Jump to content

Moto Zajednica

Oprez - stižu vozači motocikla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

''Motocikl sa svojim agresivnim karakteristikama i jurišnim osobinama, svojom snagom i osjećajem moći koji pruža, kao magnet privlači osobe sklone agresivnom ponašanju. Osobe bez tih osobina, kad dođu u posjed motocikla u velikoj su opasnosti da ih steknu. Vrlo je teško ostati priseban i kontrolirati osjećaje kad rika snažnog motora potjera valove adrenalina krvotokom ravno u srce, a u glavi samo bruji: „najbrži si, najjači si …!“''

 

:o

 

O moj bogo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ma treba prebiti tog sto je pisao tekst... (da li je to moj motocikl uticao na ovako agresivno ponasanje, ne secam se da sam ranije bio takav...) ;D ;D ;D Mozda je stvarno bolje da nas se plase i klone... Ali opet nije dobro sto imaju skroz pogresnu sliku o nama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ima istinih stvari, a ima i totalnih gluposti i predrasuda. ovo je delo novinara koji je eto hteo da napise clanak a da u sustini nije obradio temu, nego ajde da pise nesto zanimljivo i aktuelno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Po meni, u textu sve stoji...kao da je mene opisivao.. ;D

 

Ja sam bash agresivan! Veoooma agresivan! I kad osetim pomanjkanje agresivnosti,brzo sednem na motor i popravim dozu agresivnosti u sebi! Ako ikad upoznam autora ovog teksta, ispoljicu svu svoju agresivnost na njemu, a onda cu da sednem na  motor i da kazzem sebi: "Najachi sam-najbrzzi sam!" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

E, a da ga nadjemo, iz principa odemo kolima, pa da mu pokazemo da posedujemo odredjenu dozu agresivnosti i bez motora???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

''Motocikl sa svojim agresivnim karakteristikama i jurišnim osobinama, svojom snagom i osjećajem moći koji pruža, kao magnet privlači osobe sklone agresivnom ponašanju. Osobe bez tih osobina, kad dođu u posjed motocikla u velikoj su opasnosti da ih steknu. Vrlo je teško ostati priseban i kontrolirati osjećaje kad rika snažnog motora potjera valove adrenalina krvotokom ravno u srce, a u glavi samo bruji: „najbrži si, najjači si …!“''

 

:o

 

O moj bogo...

 

Clanak se verovatno odnosi na eRove. Uz rizik da budem napadan izjavicu da bih mogao da potpisem gornji pasus. Evo da dodam jos jedan:

 

"Mladost se najčešće povezuje s emocionalnom nezrelošću (nemogućnost iskazivanja vlastitih emocija i upravljanja njima), a većina vozača motocikla su mlade ili čak vrlo mlade osobe (18 do19 godina). Mladi često ignoriraju norme, odbacuju i preziru ograde, zabrane i pravila. Mladost je želja za dokazivanjem, isticanjem. Biti najbrži, biti najluđi, biti najopasniji često su svjetionici ponašanja mladih vozača motocikala. Precjenjivanje svojih sposobnosti nikako ne idu zajedno s neiskustvom ili  nedostatnim iskustvom tih mladih ljudi. Ako čak i imaju nešto vozačkog iskustva nedostaje im onog pravog, životnog, koje je također neophodno za upravljanje takvim snažnim i prebrzim vozilima. "

 

Ovo je recimo tacno od reci do reci. To sto mnogi to ne vole da cuju, druga je stvar. Vidjao sam ovde clanove od 20-tak godiina sa R1! Sve ovo gore je potpuno tacno, svidelo se to nekom ili ne.

 

 

PS. Sad procitah clanak do kraja i mogu da kazem samo - fenomenalno. Pa tu se daju odlicno, zaista odlicni saveti kako da se sacuvaju NASI zivoti! A da li ima agresivnosti, pogledajte par gornih poruka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Vi "ODGOVORNI VOZAČI AUTOMOBILA" ,samo u Srbiji, ubili ste ,u periodu od samo mesec dana, šest ( 6 ) vozača motocikla, vašom pažnjom i sposobnošću da "svojim postupcima ispravite pogreške te rizične skupine vozača". Mislim da je ova statistika sama po sebi dovoljna ocena ovog tvog sramnog i bezvrednog teksta. O novinarskoj etici i načinu izražavanja, u ovom nazovi tekstu, da i ne govorimo.

Bez poštovanja,

Dušan-Srbija

 

ovo je moj odgovor "gospodinu" koji je napisao ovaj tekst. poslao sam mu na njegov mail:  info@petrovecki.hr, a preporučujem i vama ostalima da ga zasipate porukama slične sadržine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

7.Ako započnu pretjecanje, pomaknite vozilo desnom rubu ceste i ne povećavajte brzinu. Po potrebi čak usporite. Omogućite im pretjecanje!

8.Ne natječite se s njima!

 

Ovo je jedino pametno sto je ovaj strucnjak rekao.Zao mije sto postoje ovakvi ljudi a ne postoje odredjene ustanove za njihovo cuvanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

shto kazhe lalajko mi kapiramo da je ovde najverovatnije rech o eRovima ali "obichni", neupuceni ljudi ne znaju da prave razliku pa nas sve gledaju kao manijake i debile koji ne cene svoj zhivot... i da svi znaju da je rech o eRovima opet se ne slazhem jer uopshte ne znachi da su svi takvi, daleko od toga...

 

mislim da je ono napisano, bezobrazno i skroz generalizovano...

i medju motociklistima ima manijaka kao i medju automobilistima, pekarima, chuvarima, policajcima, apotekarima... ja sam protiv generalizovanja i zato mi se ne svidja ono gore napisano!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Poenta ovde nije da li taj autor napisao istinu, vec da li je napisao CELU istinu.

 

Dakle, stoji da ima napaljenih mladih vozaca motora koji su opasnost za sve, ali takvi ima i za volanom kola. Generalizovati stvari da su samo vozaci motora krivci za nesrece je jako ruzno...

 

Molim da ga ipak ne treba zasipati mejlovima, prosto jer mislim da to nikuda ne vodi. Jeste da je strasno ono sto njegov tekst insinuira, ali ne treba mu dokazivati njegovu teoriju nasim napadima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Uvijek predviđajte njihovu prisutnost na cesti, pogotovo u vremenu koje dolazi (proljeće, ljeto) razmišljati o njima!

Budite spremni na njihovu iznenadnu pojavu u svojoj blizini, voze brzo, stvore se brzo!

Često ih prije čujete no što ih ugledate!

Stalno i pažljivo pratite situaciju ispred, iza i oko sebe!

Pazite, voze slalom između vozila!

Ako vas sustižu i voze neposredno iza ili uz vozilo, stalno nadzirite njihovo ponašanje i predviđajte reakcije, očekujte pretjecanje!

Ako započnu pretjecanje, pomaknite vozilo desnom rubu ceste i ne povećavajte brzinu. Po potrebi čak usporite. Omogućite im pretjecanje!

Ne natječite se s njima!

Ne dozvolite da vas iznerviraju svojim postupcima!

Ne odgovarajte na agresiju agresivnim ponašanjem!

Ako ih sustižete automobilom, držati povećani razmak, ostavite si dosta prostora za izmicanje ako to situacija bude zahtijevala!

Budite spremni na njihove pogreške i predviđajte moguće opasnosti!

Ako uopće budete u prilici pretjecati vozača motocikla obavite to na preglednom djelu ceste i gdje postoje i svi drugi potrebni uvjeti za to (širina kolnika, mogućnost ubrzavanja, dozvoljena brzina …), a naročito pazite na bočni razmak. Upozorite vozače motocikla o svojoj namjeri, ako je to potrebno.

Posebno budite oprezni prilikom skretanja, ulijevo ili udesno, provjeravajte i pravodobno najavljujte svoju namjeru. Postoji velika opasnost od iznenadne pojave vozača motocikla koji pretječe i opasnost od naleta.

Pazite, zbog njihove velike brzine sudari su u pravilu kobni. Posljedice su pogibeljne.

 

 

meni se svidjaju ovi saveti, ali najiskrenije...pa to je objasnjenje kako spasiti nase zivote,i po meni sve je ovo gore navedeno-TACNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

MISLIO sam da cu krenuti na posao nakon sto sam procitao originalni tekst an originalnom sajtu, ali evo morao sam da se nakacim na net nakon citanja.

 

Odrastao sam sa matorcima, ali i sa Tetkom koja je psiholog, sestra takodje, naslusao se prica i uz malo (ne)pameti, imam utisak da je čovek samo i isključivo isfrustriran i da mrzi.

 

Da bi se nekoga mrzelo mora da se steknu 2 ulova, da nekog ne volish i da se osećaš inferiornim u odnosu na njega

 

Pretpostavljam da je autor ili rošav i užasno ružan a da mu hormoni rade pa je uskraćen, ili je invalid. Možda mu je neki bajker skinuo ribu ili ženu, a nedaj bože, možda mu je neki čaln porodice, dalje ili bliže stradao u sudaru sa dvotočkašem. Možda ima spor auto, možda se raspada a sajtne su mu dotrajale a nema para, možda mu banka ne da novac za novo vozilo. Možda ima milion problema, mrzi, ne voli, sekira se, uskraćen je , isfrustriran, nezadovoljan, besan, Možda je zaista poremećen. Ali nešto mu jeste. I to nije normalno, jer ON piše GONJEN NAGONIMA i MRŽNJOM, koja je očigledna, paradoxalno, komentarišući drugu socijalnu ‚‚skupinu‚‚.

 

... a možda nam samo zavidi  ;D

 

Ali NE ZABORAVITE!

UVOD priče, nezrelost motorista, životinjski nagoni i brzina, deo su sporta. Svaku od tih rečenica koje je čudnovati autor naveo -  i ja potpisujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Molim da ga ipak ne treba zasipati mejlovima, prosto jer mislim da to nikuda ne vodi. Jeste da je strasno ono sto njegov tekst insinuira, ali ne treba mu dokazivati njegovu teoriju nasim napadima...

 

Ne mislim ni ja da ga treba napadati i psovati mu majku,oca, i sve po spisku, već da mu činjenicama dokažemo da njegov tekst nije potpuno tačan. Verovatno da on misli na vozače r-ova, ali ja poznajem mnogo njih koji izuzetno poštuju sve propise i koji su uzorni vozači i građani, tako da generalizacija u tekstu ne stoji. Ja se osećam uvređeno u ovom tekstu, jer sam vozač motocikla i zbog toga sam odgovorio lično njemu, a nisam pisao vama ovde, ono sa čime se svi slažemo.Ne znam šta imamo od toga da PSUJEMO KAPETANA U POTOKU, što znači kritikujemo ga, a to ne dopire do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

covek je napisao tekst extra, vecina navedenog generalno je tacna, ne znam sta se vi gubite ovde pojedinci...

 

 

Istina je da ima dosta klinaca koji su mogli biti povod za ovakav tekst, ali bih rekao da je prilicno generalizovano...

 

ja sebe ne prepoznajem u tom tekstu, pa ne mogu ni da ga pravdam, ti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

covek je napisao tekst extra, vecina navedenog generalno je tacna, ne znam sta se vi gubite ovde pojedinci...

 

 

ja baš o tome i pričam da ovo nije generalno tačno, već da se može poistovetiti sa manjim brojem ljudi, ima svakakvih budala koje nikako ne mogu biti reprezentativni uzorak, za ovakvo pisanje. to što kažeš da je extra, znači da je sve u tekstu tačno i da si i ti agresivni divljak sa mašinom koja ima jurišne osobine, a ja mislim da nisi, kao što nisam ni ja, ni većina sa ovog foruma, tako da ovo ne sme da se generalizuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Niko  se ne gubi SSZGO,

 

ali:

 

" Ne dozvolite da vas iznerviraju svojim postupcima!" i

"Ne odgovarajte na agresiju agresivnim ponašanjem!"

 

... Jednoumno napisano , subjektivno, i jednostrano. Odakle ideja o bilo kakvoj agresiji, i agresiji na agresiju ako ne iz licnog iskustva.

 

Taj covek nikada, ali nikada nije seo na 2 tocka, to potpisujem a ocigledno se iz stila pisanja vidi, a vrlo moguce ni na bicikl. Ako bi ogledao snimke iz Trsta, Rima ili Pariza video bi koliko vozaci kola propustaju skutere i motorcikle.

 

Idiota ima na obe strane, i medju vozacima 4 tockasa i medju vozacima 2 tockasa, dakle ne samo na jednoj. Sada u 21 veku , u nesnosnim gradskim guzvama, 2 tocka postaju spas. Ne samo za agresivce, nego i za zene, klince, za put do skole, za izlet, za matorce, za one slobodnog duha i druge raznorazne. Generalizovati motoriste kao agresivne polumozgane ne moze da prodje. ocigledno je tip imao u vidu nekakvu agresivnu grupu R vozaca u svom malom mestu negde u Hrvatskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ako se ja pitam (a ne pitam se :) ) tekst je sramota i to iz više razloga ali neću da gubim vreme i da se nerviram zbog budale koja trabunja koješta.

Sramota je što će taj ili takav članak pročitati neka nabeđena budala pa će praviti probleme svima koje vidi na motoru  >:(

 

Ako se neko nalazi u tekstu ja ga iskreno žalim jer neće još dugo tako voziti...a jedno je sigurno : ja se u ovom tekstu ni najmanje ne nalazim kao ni većinu ljudi sa kojima sam se vozao u ovih 15 godina

 

A da, većina ljudi koji voze motore to rade mnogo pažljivije nego oni koji voze samo automobile...uostalom to se i vidi u činjenici da više motoraša nastrada tuđom greškom a ne svojom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

covek je napisao tekst extra, vecina navedenog generalno je tacna, ne znam sta se vi gubite ovde pojedinci...

 

 

nije sramota tekst na internetu vec ova poruka (najverovatnije ce posle opet biti da je bila, toboz, sala koja se ne da tako protumaciti zbog internet specificnosti u dijalogu, bla, bla).

 

Pablo je lepo napisao, jeste istina ali delimicna. Izvuci iz konteksta neke stvari, znaci abolirati od odgovornosti sve one vozace automobila cije smo greske uspelida apsorbujemo vlastitom pribranoscu, iskustvom, srecnim sticajem okolnosti i one koje, nazalost, nismo. Tacna je statistika da je za vecinu, i to dobranu vecinu, udesa sa smrtnim posledicama kriv vozac automobila ali je jos tacnije da bez obzira na to, u skoro 100% smrtnih slucajeva u istim situacijama je do tragedije bez prava na popravni doslo upravo usled voznje motocikliste, prebrzo, neobazrivo, presamouvereno, na jednom tocku i kako god vec. Tada je tek istina cela. Dolazim ja skoro svakodnevno u sudarne situacije ali moja brzina uvek je do sada ostavljala prostora za reakciju, u nedelju sam imao zdravstveni problem usred voznje (ko me poznaje zna koje imam probleme vec godinama) i na oci supruge koja je bespomocno vozila iza mene sam skoro usao u ceoni sudar. To su momenti, srce je u pitanju, ali je upravo malena brzina omogucila kocenje prvog momenta povratka svesti o situaciji i sve je proslo benigno. Stali smo, stabilizovao sam se, vozac automobila nije ni primetoi sta se moglo desiti jer nije bilo bas tako ocito, ali onda laganim gasom nastavljamo dalje i problema vise nema. Eto, i to je deo istine koja je zaobidjena u clanku a blanko potpisivanje tih izdvojenih "istina" bas kod nas na forumu je sramota po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ma bre muka mi je od toga da smo mi na motorima uvek krivi. I treba da održavamo taj mit o zlim i agresivnim motoristima. I treba da nas se plaše >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ma bre muka mi je od toga da smo mi na motorima uvek krivi. I treba da održavamo taj mit o zlim i agresivnim motoristima. I treba da nas se plaše >:(

 

..sad mi je jasno zašto deca zaziru i beže od mene po vračaru.. misle da sam ti ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Drugovi, pa nesumljivo je da svaki normalan covek vozi auto, jedino razumno prevozno sredstvo na svetu, a i sire! Kakve su to sumanute naprave na dva tocka, pokretane motorom ili samo konjskom snagom vozaca? Pa ko pri zdravoj pameti se vozi u bilo cemu drugom sem u automobilu? To su neki manijaci, psihopate, u svakom slucaju agresivni otpadnici normalnoga drustva koji jasu te satanske masine i uzimaju nam nase drumove! Da, drugovi, nase drumove. Jer gde su bili ti "bajkeri" kad smo ih gradili '45. ??

 

???  :o

 

>:(

Ajd necu vise, da ne preteram...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja