Jump to content

Moto Zajednica

" BOKILIĆ " servis, prodaja delova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Starac je konacno spreman za voznju, zahvaljujuci Bokilicu....bio je otpisan, imao je problem - nije primao gas preko 3000obrtaja. Nema sta nisam pokusao, gledao struju, merio napon iz namotaja, ispitivao bobinu, gledao po karb, pokusavao da vidim neku nepravilnost, ali nista.... onda je majstor bokilic sve to resio I sada motor brija....d1d1b19a337a56d50296b85400e2d262.jpg

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Honda 500,katastrofa

CAM00817.jpg

 

 CAM00816.jpg

 

CAM00815.jpg

 

CAM00814.jpg

 

CAM00813.jpg

 

CAM00812.jpg

 

CAM00811.jpg

 

CAM00810.jpg

 

CAM00809.jpg

 

 

CAM00806.jpg

 

CAM00804.jpg

 

CAM00803.jpg

 

CAM00802.jpg

 

CAM00801.jpg

 

CAM00799.jpg

 

CAM00797.jpg

 

 

CAM00796.jpg

 

CAM00795.jpg

 

CAM00794.jpg

 

CAM00793.jpg

 

CAM00792.jpg

 

 

CAM00791.jpg

 

 

CAM00788.jpg

 

CAM00787.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Zdravo svima,

pre svega, zahvalio bih se kolegi @Utjerivac na savetima i kontaktu majstora @bokilic.

Pozvao sam coveka, objasnio mu telefonom moj problem i problem koji imam sa motorom. Naime, u temi koja se nalazi ovde, pokusao sam postaviti na motor equilizer na ventile za sinhronizaciju karburatora, sa nadom da cu prevazici problem koji sam imao - na nekih 8k rpm, motor se konstantno tresao, mučio i praktično nisam mogao da pređem tu famoznu granicu (u nekim slučajevima 9k je bilo max).

 

E sada, pošto sam početnik to mi nije toliko ni smetalo, već sam to rešavao prebacivanjem u viši stepen prenosa. Time sam dostizao željenu brzinu, ali sam konstantno znao da nije to to.

Nisam sinhronizovao karburatore, čekao sam sledeću sezonu.

Ove sezone sam menjao Ulje, filter za ulje, svećice, ali nisam jednu veoma bitnu stvar - filter za vazduh (od novembra čekam BMC da stigne u maloprodaju -iako je kaparisan u prošle god).

 

Pozvao sam telefonom @bokilic sa namerom da zakažem servis i da dovezem motocikl. Umesto servisa, koji je trebalo da platim, dobio sam najprijateljskiji savet, šta da učinim (Čovek mi kaže, lako ćemo servis, pusti servis, probaj da zameniš to i to, pa onda dođi - neverovatno u današnje vreme).

Elem, otkazao sam naručeni filter, odvezao se do Batajnice, kupio novi i isti sam montirao. Motor ne mogu da prepoznam. 1-om -> 12k k'o iz topa ->70km/h, 2-om->14k, preko 100km/h...

Pozvao sam majstora, zahvalio se.

Ja i dalje ne mogu da prepoznam motocikl.

 

@bokilic čim budem u prolazu, dolazim, da donesem, makar moju domaću "užičanku", a servis... Od sada, zna se
pozdrav i hvala najlepše!!!

Filter1.jpg

Filter2.jpg

Filter3.jpg

Filter4.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Pa kad si pitao pravog coveka.

Ja sam imao tu nesrecu da je, na svaciju zalost, majstor Bokilic bio na bolovanju kad sam trebao da radim servis.
Otisao sam kod drugog majstora koji je na jako dobrom glasu. Sredio mi motor, sredio i karburatore, kaze filter vazduha je dobar.
Teram ja motor, ma kao da mi ne vuce kao sto je vukao ranije. Puca na auspuhu. Posle nekog vremena, odem opet, kazem problem,
a on me ubedjuje da sam prevazisao Fazera i da mi je postao slab. :oda2: Napravi me na budalu covek.
Pita kako ga vozis, reko ko baba. Kaze pa zato, trebas ga malo vise nabijati u obrtaje. I ostavismo to tako.
Duze vreme nisam mogao da provalim u cemu je bio problem i resim da proverim ono sto mogu sam.
To sto mi je rekao da je filter za vazduh dobar sam stavio u rezervu i kad sam ga skinuo, imao sam sta i da vidim.
Nakon zamene, drugi motor. Ja iz ovog izvukao pouku. Majstora ima odlicnih, solidnih, a i losih.
Vise necu rizikovati. Eto me za koji dan u Pazovi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja