Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji enduro

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Motocikl: Honda XRV750 Africa Twin, Derbi Senda RX50

Pokrecem ovu temu u zelji da izgalsamo najbolji enduro motocikl ikad napravljen, ali ne gledano iz danasnje perspektive nego iz vremena kada je motocikl nastao, tipa da ne ubrajamo u negativne strane neku savemenu elektroniku u stare modele!!!!

 

Pisite vase predloge, licna iskusva, kritike, pohvale, itd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nema od toga nista, oko toga ce tesko svi da se slozimo. Neki od najboljih:

Honda: Africa, XR600, XL600

Suzuki: DR350

Yamaha: XT600, TT600

Ostali proizvodjaci po meni nemaju proizvod koji spada u grupu najbolji i legendarni enduro motori ili su tu motori suvise novi, pa nisu stigli da dokazu svoj kvalitet kroz neku duzu eksploataciju

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Suzuki DR 650 SE (od 1996-)

 

Fenomenalan motor, kod nas (u Evropi) vrlo redak, jedan od najcescih izbora za adventure putnike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

tema u startu neozbiljna...enduro motor je shirok pojam. Vec u prvom postu vidim afriku i tt kao opcije...slicnost kao honda shadow i R1

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Upravo tako, budi precizniji zbog nemogućeg upoređivanja baba i žaba, premda zna se da je najbolji motor na svijetu at :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Motocikl: Honda XRV750 Africa Twin, Derbi Senda RX50

Nisam ni mislio na neke hard enduro, cross motore, nego na putne endurace, koje ako zatreba mogu da sidju sa puta!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Malo li je 11 godina proizvodnje? Toliko se i DR350 proizvodio.

Izluđuje me što u Srbiji ne možeš naći DRZ-a. Što je najgore, neće/ne mogu ni da ga uvezu... novog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Od samog nastanka enduro klase, na primer da racunamo "modernije" doba od recimo sredine '80tih na ovamo, ima tu mnooogo dobrih motora i glupo je porediti ih. U medju vremenu se enduro raslojio na pod kaste i svaka od njih je dobila vrhunske motore u klasi, enduro je sirok pojam u danasnje vreme. Mene poslednjih godina vise privlaci dual-sport, putujes, trpas krivine (operes nekog eRa usput) svratis do Kepe, preores neke njive i livade, popusis pljugu na nekom vrhu sa pogledom, prodjes kroz mirisna polja, potok, predjes par hiljada i vratis se kuci sa osmehom i ispunjen zadovoljdstvom. To je za mene predstava modernog enduro motora, da mogu svuda i da ne postoje prepreke, takmicarski tripovi me ne interesuju niti cu da vozim vrhunski motor tipa 490rally, mnogo zulja bulju !

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Od samog nastanka enduro klase, na primer da racunamo "modernije" doba od recimo sredine '80tih na ovamo, ima tu mnooogo dobrih motora i glupo je porediti ih. U medju vremenu se enduro raslojio na pod kaste i svaka od njih je dobila vrhunske motore u klasi, enduro je sirok pojam u danasnje vreme. Mene poslednjih godina vise privlaci dual-sport, putujes, trpas krivine (operes nekog eRa usput) svratis do Kepe, preores neke njive i livade, popusis pljugu na nekom vrhu sa pogledom, prodjes kroz mirisna polja, potok, predjes par hiljada i vratis se kuci sa osmehom i ispunjen zadovoljdstvom. To je za mene predstava modernog enduro motora, da mogu svuda i da ne postoje prepreke, takmicarski tripovi me ne interesuju niti cu da vozim vrhunski motor tipa 490rally, mnogo zulja bulju !

Bas tako,imas plusic :takoje:

Imao sam hard enduro(Aprilia rx125) i imacu je nekad opet za oranje.

Dual-sport masine su za za mene vrhunac industije motociklizma.Kao 3u1,samo sto ovde ima Xu1.Ja moju trandzu slozim uz ibarsku 120-150km/h.Obram je kao r-a po krivinama,pa posle toga kao super moto,e onda odem na Goliju da vidim da l' ima snega,pa po blatu,pa reli po makadamu...tamo-vamo i posle dva dana opet niz ibarsku i kuci na pranje i uvece kuliranje sa devojkom po gradu kao da nista nije bilo!A bulja i ruke na mestu.Nikakvi zuljevi,nikakvi bolovi...Opustenoooo

A najdraze mi je kad idem,idem asfaltom i vidim na karti da ima neki putic preko planina.Ne mora sve magistralom.

Tako da moj glas ide Hondi XL600V

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Sad čitam ,tema je stvarno ok ,vidim pišu momci koji znaju ,voze ,osete od MX do SM a i STVARNO ako pričamo O enduri pogledajmo samo DAKAR :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja