Jump to content

Moto Zajednica

Azerbejdzan 2007 - caspian sea tour

Recommended Posts

Guest Beli

Rok je stigao,evo C/P maila

 

Pa jest. Ništa nas ne mora sjebat :)

Inače divni ljudi tamo. Slično kao u Srbiji :)

Sporo radim nešto na mojoj stranici - fotografije, al nekad če bit tamo nešto o tom putu.

 

Pozdrav, Rok

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kisovec, SLOWENIEN

Ja i moja putovali smo 35 dana i napravili 13.300 km.

Kod kuče smo stigli več krajem mjeseca Maja, Beli. Sa bikerjima iz Srema i Brčkog smo se več sreli prije 2 sedmice na moru kod skupa MK Sjene iz Kaštela.

 

Vama koji sada idete na putovanje želim sretan put i puno avantura za to vrjeme.

Na žalost još nisam pripremio putopis od Irana ( ljenčino ) na mojoj stranici ( http://www.rok-vrhovnik.gajba.net ) ali možda vam daju koju ideju galerije od Ukrajine ili Turske.

Evo direktan link:

http://www.mk-atrans.si/vrho/travel/2003/turkey/turkey.html

http://www.mk-atrans.si/vrho/travel/2005/ukraine/ukraine.html

 

Ako vam mogu da pomognem sa bilo kojem informacijama samo pitajte, biče mi u čast.

 

 

Pozdrav svima, Rok

 

 

p.s.: Pive se napijte prije ulazka u Iran. Tamo nema alkohola ( ne znam kako mogu da žive).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kisovec, SLOWENIEN

Sada sam pogledao vaš sajt. ODLIČNO. I odličan odabir motora, ne znam dali novi modeli još tako dobro rade ( ali pazi rupe jer nisu enduro ).

Jedva čekam na fotografije iz puta tamo.

 

 

Na slici put kroz Daht-e-Kavir.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kisovec, SLOWENIEN

EEE da ne zaboravim: PROMET U IRANU

 

Svake godine na Iranskim putovima smrtno strada 27.000 ljudi. 250.000 ljudi težko se povrjede...  :o

 

OVAKO IZGLEDA PROMET(SAOBRAČAJ):

 

OVAKO IZGLEDA AKO HOČEŠ DA PREĐEŠ PUT

 

OVAKO IZGLEDA VOŽNJA SA 125 CCM HONDOm  SA NEŠTO OKO 10 KONJSKIH SNAGA - OBAVEZNO POGLEDAJTE OVO

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Hitmanu,

 

Juche mi Kaze Vadim (secas se fotografa iz rumunije koji je bio ovde za vreme bombardovanja 1999) da su ukinute vize za Rumuniju...pos sistemu oni nama - mi njima. Ne znam da li je tachno, ali moze biti posto njegov otac radi u rumunskom foreign ministarstvu, pa je obicno dobro obavesten.

 

Jeste nashli Gorana Opachica ???

 

;D ;D ;D

 

 

 

 

Kontaktirao sam nashu ambasadu u Teheranu i Goran Opachic je kako su oni rekli proshle godine zawrshio njegowu misiju u Iranu.. Ali ljudi su mi dali njegow lichni mail na koji sam mu poslao dopis i chekam odgowor ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Rok .. Info koji si nam poslao puno znachi .. hwala .. josh nismo sigurni da li cemo uspeti da dobijemo karnete .. a ljudi iz nashe ambasade u Teheranu su nam rekli da mozemo u Beogradu da podnesemo zahtew za Iransku wizu,pa da je pokupimo u Baku-u (Azer). Swakako cemo biti u kontaktu josh radi razmene josh nekih info-a,poshto widim da je ruta relatiwno slichna .. Hwala josh jednom ..

 

2 Gremlin - Za Rumunske wize znamo,i neplacamo ih,jedino shto tranzitnu wizu chekamo 2 nedelje!!! ,trebalo bi da ih dobijemo za koji dan .. Iz tog razloga smo pomerili datum polaska ..  Ruska i Ukrajnska wiza gotowa ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Rok .. Info koji si nam poslao puno znachi .. hwala .. josh nismo sigurni da li cemo uspeti da dobijemo karnete .. a ljudi iz nashe ambasade u Teheranu su nam rekli da mozemo u Beogradu da podnesemo zahtew za Iransku wizu,pa da je pokupimo u Baku-u (Azer). Swakako cemo biti u kontaktu josh radi razmene josh nekih info-a,poshto widim da je ruta relatiwno slichna .. Hwala josh jednom ..

 

2 Gremlin - Za Rumunske wize znamo,i neplacamo ih,jedino shto tranzitnu wizu chekamo 2 nedelje!!! ,trebalo bi da ih dobijemo za koji dan .. Iz tog razloga smo pomerili datum polaska ..  Ruska i Ukrajnska wiza gotowa ..

 

Hitman, ja sam cuo da su vize UKINUTE, nema ih vishe - ne govorim o placanju !!! Proveri info, i meni deluje malo chudno, ali covek je obicno jako dobro obavesten.

 

A by the way, nisam siguran da ce Mikka da te pusti na taj put - trebao si brate da odes dok se on nije vratio !!!

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Rok .. Info koji si nam poslao puno znachi .. hwala .. josh nismo sigurni da li cemo uspeti da dobijemo karnete .. a ljudi iz nashe ambasade u Teheranu su nam rekli da mozemo u Beogradu da podnesemo zahtew za Iransku wizu,pa da je pokupimo u Baku-u (Azer). Swakako cemo biti u kontaktu josh radi razmene josh nekih info-a,poshto widim da je ruta relatiwno slichna .. Hwala josh jednom ..

 

2 Gremlin - Za Rumunske wize znamo,i neplacamo ih,jedino shto tranzitnu wizu chekamo 2 nedelje!!! ,trebalo bi da ih dobijemo za koji dan .. Iz tog razloga smo pomerili datum polaska ..  Ruska i Ukrajnska wiza gotowa ..

 

Hitman, ja sam cuo da su vize UKINUTE, nema ih vishe - ne govorim o placanju !!! Proveri info, i meni deluje malo chudno, ali covek je obicno jako dobro obavesten.

 

A by the way, nisam siguran da ce Mikka da te pusti na taj put - trebao si brate da odes dok se on nije vratio !!!

 

;D ;D ;D

 

Vize su besplatne, ali nisu ukinute!

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9104.0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Rok .. Info koji si nam poslao puno znachi .. hwala .. josh nismo sigurni da li cemo uspeti da dobijemo karnete .. a ljudi iz nashe ambasade u Teheranu su nam rekli da mozemo u Beogradu da podnesemo zahtew za Iransku wizu,pa da je pokupimo u Baku-u (Azer). Swakako cemo biti u kontaktu josh radi razmene josh nekih info-a,poshto widim da je ruta relatiwno slichna .. Hwala josh jednom ..

 

2 Gremlin - Za Rumunske wize znamo,i neplacamo ih,jedino shto tranzitnu wizu chekamo 2 nedelje!!! ,trebalo bi da ih dobijemo za koji dan .. Iz tog razloga smo pomerili datum polaska ..  Ruska i Ukrajnska wiza gotowa ..

 

Hitman, ja sam cuo da su vize UKINUTE, nema ih vishe - ne govorim o placanju !!! Proveri info, i meni deluje malo chudno, ali covek je obicno jako dobro obavesten.

 

A by the way, nisam siguran da ce Mikka da te pusti na taj put - trebao si brate da odes dok se on nije vratio !!!

 

;D ;D ;D

 

U pravu je Joseph. Vize postoje,procedura,swe .. ali su dzaba .. A baj d vej Mikka mi nije ni Cale ni Keva ..  ;D a i zaprawo .. ja sam wec otishao ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

 

  A baj d vej Mikka mi nije ni Cale ni Keva ..  ;D a i zaprawo .. ja sam wec otishao ..

 

 

Aaaaa to cemo jos da vidimo !!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

I od mene veliki pozdrav uz zelju da se lepo provedete i vratite mnogo bogatiji...Naravno duhovno...Sve čestitke za sajt , ali ipak one prave su skoncentrisane na vašu odlučnost i  hrabrost.  Još jednom  -  SRETNO MAJSTORI  !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hitman, sto se tice karneta-sve zavisi na koga naletite! Ta procena od 70% vrednosti motora je veoma sirok pojam, neki su za motor od 2000 realne vrednosti ostavljali za karnet 400 evra, a neke oderu. Ovo je bilo za Egipat doduse, ali pretpostavljam da je slicno. Dakle, nadamo se u srecu i dobro raspolozenje, a ako je sluzbenica, sto je skoro nemoguce, sarmirajte je brate ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

De ste bre konkurenti...

Vidim da ste pokusali da prodjete jeftinije sa radio stanicama. Kladim se da vam se vec obilo o glavu :)

Ajde malo, kako ide, sta se desava. Pricajte nam samo o problemima, da nam bude malo lakse. Kolko love ste ostavili u Moldaviji pandurima :)

Nemojte Odessu da promasite ni slucajno, uvece pravac Arkadija. Jeftino spavanje imate u Ekaterinerska ili nesto slicno, ulica je u centru nema sanse da je omasite, broj 25. To je hostel, nema nigde oznake, prodjete kroz prolaz pa odma desno udvoristu, popnete se na drugi sprat. Tu su vam vrata kao od necijeg stana, nema nikakva oznaka za hostel, ali vi slobodno udjite tu je recepcija. Cisto, uredno, bezbedno.

I jos jednom, obavezno u Arkadiju ;D

A za Kijev sto ste nas ispalil, nemam reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

I jos jednom, obavezno u Arkadiju ;D

 

ovo necu previse komentarisat, mislim da je sve jasno  ;D

 

Mikko, kako teku pripreme, jesu li papiri svi izvadjeni, makine spremne, moral na nivou, zene uplakane(suze radosnice)....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ewo owako .. U Subotu 25.08 od 19h na splawu Bela Ladja koji se nalazi odmah pored Lukasa,organizujemo mini promo party powodom odlaska na gore pomenutu turu.Ko god je raspolozen nek swrati i dobro doshao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ewo owako .. U Subotu 25.08 od 19h na splawu Bela Ladja koji se nalazi odmah pored Lukasa,organizujemo mini promo party powodom odlaska na gore pomenutu turu.Ko god je raspolozen nek swrati i dobro doshao  ;D

 

a što ne na lukasu??? ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ewo owako .. U Subotu 25.08 od 19h na splawu Bela Ladja koji se nalazi odmah pored Lukasa,organizujemo mini promo party powodom odlaska na gore pomenutu turu.Ko god je raspolozen nek swrati i dobro doshao  ;D

 

a što ne na lukasu??? ;D ;D ;D ;D

 

Ćuti Boki, ovaj ćemo lakše da potopimo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Hitman da se ne istripujes mnogo ... Lik koji ti je mahao sa crvenog fejzera na autokomandi sam bio ja , i posle 2-3 sata u vojislavcu lik koji ti je blicao sa istog fejzera , opet bio ja !  ;D Po sistemu ja tebe znam ti mene ne znas  ;D

 

Sve najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Hitman da se ne istripujes mnogo ... Lik koji ti je mahao sa crvenog fejzera na autokomandi sam bio ja , i posle 2-3 sata u vojislavcu lik koji ti je blicao sa istog fejzera , opet bio ja !  ;D Po sistemu ja tebe znam ti mene ne znas  ;D

 

Sve najbolje

 

aaaaaaa  ;D e pa sad je swe mnogo jasnije .. Pozdraw i tebi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja