Jump to content

Moto Zajednica

Danas slavim drugi rodjendan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Sta da vam kazem,zamalo da zavrsim u crnoj hronici.Sve se desava na raskrsnici Maksima Gorkog i 14-og decembra,ja sa devojkom na motoru,pali mi se zeleno( idem iz pravca kalenica) i sva sreca da prvi put danas nisam zavrnuo gas na semaforu nego sam normalno krenuo...odjednom sam video sa leve strane majstora u troli koji je jos dodao gas i na cisto crveno isao na mene sa jedno 50 na sat(nije pipnuo kocnicu!).Odmah sam poboo kocnicu i uz klizanje se zaustavio,a ova pomahnitala budala projurila na BUKVALNO 10cm ispred mog prednjeg tocka.Nisam izdrzao a da ne krenem u potaru za ovim idijotom,i naravno stigao sam ga na semaforu pre chickenite,gde mi se on,kao nesto izvinjavao,ali nije otvarao vrata trole...mislim da sam pogresio sto ga nisam izgazio,mislim da bih sve lakse podneo!Jebi ga,nesmem ni da zamislim sta bi se desilo da sam krenuo da kocim tih 10cm kasnije...ja nisam neki panicar,i malte ne svakodnevno mi se desavaju neke gluposti u saobracaju koje brzo zaboravim,ali ovo je bilo stvarno jezivo.Posle ovakvih s..nja stvarno mi dodje da stavim motor u oglase i da zavrsim sa tom pricom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Nemoj! :)

 

Moramo da se naviknemo da ne podrazumevamo apsolutno _nista_ u saobracaju, i da se pre svake iole rizicnije situacije debelo uverimo da ne postoji opasnost da napravimo sledeci potez. OK, upalilo nam se zeleno, ali.. da li smo sigurni da su svi svesni te cinjenice? Jesu? E, OK, gas.. i polako, samo polako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Vozaci trole su poznati po tome sto vole na crveno... Vise puta sam se vozio dok su oni tako gazili kroz raskrsnicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

grozna situacija...strasno...motor neostavljaj...nego razmisli da ti je isto moglo da se desi u automobilu ili peske????malo se ohladi i vise zveraj po raskrsnicama i polako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Cuti, dobro je proslo.

 

He, sad si zaglibio, ne mozes ti bez motora vise ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Svaki dan prolazim tuda ... i svaki put neko prodje kroz tu raskrsnicu na crveno ...

 

Tu je uveche zlo kada se vracam kuci ... veruj mi ako budes imao pola sata vremena sedi u park i samo gledaj koliko ce za to vreme ljudi da prodje na crveno  ???

 

Neverovatno stvarno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Zato ne treba nositi oruzje. Ja bih ga upucao po sred cela!

 

Inace sidjem sa motora polako i pocnem da demoliram vozilo. Jednom sam se zarekao da to vise necu da radim, i nadam se da necu, ali kad god se obuzdam lose spavam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Ma shta im mozzemo, i tog "jednog" da zgazimo od batina ima ih josh milion, ne mozzemo pola Srbije da pobijemo,nego pamet u glavu i polako, a postoji varijanta da prodamo motore i kupimo kamione shlepere i krstarice pa da vide kako se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ima jedna caka kod semafora na toj raskrsnici. Nema zutog svetla tj u isto vreme se tebi pali zeleno kad se njima pali crveno... To mi je rekao Sinisha [sajle] sink3...a posle sam i ja obratila paznju i stvarno je tako... Ja tu uvek sachekam malo kad se upali zeleno, pa onda laganoooo krenem - prethodno pogledam levo-desno...

 

Opasna raskrsnica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Slicno kao i tebi i meni se juce desilo ali na drugoj raskrsnici s tim sto je vozilo iz suprotnog pravca uslo na crveno i skrenulo na svoju levu stranu i meni preseklo put. Sreca je da na raskrsnicama krecem paralelno sa drugim vozilima u mojoj traci dok ne prodjem raskrsnicu, te sam ovaj put prikocio i ja i auto koji je bio u traci do moje.

 

Inace pored raskrsnica gde mi zeleno svetlo ne znaci nista osim dodatnu paznju, svakodnevno imam bar tri do pet veoma neprijatnih i opasnih ekscesnih situacija nicim izazvanih s moje strane, osim stio sam ucesnik u saobracaju i to na motor..Ponekad iskritikujem vozaca, gde oni uglavnom budu fini i kazu ono poznato, puno puta vec izreceno "Izvini nisam te video" i sta da im radim osim sto im skrenem paznju da razmisle i paze  i da ne bi bilo lepo da nekog motorciklistu nose na dusi.... Ima i onih koji drsko odmahnu rukom u stilu ko te j***. Tu mi proradi malo vise zeludac, ali sta budaletini uraditi i reci kad ostaje budaletina, te se i tu okrenem i odem.

 

Znaci pamet u glavu i "unapred voziti" i biti spreman na sve, od toga da ce pesak da iskoci na put, bez ikakvog razloga, do toga da auto ili trola ili kamion mogu da se pojave kako njima dune, bez obzira na saobracajne propise i zdrav razum.

 

Uvek imati na umu da smo nevidljivi za skoro sve ucesnike u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ima jedna caka kod semafora na toj raskrsnici. Nema zutog svetla tj u isto vreme se tebi pali zeleno kad se njima pali crveno... To mi je rekao Sinisha [sajle] sink3...a posle sam i ja obratila paznju i stvarno je tako... Ja tu uvek sachekam malo kad se upali zeleno, pa onda laganoooo krenem - prethodno pogledam levo-desno...

 

Opasna raskrsnica!

 

Hajde onda da uradimo nesto konkretno po tom pitanju. Ja se secam da sam davno pisao Direkciji za puteve, cini mi se da su oni bili nadlezni za zebre na pesackim prelazima, da se uradi zebra kod moje zgrade jer kola jure kao luda, znak postoji  ali se ne vidi a zebre nema. U roku od 5 dana ekipa je dosla i nakon 5 godina uradila posao. Napisao sam ozbiljno pravnicko argumentovano pismo dopis, i nije bilo problema. Potpisao sam naravno pola ulice!

 

Dakle, da li se slazete, nije nam nikakav posao, da srocimo zajednicki DOPIS, videcemo kome SVE treba da se dostavi, i da opisemo situaciju, a onda se nadjemo na kafi na Tashu i svi se ispotpisujemo. Dakle da se izmeni tajming semafora, i dodatno postavi znak, itd, videcemo.

 

Ko bi zeleo da postavi post tima "nemoj brate nemaju oni vremena za to, ili bas ih briga" - nemojte jer to im je posao. Neke strukture ove drzave nekako funkcionisu, pa yasto da makar ne pokusamo.

 

Predlazem da se u dbnevni red, ili dopis postavi josh jedna raskrsnica, znam da ce vecina da me napljuje sada, ali ajd, zivoti su u pitanju.

Da se ilipostavi semafor ili STOP znak u Strahinjica Bana na raskrsnici sa Dobracinom. Ja tu imam razapet BUVAC i non stop pijem kafu i stalno se za milimetar izbegavaju nesrece, a kad je sudar, zestok je!

 

Obrnuti trougao definitivno ne pomaze. Ko i ne ide u Straje Baje ili vec ima sta protiv nje i sisatih vrhunskih plavusa, ajmakar da bude dovoljno objektivan da pomisli i na druge, ili makar da ce se SAM naci tamo, slucajno ili protiv svoje volje zbog guzve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Ima jedna caka kod semafora na toj raskrsnici. Nema zutog svetla tj u isto vreme se tebi pali zeleno kad se njima pali crveno... To mi je rekao Sinisha [sajle] sink3...a posle sam i ja obratila paznju i stvarno je tako... Ja tu uvek sachekam malo kad se upali zeleno, pa onda laganoooo krenem - prethodno pogledam levo-desno...

 

Opasna raskrsnica!

 

Mudro zboris!

I ne samo na tom semaforu, nego i na bilo kom drugom, treba malo sakekati kada se upali zeleno, par sekundi,pa tek  onda zavrtati desni zglob.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Reko bih da bi to bio dobar savet u nasoj skoli defanzivne voznje :) Bice ubaceno na sajt kao savet definitivno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Ali onda rizikujes da se nadjes u sumi automobila koji krecu sa tog semafora..ja uglavnom zavrcem gas da bih pobegao od gomile ludaka,ima tu dosta napaljenih likova koji bi da se potrkaju sa motorom(sto je smesno),pa mi je lakse da ih ne gledam oko sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja