Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia scarabeo 200

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BGD

interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim masinama,cuo sam da su skupi za odrzavanje ,kazu rotax masina papreno skupa,planiram da pazarim pa ako imate neki savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pretrazi malo forum, imas jednu temu gde je detaljno opisan Scarabeo i Rotax. Isti pravi izuzetno precizne i kvalitetne agregate, no kao takvi zahtevaju odlicno i redovno odrzavanje. Cene delova su ti standardne kao i za sve skutere iz te klase a ima i dosta polovnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

sta znaci skupi za sve skutere cena kaisa se razlikuje za 10/20 eura tako i za varijator i sve ostalo neki su delovi jeftiniji al se cesce i menjaju a i u principu sve to od delova se nemenja svaki dan po meni to su samo male nijanse u cenama na svakom moras servis raditi ako hoces da te sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao,dobar je to i komotan skuter samo obrati paznju na kilometrazu jer imaju osetljive klackalice.i naravno kako je do sada koriscen,redovan servis,kvalitetno ulje itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

radilica nova top performances ojacana kosta 300 eura,cena u BG.italijanska proizvodnja,firma je u valsnistvu jamahe.imam i jes neke stvari za rotax 200.javi se ako te zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Imao sam prilike da provozam Scarabeo 150cc, a moje utiske je sažeo bolens (sa drugog foruma) u sledećem tekstu:

 

Ajde i ja da se pohvalim, iako je to bilo još pre par meseci... jeste, prevladala je ludost i morao sam da pazarim jedan Scarabeo 150! Sad sam se smirio.

 

Šta reći, svako je naravno oduševljen svojim novim konjem. Isprobavao sam i ja razne Beverlije i Burgmane, ali Scarabeo kao da je bio stvoren za mene. Još od kad sam ga video a kamoli provozao. Postao je etalon. U pravu ste, možda bi bolje bilo da je umesto Rotaxa Piaggio mašina od 250cc ali takav nisam uspeo da nađem. Ukratko evo impresija i poređenja sa Libertijem 125 jer sa njim imam najviše iskustva:

 

- Neuporedivo bolje kočnice (obe disk) - u poređenju sa njim Liberty kao da nema kočnice (posebno zadnju);

- Mnogo bolja ciklistika, vozi se skoro kao motocikl (Aprilija ga je tako u početku i promovisala kao "automatski motocikl");

- Najzad, ovo je bitno za nas kraće... sa obe noge mogu da stanem na semaforu!

- Vodeno hlađenje - neko kaže dobro je, neko bolje je vazdušno... ali meni je nekako na dužem putu zgodno da vidim koliko je motor zagrejan, najzad imam indikaciju u vidu instrumenta;

- Bez obzira na veću težinu, lakše s podiže na nogare i spušta sa njih;

- Udobnost! - da li tu treba nešto posebno objašnjavati... pogledajte mu točkove, sedište, ram... sve predimenzionisano i prilagođeno tome!

- Brzina i ubrzanje - za mene i previše, kad sam ga opušteno vozio auto-putem, kad god pogledam na brzinomer ja na oko 100 km/h. Ipak mislim da brzinomer malo i laže jer po testovima maksimalna brzina mu je baš tu negde na 107 km/h.

- Meni jako bitno: najzad solidna sirena, kao kod automobila, to me mnogo nervira kod Libertija... ona pištaljka.

 

Ima i mana:

 

- Nije baš toliko zgodan za "cik-cak" gradsku vožnju između kolona, tu je Liberti nenadmašan!

- Neko će reći nema uopšte mesta ispod sedišta. Jeste nema, osim za alat... ali jednostavno to je bila mala žrtva dizajna. Ipak za utehu ovaj Jelenko je opremljen i sa dva bočna Givija E21 i jednim Givi Simply E450 (oba u boji karoserije tj. zlatnoj) što mu daje zapreminu za prtljag od 87 l! Čisto da se zna, merio sam kesom napunjenom vodom, zapremina prostora ispod Libertijevog sedišta je 8 l.

 

Eto, to je uglavnom to, ne pitajte me za fotografije (ne morate ni za cenu) jer sam ga malo razmontirao radi zimovanja... na proleće će zablistati a tad će doći i slike.

 

Uglavnom, znate o čemu se radi... jer većina bi se složila sa Mirkom (bivšim Željkovim lakirerom): "Toliko je gadan da ne mogu da ga ni pogledam, još kad mu vidim onaj auspuh, kao cev od šmajsera!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imalo je negde tea na forumu o cenama tih delova i ja sam vodio raspravu sa nekim (mislim da je bio pronto) oko cene te radilice. Ja sam smeo glavu da dam da nije mnogo para. Posle je taj neko okacio link sa cenama. Stvarno je originalna radilica mnogo skupa, ali ne znam koje srece treba da bude covek da mu rikne, ako motor ima koliko tolikjo pristojnu kilometrazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas odradih jednog od 150 kubici, 2000 godiste, rotax makina koja je i kod tog od 125ccm.

Za tu km treba biti u dobrom ako ne jako dobrom stanju, medjutim uvek ima ono Ali.

Agregat im je mana, svaki cekica na radilici i na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Rotax traži pedantno i tačno održavanje. 

Inače, simpatičan proizvođač vrhunskih agregata. Gomila ih je po malim avionima, sankama, itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Peugeot gama je iskopirala agregat gotovo sve identično kao kod Rotaxa. Kako god održavanje bilo, ni jedan agregat nije prebacio 20K bez čekićanja i tako na obe generacije (glava sa 2 ventila pa glava sa 4).

 

Znam nekoliko njih koji imaju 125/150, redak je kod nas...sve jedan kucka po malo il malo više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Na agregatima rotax 125/150 koliko sam ja primetio boljka je lanac bregaste na predhodnom leonardu posle nekih 3-4k predjenih krenuo je da zvecka nenormalno. Isto to se desilo i na ovom koji sada imam. Promenom lanca resen problem. Zahvalan je agregat samo ako se odrzava pravilno na mom Leonardu trenutno je 50K predjenih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo mog scarabea, gazi 80-tu hiljadu bez ikakvih problema... Na 45000km zamenih frajlauf zajedno sa zupcanikom i silen blokove izmedju rama i agregata...

Na vreme pregledi, stelovanje ventila i kvalitetno 5w40 ulje.

Dok sam ga upoznavao (agregat) u prvih par zima sam se "prepadao" zbog bele emulzije u iberlauf crevu.

Proveravao rashladni sistem, termostat, sve ok! 

Kratke voznje i ne podizanje temperature na radnu dovode do pojave gore opisanog stanja, crevo fabricki predimenzirano, sa prvom duzom voznjom sve se "ocisti" i ispari...

Trenutno ga koristi pop iz komsiluka (njemu prodat), cetvrta godina svakodnevno putuje do parohije (Kg-Raca Kg). Menja se samo potrosni materijal...

 

post-4737-0-90222700-1422804152.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ljudi, gledao sam jednu scarabeo 200, 2003. god, super izgleda i sve ok, lepo radi, ide, nista drugo suvisno se ne cuje iz agregata, pa me interesuje da li ima delova za taj model od 200cm, da li vredi kupiti, sta su mu mane? U ovoj temi sam jedino procitao o njoj nesto, ali vidim da je starije, pa ako neko ima da da novija zapazanja...

Plasim se sto nije toliko vidjen skuter npr. kao x9, majesti 250 te generacije i sl., pa da nema delova i da ne zapne negde.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja