog oblika (sto lice na sve druge bezbednoste kamere) snimaju samo zutu traku i mozda jos i saobracaj. One polu loptaste kamere su za nadzor saobracaja i za kontrolu semafora.

 

Nalepnice lepite sa prednje strane, na viziru, na viljuskama, na plastici brzinomera, na prednjim maskama... Mene je zaustavio policajac na motoru i nije mi ni pogledao nalepnicu, niti saobracajnu, pogledao samo da li imam A.

 

Vozite po zutim trakama tamo gde znate da ne moze kamera da vas snimi od pozadi, redovno prolazim Brankovim mostom u zutoj traci i to pored policajaca i nikada me nisu smarali. Logika, manje ces stete tu da nacinis nego izmedju kola.

 

Uzivajte u voznji motora i ne uzbudjujte se oko toga gde su kamere. Ko vozi normalno u bez nekih divljanja i prebrzih voznji i ne mora da gleda gde su kamere. Ionako ima previse budala koje hoce da nas ubiju da bi sada gledali u nebo gde su kamere. Gledajte dole :D

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Za zutu traku i za crveno i treba da lete kazne na sve strane,

 

Nikako ne mogu da se slozim za zutu traku .. Recimo jedna banalna situacija je "Brankov most" gde preko dana zna da bude kolona od pocetka do kraja mosta. Mnogo bezbednije se osecam ako sam vozim "zutom trakom" nego da se provlacim izmedju kolona i da rizikujem "nisam te video" situaciju. A da vozim kreni stani u koloni ne dolazi u obzir, jer bih u tom slucaju prodao motor i kupio auto 0takoje.gif

 

Dakle, "zuta traka" bi trebalo da bude cak i najbezbednija (svakako dozvoljena) za motore ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Zuta traka treba da bude slobodna i da tuda prolaze samo autobusi, druga je stvar sto su sve nase asocijacije i moto klubobi sa mudima do poda toliko jaki pa su dozvolili da i motori mogu u zutu traku

Znaci ne govorim samo za motor vec i za auto kamion i sve ostalo sto se vuce ovim nasim putevima

Vozim i auto skoro koliko i motor i nikad ne idem u zutu traku jer doci cu i ovako a ono sokocalo od autobusa treba sto pre da stigne, to su neke elementarne stvari kulture a bogami cak i krsenja propisa, ogranicenje brzine na tempo konjske zaprege nije jedno od njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Za zutu traku i za crveno i treba da lete kazne na sve strane,

 

Nikako ne mogu da se slozim za zutu traku .. Recimo jedna banalna situacija je "Brankov most" gde preko dana zna da bude kolona od pocetka do kraja mosta. Mnogo bezbednije se osecam ako sam vozim "zutom trakom" nego da se provlacim izmedju kolona i da rizikujem "nisam te video" situaciju. A da vozim kreni stani u koloni ne dolazi u obzir, jer bih u tom slucaju prodao motor i kupio auto 0takoje.gif

 

Dakle, "zuta traka" bi trebalo da bude cak i najbezbednija (svakako dozvoljena) za motore ..

 

Нормално, ауто- клима, пустим неку музикицу опустим се и уживам у температури док листам дневну штампу у колони....1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Žuta traka treba da bude slobodna, da bi vozila gradskog prevoza, taksi vozila i interventna vozila mogla nesmetano da prolaze. E sad mi objasni kako misliš da motorom zakrčiš žutu traku? :stabre:

Ja bih i zakonom dozvolio motociklistima da koriste žutu traku i ne zato što sam ja jedan od istih nego što ne postoji razlog da se to ne dozvoli, ako izuzmemo zavist vozača automobila zašta mi baš pište jaja.

Sa druge strane, mnogo je toga korisnog da motociklisti koriste žutu traku, i to uglavnom sa bezbednosnog aspekta.

 

Što se tiče kamera koje mere brzinu, i meni je to sumnjivo jer su na TV-u pokazivali mogućnosti kamera i ni jednom nisu prikazali kako to oni mere brzinu vozila. Ja bih rekao da ipak za sada blefiraju, ali treba biti oprezan.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Drugari poslednja informacija 100% tacna

KAMERE SNIMAJU ZUTU TRAKU I CRVENO SVETLO ne snimaju BRZINU

 

Sigurno? (koliko to može biti sigurno)

info danas iz mup-a :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ево како је изгледао пројекат софтвера за камеру (мерење брзине) па ви сви процените и реците да не могу то да сниме или шта већ...

 

 

и нека су их увели, на снику у 45секунди из тунела излази бус брзином од 133км/ч па ви сад реците ко је овде луд?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

@NESKROMAN,

Ako neko hoce da unisti RFID cip, a nisam siguran da li se nalazi u nalepnici, dovoljno je da nalepnicu pre montaze stavi u mikrotalasnu rernu i podesi je na mlako i gime ce ubiti svaku elektroniku u njoj i kasnije moze mirne duse da je prilepi gde hoces.

Ali mislim da to kod nalepnica nije fora, fora je u tome sto ne mozes da je skines a da je ne unistis. Tako je lako provaliti auto koji ima fals tablice ( ukradene ). Samompogledas nalepnicu i tablice i sve je odmah jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Ево како је изгледао пројекат софтвера за камеру (мерење брзине) па ви сви процените и реците да не могу то да сниме или шта већ...

 

 

и нека су их увели, на снику у 45секунди из тунела излази бус брзином од 133км/ч па ви сад реците ко је овде луд?!

 

Neizlazi iz tunela nego je to na samom pocetku mosta slobode sa novosadske strane...

 

P.S. Tu svi motori koji idu na miseluk projure 150-180 kmh, moracemo malo smanjiti brzinu :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

ja sam pre nekih pola sata dobio informaciju da kamere snimaju i brzinu. one cetvrtaste kamere sto su postavljene iznad puta na onim "mrezastim" konstrukcijama snimaju sve, pa i brzinu...

i da isto sam dobio informaciju da su skoro svi bulevari pokriveni sa kamerama (ne mislim u celoj duzini naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ево како је изгледао пројекат софтвера за камеру (мерење брзине) па ви сви процените и реците да не могу то да сниме или шта већ...

 

 

и нека су их увели, на снику у 45секунди из тунела излази бус брзином од 133км/ч па ви сад реците ко је овде луд?!

 

Ovo je samo bio prijekat nekog fakulteta da se vidi da li to moze da radi. Dosta su zbrljane brzine na tom snimku, tj. nije precizno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

drugarski mislim da ćete morati jako paziti jer su rešili neki ljudi a mislim da je to dobro za sve vas da se uozbiljite i da ne zavržćete gasove :takoje: :takoje: ako nisam u pravu slobodno me ispljujte jer na west country nema sorry!!! a i životi su u pitanju :neznam:

 

pljuc...

pljuc...

 

hrkkkkk.... pljuj!

 

eto ispljuvah te ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

@ Nabiguzluk

 

Naravno druze, lepo sam napisao da su temperatura, vlaga i mehanicka ostecenja najveci protivnici RFID... Naravno pricam o cipovima, najjednostavnije vrste koji se koriste za raznorazne statisticke podatke, takodje, ne postoji nikakva enkripcija, to je veliki problem. Naravno, ovde pricam o RFID kao siroko zastupljenoj, jednostavnoj i pristupacnoj tehnologiji (jeftinoj), ne pricam o zasticenim cipovima i o primeni u vojsci i ostalo. Ali kazem ti, nikome ne odgovara da se to bilo kako ugradjuje u automobile (prilikom registracije, fabricki ili kako vec) jer onda svi postaju laka meta za lopove, narusava se privatnost, bezbednost...

 

@ hard_rock

 

Mislim da nece, iako smo banana od drzave i samo gledaju da uzmu pare. Nikome nije u interesu da se prave jos vece guzve u gradu, da su svi izbezumljeni i u strahu, da staju na trepcuce zeleno (vidjao kret*** po gradu)...

 

Mislim da se nece pisati motorima kazne za zuto svetlo (u pitanju je moja licna pretpostavka jer mi ni na koji nacin ne zadrzavamo saobracaj i potpuno se slazem sa nekim ko je vec napomenuo da je to bezbednije obilazenje kolona nego provlacenje izmedju kola), mene bar do sad nikad niko nije smarao.

 

Sto se tice merenja brzine, naravno da ih ne meri svaka od ovih kamera, mozda ce postaviti neke na odredjenim deonicama gde ce u cilju biti da se vozi manjom brzinom a ne da se napise sto vise kazni i da pandur izlazi prerusen u sumara iz grma i na taj nacin ugrozava 3x vise bezbednost u saobracaju nego sami pocinioci saobracajnih prekrsaja...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pa da, Orvel se približava.

Veliki brat nas sve posmatra i samo stižu kazne.

Ali zamisliti situaciju da čovek krene u štetu negde, uslika ga kamera za prekoračenje brzine i na kućnu aresu mu stigne kazna sa fotografijama i mestom na kojem je snimljen a u kolima pored njega sedi još neko stvorenje.

Možeš misliti koju nenadoknadivu štetu mogu naneti nekom takvim postupcima koji definitivno sadrže element zadiranja u tuđu privatnost. ;)

Eto,

neko poveze stoperku ili koleginicu sa posla i uslika ga kamera, najbezazlenija situacija.

Ali stigne koverta kući, supruga otvori da vidi šta je stiglo.... i krk :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja