Jump to content

Moto Zajednica

" BOKILIĆ " servis, prodaja delova

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jel i ovaj šegrt spopada žene koje dodju u servis, ili samo gazda?

radilica,imam dve u extra stanju... a lako cemo se dogovoriti, samo kazi jel ti treba sa klipnjacama ili gola,,ili 063697094

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nonfango kofer, kljuc nema,tako je stigao iz svajcarske,nosac,,,ima nema :) nema ga dole al ga je neko postavio odozgore, nemam pojma zasto,verovatno je neko imao kofer na koferu tako da moze da se skine i postavi dole,kofer nije neki krs ,od kvalitetne plastike je odradjen,kolko vidim poveci,predpostavljam da staju dve kacige unutra,

malo neobican,bele boje,nije izlomljen itd...

cena 25e,saljem aks,om , 063697094

1JKLy_270620111310.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

yoGzZ_270620111311.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

xcyvp_270620111312.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Vq6PS_270620111313.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wgF3o_270620111314.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

hirRn_270620111316.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

bAXom_270620111320.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

5kVoS_270620111319.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: cb 500

Aj se menjamo??? Boriseeeeeeee majstoreeee,e stvarno svaka cast,onaj moj lom pali na pogled,a sto ideeeeeee :lud: :lud: :lud:

Koji tvoj lom? Treba da vidis kako ide jedan tvoj bivsi lom :) a pali bez sauha na ladno...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

inace sad sam po beogradu,po malo leteci servis po malo lezeci...to je samo po potrebi ...mislim lezanje :nanana:

jedino sto mi je muka ovih guzvi i provlacenjaaaaaaaaaa sa 5ticom bmw,om..kao kamion da vozim....

ahhhhh...u subotu idem po motorine...da se vise neguram po guzvi....:moto3: sa ovim kamionom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

HALO svima!

 

Slucajno sam nasao ovu "temu", pa ako smem, a verujem da smem, da kazem i ja neku lepu rec za Bokilića:

 

Divanili smo u nekoj temi oko sinhronizacije karburatora, hteo sam da se pozabavim i sam time na mojoj Aprilia Pegaso Cube,

po gradu mi je potrosnja bila oko 7.85l / 100km, to mu dodje 1l / 12.7km, sto je maaalko puno,

pa mi je bez oklevanja podelio neke savete koji veze nemaju sa pomenutim,

a u pitanju je bilo istezanje opruga membrane karburatora, detaljno mi je sve objasnio šta i kako,

cime sam, za sada testirano na "otvorenom", izregulisao potrošnju makine na 5l / 100km pri 120km/h, ili oko 5.5l pri 140km/h, što mislim da je odlican učinak!

 

Nisam bas navikao da negde pitam za savet a da pre odgovora ne dobijem aproksimativan račun za uslugu podele znanja, manuelna rabota je ekstra aditiv na to,

barem je tako ovde u NS,

obično ide "matori, imam ja lika koji će ti to završiti haos dobro", a kad zovem "lika", lik odvali cenu kao kao da hoću servis Viper-a a ne Pegaso-a,

no, Bokilić me je besplatno išamarao korisnim savetima i objašnjenjima da mi nije bilo dobro, ne rekavši "znam ja šta je, dođi kod mene, neće te ni puno koštati...",

dobro, de , možda će me rebnuti nekom drugom prilikom za nešto... :hej:...

ali... meni se potrošnja benzina smanjila, sam sam odradio savetovano, svratio sam kod njega kada sam krenuo za Grčku, upoznali smo se, ispričali, malko sam učinio i jedan mali znak pažnje jednim još manjim poklonom, red je,

ta-ko-da...

 

Bokilić, hvala ti puno, deluješ mi kao OK lik a verovatno i još bolji majstor,

verujem kada se uklopi ljubaznost i znanje, nema šanse da ti klijenti ne budu zadovoljni.

 

Među tonom žarača i smarača, uvek je lepo ipak upoznati nekog poput tebe, pa ako ustreba, verujem da će grčeva u stomaku biti samo zbog problema sa motorom a ne i zbog servisera :aha:.

 

Kakva reklama, a? :moto3:

 

Nadam se jednom hladnom pivu za ovo kada ti dopadnem šaka sa svojom Apriliom :lol:

 

Pozz svima, uzivajte

 

post-15762-0-49395700-1314017240_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Frustriran svime što nas je snašlo poslednju deceniju (a i duže) odlučio sam da kupim F-a i otisnem se put Evrope. Računao sam da ću svakako završiti na enduro motoru jer je za Srbiju to jako dobar izbor ali da, dok još mogu, treba da se otisnem što dalje i obiđem sve ono što sam davno želeo a nisam mogao.

 

Kupio sam Hondu CBR 1000F u super stanju samo što nisam imao bezrezervno poverenje jer je motor ipak star 20 godina. Malo je prešao, nije padano sa njega i sl. ali ja putujem sam i sem toga što sam odličan teoretičar nemam blage veze sa mehanikom, neće mi ključ u ruke nikako.

 

Odradio sam svoju ovogodišnju rutu i prebiram po materijalima koji mi trebaju za putopis. Ima dosta toga, fotografija, GoPro snimaka, video snimaka i sada je problem kako da suzim izbor na samo osnovno kada sam video ono o čemu nisam sanjao.

 

Ruta je bila: Beograd - Poreč - Milano - Bazel - Dortmund - Aurich - Amsterdam - Ihlow - Emden - Hamburg - Berlin - Drezden - Prag - Beč - Karaburma.

 

Prešao sam oko 5.500km, sve je stalo u 23 dana, vozio sam putnom brzinom oko 140-160 km/h, motor je trošio od 7 do 8 litara sa najvećom postignutom brzinom od 250km/h. Mogao je još ali ja nisam, tukao je vetar, više nije bilo bezbedno.

 

Tokom puta sa motorom nisam imao nikakvih problema, radio je kao kada sam seo na njega u Svilajncu. Pritisak u gumama nisam pogledao od kako sam preuzeo motor a evo kod kuće sam, motor je ispred i radi tako da bih mogao ponovo sa njim u pohode.

 

Na svemu što sam dobio od motora doživotno sam zahvalan Bokilicu. Ali baš tako. Imam iskustva sa raznim majstorima ali osećaj odgovornosti prema onome što radi i kvalitet obavljenih radova omogućio mi je da po svojoj želji putujem sam i da se sa puta zdrav i čitav vratim. Da mi se kojim slučajem desio kvar bilo gde nisam imao rešenje, odlučio sam da ako se tako nešto desi motor ostavim tamo gde je i sednem na autobus do kuće.

 

Na sreću, i ovaj put se sve završilo idealno.

 

U prilogu fotografija motora vezanog lanCom u Amsterdamu i po Beču.

post-1452-0-07262000-1314011734_thumb.jpg

post-1452-0-42854400-1314012328_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Paracin/Paris
  • Motocikl: Pegaso 650/95, Vespa 150/91, Majesty 125/05

Za Bokilica sam saznao na ovom sajtu, trazeci nekoga ko bi mi kvalitetno uradio servis na Pegasu 650 iz '95.god.

Nakon par prepiski, nasli smo se kod njega u servisu, neposredno pre preseljenja za BGD, gde mi je uz odgovore na bezbroj laickih pitanja, cini se lako postavio opstu dijagnozu stanja motora, otklonio vitalne nedostatke, uradio potrebna stelovanja i napravio dinamiku za redovno i dopunsko odrzavanje i servisiranje...

Motor je nakon intervencije drasticno stabilniji u radu i izaziva opste pozitivan osecaj, a sto se mene licno tice, utisak je da Bokilic opravdava ranije stecenu procenu da je iskusan serviser i da je neko koga bi vecina bajkera rado imala za prijatelja i saradnika, sto zbog poznavanja zanata, sto zbog svoje simpaticne i zanimljive pojave...

Preporuke za Bokilica i servis!

Pozdrav za njega i ostale bajkere i forumase!

 

:zdravo::moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ah,,,kako je lakse provlaciti se motorom po beogradskoj guzvi,,jeste da mi je suzuki autobus ali se rola po beogradskom asfaltu bez muke :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kofer nofango otisao,boldora vise nema ,ima po neka sitnica od delova, oki kutije nadjene danas jos jedne rezervne,fraj lauf takodje,,

@zokkac ...ma zalim se,,muka mi je od guzve,rolam se ovih dana po beogradu sto kolima sto motorinem,po ovoj vrucinstini i guzvi...stalno neki poslic tamo amo.

neki servisi i lakse opravke po beogradu,s jednog na drugi kraj, a vecito mi se potrefi da most moram da prelazim oko 15h :staa: samo da poludis,em guzva em vrucinstina..

no dobro polako.navikavamo se polako :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: beograd

Evo i ja da podelim moje iskustvo sa majtor Borisom.Vise od godinu dana muku sam mucio sa karburatorima ,bar tako su tvrdili beogradski majstori,cistili,vakumizirali a motor i dalje prelivao i nenormalno trosio.cak sam uzeo i druge karburatore ali problem je ostao.E onda nastupa Boris Sredi karburatore ali i defektuje glavni problem a to je bila membrana na slavini kroz koju je motor vukao preko vakuma gorivo direktno u cilindar.problem resen ,motor radi ko sat potrosnja normalna i ja prezadovoljan. Saka i iskrena preporuka za Borisa!!!A za njega pozdrav i vidimo se kako smo se dogovorili.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Jedna molba i pitanje za gospodina Bokilica ako moze neki savet,U pitanju je tdr 125 uvezen iz Svajcarske sa blokadom i nece preko 80.Da li imate CDI bez blokade ili sta je vec potrebno da motor ide brze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: PN / SUME I DOLINE
  • Motocikl: TRANS 650

Posle raznih uzas "majstora" zbog kojih sam sam sredjivao motor po user manuelu , konancno neko normalan ko zna kako i sta radi a pritom vam ostane koja crvena.Tako da ja nebi da menjam majstora jer neznam za bolje pozdrav za BOKIJA I SERBIAN HOMEMADE (pre nego bacite pare pozovite Bokija ima i jeftinijih resenja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Muci smo se ja i komsija da zbacimo masinu sa Honde, ali nista...!!

Dodje ovaj mali celavi, okrenu se dva-tri puta oko motora, kaze "drz' tu i guraj ka meni..."

Spade motor k'o od sale!!

Dakle, nije majstor samo u "specijalizovan" stvarima vec i u (na prvi pogled) banalnim!!

 

P.S.Jedino mi zao sto se preselio za BG... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Moram i ja malo da ga hvalim :)

 

Vozim Hondu CB750K staru 30godina. Sve sto je radjeno na njoj, radio sam sam i uz pomoc naseg drugara sa foruma Scapolo-a. U nekom trenutku sam shvatio da ipak tu mora da cacne neko ko ima iskustva i zna cake :)

 

E, tu je dos'o na red dr. Bokilic... nadjoh coveka na forumu, culi se, dogovorili se...

 

Masina mi je sredjena cakum pakum ... sve je pretresao, prestelovao i ocistio karburatore. Uradio neke madJije - TOP SECRET -. motor manje trosi, lepse radi, jace povlaci.

 

Super je on momak, zna znanje, kvar otkriva jako brzo, a jos brze ga otklanja :takoje:

 

a kao slag na tortu, ima obicaj da zvrcne posle negog vremena i pita "jel sve ok sa masinom"? :) pa 'de to ima?! :D

 

Moja preporuka.. Jako dobar majstor za motore. kako starije, tako i ove mladje :)

 

:care:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Jedna molba i pitanje za gospodina Bokilica ako moze neki savet,U pitanju je tdr 125 uvezen iz Svajcarske sa blokadom i nece preko 80.Da li imate CDI bez blokade ili sta je vec potrebno da motor ide brze?

pitanje dali je blokada na cdi,ju .treba pogledati,a moyda je i nesto drugo u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja