Jump to content

Moto Zajednica

saobracajne kamere u Beogradu

Recommended Posts

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ali je zato velika mogućnost da država namiri inos zaplenom imovine ;)

 

tipicna paranoja 8)

 

 

lupas ko maksim po diviziji...

 

ja lupam? a covek kaze da ce da mi plene imovinu sa nepostoijece adrese zbog prekrsajne kazne koja zastareva posle dve godine... svasta., prijatelju... razmisli pre nego sto LUPIS tako <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Морате бити нека врста ''Худинија'' да би зајебали систем. Прво нећете моћи да региструјете мотор (или неку друго возили) због тога што имате казну коју нисте платили. Системи када се умреже, ваши подаци о неплаћеном порезу ће вас оптерати у затвор. НећеМО моћи да мрднемо а да то не буде пропраћено камерама и ситемима. Држава је одлична по систему ефикасне наплате и она ће своје наплатити! 1hej.gif а ви немо да примате казне, немојте да их плаћате...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Морате бити нека врста ''Худинија'' да би зајебали систем. Прво нећете моћи да региструјете мотор (или неку друго возили) због тога што имате казну коју нисте платили. Системи када се умреже, ваши подаци о неплаћеном порезу ће вас оптерати у затвор. НећеМО моћи да мрднемо а да то не буде пропраћено камерама и ситемима. Држава је одлична по систему ефикасне наплате и она ће своје наплатити! 1hej.gif а ви немо да примате казне, немојте да их плаћате...

 

Taj sistem sa nemogucnoscu registracije je bio prije nekoliko godina, ali mi se cini da se vec nekoliko godina to ne primjenjuje. Bar mene nisu trazili nikakve papire da nikom nista ne dugujem.

Da li su nekoga trazili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nece ti oni nista traziti. Nego ide ovako, zbog nekog prekrsaja ti napisu kaznu, pa ukoliko neces da platis ili muljas nesto sa adresom kao sto kolega neki rece, onda u sistemu stoji da nisi platio kaznu.

 

Sto znaci sta? Ti njima ne treba da donosis papir, nego odes da registrujes vozilo, predas na salteru papire, a oni ti kazu "Gospodine imate neku neizmirenu obavezu i ne mozete da registrujete vozilo dok to ne platite"

 

Manje vise, slican princip kao i kad imas neku agenciju i hoces da ti izdaju potvrdu da overis zdravstvenu, a potvrdu nece da ti daju ako nisi izmirio poreze :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@ Tomerc

 

To je oboreno na Vrhovnom sudu, kao neustavno, ali odnosilo se na porez. Ne znam kako to ide sa kaznama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Морате бити нека врста ''Худинија'' да би зајебали систем. Прво нећете моћи да региструјете мотор (или неку друго возили) због тога што имате казну коју нисте платили. Системи када се умреже, ваши подаци о неплаћеном порезу ће вас оптерати у затвор. НећеМО моћи да мрднемо а да то не буде пропраћено камерама и ситемима. Држава је одлична по систему ефикасне наплате и она ће своје наплатити! 1hej.gif а ви немо да примате казне, немојте да их плаћате...

 

zato je moj motor registrovan na moju devojku :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

 

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

 

Član 320

Ukoliko je uređajima za utvrđivanje prekršaja u saobraćaju ili neposrednim opažanjem policijskog službenika, odnosno drugog lica koje vrši neposredno regulisanje saobraćaja u skladu sa ovim zakonom dokumentovan, odnosno uočen, neki od prekršaja predviđenih ovim zakonom, kada vozač tog vozila nije identifikovan, vlasnik, odnosno korisnik vozila je odgovoran što je omogućio da se njegovim vozilom učini prekršaj.

 

Izuzetno od odredbi stava 1. ovog člana, u slučaju neovlašćene upotrebe tog vozila, vlasnik, odnosno korisnik vozila neće odgovarati.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

 

Član 320

Ukoliko je uređajima za utvrđivanje prekršaja u saobraćaju ili neposrednim opažanjem policijskog službenika, odnosno drugog lica koje vrši neposredno regulisanje saobraćaja u skladu sa ovim zakonom dokumentovan, odnosno uočen, neki od prekršaja predviđenih ovim zakonom, kada vozač tog vozila nije identifikovan, vlasnik, odnosno korisnik vozila je odgovoran što je omogućio da se njegovim vozilom učini prekršaj.

 

Izuzetno od odredbi stava 1. ovog člana, u slučaju neovlašćene upotrebe tog vozila, vlasnik, odnosno korisnik vozila neće odgovarati.

 

 

 

oni mene mogu da identifikuju, ali mi ne stigne kazna... to nije situacija o kojoj govoris... jedini bedak je ako treba da ti istekne dozvola, jer svakako ne bi mogao da je obnovis ako su ti uveli fiktivnu adresu... naravno, ne bi mogao ni da izvadis novu licnu kartu, pasos, ali sve je to ionako precenjeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Pa nece ti oni nista traziti. Nego ide ovako, zbog nekog prekrsaja ti napisu kaznu, pa ukoliko neces da platis ili muljas nesto sa adresom kao sto kolega neki rece, onda u sistemu stoji da nisi platio kaznu.

 

Sto znaci sta? Ti njima ne treba da donosis papir, nego odes da registrujes vozilo, predas na salteru papire, a oni ti kazu "Gospodine imate neku neizmirenu obavezu i ne mozete da registrujete vozilo dok to ne platite"

 

Manje vise, slican princip kao i kad imas neku agenciju i hoces da ti izdaju potvrdu da overis zdravstvenu, a potvrdu nece da ti daju ako nisi izmirio poreze :moto3:

 

Ajd ovako, da ti objasnim iz prve ruke:

Ti napraviš prekršaj. Policija podnese prekršajnu prijavu protiv tebe. Nadlešni Sud za prekršaje ti upućuje poziv kako bi od tebe uzeo izjavu i doneo rešenje kojim se utvrdjuje tvoja prekršajna odgovornost (ili odbacuje).

 

E sad, shodno odredbama ZOBS, zastarevanje za saobraćajne prekršaje je 2 godine. Šta to znači? Ako u dve godine od dana učinjenog prekršaja, sud ne donese rešenje kojim se utvrdjuje tvoja prekršajna odgovornost, onda dolazi do automatskog odbačaja postupka i ti više nisi kriv za, npr. prolazak kroz crveno svetlo.

 

Tako su se braća Srbi dosetili, pa su krenuli da se prijavljuju kod "leve tete" ili kod rodbine, kako bi plave koverte iz Suda stizale na adresu na kojoj u stvari tebe nema... Kada se koverta iz suda, kao preporučena pošiljka, koja se uručuje na ime, vrati u sud posle dva ili tri neuspela uručenja, onda Sud, na šta ima zakonsko ovlašćenje, daje nalog Policiji, da ustanovi tvoju tačnu adresu stanovanja.

Policija izlazi na adresu koja ti stoji u ličnoj karti, i pošto se tamo svi prave mutavi, i niko te nikad nije video, u pisanoj formi obaveštava sud da je tovja adresa prebivališta fiktivna, čime se konstatuje da si napravio još jedan prekršaj, shodno odredbama Zakona o ličnoj karti (čim se preseliš, u obavezi si da regulišeš novu adresu u roku od 7 dana). Sud se primiri i tada daje nalog Policiji da te i dalje traži. Obzirom da nisi ratni zločinac, Policija te ne juri po adresama prethodnog prebivališta, već u svoj informacioni sistem pored tvog Imena i prezimena, upiše da imaš fiktivnu adresu prebivališta!

To jednostavno znači, da kad dodješ da regulišeš neki dokument ili produžiš registraciju, za šta se obavezno daje na uvid lična karta, Policija konstatuje da imaš učinjena dva prekršaja, prvi iz saobraćaja, a drugi iz Zakona o ličnoj karti. Znači, postupajući po nalogu suda, direktno te upućuje u nadležni Sud kako bi se izjasnio kod sudije o svom slučaju ( i obično platio na licu mesta kaznu + kao dokaz doneo uplatnicu), nakon čega, trčiš nazad u Policiju, da ne bi morao da menjaš datum u polisi osiguranja i sl.

A što se tiče prekršaja o prebivalištu, tu moraš sad da ideš kući po ugovor o stanu ili neki drugi dokaz o prebivalištu, kako bi ti se upisala prava adresa stanovanja i možda ujedno platiš kaznu, simboličnu...

 

Znači, sve je vrslo ustavno i po zakonu, a problem je što mi ne poštujemo odredbe Zakona o bezbednosti saobraćja!!! Ja vozim motor od 15. godine, zadnjih trideset godina, a prvu kacigu sam kupio 2001. godine, jer su tada počeli da nas privikavaju na uobičajene standarde. Sad je stalno nosim i pljujem one sa kineskim šlemovima. Navika je čudo...

 

Možda sam ugušio, ali zaključak je sledeći:

Prilagodite sebe zakonu, jer je finansijski bolnija varijanta da se on prilagodi Vama!

:zdravo::stabre::zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Druze ne znam zasto si na moj post dao objasnjenje, jer i ja tvrdim da mozda mozes da izbegnes urucivanje kazen, ali ces je platiti kad tad. :stabre:

 

 

Ništa lično, samo si imao najkonkretniji primer kako se ljudi zamrzavaju kad odu u policiju, pa mi je bilo ok da te citiram. Obraćanjem tebi, obratio sam se svima, pa ko izvuče zaključak, možda mu bude od pomoći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze ne znam zasto si na moj post dao objasnjenje, jer i ja tvrdim da mozda mozes da izbegnes urucivanje kazen, ali ces je platiti kad tad. :stabre:

 

 

Ništa lično, samo si imao najkonkretniji primer kako se ljudi zamrzavaju kad odu u policiju, pa mi je bilo ok da te citiram. Obraćanjem tebi, obratio sam se svima, pa ko izvuče zaključak, možda mu bude od pomoći...

 

Ma ja sam to naveo kao primer, kako moze da bude. Nisam ni mislio da je licno, nego nisam skapirao poentu mog citiranja. Ali sada kapiram. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Zna li neko da li neko gleda te kamere,pa šalju i za druge prekršaje? Recimo zabrana skretanja,osim sa taksi i GSP,a ja skrenem tu... Često to radim,a nije mi palo na pamet da možda neko to sve gleda... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad govorite o ličnim kartama i zakonskoj obavezi prijavljivanja stvarnog boravišta, ja sam imao svoj slučaj da nisam mogao da dobijem prijavu prebivališta tamo gde jesam uz svo moje insistiranje obrazloženim svojim građanskim obavezama gde spadaju i odazivanju na poziv vlasti i plaćanje kazni..., već mi je sugerisano da se fiktivno prijavim kod rođaka, prijatelja...što sam ja odbijao tvdeći da nemam dovoljno dobre rođake nit prijatelje koji bi imali teret mog prijavljivanja, nije vredelo, morao sam na fiktivnu adresu praktično. Prema tome, naše zakonodavstvo je prepuno nosensa. I po mom poimanju prava, zastarevanje nakon proteka nekog roka se odnosi samo ako nadležna institucija nije preduzimala nikakve radnje, u ovim slučajevima 2 godine, a ne ako nekom nije uručen poziv u tom periodu. Praktično Sud donosi presudu i u odsustvu čije izvršenje opet ima rok koji nije sigurno za zastarevanje nakon 2 godine, mada verovatno postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Zna li neko da li neko gleda te kamere,pa šalju i za druge prekršaje? Recimo zabrana skretanja,osim sa taksi i GSP,a ja skrenem tu... Često to radim,a nije mi palo na pamet da možda neko to sve gleda... :neznam:

Iz NS teme, da ne kucam ponovo

 

Bio je prilog na TV-u. Oni su to nazvali "poluautomatski sistem". Kamere su postavljene svuda po gradu, a softver prepoznaje prekrsaj i pali lampicu na ekranu operatera. Operater onda klikne na odredjenu kameru i odstampa 4 slike prkrsaja.

U prilogu na TV je to izgledalo ovako: prikazali su monitor na kojem je bila karta beograda i mali kvadratici na mjestima gdje su kamere. Reporter je pitao kakva su to crvena trepcuca svjetla i dobio odgovor da to sistem javlja da je netko napravio prkrsaj. Onda su kliknuli na taj kvadratic i pojavio se snimak kamerom gdje se vidjelo kako Opel Zefira prolazi kroz crveno. U vec pripremljen formular su ubacili 4 slike tog Opela, operator je procitao tablicu (jasno se vidi) nasao podatke vlasnika, ubacio i njih i odstampao. I tako je vlasnik Zefire dobio cestitku. Buduci da oni ne bulje u ekrane, vec sistem sam prepoznaje prekrsaj, pretpostavljam da nece juriti ostalo

Ne znam da li je isti sistem u Novom Sadu kao u Beogradu, ali pretpostavljam da jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Kamere koliko vidim postoje i na Brankovom mostu. E sad pitanje...Hoce li mi stici cestitka ako sam se provlacio izmedju kolona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ne znam da li ce ti stici zbog provlacenja ali evo sta sam ja video. Elem,pre 10-tak dana bejah u Krgujevcu i vozim onom ulicom pored bolnice. Odjedared,pretece me izvesni celavi baya na zutom R-u(ne znam koji je tacno). Nije nosio kacigu i provlacio se izmedju automobila ali nije nesto jurcao. I kada se malo udaljio ispred mene istrca cika-policajac naoruzan foto aparatom i onog bayu na zutom R-u isfotkao kao da je foto model.

Zasto sam ovo rekao? Zato sto on sigurno ne moze da ga tereti za brzinu vec samo za nenosenje kacige ili provlacenje....a ne verujem da ga je slikao jer mu se svidja motor.

 

P.S. malo me je impresionirao i cika-policajac....solidno je rizikovao svoj telesni integritet istrcavsi na sred ulice :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Kamere koliko vidim postoje i na Brankovom mostu. E sad pitanje...Hoce li mi stici cestitka ako sam se provlacio izmedju kolona?

 

Bilo bi lijepo da napises da li ti je stigla cestitka ili ne.

Ustvari, mislim da bi svi trebali da pisemo da li nam je sta stiglo i zasto, pa da konkretno utvrdimo sta kaznjavaju, a sta ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja