Jump to content

Moto Zajednica

saobracajne kamere u Beogradu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

drugarski mislim da ćete morati jako paziti jer su rešili neki ljudi a mislim da je to dobro za sve vas da se uozbiljite i da ne zavržćete gasove :takoje: :takoje: ako nisam u pravu slobodno me ispljujte jer na west country nema sorry!!! a i životi su u pitanju :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

koliko ce ovo da se odnosi na nas motoriste, mislim najbolje da nas kaznjavaju za zutu traku.

a sta je sa brzom voznjom necu ni da mislim jer smo mi uvek u crvenoj zoni.

 

Posto nismo upuceni kako ce da stoje stvari sa motoristima tjst(koliko ce da nam gledaju kroz prste), predlazem da ako nekome stigne kazna odma objavi na naslovnoj strani BJB nekim VELIKIM CRVENIM slovima da svi vidimo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

mislim da nikome nece gledati kroz prste.... J*be se njima da li je motor ili auto , samo gledaju kako da uzmu pare...A cestitke (kazne) ima samo da pune sanduce ako ne budemo pazili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Prema nekim informacijama do kojih sam dosao, naplata kazni jos nece krenuti jer MUP I DB nisu dostavili spisak tablica sluzbenih vozila. Tako da ako ne dostave mogu za svakog svog rodjaka, prijatelja, komsiju da kazu da vozi sluzbeno vozilo, i onda se ne placa kazna.

Ako dobijem neku potvrdu ove informacije javljam.

Do tad usporite pred kamerama, a ostatak ulica PUN GAS :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

Prema nekim informacijama do kojih sam dosao, naplata kazni jos nece krenuti jer MUP I DB nisu dostavili spisak tablica sluzbenih vozila. Tako da ako ne dostave mogu za svakog svog rodjaka, prijatelja, komsiju da kazu da vozi sluzbeno vozilo, i onda se ne placa kazna.

Ako dobijem neku potvrdu ove informacije javljam.

Do tad usporite pred kamerama, a ostatak ulica PUN GAS :takoje:

Čekaj sad kako to službena vozila mogu da prave prekršaje,oni ni sa rotacijom ne smeju kroz crveno i to je prekrsaj a kamoli bez ikakve rotacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

a tabla ispod repa? :zvizduk:

 

Pisalo u nekim danasnjim novinama,da ce tablice MORATI stajati na vidljivom mestu,dakle,ne ispod repa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Posto je ranije bilo spekulacija da nece sve kamere snimati sve prekrsaje vec da ce neke biti za crveno, neke za prekoracenje brzine itd... Da li neko ima pouzdanu informaciju da li sve kamere snimaju bas sve prekrsaje? Svestan sam da po tehnickim mogucnostima to ne bi trebalo da im prestavlja problem, ali rekoh eto cisto da potvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja mislim da ne snimaju sve kamere sve prekršaje.

 

Kamere npr. na Brankovom mostu mislim snimaju samo žutu traku i ne vidim način da snime npr. brzinu. Posebno u smeru ka gradu, kamera snima samo od napred za šta me potpuno zabole.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

Žute trake

 

1. Bulevar despota Stefana kod stanice policije

2. Bulevar vojvode Mišića kod ulaza u Sajam

3. Brankov most, pravac ka Zelenom vencu

4. Brankov most, pravac ka Novom Beogradu

 

"Crveno svetlo" kamere

 

1. Bulevar Mihaila Pupina kod Palate „Srbija“

2. Bulevar Nikole Tesle kod Ušća

3. Raskrsnica Tošinog bunara i Studentske

4. Trg Nikole Pašića i Vlajkovićeva

5. Bulevar Mihaila Pupina kod zgrade „Ušće“

6. Raskrsnica Bulevara Nikole Tesle i Bulevara umetnosti

7. Bulevar mira kod Muzeja „25. maj“

8. Raskrsnica Jurija Gagarina i Omladinskih brigada

9. Raskrsnica Jurija Gagarina i Proleterske solidarnosti

10. Ustanička kod Specijalnog suda

 

evo nekog spiska.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Na ovoj mapi gore nisu ucrtane one okrugle kamere u obliku lopte sa providnim doljnim delom i belim "poklopcem" odozgo, stoje na raskrsnicama,ima ih na svakom trecem semaforu. Jesu one za snimanje prekrsaja ili samo da bi se pratio saobracaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pomenuh negde - procitao sam da kamere koje snimaju od napred mogu da snime broj Vase tablice sa registracione nalepnice, koja mora ( :zvizduk: ) da se zalepi napred na pleksi. Zato, OPREZ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Trebalo bi da skinem onunplastiku sa Burmana pozadi i ugradim tablicu na sarke, cim predjes 40 da se dize ispod repa :D

 

Ali bi morao pri tome da ugradis i neku vrstu radara, pa kad oseti (radar) priblizavanje marsovca, da se automatski spusti, bar dok ne prodje (opasnost). :lol:

 

@Boxi87

Mislim da su te "loptaste" kamere, samo za nadgledanje saobracaja, u smislu guzvi, zelenog talasa, a nisu ni sve MUP-ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Postovane kolege,

 

Da li kamere mogu da snimaju i sporedne ulice na pomenutim raskrsnicama?

Naime, prosao sam danas na crveno vodeci se onim uslovno desno :) Znaci ukljucivao sam se u glavnu ulicu i gledam zuto, crveno i :stabre:

Jbg, dosta ljudi to svakodnevno radi, nisam ugrozio niciju bezbednost, niko mi nije dolazio iz pravca glavne ulice, kasnio na posao, naravno ne trazim opravdanje samo me zanima dal sam se sje** ili sam trebo... i sam se zgrazavam kad neko svesno prodje na crveno ali okolnosti su bile

... :neznam:

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Pomenuh negde - procitao sam da kamere koje snimaju od napred mogu da snime broj Vase tablice sa registracione nalepnice, koja mora ( :zvizduk: ) da se zalepi napred na pleksi. Zato, OPREZ!

 

Mislim da to nije moguce... Registraciona nalepnica je 80x60mm a velicina font-a kojim je ispisana regisracija je 7mm. Ako se uzme da kamera ako je iznad puta mora da bude na visini od minimum 6m a ako je sa strane a ti si u drugoj traci ( tj u prvoj sa desne koja nije zuta ) tu ima i vishe od 6m. Dodaj brzinu kojom se krecesh. moze neko i pored puta da stoji sa 10mpx fotoaparatom i da te uslika mislim da nema sanse da se vidi registracija koja je odstamapana na nalepnici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Postovane kolege,

 

Da li kamere mogu da snimaju i sporedne ulice na pomenutim raskrsnicama?

Naime, prosao sam danas na crveno vodeci se onim uslovno desno :) Znaci ukljucivao sam se u glavnu ulicu i gledam zuto, crveno i :stabre:

Jbg, dosta ljudi to svakodnevno radi, nisam ugrozio niciju bezbednost, niko mi nije dolazio iz pravca glavne ulice, kasnio na posao, naravno ne trazim opravdanje samo me zanima dal sam se sje** ili sam trebo... i sam se zgrazavam kad neko svesno prodje na crveno ali okolnosti su bile

... :neznam:

 

Pozdrav

 

Ako je bilo zelene strelice, nemaš frke. Ako si je izmislio zato što te mrzelo da čekaš, onda si svesno prošao na crveno i tačka. Ništa drugačiji nisi ispao od tih koji te zgražavaju. To sve što si naveo na početku poslednje rečenice, navode skoro svi koji prave sranja u saobraćaju. Stvar je u tome što tvoja procena (za koju verujem da je korektna) ili moja, ili nekog trećeg papana uopšte nije merodavna u ovom slučaju. Nije bilo nikog, bilo je bezbedno, bilo je 5 sati ujutro i tako dalje, ali crveno je crveno i tu su stvari crno bele, da se tako izrazim :(

 

Sa druge strane, razmisli da li su okolnosti bile toliko izuzetne da popiješ kaznu od ne znam koliko hiljada dinara i onih tačkica - poena šta li su. Ili, daleko bilo, da završiš gde ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

A sta ako ta nalepnica sadrzi micro RF cip? Dovljno je da samo prodjes pored citaca i eto veselja.

Nema vise drugovi, Orvelovo vreme se lagano priblizava a kada budu ugradili GPS merac sa umrezenim wi fi u svako vozilo tek onda ces moci da ae slikas jer cim stisnes gas odmah ce da ti skidaju sa racuna dok kazes keks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Pa i to je neki red.... uvek su oni sa mnogo para imali drugačiji prolaz u sistemu. U toj varijanti koju opisuješ je isti taj princip doveden do velike efikasnosti :) ko ima da plati, može da pegla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Za zutu traku i za crveno i treba da lete kazne na sve strane, ali usrano ogranicenje je apsolutno debilno u nekim ulicama

Isto me interesuje sta ako na raskrsnici gde postoji takva kamera stoji policajac koji regulise saobracaj i on mi kaze da prodjem a ono govance me uslika to je samo jedna od stvari a da ne pricamo so se sad ne zna ko je povlascen i cije sve tablice kompjuter samo preskoci...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ja dok sam polagao A kategoriju,uchio sam da motorista treba da se krece sto blize desnoj ivici kolovoza.Nigde se ne pominje zuta traka tokom obuke.

Cak znam i slucajeve gde osiguranje nije htelo da isplati stetu motoristi jer se nije kretao desnom(zutom)trakom.

Cak je neko pominjao ovde da je pitao policajce i da je dobio odgovor da motoristi smeju da se krecu zutom trakom i da je bolje tako nego da se provlace izmedju automobila.

 

Da li neko pouzdano moze da potvrdi moju konstataciju za zute trake?

Ja peglam po njima sve vreme,zasto da se provlacim.A i auto-skola me tako naucila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja