Jump to content

Moto Zajednica

Komentari u vezi prodavnice Markos

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Lady, dobrodosla! Ne znam jesi li probala u guevari na nbg-u imali su pre mesec dana lepih modela!

 

 

_________________________________________

I DON`T SUFFER FROM INSANITY I ENJOY EVERY MINUTE OF IT!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Doduse ja sam uzeo u markosu prosle god. a u guevari ima koznih, cini mi se da sam cak video modele i sa kevlarom, takodje pogledaj u extreme-u na batajnickom putu kod bn-bos-a malo su skuplji ali sve imaju! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kupio juce ZX rucice. 1600+200din montiranje. Tip u servisu mi rekao da dodjem za sat ipo i da ce mi to uraditi. Ja dosao, on imao puno posla ali je prekinuo i to mi namestio. Bas je bio prijatan u razgovoru samnom. Jedan od retkih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ispadoh kulov... :(

 

Možda sam im ja antipatièan... sve je za ljude. :lol:

 

Daju mi utisak da su korektni ali kao što rekoh, pomalo im je valjda dosadilo da ih zapitkuješ u sitna crevca...

 

Ne iskljuèijem moguænost da ja previše tražim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
Lady' date=' dobrodosla! Ne znam jesi li probala u guevari na nbg-u imali su pre mesec dana lepih modela! [/quote']

 

???

Držite se teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest SNAKESBIKER
Kupio juce ZX rucice. 1600+200din montiranje. Tip u servisu mi rekao da dodjem za sat ipo i da ce mi to uraditi. Ja dosao' date=' on imao puno posla ali je prekinuo i to mi namestio. Bas je bio prijatan u razgovoru samnom. Jedan od retkih.[/quote']

 

 

 

ako je majstor Sale u pitanju ........ nije ni cudo ! momak je strava , svaka mu cast !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Danas sam bio u Markosu da kupim plocice za Suzu i bili su veoma ljubazni,cak su otisli da mi promene evre(posto ne moze njima da se plati),i sve lepo spakovali.Stvarno napreduju za razliku od proslog puta kad sam bio ovo je EEEEXTRA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Danas sam bio u Markosu da kupim plocice za Suzu i bili su veoma ljubazni' date='cak su otisli da mi promene evre(posto ne moze njima da se plati),i sve lepo spakovali.Stvarno napreduju za razliku od proslog puta kad sam bio ovo je EEEEXTRA.[/quote']

Pa zato sto im stizu komsija Rodic sa Yamahom. Vec su sve spremili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Danas sam bio u markosu da kupim vizir za kacigu i nisam mogao da verujem da u 2 radnje (NS i BG) nemju nijedan jedini vizir.Zamislite da kupite kacigu kod njih a ne mozete da kupite vizir posebno jer ga oni nemaju i ne znaju kad ce stici.Pokakim se ja na njihovu ozbiljnost u radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

U poslednjih nedelju dana u Markosu sam bio u dva navrata. Imaju solidan izbor, dok u Guevari, na zalost, nisam pronasao nista sto mi odgovara, iako su tamo momci bili veoma ljubazni i predusretljivi, sto se za tipa iz Markosa nije moglo reci, bar ne posle moje prve posete.

 

Udjem ja tako u radnju, i vidim AGV kacigu koja mi se svidja. Ali, u radnji je jos jedan 'kupac', nabildovani celavi tip sa kajlom oko vrata, koji se svojim dzipom parkirao tacno ispred ulaza, i probao jakne i sta ja znam sta jos sve ne. Tip onako vrlo brz, solidan primerak placatog mrstavca, govori prodavcu: 'br'te, nije mi vazna cena uopste, samo daj najbolju jaknu sto imas, da pazarim odmah'. Tu se vrzmaju jos neki potencijalni klijenti oko izlozenih motocikala, ali, naravno, ubrzo odustaju, posto od prodavca ne mogu da dobiju bilo kakvu informaciju jer je ocigledno zauzet caskanjem sa ovim sto ne zna sta ce od silnih para, i ubrzo izlaze napolje. Vidim da se klinac napalio da mu proda, meni se zuri, ali me on i dalje ne konstatuje. Znam ja da je strpljenje vrlina mudrih, ali sve ima svoje granice, te odem sam do rafova, skinem kacigu, probam, moj je broj, i kazem mu da pozuri, da mi otkuca racun, pa da idem. Konacno decko ukapira, i ostavi lika koji ga davi vec jedno pola sata garantovano, da mi racun za kacigu i dodatni vizir koji sam trazio, i otrci nazad do onog galamdzije, koji je, u medjuvremenu, sa jakni naprasno presao na gume (mozda konta da je i to paznje vredan modni detalj).

 

 

I ne bio ja lenj da ostanem jos malo, posto sam, buduci da sam sam prilicno iskusan prodavac, vec naslucivao epilog price sa tipom kome 'cena nije bitna uopste, br'te'. Gleda tip gume, pita da li je u cenu uracunata i montaza, momak kaze ne, a lik odgovara da onda mora da plati jos celih 15 EUR za montazu i balansiranje, a to onda nije ta cena, i mora jos da vidi po Beogradu kako cene stoje... Naravno, nije kupio ni jaknu, ni gume, a prodavac sto se sve vreme 'bratio' sa njim je ostao praznih saka, i to predamnom, jer je tip na kraju samo izleteo iz radnje i otperjao u nepoznatom pravcu svojim dzipom. Od onolikih para, zapelo za 15 EUR, kao da sam gledao sta ce da se desi  ;D.

 

Poenta je, naravno, u njegovom trgovackom neiskustvu, a ne (samo) u neljubaznosti i ocitom pomanjkanju osnovnog vaspitanja. Evo kako sam dosao do tog zakljucka: odem dva dana kasnije da pazarim jaknu i rukavice, posto sam, nakon prvog pada sa motora, konacno i ja shvatio da bez toga ne ide. Razmisljam sta da radim sad kako bih mu privukao paznju od prve, da li da upadnem u radnju automobilom i nacisto ga fasciniram kad se vec na to lozi, ili bar izvadim lovu iz dzepa i pocnem da se hladim sveznjem kao lepezom, ali za tim nije bilo nikakve potrebe, kako ce se ispostaviti. Jer, mozda je u Srba kratko pamcenje, ali ovaj konkretni primerak me odmah prepozna, i razvali se od truda da mi pomogne da odaberem ono sto mi treba, mada ja i nisam narocito zahtevan kupac, jer u principu vec znam sta hocu i pre nego sto udjem u radnju, pitanje je samo imaju li narecenu robu na raspolaganju. Naravno da sam kupio i jedno, i drugo.

 

Nadam se samo da je decko konacno naucio korisnu lekciju: tihi i slabo zahtevni kupac vrlo cesto brze odlucuje, kupuje i ostavlja daleko vise novca u prodavnici od razmetljivca koji se razbacuje pricom kako mu kinta uopste nije bitna, jer su mu dzepovi pod uzasnim opterecenjem od kolicine novca koju upravo kod sebe ima, i spreman je da je nesebicno potrosi bas kod njega u radnji. Iskusan trgovac takve provaljuje u sekundi, i posvecuje im taman onoliko vremena koliko i zasluzuju, odnosno, sve vreme ovog sveta ako treba, ali samo dok drugi potencijalni kupac ne udje u radnju. Jer, razmetanje, merenje duzine i prazna prica radi cistog zadovoljstva (da ne kazem sad nesto teze kad sam do sada bio pristojan) su jedno, a dobro organizovana i profesionalna trgovina nesto sasvim drugo.

 

Nisam mu zamerio, naravno; momak je mlad, ocigledno ima vrlo malo iskustva, i ima izgleda da se popravi vremenom, pod uslovom da ima ambiciju da se ozbiljno bavi svojim poslom. Sto pre nauce da svim kupcima mora da se posveti podjednaka paznja, bez obzira na to kako se ponasaju i izgledaju, to su im veci izgledi da postanu ozbiljna trgovina. Do tada, slaba i sasvim neubedljiva trojka, i to samo zbog dobrog asortimana i ok cena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Iskustvo u Markosovoj radnji u NS, iliti:

Da bar nekom ustedim par hiljada (kad nisam znao sebi).

 

Usao sam u radnju, video model kacige koji mi se svidja i probao ga. Lepo je sve izgledalo, ali mi je bio velik. Zamolio sam prodavca da mi da kacigu za obim glave od 56 cm. Dao mi je (velicina M), probao sam, delovala je OK (mada mi je to bila prva kaciga u zivotu, pa nisam bas znao kako to u praksi izgleda, samo objasnjenja, saveti i sl, ali nije to to).

 

Kupio sam kacigu, otisao kuci. Posle 5-6 nosenja, shvatio sam da se taj sundjer dosta razgazio i da mi je kaciga velika.  Pogledao sam, raspitao se jos i shvatio da je za moj obim glave od 56 cm odgovarajuca velicina S, a prodavac mi je dao velicinu M. Bilo mi je krivo, ali kontam, zamenicu je.

 

Vratio sam se u radju da zamenim kacigu, rekli su "to ne radimo".

Q: "Da li mogu da razgovaram sa gazdom?"

A: "Nema sanse da ti dam njegov broj".

Q: "Mogu li ostaviti broj da se javi?"

A: "Hajde".

 

Na tome se zavrsilo - od gazde i reklamacije nista. Suma sumarum: imam vec mesec ipo dana kacigu koja mi je velika, a lepo sam u radnji rekao "za obim 56".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ako si kupio AGV onda i jeste M za obim 56. Ja imam takvu GP1 i posle sezone i po jos uvek drzi cvrsto. Jel ti landara ili imas samo subjektivni osecaj da te ne stiska kao nova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Kupio sam MDS Edge. Na proizvodjacevom sajtu stoji da treba S za 56, a i landara mi kad okrecem glavu levo-desno.

 

Probao sam posle broj manju, isti model i super mi cuci, ne zulja. Inace, tu broj manju su mi dali tek na izricito insistiranje ("mislim da tebi treba M velicina"), i to pre nego sto sam reklamirao ranije kupljenu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kaciga se ipak ne kupuje tako, "meni treba 56", nego ti je to okviran reper a onda probas pa vidis i to jednu, drugu, trecu itd. pa kad zakljucis da je nesto dobro pazaris, jer ne moze prodavac da zna tvoj subjektivni osecaj. Naravno da nema opravdanja za to sto ti nije dao 56 ako si vec trazio, ali si i ti delom kriv jer nisi proverio sta kupujes, a i zakljucio si da ti dobro lezi u radnji. Evo ti jedan hint, kaciga kad je nova treba da te pritiska(naravno ne previse) u predelu obraza( zigomaticne kosti lica).

 

Nauk za ubuduce, svaka skola se placa pa tako i ova, uostalom mozes da vidis cesto po oglasima na forumu da ljudi prodaju nove kacige jer su im velike ili male, jer su kupovali oslanjajuci se samo na velicinu koja pise.

 

Zelim ti srecu u pokusaju da je zamenis za manju! Ako i ne uspes probaj je i sa podkapom mozda pomogne. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Drug je kupio novi Suzuki 2006. u Markosu. Garancija je dve godine.

Pre vise od dva meseca,motor je par dana posle servisa kod Markosa - prolupao i razbio blok. Zavlacenje traje od onda, a motor jos stoji kod njih i Madjari ga jos videli nisu.Masina iz rama nije jos izvadjena.

Jel dosta ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Evo da dodam samo da od 5. meseca ove godine cekam da dobiju vizire ali od njih ni traga ni glasa.Jel verujete da sam na kraju kupio drugu kacigu jer vizir nisam mogao nigde da nadjem.Madr-Fakr Markos >:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Kaciga se ipak ne kupuje tako, "meni treba 56", nego ti je to okviran reper a onda probas pa vidis i to jednu, drugu, trecu itd. pa kad zakljucis da je nesto dobro pazaris, jer ne moze prodavac da zna tvoj subjektivni osecaj.

Lorde, ima ljudi koji kupuju kacigu preko kataloga, recimo Louis, tako da je ne mogu bas "probati". Pozz...  Izmeris obim, za svaki slucaj racunas veci +1 cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kaciga se ipak ne kupuje tako, "meni treba 56", nego ti je to okviran reper a onda probas pa vidis i to jednu, drugu, trecu itd. pa kad zakljucis da je nesto dobro pazaris, jer ne moze prodavac da zna tvoj subjektivni osecaj.

Lorde, ima ljudi koji kupuju kacigu preko kataloga, recimo Louis, tako da je ne mogu bas "probati". Pozz...  Izmeris obim, za svaki slucaj racunas veci +1 cm.

 

 

Naravno da ima ali se takvi neretko prevare sa izborom velicine, pogledaj po oglasima i videces da ima ljudi koji prodaju kacigu koju su novu kupili jer im ne odgovara velicina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kupio sam MDS Edge. Na proizvodjacevom sajtu stoji da treba S za 56, a i landara mi kad okrecem glavu levo-desno.

 

Probao sam posle broj manju, isti model i super mi cuci, ne zulja. Inace, tu broj manju su mi dali tek na izricito insistiranje ("mislim da tebi treba M velicina"), i to pre nego sto sam reklamirao ranije kupljenu kacigu.

 

Kacigu u oglas a pamet u glavu i bar 2-3 različitie kacige NA glavu pre nego što se odlučiš za onu koja ti najbolje leži.

 

p.s. Dobro si i prošao, mogao si da pazariš i neku mnogo skuplju kacigu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Drug je kupio novi Suzuki 2006. u Markosu. Garancija je dve godine.

Pre vise od dva meseca,motor je par dana posle servisa kod Markosa - prolupao i razbio blok. Zavlacenje traje od onda, a motor jos stoji kod njih i Madjari ga jos videli nisu.Masina iz rama nije jos izvadjena.

Jel dosta ?!

 

Ja samo molim boga da se nesto ne desi motoru pa da moram da ostvarim garanciju. Nije da su mi nesto zeznuli do sad ali imam osecaj da kad bi ne daj boze morao da ostvarim garanciju da bi to bilo jako jako tesko. A i znam kako su prosli vlasnici Aprlie za koje su bili zastupnici do ove godine. Misim da cak na forumu ima i posebna tema o tome

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo jedan komentar:

Bio sam pre neki dan kod njih, kupio kacigu. Momak koji je radio bio je extra uljudan,vadio mi je 5 modela X 2 velicine dok nisam nasao sta mi odgovara:), ionako usput mi je objasnio kako da se staram o kacigi, i odgovorio na par mojih pitanja :). Znaci sa moje strane extra utisak :)

 

P.S. Rekao je da viziri treba da stignu za nedelju-dve :D heheh to moramo da proverimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

Bio sam prosle nedelje i lik sa bradicom je bio maksimalno ljubazan. Gleddao sam kacige i pantalone, i jos smo se ispricali.

I ako nista nisam kupio na kraju (nisu imali moj broj), utisak cista 10-ka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja