Jump to content

Moto Zajednica

Honda RC 30-u cemu je tajna

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Ovaj motor se proizvodio od 1988-1990 god.Ja sam kao klinac kupovao Motorrad casopis i becio oci.Ova Honda mi je bila jedna od omiljenih.Sada sam pregledavajuci mobile.de sajt se zaprepastio koliko kosta.Izmedju 15000 i 21000 eura za motor star 20-22 godine!!!Dali mi neko moze reci zasto toliko kosta?Koliko je kostala kao nova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Proizvodio se od 1987-1990.

 

The Honda VFR750R, frame designation 'RC30', was a fully faired racing motorcycle created for homologation purposes for the World Superbike championship by Honda Racing Corporation (HRC). It was first released to the Japanese market in 1987. American enthusiasts had to wait until 1990 to get their hands on an RC30. The final one hundred RC30 machines were made for England in 1990. Even then, a lofty price approximately twice that of a production 750 of the time and limited availability made them a rare sight on public roads. The original intent of being a race bike didn't help the RC30 survival rate, where many were lost to the rigors of the gravel trap.

 

lofty - veoma visok

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_VFR750R

 

800px-Honda_VFR750R_4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Odem ja prosle godine u Imolu,gde se na pisti.....prakticno po citavoj njenoj duzini,izlazu stari motorcikli.Tradicionalno svake godineIma totalnih krseva,koji nekada vrede gomilu love,ima Vespi,Lambretta,normalno svih japanaca iz svih epoha,Matchless,Triumph,Guzzi.....jednostavno svega i svacega....

....i tako setajuci po prilicno vrelom asvaltu,onako malo na brzinu,krajem oka uhvatim jedan primerak

NuKQ6_hondajzla.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pitam lika koliko love.....mislim da sam bio 100-ti taj dan :lol: ,on onako ljubaznosti radi,mada mi je delovalo da bi mnogo toga drugog rekao,odvali "22.000"

 

Sve mi je jasno burazere,rek'o...hvalati na info. vidimo se :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jos nesto da dodam...

Iskreno nikada nisam imao priliku da probam ovo cudo.To bi kazu zaista valjalo uraditi :lol:

Da mnogo ne strikam rolku,poenta price je sledeca.Kazu da je i na samom motoru plocica na kojoj pise "rezervisano samo za retke,koji umeju da cene i znaju sta valja na dva tocka"....otprilike,ovo je neka moja interpretacija

Znaci ovo je street legal replika trkackog cuda zvanog RVF750 i tada,krajem '80 godina,ovo je bilo kao danas recimo S1000 BMW ili RSV4.....mozda i vise od toga.

Izuzetan motorcikl,koji je proizveden u vrlo malom broju,pa logicno dana ima prilicno veliku vrednost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Procitao sam karakteristike motora i nista posebno.100 konja je smesno za danasnje trkalice ali 22000 EURA!!!!!! ej

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Znaš, materijal za Van Gogovu sliku košta ispod 100e, a slika vredi nekoliko miliona... To nije motor da bi se vozikao od kafića do kafića, nego je umetničko delo jednog vremena. Pošto to ne razumeš, dalja diskusija je potpuno nepotrebna i beskorisna.

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Jos nesto da dodam...

Iskreno nikada nisam imao priliku da probam ovo cudo.To bi kazu zaista valjalo uraditi :lol:

Da mnogo ne strikam rolku,poenta price je sledeca.Kazu da je i na samom motoru plocica na kojoj pise "rezervisano samo za retke,koji umeju da cene i znaju sta valja na dva tocka"....otprilike,ovo je neka moja interpretacija

Znaci ovo je street legal replika trkackog cuda zvanog RVF750 i tada,krajem '80 godina,ovo je bilo kao danas recimo S1000 BMW ili RSV4.....mozda i vise od toga.

Izuzetan motorcikl,koji je proizveden u vrlo malom broju,pa logicno dana ima prilicno veliku vrednost.

 

Tacnije ovo je VFR750 RC30, A RVF750 je njegov naslednik i imao je HRC oznaku RC45 :moto3:

 

PS: pise ti cak i na oklopu :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Vozio sam par dana pocetkom 90-tih RC 45, dobio je prijatelj u nekoj trampi, i bio sam odusevljen. Ja sam 170cm i za mene je bio visok ali je bio azdaja za obicne VFR-ove (kasnije sam imao 2 rc 36 jedan RC 24 i jednu 800 tku,al je ovo bio najlaksi i najokretniji motor.Uostalom MIso brate mi stariji znamo sta valja!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jos nesto da dodam...

Iskreno nikada nisam imao priliku da probam ovo cudo.To bi kazu zaista valjalo uraditi :lol:

Da mnogo ne strikam rolku,poenta price je sledeca.Kazu da je i na samom motoru plocica na kojoj pise "rezervisano samo za retke,koji umeju da cene i znaju sta valja na dva tocka"....otprilike,ovo je neka moja interpretacija

Znaci ovo je street legal replika trkackog cuda zvanog RVF750 i tada,krajem '80 godina,ovo je bilo kao danas recimo S1000 BMW ili RSV4.....mozda i vise od toga.

Izuzetan motorcikl,koji je proizveden u vrlo malom broju,pa logicno dana ima prilicno veliku vrednost.

 

Tacnije ovo je VFR750 RC30, A RVF750 je njegov naslednik i imao je HRC oznaku RC45 :moto3:

 

PS: pise ti cak i na oklopu :zvizduk:

 

Ja jos uvek znam sta govorim.....a ove stvari zaista retko radim.

Znaci kad rekoh da je replika RVF modela,mislim na motorcikle koji su se tokom osamdestih (i kasnije) takmicili prvenstveno u trkama izdrzljivosti (Endurance)i nosili tu oznaku.Mnogo poznatiji i rasprostranjeniji VFR750F (onaj stari RC24)je takodje nastao inspirisan nastupima u Endurance takmicenjima do polovine 80-ih

Inace oznake RC nemaju mnogo veze sa HRC,vec je to jednostavno prefix sa rama na doticnom modelu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U doba kada se pojavio kostao je oko 15000 $.

S' obzirom da su to bile kasne '80,moze da se kaze da je to bilo prilicno love.

Posto mi se cini da Ti vrednost motorcikala gledas samo kroz lovu,ovaj ce podatak mozda i da ti bude smesan.

Ono sto je sigurno je da je ova sprava tada bila ispred svog vremena...jednostavno izuzetna u svakom pogledu.Da nije tako ne bi i dan danas izazivala toliku paznju i bila na meti strastvenih kolekcionara.Retko koji ovovremeni motorcikl ce da dozivi toliko interesovanje za 20 godina

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ima je neki baja kod nas u Srbiji video sam je par puta po skupovima preprosle godine..

 

Lepotica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Ovaj motor se proizvodio od 1988-1990 god.Ja sam kao klinac kupovao Motorrad casopis i becio oci.Ova Honda mi je bila jedna od omiljenih.Sada sam pregledavajuci mobile.de sajt se zaprepastio koliko kosta.Izmedju 15000 i 21000 eura za motor star 20-22 godine!!!Dali mi neko moze reci zasto toliko kosta?Koliko je kostala kao nova?

 

Evo da ti najlakše objasnim, onda je to bio motor u klasi kao što je danas Ducati D16, jel' sad jasno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

U doba kada se pojavio kostao je oko 15000 $.

 

U Americi. To je bilo oko 22- 23000 DM-ova. Najskuplji BMW-ov turer je koštao 15-ak hiljada DM. Za jednog RC30 si u Beogradu '88. mogao da kupiš garsonjeru u centru. Danas za jednog 23 godine starog možeš da kupiš pola garsonjere.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Momak koji drzi Yamahu-rodic u Novom Sadu je 90-tih vozio RC 30 na trkama i bio visestruki prvak drzave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Radovan Rodić Roda je bio šampion sa RC 30. Iako je imala manje konja od konkurencije, obrtni moment je mleo konkurenciju (uglavnom ZXR 750), tj povlačila je ko luda. A zvuk je nešto najbolje od 4T motora koje sam ikad čuo...Pitam se gde li je završio taj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja