Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPZ 1100

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ljudi vec duze vreme imam problema sa Kawasakijem GPz 1100, 82. godiste, ima direktno ubrizgavanje. Motor radi super dok je hladan, ali posle duzeg rada, kada se zagreje pocne da trokira. Sta da radim, odavno me muci ovaj problem??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Kako bre ima direktno ubrizgavanje motor iz 82 godine ??

 

Lepo,bre,ja sam imao isti takav kawasaki iz 82-e sa direktnim ubrizgavanjem.Ne znam zasto je to cudno.0stabre.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Ljudi vec duze vreme imam problema sa Kawasakijem GPz 1100, 82. godiste, ima direktno ubrizgavanje. Motor radi super dok je hladan, ali posle duzeg rada, kada se zagreje pocne da trokira. Sta da radim, odavno me muci ovaj problem??

nije savrsen taj ceo sistem direktnog ubrizgavanja.Ja ti preporucujem da stavis karburatore,bolje ce ici,manje ce da trosi.Moj je trosio oko 17 litara,zato sam ga i prodao,a trebao sam samo karbove staviti.Jebi ga covek je kasno pametan.Kawasaki z-1000j je bio isti motor samo sa karburatorima,i bio bolji od gpz 1100 dfi.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ima ubrizgavanje, to je onaj sa malim tockovima :).

Dacu ti tel ortaka koji je dr za kawe. Jel neko skoro pao sa tog motora ,njemu je elektrika u repu...

A za karburatore....skuplja dara nego mera...dok nadjesh zglavne i promenish membrane i iglice....peglaj brate injection kad mu bog dao samo sredi struju...

Ako nadjesh jeftino karb ,poslushaj "boldor"-a. Ja bih ostavio inj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: GPZ1100B2, TDM900A

Posedujem isti motor i treba znati neke stvari o njemu da bi sve radilo ko shto treba...!

Prvo skini service manual sa neta ima ga ovde na forumu.

http://www.kz1000r.com/

 

celosno proveri elektrichnu instalaciju...imash posla sa instalacijom starom 30 godina...ako nechesh da se zapalish u vozhnji..to je prva stvar, da sve kontakte dobro proverish i nemoj da shtedish na shmirgli i kontakt spreju!!!!! Posebno deo kod table sa osigurachima ako imash drugu tablu onda menjaj ili prelemi staru!

Incection na DFI modelima funkcionira crpechi informacije od 2 senzora jedan je na samom motoru sa leve strane to je senzor za temperaturu motora! i drugi je na kutiji za vazduh to je senzor za temperaturu vazduha koji ulazi u motor! Imash u manuelu kako se brzo i jednostavno meri ovo unimerom..proveri zhice od senzora za kontinuitet!!

Proveri kontakte na TPS-u (trotle positione senzoru) to ti je plastichna kutija na kojoj pishe DFI sa desne strane motora ..ubaci malo kontakt spereja unutra istovremeno uvrchi gas...na ugashenom motoru!

Proveri vakum creva na injectorima...lako budu naprsla od toplote i kad se ugreje motor onda ima neravnomernu gas ro jes trokira ili gas se sama povechava za 2000obrtaja ...

Kad sve to proverish obavezno shtelovanje injektora na vakum metre ...Kawasaki to preporuchuje na svakih 8000km!!!! i ne zezaju se sa tim isto je i za ventile!!!! ovaj motor trazhi cheshche shtelovanje i onda radi perfektno inache se gushi..! Ako injection radi batali karburatore to je vrlo jednostavan i pouzdan sistem od Datsuna ..pomalo primitivan ali se ne kvari obichno one koje mrzi da petljaju oko motora(nose ovaj motor kod majstora-to je ne,ne,ne ovaj motor trazhi ljubav a ne kurajbera koji menja delove kao na motoru od 10000eura od kaficha do kaficha) odma menjaju za karbove pa posle problemi i potroshnja do zla boga...moj troshi sa injekshnom 5,5-6 l na 100km i to sa hard vozhnjom ne zezam se.. ceo zhivot vozim uljare-vazduzhare i sve drugo sa karburatorima vishe troshi -a ne ide vishe!

Jedini problem na ovim motorima je tesna zadnja guma 120mm :zbunjen: i zastaren ram....ali uz malo mishicha lepo se vozi i agresivno...Ali ako je Edie Lawson mogao da vozi sa tankom gumom ..mozhemo i mi..samo polako na gasu ..nashtelovan motor vech na 4000-5000obrtaja provrtava gumu u svakoj brzini :hej:

 

koristi forume KZrider.com i onaj prethodni i nemash problema :zdravo:

post-751-0-28881300-1310022706_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja